Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

hej, ja wczoraj weszłam w 19tc i dziś poczułam pierwsze ruchy rano, szok, byłam tak niesamowicie szczęśliwa że uśmiech z twarzy mi bardzo długo jeszcze w pracy nie schodził :) już nie mogę doczekać sie aż sie położę bo czuję że będzie powtórka :) naprawdę uczucie niesamowite i przecudowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja wczoraj weszłam w 19tc i dziś poczułam pierwsze ruchy rano, szok, byłam tak niesamowicie szczęśliwa że uśmiech z twarzy mi bardzo długo jeszcze w pracy nie schodził :) już nie mogę doczekać sie aż sie położę bo czuję że będzie powtórka :) naprawdę uczucie niesamowite i przecudowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia stopka, to termin? ja pierwotnie miałam na 21, ale po pierwszym usg wyznaczono na 12 kwiecien,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki:) W końcu się zaczerniłam hehe:) A ja z innej bajki--Przez dwa lata zapuszczałam włosy (do ślubu) i wczoraj ściełam chyba z 15cm.mam krótkie ledwo w kucyk zapinam ;) Ale w ciąży ich stan sie strasznie pogorszył,a na dodatek mam z natury kręcone i suche..:/ Jednak fryzjer podziałał na + . Super,że czujecie ruchy i zgadzam sie bo to cos cudownego;) Ja dzisiaj pierwszy raz czułam caaały dzień praktycznie ruchy (wcześniej to tylko jak siedziałam lub leżałam) a dziś nawet w kolejce do kasy w sklepie :D:D Miłego wieczorku:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dzis 18tydzien1 dzien ale z tego usg prenatalnego tak jakby wychodzilo ze tydzien wczesniej jeszcze mam termin. :) moja dieta...hmmm hihihi wszystko co mozna zjesc :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane! Ja zaczelam 20 tydzien i tez czuje ruchy, ale jak siedze lub leze. Ja tego typu ruchy czuje juz od ok 17 tygodnia. Na poczatku nie wiedzialam, ze to dziecko. Wczoraj mialam wizyte u lekarza i mnie wysmial , ze mu bajki opowiadam, bo to wg niego za wczesnie, ale ja wiem co czulam. Ech, jak skoncze remont to i tak sie przeprowadzei wtedy zmienie ginekologa. A tak w ogole to on kazal mi przyjsc dopiero za 6 tygodni na kolejna kontrole. Czy to jest normalne? Zawsze myslalam ,ze im blizej porodu tym czescie chodzi sie na wizyty , a przynajmniej co 4 tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:-) mi jak na razie ginekolog każe przychodzić na wizyty dokładnie co 4 tygodnie, z tego co pamiętam to moim koleżankom jak były w ciąży to również lekarz kazał tak się pojawiać a chodziły do innego lekarza niż ja. Ale np. jedna moja koleżanka co jest teraz w ciąży to chodzi rzadziej i usg miała robione może ze 2 razy a już jest w 7 miesiącu...ale ona chodzi z kasy chorych, ja prywatnie - nie wiem, może to od tego zależy? A może Twój lekarz wybiera się na urlop i go nie będzie dlatego kazał Ci się pojawić później? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mojego lekarza chodzi sie tez co 4 tygodnie. a jesli chodzi o NFZ to finansowane sa tylko 3 usg. ja chidze prywatnie wiec na kazdej wizycie mam robione. zaczelam myslec nad imieniem dla synka. i tu mam problem. dla dziewczynek mi sie mnoswwo imion podoba. z chlopaczkiem gorzej. wiem tylko ze chce jakie imie proste... tzn zadne wydziwiane hmm.... jakies propozycje?? mysle nad : Jakub, Piotr, Kacper,Tomek... hmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O widze,że moje posty sa pomijane..:/ no cóż. No ja tak samo średnio co 4tyg. sie zgłaszam;) Imionka heh -dla chłopca mieliśmy odrazu Filip (bo wyskoczył jak ten z konopi:D:D ) a że to będzie chłopiec więc już problem z głowy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwa miesiące temu moim znajomym urodził się chłopczyk i właśnie Filip dali mu na imię:-) a u nas będzie Jakub najprawdopodobniej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, trafiłam ostatnio na ta wojne pomarańczowych i wyłączyłam forum. aż misie odechciało zaglądać. nie pozwólmy zeby to forum zeszło na psy, nie jestesmy tu po to, żeby sie kłócic, tylko wspierać. W moim przypadku, jest to moja pierwsza ciążą i naprawdę z tego forum wiele sie dowiedziałam. Możemy sobie pomagac, doradzac, tłumaczyc.. przecież niedawno było tutaj tak miło. mam nadzieje, że to tylko jednorazowe zdarzenie. Ja ide na wizyte w srode, to juz będzie 20 tydzień. Nie wiem czy czuje ruchy, ale cos czuje :) może to to :) Co do L4 , czasami myslę, że chcialabym jak najdłużej chodzić do pracy. Nie przmęczam się, mam miłych współpracownikow. Tylko że 8 godzin siedze przy komputerze a to troche dobija.No i kiedy rano trzeba wstawać a za oknem jeszcze ciemno, to za każdym razem obiecuje sobie, że długo tak sie poświecać nie będę. No ale lubie tam chodzic, zawsze to inaczej mija czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Ja tez jak zobaczyłam ostatnie wypowiedzi pomarańczek to chwilowo zrezygnowałam z forum...;) Co do imion dla chlopca my też nie byliśmy pewni, obecnie stanęło na Bartoszu, ale zobaczymy czy tak zostanie...;) Płci jeszcze nie znam, więc być może nie będziemy musieli się zastanawiać, bo dla dziewczynki mamy:) Ja jutro wejdę w 19 tydzień i ruchy czuję od 2, a od kilku dni wieczorami już takie intensywne, wczoraj mąż położył rękę na brzuchu i aż odskoczył hehe, aż dziwne, bo dużego brzucha nie mam... Co do lekarzy to ja chodzę na NFZ do szpitala, ponieważ lekarz do którego chodziłam prywatnie nie pracuje u nas w szpitalu, a ja chciałabym, aby przy porodzie był lekarz którego znam, poza tym ma bardzo dobre opinie... Chodzę do niego co 4 tygodnie i zawsze mam usg, drukuje mi zdjęcia, więc to nie jest tak że tylko 3 usg robią:) Przed każdą wizytą mam skierowanie na morfologię i mocz, poza tym robiłam juz badania na toksoplazmozę, tsh (tarczyca), grupę krwi, jakieś wirusy i za nic nie płaciłam, na każdej wizycie sprawdza też szyjkę, więc jestem zadowolona:) Ja też jestem z tych, które chcą pracować jak najdłużej, uczę w szkole, co bardzo lubię, a w domu jak siedzę to myślę o pierdołach np. dziś przez godzinę leżałam i czekałam aż się dziecko poruszy, żebym była pewna, że wszystko ok;) A ono oczywiście jak na złość nie miało zamiaru...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ;) Zerknełam do was tak tylko , ale pomyślałam, że coś napiszę;) Również mam termin na kwiecień a dokładnie na 4.04;) Z tym że to będzie moje drugie dziecko, a z tego co sie pobieżnie zorietnowałam to większość z was pierwszy raz w ciąży ;) Nie martwcie sie będzie dobrze ;) Nie taki diabeł straszny jak go malują ;) Tak jak was czytam to aż się miło robi, bo widzę różnicę pomiędzy pierwszą ciążą a drugą ;) Pierwsza to taka, że tak powiem wychuchana wydmuchana;) NA wszystko sie zwraca uwagę na każdy szczególik ;) Ja w drugiej już mam ciut inaczej, choć nie powiem, że się nie ciesze i też uwagi nie zwracam ;) Ale człowiek podchodzi już z takim dystansem. Może spowodowane jest to brakiem czau, bo małe dzieci wymagają go w brew pozorom bardzo duużo. Tak więc cieszczcie się tymi chwilami "spokoju" i wysypiajcie się póki możecie bo potem będzie gorzej ;) Co do ruchów - to każdy czuje je inaczej i w różnych ramach czasowych. Jedna może je czuć już w 16 tyg a druga dopiero w 22. Odnośnie lekarzy to ja chodzę na kasę chorych do lekarki i co 4 tyg mam wizytę. Później będziecie miały co 2 tyg, ale to później. Jak się nic złego nie dzieje to nie ma widocznie takiej potrzeby częstej kontroli ;) Jeszcze sie nachodzicie do lekarzy ;) Co do pomarańczowych...lepiej sie nie przejmować i przyzwyczaić do nich bo niestety ale na każdym topiku one występują. Wtrącają swoje tzw. "3 grosze" i psują tym całą rozmowę prowokując do zaprzestania pisania albo nie wiem czego. Wiele topików przez nie sie rozpadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monek-swiete slowa z tym wysypianiem sie, w pierwszej ciazy mialam sie jak paczek w masle,spalam kiedy chcialam i ile chcialam,odpoczywalam,poprostu lezalam i pachnialam,teraz plus jest taki ze nie mam czasu sie stresowac druga ciaza i myslec,czasem troche mam wyrzuty sumienia ze w 1 ciazy moze tez zdrowiej jadlam, dzisiaj usmialismy sie bo nasz 2latek szalal na motorze w domu i maz mu mowi ze ma go nie rozwalic bo on ma posluzyc jeszcze braciszkowi a maly na to"nie oddam motora,dzidziusiua jeszcze nie ma" hihi cwana bestia ,ten mniejszy bedzie mial szkole zycia nie ma co,ciagle musze tylko uwazac zeby niechcacy nie uderzyl mnie w brzuch jak sie wyglupia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, gratuluje tym co juz wiedzą jakiej płci skarby noszą pod sercem. Ja mam wizytę 8 grudnia i byc może wtedy sie dowiem. Martwię się bo od 4 dni boli mnie brzuch na dole po prawej stronie tak jak by jajni ( to jest takie kłucie wywołujące ból) Dzisiaj obudziłam się w nocy z bólem, koleżanka mówiła, że może dziecko na coś naciska. Jednak martwi mnie to, zastanawiam się czy nie iśc do lekarza jeśli nic się nie zmieni. Jak sie czujecie przyszłe mamy? Mi też trudniej wymyślić imię dla synka, dla córeczki juz mam. Życzę wam miłego dnia. Kasiu z Legnicy okazji urodzin życzę ci spełnienia marzeń, zdrowego ślicznego dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka ja też 8 grudnia liczę, że się dowiem jakiej płci jest maleństwo, jutro idę na wizytę ale na tym zwykłym USG pewnie nie będzie widać a na 8 grudnia umówiłam się na 3D, więc mam nadzieję, że się pokaże...:) Mąż mówi, że chce mieć niespodziankę do porodu, ale jak ja będę wiedziała to wątpię czy wytrzyma...;) Indianka co do bólu to nie wiem co Ci doradzić, zrób jak czujesz, jeśli będziesz spokojniejsza po konsultacji z lekarzem to się nie zastanawiaj... Ja właśnie oglądam rzeczy do pokoju dziecięcego na allegro, ale tego jest... Już mam chyba 20 zakładek, a to dopiero początek;) Pokoik chcę zrobić w barwach unisex, więc w myślach już urządzam...;) Kasia przyłączam się do życzeń:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego, Kasiu z Legnicy :) Ja tez szukam imie dla chlopca i to jest bardzo trudne. Chcialabym proste i uniwersalne, co wszystkim w rodzinie sie podoba... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafka patrz, żeby tobie i mężowi się podobało, bo całej rodzinie nie dogodzisz, ja na początku ciąży myślałam o Adamie albo Fabianie, babcia mówiła że Fabian ładne, ale Adam absolutnie, teściu na odwrót;) Teraz stanęliśmy na Bartoszu i nikomu o tym nie mówimy... Tak samo jest z płcią, teściowie marzą o "smerfetce", natomiast jak powiedzieliśmy babci o ciąży to ona od razu, ciekawe co będzie, oby chłopczyk... Masakra jakaś... To moje pierwsze dziecko i płeć jest mi zupełnie obojętna, z dziewczynką będę chodzić na zakupy, malować paznokcie itp., chłopca mąż będzie zabierał na ryby i będę miała więcej czasu dla siebie... Wszystko ma swoje plusy i minusy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wam ;) jestem z forum sierpien 2011 :D tak weszłam sobie do Was,poczytać i powspominać jak to było ;) fajnie tak poczytać jak piszecie o pierwszych ruchach i jak z niecierpliwością czekacie na nastepne! :) cos cudownego :) No także dbajcie o swoje forum, bo to naprawde dobre zrodło wiedzy ;) ahh,okres ciąży to cos wspaniałego :) Zycze Wam wszystkiego dobrego i w miare bezbolesnych porodów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wszystkim za życzenia. Jeśli chodzi o imię dla chłopca to naprawdę jest z tym duży problem. Już dwa lata temu walczyłam o ładne imię i albo mi się nie podobało albo mężowi w końcu został Franciszek. A jeśli okaże się, że to drugie maleństwo to też chłopak to nie wiem co zrobię. Przecież będę musiała wymyślić też jakieś stare imię aby nie byli poszkodowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ile wam przybyło na wadze, ja po małym spadku z 62 na dzien dzisiejszy ważę 64 Nie wiem co z mojego planu wyjdzie, ale nie chciałbym przekroczyć na końcu 73kg. zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka-zobaczysz do jutra,ale jak nie plamisz to może nie ma co panikować..mnie tak już 2x bolał brzuch przez ok. 5 dni i przestał na wizycie powiedziałam o tym i biore (do końca ciąży chyba już) rozkurczowo asmag b . A jeśli Ci to nie przejdzie to sobie zadzwoń do swojego gin. i może sie uspokoisz. Trzymaj sie:) Dziewczyny O wage sie lepiej nie wypowiadać bo znowu wojna będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita1978
Witam.Ja też jestem kwietniów-ką .Terminy mam różne jest rozbieżność około tygodnia,mam teraz początek 19 tygodnia ciąży.Mam 33 lat To jest moja druga ciąża-po domu biega siedemnastomiesięczna córeczka Hania.Ja teraz mogę na swoim przypadku powiedzieć że każda ciąża nawet u tej samej kobiety jest inna.W pierwszej i nie byłam tak młoda 31lat-pracowałam do 5 miesiąca bardzo intensywnie i wszystko było ok a w tej ciąży jak w 13 tyg trafiłam do szpitala z krwawieniem to muszę bardzo a to bardzo na siebie uważać,nie mogę nosić większej pociechy, ale mam nadzieję że wszystko będzie ok. Pozdrawiam wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:-) mnie tez czasem poboli brzuch - czasem z boku, czasem z pośrodku ale przechodzi i nie biore nic na to:-) plamienia co miałam 3 tygodnie temu jak na razie od 2 tygodni sie nie pojawiły- widocznie polip nie daje już znaku życia i oby tak do końca ciąży:-) anita1978 - piszesz,że nie byłaś młoda w pierszej ciąży mając 31 lat, teraz przecież rodzą nawet przed 40tką kobietki i się nie przejmują wiekiem;-) ja sama urodzę rocznikowo jako 30 latka:-) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Na początku chciałam życzyć Kasi z Legnicy wszystkiego najlepszego, wspaniałego okresu ciąży i szybkiego porodu :) Co do wagi to jestem tego samego zdania co Bajua,lepiej nie zaczynajmy tematu i tyle. Tak sobie siedzę przy herbatce i uśmiecham się sama do siebie bo sobie wyobrażam jaką maleńką ma stopkę moje nienarodzone dziecko a już mnie nią kopie :D W pierwszej ciąży pierwsze ruchy poczułam dopiero w 19 tyg a teraz w ostatnim dniu 16 tyg czyli dużo wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×