Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anusiadanusia

żywienie optymalne najszybiej leczy otyłosc?

Polecane posty

ŻO to przede wszystkim dieta prozdrowotna a nie odchudzająca. Ja mam samopoczucie super - stosuję od kilku miesięcy. Spadek wagi bardzo wolny, ale jest , mam już 40+ :) obwody spadają szybciej niż waga. Tu sobie poczytaj http://nowadebata.pl/2012/02/24/tlusta-dieta-jest-najzdrowsza-wywiad-z-gary-taubesem-czesc-2/ można poszukać w necie pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marietta1980
oprócz diety i cwiczen warto też pochylic sie nad tematem oczyszczenia organizmu :) zeszłej jesieni piłam regularnie herbate Colon pack i z czasem przyniosło to oczekiwane efekty! warto oczyścić swoje jelita, aby dieta faktycznie przynosiła oczekiwane rezultaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie powrót zimy obmyślam optymalne menu na Wielkanoc i mam problem z ciastem, senik ok, ale robiła któraś mazurek orzechowy ze strony opty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otylia...topiku czytac nie musisz,ale przeczytanie kaiążek Kwaśniewskiego jest jak najbardziej wskazane.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieczarki z cebulą przesmażam na maśle klarowanym. W tym samym czasie gotuję wywar na kosteczkach...dodaję warzwa(marchew,seler w korzeniu,pietruszka,por i ziemniak. Przyprawy:pieprz,galka muszkat.troszkę soli,liść laurowy,ziele ang...itp) Wyjmuję kości...dodaję do wywaru przesmażone pieczarki i kubek śmietany (kremówki) Wszystko miksuję... Smażąc naleśniki optymalne zawsze sobie parę pustych zostawiam... tnę je w paseczki ii zamrażam...zastępują superowsko makarom w zupach (nawet w rosole) Moja zupa pieczarkowa właśnie z takim dodatkiem jest.... Sypcie wszystko obficie natką pietruszki....najlepiej wchłanIa się z niej wit C 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór, niedawno wróciłam z pracy :) Dzisiaj na obiad zrobiłam sobie pożywną zupe wymyśloną przeze mnie, taki ''misz masz''. Ugotowałam żeberka i do wywaru po nich dodałam przecier pomidorowy, zagęciłam odrobiną mąki i śmietanki 30 %. Do zupy dodałam mięsko z żeberka pokrojone w kostke, 2 jajka posiekane, troszke kiełbasy. Zupa była mega syta, zjadłam ją przed pracą i przez wiele godzin nie czułam glosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi75
Witam wszystkich!!! Jakiś czas temu natknęłam na to forum przez przypadek szukając w internecie ziół na dolegliwości żołądkowe , dokładnie na helicobacter i owrzodzenie dwunastnicy.Bardzo zaciekawiła minie ta dieta dr Kwaśniewskiego , ale nigdzie nie znalazłam informacji odnośnie ludzi cierpiących na owrzodzenia jelit-co prawda może gdzieś mi to umknęło w czytaniu tego forum.Stąd moje pytanie czy wrzodowcy mogą stosować taka dietę? Proszę o odpowiedź Serdecznie pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi75
Dzięki wielkie za odzew. Przymierzam się do tej diety ale najpierw muszę zaopatrzyć się w wagę kuchenną.Bo widzę że tu dużo ważenia będzie. Muszę koniecznie zrobic coś ze swoim życiem , bo z roku na rok zdrówko coraz gorsze.A to dwunastnica,żołądek , a to zatoki (już mnie zabieg czeka), tarczyca już wycięta (hormony do końca życia), oczywiście po usunięciu waga poszła w gigantycznym tempie w górę.W zeszłym roku usunięta szyjka macicy , w tym guzek endometrialny. Trochę za dużo tego wszystkiego , tym bardziej że mam 38 lat , to co będzie dalej , wszystko mi wytną i tylko leki będę pakowała w siebie.jedno będę leczyć drugie rujnować. Serdecznie wszystkich pozdrawiam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) widze że wszyscy zagonieni przed swietami,ja w pracy mam urwanie głowy:( ale jeszcze pare dni i odpoczne. w K atowicach pogoda kiepska ,wieje wieje i wieje , gdzie ta piekna wiosna? Pozdrawiam i miłego dnia życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadlam zlożyć wam życzenia Świąteczne.... My już spakowani jesteśmy...za parę godzin wyjeżdzamy..... Jeszcze raz Wesolych,spokojnych i zdrowych Świąt wszystkim życzę ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego Najlepszego, Mokrego Dyngusa i Wspaniałej Świątecznej Atmosfery. :) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdynianka34
....Moje drogie cały czas apeluję nie stosujcie chemii typu Chiński meizitang to błędne koło i pewne jo-jo. Z własnego doświadczenia jeżeli już to zachęcam do picia suszu Ziół Tybetańskich ale tylko oryginalnych. Nigdy tabletki czy proszki typu Alli, Lida, Linea, Sibutril, Adipex NOVOSLIM lub ASYSTORSLIM i itp. Chińskie wynalazki. Zawsze tylko naturalny susz ziołowy. Oraz dodatkowo oprócz ziół trochę ruchu to klucz do szybkiego i zdrowego schudnięcia bez jo-jo naprawdę. Ja przez 5 miesięcy bez diet i bez wyrzeczeń pijąc Tybet zioła schudłam tak 16 kilogramów.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cukrowy baranek ma złociste różki pilnuje pisanek na łączce z rzeżuszki. A gdy nikt nie patrzy, chorągiewką buja i cichutko beczy Święte Alleluja. wesołych swiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, wreszcie wiosna, na śląsku dzisiaj ładnie, troszke sie chmurzy ale słońce sie przebija :) Dzisiaj na obiad zjem przed pracą goloneczki duszone z surówką z kiszonej kapusty. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia8765
Odpowiednie żywienie jest bardzo ważne również dla zdrowia! Miałam kiedyś poważne problemy z sercem, a w dodatku byłam otyła. Byłam u różnych lekarzy, którzy faszerowali mnie lekami, jednak dopiero w Med Pro w Zgierzu najpierw zajęli się wagą (nie zapominając o sercu) bo dopiero wtedy leczenie farmakologiczne miało sens! jestem im bardzo wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jak zwykle brak czasu. po swietach miłam mały remoncik w pracy ,wiec było co robic:) chyba wreszcie wiosna zawitała.wczoraj na śląsku było bardzo przyjemnie. POZDRAWIAM I MIŁEGO DZIONKA ŻYCZE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PĄCZUŚ XL
Wracam na optymalną drogę, po 5 latach przerwy! Ale nie mogę w siebie wtłoczyć więcej niż 40g B,70 g T i 40g W a na początek powinnam jakieś 63-65g białka i 90-120g tłuszczu. Nie jestem w stanie zjeść więcej. Ale piję bardzo dużo ok 2,5 l. Czuję się świetnie i jestem syta. a i jeszcze rano piję kubek 200ml kiszonego barszczu czerwonego z łyżką octu jabłkowego. Nie chcę z tego rezygnować, bo w mojej rodzinie mamy takie śniadanie od lat. Powinnam zwiększać mimo wszystko ilość białka i tłuszczu? Z W nie mam problemów. Na diecie jestem dopiero drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj anusiadanusia moze sobie mnie przypominasz z przed roku....? bylam na innym topiku ,dotyczacym leczenia jelit,czasem wpadalas do nas. Wlasnie przymierzam sie przejjsc na diete niskoweglowodanowa i byc moze bede potrzebowala wskazowek,ty juz jestes tak dlugo na tej diecie ze napweno wszystko wiesz.Wiec czy bede mogla cie prosic o ewentualna pomoc? Przez dlugi czas mialam nietolerancje na wieprzowine,teraz jestem w fazie testowania,nic narazie sie nie dzieje.Chcialabym jesc na tej diecie wieprzowine,bo dieta nie moze byc chuda zreszta bardzo lubie wieprzowne :) Bez wieprzowiny raczej tej diety nie pociagne?jakby co. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja jestem :) Pociągniesz dietę bez wieprzowiny, możesz jeść przecież inne mięsa, ryby, jajka, tłusty nabiał. Przy Twoim schorzeniu najważniejsze jest zredukowanie toksycznych dla organizmu węglowodanów, zwłaszcza tych pochodzących z mąki, która poza glutenem zawiera inne toksyny powstałe w wyniku działalności człowieka. Pisałam kiedyś, że obecna mąka pszenna niewiele ma wspólnego z mąką, jaką człowiek żywił się na początku. Przerobiono ją chemicznie, aby zwiększyć wydajność upraw i dobrze ktoś napisał, że pszenica tak naprawdę powinna się nazywać chemica. x Myślę, że Anusia nie pojawia się, gyż wątek praktycznie zamarł. Nie sprzyja pisaniu, kiedy właściwie polega ono bardziej na monologach niż dialogach. Może coś się jeszcze zmieni i pojawią się nowe osoby? x Pozdrawiam serdecznie wszystkich ❤️ :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexsa
no to ja jestem nowa :) Juz drugi raz podeszlam do wieprzowiny i chyba nie jest zle. i mam takie pytanie,boczek boczkowi nierowny.Chcialam wiedziec ile bialka ma chudy boczek,no bo jest tlusty i chudy,jak to liczyc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexsaa, nie mam pojęcia jak policzyć białko w takim boczku, im mniej przerośnięty tłuszczem, tym więcej w nim białka. Uważam jednak, że jedzenie to nie lekarstwo i nie ma potrzeby aptecznego wyważania składników. Możesz przyjąć tabelkowe proporcje, na pewno tak niewielkie odchyły nie spowodują pogorszenia się Twojego zdrowia. Najważniejsze są proporcje, nieprzekraczanie węgli, wycofanie mąki z diety, nieprzekraczanie białka zwierzęcego. Białka roślinnego nie wliczamy do dobowego spożycia, ale to pewnie wiesz ;) Pozdrawiam :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. My z MM nadal na optymalnym odżywianiu jesteśmy. Obecnie nie liczę i nie ważę produktów.Przez rok wszystko dokładnie liczyłam i przeliczalam.Wizualnie już wiem czego ile mogę zjeść. Samopoczucie oboje mamy wspaniale...dużo jestesmy w ruchu...wczoraj zalczylśmy marsz(ponad 10 km) Milego popołudnia wsiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×