Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anusiadanusia

żywienie optymalne najszybiej leczy otyłosc?

Polecane posty

Jogser często kupuję i z Piątnicy także 30% i 18% (jest w Biedronce) - Mleczna Dolina. Aniu, jak robiłaś karpia. Odmroziłam na jutro i muszę coś optymalnego wykombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posypałam jarzynka i majerankiem i przykryłam krążkami cebuli. na nastepny dzien (moze tak leżec kilka dni )cebule sciagam ,panieruje i smaże na oliwie pózniej przekładam do rondla i dodaje sporo masła i jeszcze dusze pod przykryciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak zrobię, przed Wigilią moczyłam w mleku, ale cebula też wyciąga błotnisty smak. A jakie jest BTW tego karpia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 100 g ok 18g białka. dla przypomnienia info od MARSA No i poniżej obiecane składowe BTW na 100g w rybach: Ryby świeże: Dorsz świeży, filety bez skóry: 16,5/0,3/0 Flądra świeża: 16,5/1,5/0 Halibut biały: 20,1/1,9/0 Karp: 18/4,2/0 Mintaj: 16,6/0,6/0 Morszczuk: 17,2/2,2/0 Pstrąg tęczowy: 18,6/9,6/0 Szczupak: 18,4/08,/0 Śledź: 16,3/10,7/0 Śledź solony: 19,8/15,4/0 Ryby wędzone: Dorsz: 22,1/0,5/0 Łosoś: 21,5/8,4/0 Makrela: 20,7/15,5/0 Pikling: 21,8/14,3/0 Węgorz: 17,9/28,6/0 Przetwory rybne: Paprykarz szczeciński: 9,9/11,9/8,6 Sałatka z dorsza: 9,8/13,9/7,2 Sałatka pikantna z makreli: 10,2/13,2/6,9 Sardynka w oleju: 24,1/13,9/0 Sardynka w pomidorach: 17/9,9/1,4 Śledź w oleju: 19,7/29,4/0 Śledź w pomidorach: 13,7/12,8/1,8 Tuńczyk w oleju: 27,1/9/0 Tuńczyk w wodzie: 21/1,2/0 Są to przykłady najczęściej pojawiające się na naszych stołach. Jak widać - najwartościowszą rybą morską jest śledź, a słodkowodną pstrąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spisałam z opakowania: białko - 2,2, tłuszcze - 30 ( w tym kwasy tłuszczowe nasycone 18), węgle 3,3 - w tym cukry 3,3, błonnik, sód - 0, 292 kcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytałam, jest to substancja zgęszczająca, ale nie wiem w jakiej ilości użyto do tej śmietany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to już mi przeszła ochota na śmietanę z Piątnicy. Do Klimeko nie mam niestety dostępu., a Jogser będzie w sam raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mleko w kartonie ma 6m-cy ważnosc. na koniec terminu ważnosci wartosc odżywcza jest 10razy mniejsza -wiem od przedstawiciela z mlekowity(pracuje w branży spożywczej) lepsze jest w woreczku=można zrobic kwasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słusznie. Chyba przechodzę na wyższy poziom żo. Jak zaczynałam czytać ten wątek nie wiedziałam co oznacza ten skrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie z kartonu nie napije. jak byłam dzieckiem to mleko było tylko w butelkach szklanych,pózniej w woreczkach a jeszcze pózniej pojawiło sie w kartonach ale jest ono pozbawione wszystkiego co dobre. butelkowe też sie nie chcą zsiadac dlatego ja wybiera woreczkowe dolewam smietany i latem robie zsiadłe ''mleczko''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×