Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość parasolka czerwona

bliźniaki po clostilbegyt

Polecane posty

Gość Syl_wia1987
Didronka mniej więcej tydzień po owulacji bada się chyba progesteron, może chcą sprawdzic czy nie jest go u Ciebie za mało,bo on wpływa na budowę endometrium, a to ważne, żeby jak już dojdzie do zapłodnienia zarodek mial odpowiednie warunki, żeby się zagnieździc. Więc dobrze, że tak o Ciebie dbaja w tej klinice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak Sylwia mówi mniej więcej w tym czasie bada się poziom progesteronu który jest odpowiedzialny za zagnieżdżenie się zarodka :) to właśnie przez progesteron mamy podniesioną temperaturę po owulacji (co świadczy o tym że progesteron jest w normie) :) Progesteron bierze się też gdy jest ryzyko poronienia (d*phaston lub luteina) żeby maluszkowi zapewnić bezpieczeństwo :) ja np. biorę d*phaston :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Didronka
Dzieki dziewczyny za informacje, teraz juz rozumie o co chodzi :) No a tak na marginesie to sluz byl i sie zmyl, temp. 37' Cos mi sie wydaje ze lipa znow. Od niedzieli mam taki nastroj ze szkoda slow. Ja wieczna optymistka zaczynam watpic, 27 bezowocnych cykli zasialo we mnie mega niepewnosc.Sorry za gorzkie zale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Didronka
Zakupilam przed chwila tabsy ziolowe, niby pomagaja na menopauze :D maja wyciag z wiesiolka, koniczyny lakowej (czerwonej) zawieraja tez cynk, biotyne i inne witaminy. I teraz pytanie za 100pkt czy moge je brac w 1fazie cyklu na zwiekszenie plodnosci. Boje sie pytac w klinice, pewnie by mnie wysmiali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syl_wia1987
Didronka nie pomogę w sprawie tabletek, bo nie mam pojęcia. Ale Kochana być może wcale Ci się te tabletki nie przydadzą, bo maluszek w brzuszku będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didronka skarbie, nie mam pojęcia czy to pomoże czy nie ... ale na twoim miejscu spytałabym w klinice, przecież to nic takiego! zapytaj! chociaż wiesz to są wszystko ziółka, a ja np. nie wierze w jakieś zioła :) no ale każdemu co innego pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Didronka
Bylam na tych badaniach, odebralam nowa recepte na Clo i zapytalam lekarza o te ziolka. Rozesmial sie i stwierdzil ze wiesiolek owszem, wspomaga sluz plodny przez co armia troszke pozyje :D Nie wiem, sprawdze co i jak z tym wiesiolkiem w nowym cyklu :) moze nie pomoze, ale napewno nie zaszkodzi :D Temperatura dzis 36,8' czyli spada, tak jak sie spodziewalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syl_wia1987
Didronka, a kiedy wyniki będziesz miała? A co do ziółek, to niby niewiele, ale zawsze jednak cos pomogą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Didronka
Sylwia-Lekarz robi to kontrolnie,ale nie informuje mnie o wyniku.Zreszta mam malo informacji od niego.Przewaznie mowi ze hormony w normie i przy monitorowaniu o ilosci pecherzykow.Nie wiem jakiej wielkosci sa,jak endometrium itd... Pobieraja mi krew i informuja kiedy jest "ten" moment optymalny na poczecie robia termin na krew tydzien po owulacji i tyle. A jak u Ciebie,kiedy monitorowanie? Kasienia-Co slychac u Ciebie i babelka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syl_wia1987
No to ja na moja p. doktor narzekać nie mogę, chociaż co do endometrium, powiedziała ostatnio jak byłam tylko, ze jest za cienkie jak na dany dzień cyklu i co do pęcherzyków, to też powiedziała tylko, ze nie ma dominującego, ale ogólnie wszystko tłumaczy co i jak. Teraz wizytę mam we wtorek wieczorem, wiec jeszcze kilka dni niepewności, dziś wieczorem ostatnia tabletka CLO i potem oczekiwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejoooo ;) dziś idę do lekarza i zobaczę mojego maluszka na usg :) to już 10 t.c. i może zobaczę już jakieś ruchy :) nudności jako tako ustały, ale zmęczenie nadal dokucza :) brzuszek rośnie! i jak tam te ziółka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Didronka
Sylwia-Dobrze ze masz takiego lekarza, bynajmniej wiesz co sie dzieje. U nas tak to juz jest za lekarze zdawkowo mowia. Kasienia-Koniecznie napisz po wizycie. Co do ziolek to bede brala tylko wiesiolka, juz zakupilam :) i zaczne od 1dc,te pierwsze oddam tesciowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elus162
Witam wszystkie starające się i te którym się udało, jestem tu nowa ale obserwuje wątek już od dłuższego czasu. Widzę ile szczęścia i nieszczęścia jest tutaj. Ja również się leczę, ostatnim razem nawet nie pękł mi pęcherzyk, ale tym razem dostałam ovitrelle i co więcej na monitoringu pokazały mi się dwa owulacyjne! czekam teraz na @, jestem z wami wszystkimi i trzymam mocno kciuki! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elus162 - nie przejmuj się, mi w 2 cyklu z clo też w ogóle nawet nie wyrósł pęcherzyk, a w 4 cyklu niespodzianka w brzuszku :) będzie dobrze zobaczysz! Mój maluszek ma już rączki i nóżki i na usg widziałam jak kopie tymi nóżkami :) już nie mogę doczekać się kiedy ja to poczuję jak daje mi kopniaki :) hehe to początek 3 miesiąca więc jeszcze miesiąc na pewno sobie poczekam na jakieś odczuwalne kopniaki :P Powiedzcie mi Kochane moje co myślicie na temat wczasów na Chorwacji we wrześniu (będzie to początek 4 miesiąca)? dodam że jedziemy tam z mężem swoim autem a nie samolotem lub autokarem ... Dodronka, Sylwia - co u was słychać? jak tam @, pęcherzyki i całe cykle? opowiadać mi tu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elus162
Dziękuję za słowa otuchy kasiuniu, siedzę własnie i czytam o tym wszystkim, ehh szkoda że nie byłam tak wyedukowana kiedys na biologii kiedy było trzeba. Pobolewają mnie jajniki, jestem około 5 dnia po owulacji, i jak za każdym razem dopatruję się ciąży w tych jajnikach :p Bardzo fajnie jakbyś wyjechała z mężem, skoro ciąża przebiega prawidłowo, to czmeu nie? to nie choroba przeciez a napewno wam sie należy teraz odpoczynek po tylu próbach i nerwach, co zjedliście :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Didronka
Hej sloneczka!!! Elus-Witam i trzymam kciuki.Mam nadzieje ze uda Ci sie w koncu :) Kasienia-Niesamowite uczucie zobaczyc takiego mini czlowieczka co? Kopniaczki fajne, zobaczysz jak szybko zleci ten czas :) Co do urlopu to mysle tak jak Elus.Jesli czujesz sie dobrze i wszystko ok to dlaczego nie :) Sylwia-Melduj co u Ciebie :) U mnie to tak jakos dziwnie,temp. 37,1' do @ brakuje 3-4 dni wiec sie nie nakrecam, co ma byc to bedzie i tyle, ale na zafasolkowanie nie czuje sie nic a nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elus162
Didronka temperatura się u Ciebie ładnie utrzymuje, ja mam identycznie, ciągle ponad 37 ale do okresu mam jeszcze ponad tydzień więc pewnie zacznie niedługo spadać i tak samo jak Ty nie czuje się na zafasolkowaną, chociaż jak mnie jajnik zakuje to się uśmiecham pod nosem. Kasienia- moja znajoma była na Chorwacji kiedyś autem, mówiła, że dużo lepiej jest pojechać samemu, można o wiele więcej zobaczyć i zatrzymać się tam gdzie trzeba :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syl_wia1987
Hej, Kochane moje mnie pobolewają jajniki i tak sobie po cichu myślę, że może to dobrze, bo to zawsze jakiś znak, że jakoś na to Clo reaguję, dzisiaj wieczorem mam wizytę, więc będę wiedziała czy są jakieś pęcherzyki. Eluś witam i trzymam kciuki, żeby wszystko pomyślnie przebiegało :) Kasienia też jestem tego zdania co dziewczyny, jak wszystko jest ok i czujesz się dobrze, to możesz jechać, a dla pewności zapytaj lekarza co o tym myśli. Didronka trzymam kciuki, żeby temperaturka nie spadła, jeszcze pare dni i będziesz wiedziała co tam w brzuszku słychać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Didronka
No ciekawa jestem czy ktorejs z nas sie uda w tym cyklu :) U mnie to raczej nici, czuje to,nie udalo sie.Mimo temp. Brak innych objawow, a przeciez juz powinny jakies byc prawda? W klinice pielegniarka mowila mi ze wiekszosc leczonych tam kobiet z Clo zachodzi w ciaze po 3 cyklach. Niby pecherzyk dominujacy rozwija sie na 3 m-ce przed ta wlasciwa owulacja.Ale sa tez panie ktore zachodza w 1 cyklu, ale to juz trzeba miec mega farta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syl_wia1987
Didronka, Kasienia też spisywała cykl na straty, a tu proszę jaka niespodzianka. A co do clo, to wydaje mi się, że też dużo zależy od dawki jaką się przyjmuje, no i organizm organizmowi nie równy, więc róźnie się reaguje, jak poczytać różne fora, to tych co miały mega farta całkiem sporo było :) Ja z clo dopiero zaczęłam, wiec wszystko przede mną, ale kto wie, może dla Was to jest akurat ten szczęśliwy miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Didronka
Sylwia-No tez czytalam o tych mega farciarach ;) Az chcialoby sie byc na ich miejscu ;) No niestety, albo i stety trzeba czekac :) Mysle zeby dzis zakupic test i moze jutro lub pojutrze zrobic, chociaz powaznie nie czuje sie w ciazy.Od @ dziela mnie 2-3dni Nawet jak sie nie udalo to nic straconego, nowy cykl,nowa szansa. ;) Sylwia-To ze jestes na 1 cyklu z clo nie znaczy ze nie mozesz byc w gronie mega farciar :D A noz... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elus162
Didronka ja na twoim miejscu bym jeszcze wytrzymała 2 dni i nie więcej, na pewno bym więcej nie wytrzymała:p ja niestety jako, że brałam ovitrelle to nie ma sensu u mnie testować wcześniej niż 14 dni po owu, a to jeszcze tyle czasu. Sylwia- napisz koniecznie jak poszła wizyta u lekarza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syl_wia1987
No dzisiaj będę wiedziała czy w ogóle jakieś pęcherzyki są, a co za tym idzie czy jest chociaż cień nadziei na bycie taka farciarą :) A z tym testem może wstrzymaj się jeszcze te kilka dni, zawsze będzie bardzij wiarygodny, chociaż wiem, że ciężko o cierpliwość w takich chwilach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Didronka
Chcialam pojsc po test, ale odpuscilam sobie.Bede testowala dopiero jak by sie @ spozniala.Poki co lajcik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syl_wia1987
Cześć KOchane moje, byłam wczoraj na monitoringu, są dwa pęcherzyki po 17 mm, jeden w prawym, jeden w lewym jajniku, według mojej gin powinny peknać pod koniec tygodnia, a sprawdzić czy pękły idę dopiero pod koniec przyszłego tyg, bo wcześniej gin na urlopie. Trzymajcie kciuki dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didronka - a jak tam temp.? pamiętasz jak ja mówiłam ze nici z tego czwartego cyklu, bo miałam WSZYSTKIE objawy okresu! na twarzy mnie wysypało (jak to przed okresem), skurcze miałam już coraz częstsze i silniejsze no dosłownie chodziłam z tamponem w ręce i tylko co chwile patrzałam czy już go nie założyć a tu taka niespodzianka :) Ale skarbie moja taka rada, test zrób dopiero 17 dnia po owu :) Sylwia - no widzisz jakie fajne pęcherzyki sobie wyhodowałaś :) teraz tylko czekamy aż pękną :) Elus - a jak tam Twój cykl? ile już masz dni po owu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elus162
dziewczyny,jak dotąd same dobre wieści niesiecie. Sylwia-piękne pęcherzyki, oby w porę pękły ;-) Kasienia, ja jestem dopiero 7 dni po owu, więc czeka mnie jeszcze co najmniej tydzień niepewności. Jak nie trzeba to czas zasuwa, a teraz stoi w miejscu po złości :-p A jak twoje samopoczucie? brzuszek już wystaje? Didronka- zazdroszcze stoickiego spokoju i tego luzu. mnie by się taki przydał :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgnieszkaAgunia
Witam mam do was pytanie mam brac clo od 5cyk przez 5dni ale lekaż mi nic nie powiedział czy w czasie tych 5dnich mam sie starac o dziecko czy dopiero po tych 5dnich jak już wybiore te leki prosze was o odpowiedz bo nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elus162
AgnieszkaAgunia clo bierze się po to by wyrosły ładne pęcherzyki, dopiero po kilku dniach pęcherzyki pękają i wtedy trzeba się przytulać, najlepiej dzień przed i w czasie owulacji. Ja biorę clo, tak samo jak tobie lekarz zalecił, czyli od 5dc, ale dopiero około 16 dnia cyklu były staranka. ale ja miałam monitorowane wsyzstko, A nie kazał tobie lekarz przyjść na monitoring za kilka dni, żeby sprawdzić czy wszystko jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×