Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zakochana narzeczona

CZERWIEC 2012

Polecane posty

Gość justys01443
dlaczego? co sie stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna młoda to ja
wczoraj dzwoniłam na miesiac przed slubem chcac sie spotkac ustalic menu, dowiedziec sie o dekoracje stołow, ogolnie o całosc imprezy dograć, kobieta byłacholernie nieuprzejma, przez godzine ryczałam, a i dzis czuje sie psychicznie zmeczona, w pracy nie mogłam dojsc do siebie, powiedziała ze ona nie ma z Nami czasu cokolwiek ustalac, ze mozemy szczegoły przez te obgadac bo sie z nami juz 2 razy widziała ( 1 rezerwcja, 2 raz wpłata zaliczki) ze ona nie bedzie mi mowic z czego robi sie surówke z kapusty,a ja ze tego nie oczekuje ale nei wiem jakie mieso bedzie serwowane do obiadu, jakie to sa ciepłe dania podawana do 2 w nocy ( mielismy miec przyjecie weselne) a ona teksty ze płacimy 50 zł to czego chcemy wymagac, a ja słucham przeciec płacimy 120 zł i ze o czym ona mowi? ze ja nie mam szacunku do rodziców itesciow, ze ludzie z nas sie smiali na tarasie, a ja ze oczym ona mowi? bylismy zimą rozmawialismy z narzyczonym w lokalu, a ja ze byłam w kwiaciarni ogladałam bukiety slubne w katalogach, czy w albumach i dekoracje auta i ze chciałabym zobaczyc jak wygladaja nakryte stoły, czy eda odswietene czy kwiaciarnia ma sie zajac takimi detalami, powiedzialam ze strasznie mi podniosła cisnienie, a ona ze jestem gówniara ze nie mam szacunu do starszych, i ze ona nie bedzie juz ze mna rozmawiac tylko z moim narzyczonym..... mogłabym opisywac i opisywac, skonczylam z nia rozmawiac i normalnie sie rozpłakałam nie jestm gówniara mam 34 lata studia wyzsze i dyplomacja i zasady konwersacji sa mi znane, zaczeła do mnie wydzwaniac 4 razy nie odebrałam tel, nie byłam w stanie, zadzwoniła do mojego B z przeprosinami ze pomyliła z inna klientka, pozniej do mnie dzwoniła po 18 z przeprosinami, stwierdziałam ze to chyba jakis głupi zart ze ona liczy na wspołprace ze przeprasza, ze potrafi przyznac sie do błedu z 20 minut mi słodziła...i tekst ze ja sprowokowałam i ze ja tez jestem bez winy, no chyba siła rzeczy naturalne jest dopracowanie szczegołow uroczystosci pod wzgledem konsumpcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwiec2013
Przestań się mazać i obrażać. Zmianami teraz sobie zrobisz tylko dodatkową robotę. Więcej luzu. Ja wiem, że masz już 34 lata i nie jesteś pierwszej młodości... ale cofnij się mentalnie o 10 lat i rozluźnij poślady. Baba dała ciała i pokazała, że jest słaba ale skoro już odkryła, że pocisnęła nie tą Klientkę i Cię przeprosiła to powinno być ok. Wjedź teraz do baby i się dogadajcie. Musisz być bez grzechu w ten dzień i wybaczyć bliźniemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! :) Moj weekend minol w ciaglym biegu :/ Same zalatwienia... Ale juz jestesmy przy koncu :) Zostalo nam tylko "zlapac" organiste , bo juz trzy razy probowalismy i sie nie udalo ;/ Ale to zrobi narzeczony 4.06 jak bedzie znowu w Polsce. Noi jeszcze zadzwonic do dziewczyny ktora dekoruje kosciol , zeby nam nie sypala platkow wzdloz przejscia :D Tak to juz jest wszystko zalatwione :) Wczoraj bylismy w restauracji ustalic menu - nawet dosc fajnie wyglada :) Powitanie chlebem i sola + szampan 16.30 Obiad - rosol + ziemniaki z koperkiem i cztery rodzaje mies do wyboru (schabowy, de volai, zawijasy staropolskie, udko pieczone) Deser - szarlotka na goraco z lodami waniliowymi I danie - karczek pachnacy jalowcem z kluskami slaskimi i surówka II danie - zupa gulaszowa po wegiersku w bulce III danie - filet z kurczaka z mozarella i dufinkami + koktajl salat IVdanie - kwasnica z zeberek Tort o 22 - smietankowo - wisniowo jakis tam :P Salatki : z kurczaka, z ananasa , jarzynowa , grecka Ryby - chyba trzy rodzaje :) Ciasta na stolach i owoce 2L picia na osobe (pepsi, fanta, sprite, soki owocowe, mineralna) Kawa, herbata - bez limitu Uzgodnilismy dekoracje stolow. Kierowniczka zalatwi nam swiece i kwiaty ;) Wzielismy dodatkowo stol regionalny :-D 8kg udka , czy nogi juz nie pamietam 6kg łącznie roznych kielbas 3 duze oscypki smalec goralski 3L Ogorki kiszone 3kg jakies warkocze, korbacze itp.... zastanawialismy sie jeszcze nad fontanna czekoladowa za 600zł z owocami oraz wafelkami ale niewiem czy na takie slodkosci nie bedzie za cieplo wiec wstepnie nie wzielismy ale mozemy sie jeszcze zastanowic :). Liczba gosci 100 + 5 awaryjnie :) Bukiet i kwiaty dla rodzicow i druzek zalatwione ;) Dekorowanie samochodu - zalatwione ;) Perfumy kupione ;) Busa tez udalo nam sie zalatwic w dobrej cenie... Noi lozka dla dzieciakow zalatwione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 02.06.2012
panna młoda to ja wspolczuje ci takich przejsc , mozna sobie nerwy zszargac przez to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna młoda to ja
juz dzis jest lepiej wczoraj mnie jeszcze trzymało troche... dostałam po "psychice" tesciowa, szwagierka, mama powiedziały ze wykluczone ze mamy zrezygnowac, bo tak naprawdę nie wiemy co nas moze jeszcze spotkac, juz przy wpłacaniu zaliczki kobieta była dziwna, najpierw dzwoniła ze mamy wpłaic zapliczke na nr konta podany na stronie ( moja 2 połowka pracuje w delegacji mogła to zrobic tylko w weekend) wiec juz w piatek znow sie odezwała ze pieniadze nie wpłyneły i ze mamy jej osobiscie przynisc bo jest do 16 w lokalu,a my ze nie mozemy, to ogolnie pretensje, w poniedziałek rano jechałam - w ogole czuje sie jak niepowazny gówniarz, który nie umie soie lokalu zarezerwowac! i jest nieodpowiedzialny!!! wrr kobieta jak sobie nie daje rady to niech menagera zatrudni, albo pojdzie do innego lokalu zobaczy jak wyglada forma ustalen! ogolnie na chwile obecna mamy 4 lokale dowyboru, dzis ide na 1 spotkanie, nie jestem w stanie tam zostać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie znasz mnie
Uciekaj z tego pierwszego lokalu czym prędzej. Teraz jest tyle innych sal weselnych, że napewno znajdzie się termin dla ciebie. Zupełnie nie pojmuję takiego podejścia i to co piszesz to aż nieprawdopodobne. Właściciel czy manager sali powinien jeszcze młodym podpowiadać dobre rozwiązania, starać się załatwić wszystko na spokojnie żeby nie robić niepotrzebnych nerwów młodym, bo i bez tego i tak mają ich w nadmiarze. Naprawdę jakaś nawiedzona ta baba :( dajcie sobie z nią spokój, skoro tak się do was odnosi to nie wiadomo czego się można spodziewać na weselu. W końcu to jest wasz dzień i to wy o wszystkim macie zdecydować. Płacicie więc wymagacie i ma być po waszej myśli a nie jak jej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna młoda to ja
myslicie ze nie majac umowe a wydruk z kasy fiskalnej z napisem zaliczka odzyskamy wpłate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zmienialam sale bo zamawialam sale 1,5 roku przed slubem i mialam zwykly papierek z napisem "zaliczka" + data , ale po pol roku zrezygnowalam z sali bo postawili tam automaty do gry i na czas wesela niechcieli ich usunac i mimo ze nie mialam umowy tylko kwitek to i tak kasy nie odzyskalam... Oczywiscie moglabys sie z Nimi sadzic :P Bo prawnie to jesli umowy niema to kase musza oddac , ale to zalezy tylko od Ciebie. Ja tez nie mialam na poczatku umowy tylko taki kwitek :) W poniedzialek podpisalam umowe i jest dopiero w niej napisane ze jesli zrezygnuje to zaliczka przepada :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagagaga
witajcie!!!! późno bo późno na tym forum ale dołączam. to pewnie przez stres szukam co by tu poczytać. my z Krakowa. jesteśmy na etapie szukania wódki i myślimy jak zrobić winietki :) wesele mamy domu weselnym vangelis i tak nam się udało, że tu też ćwiczyliśmy nasz pierwszy taniec ze szkoły www.pierwszytaniec.pl stres z tańcem się zmniejszył, było extra :) będziecie tańczyć swój taniec do muzyki z cd czy od orkiestry, jakieś opinie? komentarze? :) aaa i już nie czytam żadnych artykułów weselnych bo tam piszą o przesądach :) mam już ich dość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie znasz mnie
Jeżeli faktycznie napisane jest zaliczka - wtedy należy się tobie jej zwrot, nawet w przypadku gdyby była umowa i została ona przez ciebie wypowiedziana. Natomiast gdyby był to zadatek - w przypadku odstąpienia od umowy przepada on i zwrot się nie należy.Stosowanie zaliczki i zadatku przy zawieraniu umów stwarza problemy, wynikające z nieznajomości prawa. Pojęcia te uważane są za tożsame w języku potocznym, stosowane są zamienne co jest ewidentnym błędem, ponieważ rodzą one różne skutki prawne. Zaliczka nie spełnia funkcji zabezpieczenia wykonania zobowiązania, czyli tej analogicznej do roli zadatku, traktowanego jako swoisty rodzaj odszkodowania za nie wywiązanie się ze zobowiązania. Tak więc w przypadku zawarcia umowy na świadczenie usług (organizacja przyjęcia weselnego) właściwą formą zabezpieczenia jest instytucja zadatku. Jeżeli usługobiorca żąda zaliczki, w przypadku odstąpienia od umowy zobowiązany jest ją zwrócić w ilości takiej, jaką otrzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna młoda to ja
sprawdziłam ufff naszczescie mam zaliczke wpisana na paragon - dziekuje za wyjasnienie "nie znasz mnie" czuje sie spokojnijsza, byłam dzis na spotkaniu w 2 lokalu ogolnie nei jest zle mozemy miec po znajomosci alkohol swoj moze apoje równiz bo ceny z kosmosu menu wyszukane typu obiad np poledwiczki w sosie kurkowym, sandacz pieczony z ziemniaczano-serowym pure, kaczka "Nanchang", albo poledwiczki faszerowane suszonymi pomidorami, czy łosos w sosie cytrynowym, czekam na oferte ale moze wysc dosc drogo i obawiam sie 2 imperz w jednym lokalu 1 na parterze mi b ysmy mieli w podziemiach myslicie ze bardzo by przeszkadzał taki klimat? osobne toalety nasza sala na 2 koncu lokalu http://www.zajazdpocztowy.pl/ to co widac te sklepienia z surowej cegły i takie ławki ? wtdy na 1 łace siedza 3 osoby nie ma pojedynczych krzeseł czy jeszcze szukac czegos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna młoda to ja
taksie zastanawiam jak macie sale udekorowana? skromnie? tylko stoły? czy pierdoły jak jakies swiatelka do nieba tez macie, balon który peka i z niego wypadaja płatki roz po 1 tancu? badz ksiege gosci? tak przegladałam internet i niewatpliwie duzo tego na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz panna mloda
duzo jest tego na rynku, ale moim zdaniem to jest po prostu tandetne. Ja bede miala przyjecie w eleganckim lokalu i nie wyobrazam sobie zadnych smieci typu balon wybuchowy. Nie pasuje mi to go ogolnego wystroju. Nie bedzie zednych swiecidelek, serduszek ani balonikow. Beda tylko swiece i kompozycje kwiatowe w wazonach- wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, zupełnie zapomniałam, że założyłam ten wątek (wstyd, wstyd, wstyd!). W każdym razie u mnie czerwcowy ślub jak najbardziej aktualny - pozostało 30 dni :D Pozdrawiam Wszystkie PM 2012 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KatarzynaWkrk
Ja również mam tylko kwiaty w wysokich wazonach, i świeczki. Tyle. Wystroje weselne nie pasują do kliamtu starej knajpy z antykami więc będzie skromnie w kolorze pomarańczowym i ecru :). Bonus dla gości to aparaty jednorazowe - plus wielki fotoplakat z naszym zdjęciem (format C1) gdzie goście moga wpisać swoje życzenia dla Nas :). O 12 zamiast oczepin lampiony w ogrodzie i dalej zabawa ! Jak na razie czekam aż z allegro przyślą mi lampion (żeby zobaczyć jak to wygląda na żywo) i jedną tubę z płatkami róż - żeby zobaczyć jak to strzela i czy nie jest to kompletny bubel.. Co do przygotowań na początku czerwca jedziemy do kanjpy ustalić menu, i dogadać szczegóły plus fotograf i dj. W końcu w czerwcu też jest dwa tygodnie i też jeszcze można na spokojnie coś załatwić! (niestey pomysł poprawin w górach na luzie odpał z powodów osobistych, na drugi dzień będzie obiad dla najbliższych w kanjpie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez stawiamy na kwiaty i swiece :) Mielismy wybor - albo kupujemy to samo albo zalatwia to kierowniczka. Zdecydowalismy na kierowniczke i bedziemy miec spokojna glowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys01443
My też bedziemy mieli tylko dekoracje kwiatowe na sali, dodatkowo chce miec udekorowany sufit szarfami a na złączeniu szarf duza kula kwiatowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna młoda to ja
ja próbuje myslec zapobiegawczo:) jeszcze nie wiem przy której sali zostaniemy, dzis ogladam 2 , jutro kolejne 2;) ale balonow raczej miec nie bede skupie sie na stołach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff... w końcu mamy ten garnitur dla narzeczonego. A ile żeśmy się naszukali go, ile trzeba było przechodzić. Ale garnitur to jeszcze pół biedy, gorzej z koszulą - nigdzie nie mogliśmy znaleźć białej koszuli dla narzeczonego, tylko w jednym sklepie była. Kopiliśmy tez taki długi krawat ślubny biały, nie braliśmy kamizelki o narzeczony nie chce. Tylko o ten krawat się teraz martwię bo mi jakiś za krótki się wydaje :/ A to taki zapinany z tyłu, nie wiązany, o z wiązanym to za dużo problemów by było chyba. Za to ja byłam dzisiaj na fryzurze próbnej i jestem załamana, nie wyszło tak jak na zdjęciu, nie bardzo mi się podoba. Wiem co tam pozmieniać, pójdę jeszcze jak coś rozmawiać z fryzjerka czy da się tak zrobić jak ja chce, a raczej czy ona umie tak zrobić jak ja chce. Niestety nie mam pomysłu na inną fryzurę, tylko taka mi pasuje do twarzy, welonu i myślę ze tylko w takiej jaką sobie wymyśliłam będę czuć się dobrze :/ Co do reszty - nie mamy jeszcze bardzo dużo rzeczy, nie wiem kiedy to ogarniemy, bo do wesela zostały już tylko 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pana mloda to ja
co myslicie o menu? czy cos zmienic? dodac, ujać? Na powitanie młodej pary: 1/ chleb i sól 2/ lampka szampana Obiad: 4 porcje na osobę 1/ rosół z makaronem 2/ filet z kurczaka z pieczarkami 3/ devolaje 4/ schab z pieczarkami i serem 6/ pieczeń z karkówki 7/ schab ze śliwką 8/ ziemniaki ,frytki ,kluski na parze 9/sos Surówki do obiadu 1/warzywa gotowane ( mix marchew kalafior, brokuł, fasola np. duże paczki są w makro) 2/surówka z marchwi i jabłka 3/ mizeria 4/ surówka z kapusty pekińskiej ,papryki,kukurydzy Dania ciepłe 1/ zupa gulaszowa 2/ szaszłyki 3/ krokiet i barszcz Przystawki 1/ pomidory pod pierzynką (pomidory w plaster polane sosem czosnkowym posypane tartym żółtym serem) 2/ warzywa sezonowe na półmiskach 3/ chrusty drobiowe z sosem czosnkowym( ala nugatsy) 4/ sałatka jarzynowa 5/ sałatka grecka ala feta 6/ galaretki drobiowe 7/ śledzie dwa rodzaje 8/ półmiski wędlin i serów (schab ze śliwką , szynka , boczek- wędliny pieczone) 9/ jajka w majonezie 10/sałatka gyros Inne: 1/ pieczywo 2/ masło, smalec mięsny z cebulą 3/ kawa rozpuszczalna 4/ kawa sypana 5/ śmietanki do kawy 6/ herbata z cytryną 7/ cukier 8/musztarda 9/ketchup, 10/ przyprawy :pieprz, sól, ocet 11/ zurawina 12/tztzyki Ciasta 1/ sernik 2/ jabłecznik 3/ murzynek Lody w pucharkach wielosmakowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tam dziewczyny przygotowania? Ja bylam w piatek na probnej fryzurze i makijazu ;) A dzis bylam podciac troszke wlosy i zrobic baleyage taki zlotawy na czarnych wlosach :D Od niedzieli zaczna sie przygotowania pelna para...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna młoda to ja
my mamy 2lokal , menu ustalone w piatek mamy odzyskac zaliczke z poprzedniego, byłam na rzesach robionych 1:1 fajny efekt, przed slubem ide na uzupełnianie, kosmetyczka umowiona, fryzjerka juz dawno, musze isc torta zamowić, no iiii.....od 26 czerwca wiem ze jestem w ciazy;] troche mam obaw, stresu i w ogole, w kazdym badz razie idealny prezent na Dzien mamy sobie zrobiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KatarzynaWkrk
WOW :) :) :) GRATULACJE !! Piękny prezent! Ja też mam nadzieję, że jeszcze w tym, roku zobaczę dwie kreski na teście !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje :) Sprawiliście sobie najpiękniejszy prezent ślubny :) My o powiększaniu rodziny nie będziemy na razie myśleć, bo niestety jak się okazało nasze plany co do remontu się tak opóźniły ze najprawdopodobniej po ślubie będziemy nawet musieli oddzielnie mieszkać :( Co prawda szukamy mieszkania ale moje miasto jest malutkie i nie ma tu za dużego wyboru :/ Co do ślubu to wybraliśmy dopiero teraz piosenkę na pierwszy taniec i narzeczony wymyślił teraz (niecałe 2 tygodnie przed ślubem) że on chce na kurs iść, poznać kroki. Nie wiem po co to bo zatańczymy zwykłego przytulańca, mam zamiar też trochę z internetu podpatrzeć i poćwiczyć. a ta kobieta z kursu nas wyśmieje że tak późno a my chcemy na naukę się zapisywać. Poza tym zastanawiam się nad prezentem na podziękowanie dla rodziców, nie mam za bardzo pomysłu, chyba zrobimy kosze ze słodyczami itp. No i mój największy problem czyli sala - okazało się że jakiś miesiąc temu zmienił się właściciel sali i nikogo o tym nie informowali, my się dowiedzieliśmy o tym wczoraj, jak chcieliśmy iść menu ustalać. I idziemy to ustalać niestety dopiero w niedziele, jak dla mnie to późno i robi mi to trochę problemów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panna młoda to ja =beybe29 nie dziekuje co by nie zapeszyc:), na 15 czerwca umowiłam nas na 1 wizyte do lekarza. Synus chce braciszka;] od kilku miesiecy mowi o tym. Dzis zaakceptowałam menu weselne, w patek zwrot zaliczki i nowa umowa w 2 lokalu, Pani z 1 lokalu troche zdziwiona no i kazde dac sobie czas na uzbieranie kwoty ;] ( troche zenujace), miałam isc jeszcze na 2 sesje do solarium i ni wiem czy moge? jestem tez w połowie za wybielaniem zabkow - efekt juz widoczny. W czwartek jestem umowiona w salonie sukien slubnych - aby zamowic bolerko, jeszcze kwiaciarnia i tort ale ty waham sie nad 3 - ema cukierniami, fajne sa z karpicka ale tort 55 /kg, w Zg w mrowisku zawsze synkowi zamawiałam i był smaczny no i tanszy bo 35/kg na prawdziwej bitej smietanie? a wy jaki macie tort? w marcepanie, dekorowany swiezymi kwiatami? w sobote 2 godziny nauki tanca;] Gokajka spokojnie mozecie jeszcze sie udac na lekcje tanca by na razie pierwsze 45 minut mamy za soba, my na podziekowania mamy kosze kwiatów i teksty ozodobne, zadne trofea mni nie interesuja i kurzołapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Jutro już zaczyna się CZERWIEC !!! :-) Która pierwsza z naszego grona stanie przed ołtarzem ??? NIE ZAPOMNIJCIE ZDAĆ RELACJI !!! :-) Ja 16.06.2012r. godz.15.00 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KatarzynaWkrk
Dziewczyny - zamiast oczepin chciałam puszczać lampiony, które wyglądają pięknie, niestety wczoraj menago knajpy powiedział, iż nie można puszczać lampionów bo kiedyś doszło do spalenia dachu sąsiedniego domu i od tego momentu restauracja wprowadziła zakaz jakichkolwiek atrakcji z ogniem. No i teraz moje pytanie : Co zamiast oczepin ? Jednak bym chciała mieć jakąś niespodziankę dla gości bo jednak o tej 12 wypadało by coś zrobić. :) Macie jakieś pomysły ??? Co zamiast lampionów ? Nie chcę karaoke ani pokazu tańca.. (załamana brakiem lampionów na własnym weselu). Allegrowiczka - ja również 16.06 o 15:00. I też czekam na relacje i złote rady dziewczyn które wycodzą za mąż 02 i 09 czerwca :D !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×