Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

uleczka- no dobra cena , na pewno wykorzystasz te pieluszki, a nic sie niestanie jak kupisz większe, najwyżej poleża i poczekają a gorzej jak się kupi więcej paczek małych aj to nie kupuje pieluch dla małego , u mnie jeszcze biega po domu inna panna pieluszkowa :) i dla niej na razie sa kupowane pieluszki ale za tydzień zaczynamy oduczanie od pieluch tylko zobaczymy z jakim skutkiem :) i jak długo to potrwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to fajnie, jutro jade do tesco to moze kupie, chociaz zastanawiam się nad tymi za 100 w realu, no zobaczymy jak wyjdziemy finansowo, bo jeszcziemy na zakupy do mieszkania, bo jutro przeprowadzka!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam wczoraj w tecco, ale duzym i nie było takiej promocji, była na pampersy, ale wychodziło sześćdziesiąt parę groszy:) Lola_lu też mam taki problem, dokładnie z broda i jakoś nikt mi nie może pomóc, może tak już w genach jest u mnie, bo starsza siostra też tak ma, Ona to już wogóle cuda robiła w tym kierunku i nic nie pomogło:/ Alexiasz rozumiem, bywają i tacy pracodawcy. Chociaż wtedy najlepiej zmienić pracę, aczkolwiek wiadomo, ze człowiek w dzisiejszych czasach trzyma się tego co ma. Mój R też nie ma komfortowych warunków, umowa zlecenie, zarobki super, ale praca od października do max 15 czerwca, czyli tak jak szkoła, a później wolne i rób co chcesz, bo za to ani płatne nie ma, ani umowy nawet umowy zlecenie. Tylko ubezpieczenie PZU ma kontynuację. Czyli jak sobie nie odłoży na okres letni to bida z nędzą, dobrze, że mój R jest zaradny, bo chociaż do pracy zawsze sie gdzieś wkręci, budowlanka czy kierowca gdzieś itd. A jak wolne musi brać to od razu cały tydzień, nie ma że jeden dzień i oczywiscie bezpłatnie. Taka rzeczywistość:) Dlatego mam nadzieję, ze urodzę między 1 a 11 kwietnia, bo wtedy ma przymusowe wolne:) ale pisałam, bo może ktoś nie wie a mąż pracuje na etacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/majteczki-majtki-bawelniane-do-pieluchy-tetrowe-j-i2120248240.html dziewczynki czy to beda majteczki jednorazowe czy jak ?? bo keidys ktoras z was dala link do wielorazowych to kosztowaly 40zl... bo jade w poniedzialek do krakowa i moglabym tam wstapic do tego sklepu. a stwierdzilam ze raz za czasu moze bym malemu zalozyla tetre, tylko majteczki byly by przydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anita 1978 ja wczoraj próbowałam z moim synkiem oduczania pieluch i niestety po trzech godzinach zasikanych 7 parach majtek i rajtuzek poddałam się. NIe miałam w co już go ubrać aby było mu ciepło. Z drugiej strony jak będzie ciepło to będzie mógł latać w lżejszych ubrankach i nie przeziębi się, no ale będzie już z nami Nadia. Niestety nie dało rady sadzanie go na nocnik zanim się zsika bo on sikał co 15 min i patrząc mi prosto w oczy i mówiąc, że nie sika stał i sikał na podłogę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda chlopakow, co nawet nie moga wziasc urlopu ojcowskiego, bo zostana zwolnieni. Brrr Jak ktoras z Was chce to moge zaoferowac prace w Niemczech na wielofunkcyjnym stanowisku kelener/kelnerka z jezykiem niemieckim. Umowa zlecenia, minimum wynagrodzenia niemieckiego. Umowa zlecenie ze wzgledu na to, ze pracownicy tez porafia byc niestety rozni. DUzo by opowiadac.. Oczywscie jest mozliwosc awansu i rozwoju w bliskiej przyszlosc. Beata.sr> moje gratulacje nowego mieszkania. Sa to nowe wydatki, ale jest to bardzo ekscytujace :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam problem z brodą- co jakiś czas - raz na kilka miesięcy- najczęściej przy przechodzeniu z jednej pory roku w drugą mam wysypkę- pojawia się i trwa ok tygodnia. Odwiedziłam już wielu dermatologów i do lekarz to inna diagnoza. Teraz zaczęłam szukać głębiej- myślę że ma to związek z przewodem pokarmowym. Znalazłam skuteczny zapobiega cz na co dzień używam krem z firmy Emolium i żel do twarzy do skóry atopowej. Z reszta większość kosmetyków mam do takiej skóry - sa bardzo delikatne. Pisałam wam o pampersach w realu myślałam że jest tam mały rozmiar 2 okazało sie ze zaczynają sie od rozmiaru 3. Wczorajsze kino nie wypaliło - jak dojechaliśmy na miejsce poszliśmy jeszcze zrobić małe zakupy w Tesco - może 20 minut chodziłam i czułam sie okropnie zmęczona. Wróciliśmy do domu i poszłam spać. Wiec dzisiaj idziemy do kina i nigdzie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek- a ile twój synek ma miesięcy? i czy to była pierwsza próba czy już kiedyś była? czy dla niego przeszkadzają mokre na ciele ubranka czy nie ? Moja ma 20 mieś a w czerwcu skończy roczek. Aj też planuję zaczynac jak się trochę cieplej zrobi, ja to juz mam zapas 10 majteczek i w razie czego ma 10par leginsów :) a i dla niej przeszkadzają np mokre leginsy czy majteczki od jakiegoś czasu , to może szybciej będzie :) a może i nie U nas juz była próba robiona w 2 mies temu ale stwierdziliśmy że jeszcze jest za zimno na uczenie, bo jak wyjdę na spacer wiadomo że będzie pampers i dziecko juz nie będzie wiedziało o co chodzi. wtedy w ciągu dnia to może z 5 razy sie zsikała w majki a tak do nocnika i jak było do nocnika to zawsze biłam brawo i ona później tez sobie biła. A ja też chcę oduczyć do narodzin małego bo mąż tylko na pieluszki będzie zarabiał przy 2 :):):) Z tymi pracodawcami tak jest :( że są ludzie bez serca i żerują tylko na ludziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anita mój synek ma 26 miesięcy i próbujemy od 18-tego miesiąca życia. Tzn najpierw go przyzwyczajałam do nocnika. ALe od jakiegoś czasu widzę, że on rozumie o co chodzi kupkę zrobi na nocnik siku też ale tylko jak go posadzę sam nie mówi,że chce. No czasami powie ale to rzadko. Owszem jak się zsika w majtki to jest mu mokro i chce aby go przebrać ale za chwilę znów sika. A robi to bardzo często zaczęłam się zastanawiać czy jest wszystko ok, że on tak często sika. Np tak jak pisałam średnio co 15 min więc najlepiej byloby go nie ubierać tylko na nocniki cały dzień trzymać a przecież nie o to chodzi. Potrafi też godzinę przed snem po kąpieli zsiakać całą pieluchę, że trzeba mu znów ją zmienić bo do rana by nie wytrzymała. Tylko, że on ma tak od zawsze. I bardzo dużo pije ale przecież nie będę dziecku zabrniała picia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a mam jeszcze pytanie odnośnie piersi, czy pojawiły się u Was przebarwienia? Bo ja z boku lewej mam takie coś jakbym conajmniej pół roku się nie myła:/ i nie wiem z czego i po co to i czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka25-> Jeśli nie masz wyrobionego dowodu po ślubie to myślę, że tak, jeśli chcesz nazwisko męża dla dziecka:P bo jeśli masz dowód i kartę z nfz to nie trzeba:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jestesmy po slubie a nie mamy jeszcze dowodu to myslę, że akt mozna ze sobą wziąć. tam jest deklaracja, jakie nazwisko będzie nosiło dziecko. Ale uwazam, że nie jest to niezbędne. przecież możemy podać nazwisko ojca i takie nadać dziecku, nawet jesli jesteśmy bez slubu.Nie ma obowiązku żeby dziecko nosiło nasze nazwisko. No chyba, że nie chodzi tu o dziecko a o nas. Bo jesli zmieniłysmy nazwisko a nie mamy dokumentu który to potwierdzi, to przyjma nas do szpitala jakokogo? No pasowałoby juz podac aktualne dane. uleczka - ja podawałam kiedys linka do tych otulaczy za 40 zł. Po 1 to była polecana firma po 2 to był taki otulacz a nie majteczki(chociaż nie wiem, w czym tkwi zasadnicza różnica) tzn otulacz skaldał sie z trzech warstw. pierwsza to jakis mikropolarek , zewnetrzna nieprzemakalna, no i ogólnie były one z jakichś super materiałów. Tutaj na zdjęciu widzę że to cos gorszego, ale może również wielorazówki tylko w niższej cenie. nie potrafie określić Dziewczyny z problemami skórnymi - po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych chyba przez 3 lata meczyłam sie z "tradzikiem" Nie byl to typowy tradzik, to byly jakies podskorne gule, okropnie bolaly i nie schodzily przez okolo miesiac. jak juz jedna zeszla, zostawal slad i pojawiała sie druga. odwiedzilam mnostwo dermatologów, każdy inaczej to nazywal i przepisywal inne specyfiki. Polecam wam cos, cojakojedyne mi pomoglo, moja kolezanka uzywa tego na zwyklytradziki tez twierdzi ze jestto niezastapione. takze dziala chyba na rozne niespodzianki. Duac gel - tak brzmi nazwa. jest na recepte kosztuje sporo, nie pamietam dokladnie ale ok 40 zlza malutka tubke. Tubka wystarcza na bardzo dlugo, ale twarz z ktora meczylam sie ok 3 lat, duac wyleczyl mi w 2 tygodnie. Smaruje sie cieniutka warstwą tylkoraz dziennie. po paru dniach skora jes tsucha, zaczerwieniona, ale to przechodzi, a pozniej jest juz ladna i gladka. wazne zeby stosowac naprawde cienka warstwe, zebynie podraznic skory za bardzo. Poczatkowo stosowalam na wieksze partie skorne. teraz jak widze ze cos sie tworzy smaruje punktowo. W kazdym razie znow moge spojrzec w lustro :) Byc mze mozna kupic bez recepty, nie wiem, jendo opakowanie mialam zapisane przez dermatologa. Pozniej dlugo dlugo nie stosowalam nic, a kiedy czulam ze cos wyskakuje, a tego juz nie moglam znalezc, poszlam po recepte do rodzinnego. Mysle ze warto sprobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata z tego co wiem w czasie ciąży mogą pojawić się przebarwienia nawet na twarzy- ciemniejsze plamki, chyba od hormonów, ale nie jestem pewna od czego to zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na chwile bo zlapalo mnie jakies przeziebienie i nie wchodze na kompa wtrace tylko dla Kasiek Legnica z jakiego miesiaca jest twoj synek ?? moja byla zrazona do nocnika i sikania przez reke przez moich rodzicow nawet nakladka na sedes nie wchodzila w gre latem latala w majtach ale sikala po nogach mowi od 8 miesiaca zycia teraz pelnymi zdaniami a slowa takie ze nawet ja tak nie mowie ale nie o to chodzi rozumiec rozumiala gdzie sie robi siku itp ale nie chciala pozbyc sie pampersa teraz zaczelam tlumaczyc ze pampersy musi oddac siostrzyczce jak sie urodzi i ona jest za duza i musi na nocnik i od 2 tyg sama siusia na nocnik nie wola a sama sie rozbiera i siada wiec na wszystko przychodzi pora nie mozna zmuszac dziecka ja tylko zakladam pampersa jeszcze na noc bo bardzo duzo pije i siusia w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastusielo synek jest z końca grudnia 2009 Czasami ma tak że nawet chętnie korzysta z nocnika ale zazwyczaj nie. Jest bardzo energicznym i ruchliwym dzieckiem i czasami wydaje mi się, że szkoda mu czasu na takie błache rzeczy jak zalatwianie się do nocnika. A nawet stawia opory jak chcę go posadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek moj jest z 1 grudnia :D znam doskonale to co piszesz nie sadzaj go na sile bo tylko pogorszysz sprawe a tlumacz podstepem tak jak ja ze juz duzy ze teraz nocniczek albo ze tak jak mama i tata musi do ubikacji albo poprostu ze musi oddac dzidzi co sie urodzi pampersy bo on jest duzy a dzidzius malutki u mnie podzialalo ale tez byla męka i nie zmuszalam odpuscilam az teraz przyszedl czas ze sama leci gorzej z wyjazdami bo ona nie wola i ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka- niepotrzebny jest akt ślubu ,a i tak ty podajesz jakie nazwisko będzie nosiło dziecko , nie przypisują z automatu twego nazwiska tylko to co podasz . Kasiek- no to już kawał chłopa i niby powinien już sam prosić ale na siłę nie posadzisz bo sie zrazi całkowicie, Pozostaje ci dokupić kilka par majtek :) i uczyć dalej, U mnie mała też sika co 15 minut a nawet i częściej ,też wie do czego służy nocnik, Jak zrobi kupę w pieluszkę to mówi -PUPA , ale po fakcie . Jak nasieka w majtki to przychodzi i pokazuje że" si" i trezba zmienić Moja Hania też dużo pije ale co zabronię jej , ma tak po mamie :) . No moja ma niecały roczek i przed skończeniem 2 latek zamierzam nauczyć chodzić w majteczkach ale zobaczymy . A na nocniku to nie chce siedzieć jak posadzę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) Coraz bardziej czuję przygotowania do przyjścia na świat córci. Wczoraj skręciliśmy łóżeczko i zrobiłam pranie pieluszek i ubranek dziecięcych. Dziś pozostało tylko wyprasować :) Jak pogoda dopisze to zabiorę się za pościel, rożki, kocyki itd. Małe rzeczy a cieszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Kolejna noc do bani:( ale no takie życie:) Ja w przyszłym tygodniu będę się zabierać za pranie wszystkich rzeczy małego:) A powiedzcie mi bo powiedzmy sobie szczerze, będę prać po raz pierwszy w życiu;P Co mogę z czym prać(ubranka z kołdrą itp?) Proszek to już wiem jaki, na ile stopni, na jaki czas? Jakie kolory z jakimi żeby nie zniszczyć:P? Będę wdzięczna za odpowiedzi, bo troche wstyd, ale kiedyś musi być ten pierwszy raz;P pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek Wszystkim :) beata.sr- ja prałam wszystko na 40stopni bo potem i tak prasowałam to raczej więcej nie trzeba. a piorę to segreguje białe z lekko kremowymi i blado niebieskimi ciemne np granatowe ,brązowe, czarne chyba że są niezbyt intensywne kolory to np zielone niebieskie czerwone itd wrzucam razem. Generalnie podział ciemne i jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jedno jak nie masz to warto kupić sobie taki siateczkowy worek do prania, w który wrzucisz te wszystkie malutkie ubranka bo potem ciężko je powybierać z pralki i przy okazji tak się nie rozciągną podczas wirowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Któraś z Was pisała ostatnio o wyjściu do kina. Ja byłam w zeszły weekend ale powiem szczerze, że to już nie dla mnie takie wypady. Film trwał 2.5 godziny po 1.5 godziny bolały mnie plecy mały niemiłosiernie się wiercił i zachciało mi się siku. Zostałam do końca tylko ze względu na męża ,mimo że film był ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno do beata.sr - jak masz nowe ręczniki frote to najpierw je wytrzep pożądanie bo mogą pylić. Ja piorę pościel itd z ubraniami. No i jakbyś nie była pewna co do czegoś to na metkach masz obrazeczki co i jak można prać. Najtrudniejszy pierwszy raz potem będzie z górki. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bronka w kropki-> SUPER dzięki wielkię!! Mam nadzieje, że niczego nie zniszcze:/ ale no może pierwsze pranie zrobie na naszych, bo jak coś to moich mi nie szkoda;P ale dzięki wielkie za cenne rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny mam takie pytanie od paru dni bardzo twardnieje mi brzuch nawet kilkanascie razy dziennie bylam u lekarza w tym tygodniu i niby wszystko ok przepisal mi nospe forte ale jakos pomaga mi na chwile.Czy to jest normalne? jestem w 32 tyg. Pomocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski ja ubranka 0-3 mam naszykowane juz w komodzie reszta u mojej mamy i bede wymieniac w torbie tez juz spakowane co do prania to piore jasne a potem ciemne posciele osobno co do nocnikowania ja mam tylko taki problem ze mala jak teraz sika na nocnik to u mojej mamy ma pampersa bo ta boi sie ze jej nasiura na panele :/ i powtarzam potem od poczatku :/ co do rozmiaru pampkow moja prawde mowiac do 5 nie doszla generalnie 4 i koniec jedynek dla dzidziusia mam 1 paczke tylko do szpitala i troche w domu a potem od razu 2 co do plynu do kompania swietny jest szampon i plyn z NIVEA taki z dozownikiem polecam dla malenstwa olivke mialam z bambino zasypke z penaten-u i szampon potem tez sudocrem sie nie sprawdzal za bardzo lepiej bepanthen czy jak to sie pisze masc na brodawki ta modela czy jak jej tam tez nie bardzo u mnie lepiej wlasnym mlekiem smarowac oslonek nie mialam laktator mialam reczny z TT i sie nie sprawdzil teraz jak cos tylko el. butelek jeszcze nie kupuje ani smoczkow bo jak narazie chce twardo karmic piersia a wiem ze jak mam to korci u mamy juz mi sie pierze wysciólka gondoli i fotelika wiec jest ok pozostaje umyc stelaz dobra lece na sniadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenka mi gin powiedzial ze jak twardnienie jest czestsze niz 15 min to mam dzwonic jak naj szybciej ale jesli zdaza sie sporadycznie to narazie norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenka - nie chcę Cię straszyć bo twardnienia są dość powszechne, ale u mnie od nich się zaczęło i po 3 dniach leżałam już na patologii ciąży ze skracającą się szyjką, skurczami i diagnozą zagrażającego porodu przedwczesnego. Początkowo próbowałam ratować się nospoą, ale jak to mi powiedział lekarz - gdy przychodzą skurcze porodowe najłatwiej je rozpoznać biorąc nospę - gdy nie zadziała to znaczy, że może to być coś poważniejszego. Ja biorę fenoterol ale i tak czasami mi brzuch twardnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×