Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anusiadanusia

żywienie optymalne najszybiej leczy otyłosc?

Polecane posty

Gość buuka
mi także podoba się przepis na ciasto truflowe :) echhh gotowac 100g ziemniaka...za jakie grzechy? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę wreszcie spać :) Gosiu ja nalewam wrzącej wody do większej formy, np szklanej, i wstawiam w taką kąpiel keksówkę z ciastem. Woda sięga mniej więcej do połowy wysokości keksówki. To wszystko wstawiam do piekarnika z nawiewem (niekoniecznie), grzałki góra-dół. Ciasto czekoladowe najlepsze jest po kilku godzinach leżakowania w lodówce, osiąga odpowiednią wilgotność i konsystencję. Jest mało słodkie, uprzedzam :) ale takie ma właśnie być. Buuka 100g ziemniaka nie opłaca się gotować, dlatego z reguły smażę go na tłuszczu razem z mięsem do obiadu. Spokojnej nocy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I opatul Gosiu keksówkę z zewnątrz folią aluminiową, aby woda z kąpieli nie dostała się do wnętrza ciasta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i dzisiaj ostro w dół; po nocy -60dag. Nie przekroczyłem jednak zaklętej sto setki. Będzie to zatem jutro. Niestety, prace "polowe" w ogródku zakończone i pozostaje tylko domowy rower i długi spacer. Po "bułki" rano chodzi żona i traktuje to jako swój zaliczony spacer. Ja najczęściej chodzę sam swoim szybkim rytmem. Przykro mi, ale nie będę wciskał sie między wódkę i zakąskę; nie mam pojęcia o pieczeniu tych potraw o których tak z czułością się wypowiadacie. Mierzenie produktów też mam już za sobą, bo znam już ich przybliżoną wagę i to mi wystarczy. Proporcje zachowuję metodą "na oko"; nie będę aptekarzem. Tu wielki ukłon w stronę Anusi za wskazanie powiązań węgli w żywieniu. Wystarczyło lekko przesadzić z nimi i waga do góry. Ciągnie też do ciasteczek, różnej masci słodyczy, jadłbym to tonami. Ale na całe szczęście - to już historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Basia przepraszam za brak odpowiedzi na wczorajsze pytania-byłam od w pracy( nie mam tam mozliwosci odpisania).wróciłam wieczorem,a w nocy znów wstawałam(ja wstawałam a moje żo kładła sie spac:))własnie wróciłam. jesli gotowałas na kosciach to 100g moze miec ok B0,9G T 1,7G W0 (JA licze jak w przep 133) CZYLI W LITRZE B 9G T 17 W O SMIETANKA 150G B3 T45G POMIDORY 400G W30G OK1600G POTRAWY B 12 T 62 W 30 W 100G B 0,75 T 3,88 W 1,88 Patyk fajnie ze sie odezwałes,już myslałam ze zrezygnoewałes. Pilnuj sie jak chcesz wygrac zakład:) Moje żo chyba w najbliższym czasie wszyscy upieczemy to ciasto-takiego smaka narobiłas. Patyk popros żone -może upiecze cos dozwolonego. ide zrobic kawke i sniadanie bo chyba już pora:) teraz mam 3 dni luzu-troszeczke odpoczne od nocnego wstawania,chociaż nie moge narzekac bo jak ide w nocy do pracy to jestem wczesnie w domu . a ja uwielbiam siedziec w domu i gotowac(dużo) "z potraw które się zjada powstają wszystkie choroby"HERODOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki anusia!, zraz sobie zapisze żeby pamiętać! zjadłam na śniadanie 170g gotowanego boczku to jest 21,80,0 z kalkulatora, a na piechote wychodzi mniej chodzi mi o to że zostało mi do zjedzenia 19,20,40 węgle bym zjadła jako jabłka, czy lepiej ziemniaki z tłuszczem, i czy dobre proporcje sobie zrobiłam 40,100,40?? ratuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobię je na pewno!!, ale jeszcze mam sernik zamrożony, bo nikomu nie smakuje tylko mi, to musiałam jakoś przechować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) A ja dzisiaj zgrzeszyłam i oprócz śniadania zjadłam 100 g pasztetowej. :P Najwyżej utnę kolację i położę się wcześniej spać. Nawet niepewne pochodzenie wyrobu mnie nie zniechęciło ;), tzn. kupiona była od kobiety na targu, a nie w sklepie, ale wiadomo, że oni coś tam węglowodanowego dodają jako wkładkę. Cóż, najpierw robiłam (jadłam) potem myślałam. :classic_cool: Niegrzeczna jestem! Idę się biczować, albo coś........ jakąś karę muszę wymyślić dla siebie, aby więcej wtopy nie było. Obgryzienie kury z mięsa przy tym to był pikuś! przynajmniej wiedziałam co pochłonęłam, a tutaj? kicha. O, mam!, za karę nie tknę już czekoladowego ciasta! Czasami ciężko mi walczyć z łakomstwem, pal licho gdybym była głodna, ale nie, zjadłam na śniadanie 1000 kcal, połowę dziennego limitu. Z reguły rano jem najwięcej, na obiad dojadam, a kolację mam raczej symboliczną. Lecę sprzątać, mam dzisiaj wolny dzień, jutro też, ciężko będzie trzymać się z dala od lodówki, w której są różne pyszności. :) pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia wegle zostaw sobie na wieczór. mozesz ugotowac ziemniaki lub zrobic mace z maki i wody i upiec na suchej pateni. a białko i tłuszcz -ser biały,makrela,jajka. ciała ketonowe sprawdzam za pomoca pasków KETO-DIASTIX. kosztują ok 16zł za 50szt. jesli pojawiaja sie skurcze np nóg to może byc sygnał ze jest niedobór wegli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też właśnie gotuje barszcz, do słoików z rosołem dałam mięso obrane z kości i zważyłam dzisiejsze w zupie i wyszło 260g mięsa wiec dodam to do bilansu a ty Anusia z mięsem robisz czy z samego rosołu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój bedzie tylko z jajem. najczesciej miesem z kosci dokarmiam kocurki . mam ich obok domu kilka. my mamy zupe a one miesko. jest nas kilkoro dokarmiajacych zwierzaki. kotki sa super. jak widza ze zapala sie swiatło w kuchni lub otwiera okno. to juz siedza i czekaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buuka
Kochani prosze Was o przepis na chleb inny niz bialkowy :) A czy mozna uzywac maki z soi i ciecierzycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z jarzynek z wywaru zrobie sałatke. dodam jeszcze jaja i troche ogórka konserwowego no i majonez. bedzie miała w 100g (nie licze z warzyw)B 2G T13,6 W 7,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje żo czasem trzeba zgrzeszyc. ale ta pasztetowa ma niewiele wegli (troche kaszy mannej dosypują)wiec nic sie nie stanie. ważne że smakowało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam kg boczku surowego. Co z niego zrobić? tzn ugotowałabym zupę, ale jaką? Znowu nagotuję gar, ale tym razem zamrożę w słoikach. Rosół mam do tej pory :O Dziś wypiję kubek do obiadokolacji i będzie z nim koniec. Zrobiłabym barszcz biały na wywarze z boczku, ale zakwasy są na mące której unikam. Chyba zostaje tradycyjnie pomidorowa, kocham kwaśne zupy. Mdli mnie po tej pasztetowej, jakieś kasze czy inne świństwa w niej mi nie służą :( fuj! Dobrze mi tak! za łakomstwo się płaci! Nici ze sprzątania mieszkania, walczę z nudnościami. Trzymajcie się, może pojawię się później, albo jutro. :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×