Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Klione

ŚLUB SIERPIEŃ 2012

Polecane posty

Gość _Rainbow_
Iwonaa19 To witaj w klubie :) Jestem z Bielska-Białej a Ty? Co do liczby gości to my zapraszamy jakoś trochę ponad 100 osób, ale tak jak pisałam rodzina narzeczonego to sami przyjezdni i on jest pewien że część nie przyjedzie tylko zrobią delegacje ;) Więc myślę że będzie tak koło 80 osób :) Kaffee_ohne_Milch Ale jesteś szybka :) ja o makijażu próbnym i fryzurze będę myśleć jakoś w maju dopiero :) teraz jestem na etapie wybierania zaproszeń i sukienki :) Za tort i ciasta to tak w marcu się wezmę :) Natomiast co do zdjęć ślubnych to planujemy w dniu ślubu wyjść na chwilkę na miasto w miejsce gdzie wszystkie wiele par robi zdjęcia (żeby był ten urok chwili ;)) a całą resztę po ślubie w inny dzień :) Marzy mi się plener w górach albo nad jeziorem :) Po prostu szkoda mi czasu w dniu wesela a wiadomo że taka sesja to nie pół godziny :) ana sta zja My już mamy nauki i poradnię za sobą, ale nie mieliśmy wcale księdza na naukach :) da się to przeżyć także spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana sta zja
_Rainbow_ na naukach księdza mieć nie bedziemy, chodzi mi raczej o samo spotkanie z nim i ustalanie szczegółów, zapowiedzi i takie tam;) Ja też ślubuję 25 sierpnia;)) co do sesji w plenerze to ustaliliśmy z fotografem dzień ślubu, mamy dużo ładnych miejsc w okolicy więc bedzie gdzie pozować, pozatym sierpień jest tak ładnym miesiącem że jeśli pogoda dopisze to wystarczy troche trawki jakieś drzewko kopka sianka, rzeka lub staw i zdjęcia cacy;)) z kamerzystą umówilismy sie już na inny dzień bo z nim to dłużej zejdzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
my ciasta mamy w cenie za os. z tortem to zamawiamy prywatnie u jakiejś babeczki (znajoma teściowej),dj'a już w sumie znalazłam,teraz musze mu tylko powiedzieć że go biorę i umówić się na maj na podpisanie umowy albo przez maila to załatwimy. Palce będziemy mierzyć w przyszłym tygodniu albo za dwa jak będziemy mieli chwilę wolnego i mała nam wyzdrowieje bo musimy wziąć ją ze sobą.Później zamówimy obrączki i zaproszenia. Najbardziej boję się co z tą suknią moją bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać.Od czego zacząć,wiem co mi się podoba ale jak już wspominałam nie mam konta na allegro ani konta w banku żeby od razu zrobić przelew za suknię.A prosić kogoś to dużo zachodu bo oni wysyłają do zamawiającego maila z formularzem wymiarów,ta osoba musiałaby mi go odesłać ja wypełnić,odesłać,wysłać pieniądze i strasznie dużo zachodu,boję się że coś wyjdzie nie tak,a w maju może już za późno na zamawianie na alllegro,pozostanie mi kupno uywanej albo nowej z salonu za 2 lub 3 x większą kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana sta zja
Iwonka1989 zakładanie konta na allegro nie trwa długo wydaje mi sie że w przeciągu dwóch tygodni przyślą ci hasło i link aktywujący. Wystarczy że podasz swój adres z polski, list przyjdzie na ten adres a potem teściowa wyśle go do ciebie. Co do płatności to też teściowa może ci zrobic przelew albo ktoś z rodziny. W maju to już bedzie dość późnawo żeby ktoś uszył ci suknię chyba że uda ci się w rozmiar trafić ale to bardzo ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Rainbow_
ana sta zja No tak protokół i te sprawy, ksiądz musi być. Też się stresuje tych wszystkich pytań, szczególnie że narzeczony ma naturę dyskutanta i boję się żeby nie wszedł w jakąś polemikę z księdzem A Wy kamerzystę też macie zamówionego żeby filmował plener? Bo my tylko na kościół i wesele chyba jakoś do 1 w nocy będzie. A właśnie, możecie polecić jakieś strony z zaproszeniami w przystępnej cenie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana sta zja
My mamy kamerzystę z fajnym pakietem. Filmuje godzinę przed mszą najpierw u mnie później u Mojego. Później filmuje mszę i tak dalej całą imprezę do godziny 1-2 w nocy. W tym pakiecie mamy wybrana juz mniej więcej czołówke filmu, 5 przerywników śmiesznych lub takiego miksu weselnego coby to się cały czas tych tańców nie oglądało. Gratis filmuje nam "noc poślubną" - taki śmieszny klip obiecał zrobić oczywiście to bedzie improwizacja;D dwa zakończenia filmu. A za śmieszną opłatą w inny dzień wybieramy się na sesję z nim, robimy 2 teledyski w plenerze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Rainbow_
To super że Wam się tak udało :) A jeśli mogę zapytać ile płaciliście za ten pakiet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana sta zja
1750 za wszystko. Mało to nie jest ale jak szukaliśmy dobrego kamerzysty to ogólnie chcieli tyle samo a o wiele uboższą usługę oferowali. także póki co jesteśmy zadowoleni a efekt zobaczymy za kilka miesięcy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Rainbow_
no co Ty? 1750zł? jak dla mnie to mało :) my płacimy 4000zł :/ co prawda jest to fotograf+kamerzysta z jednej firmy, nie wiem ile by to wyszło oddzielnie. a z jakiego jesteś rejonu Polski? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
rozumiem ale tak czy siak muszę wysyłać pieniądze przez western union,a każde wysłanie pieniędzy to jest dodatkowy koszt niestety,coś będę musiała wykombinować.Pomyślę,jeszcze chwilę mam.Teraz na głowie mam też przeprowadzkę więc kolejne stresy i wydatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana sta zja
_Rainbow_ wydawało mi sie duzo bo w moich okolicach są tacy co biorą 1200 nawet. My chcieliśmy kogoś bardziej profesjalnego a za takiego to trzeba dużo więcej. Fotografa mamy oddzielnie za 1500zł w tym plener. Jestem z małopolski dokładnie to Nowy Sącz. Iwonka1989 W takim razie współczuję, zawsze jeszcze możesz w maju próbować. Ja sukienkę mam juz upatrzoną w salonie. Jakoś nie mam przekonania do zamawiania sukienki przez internet. Zdjęcia zawsze są piękne ale nigdy nie wiesz do końca za co płacisz i jak to na Tobie bedzie leżało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
ja czytałam opinie na allegro o sprzedającej i babeczka od której chcę ma same pozytywy.Tylko jak na razie ma bardzo mały wybór chociaż pisze że może uszyć ze zdjęcia taka jak sie chce.Poczekam jeszcze troszke.Za 2 tyg przeprowadzka i jak już przeniosę internet i będę miała chwilę wolnego od malowania i sprzątania to będę szukać a na dzień dzisiejszy ogladam sobie tylko i zastanawiam się:) A ile ogólne przeznaczacie na wesele?Macie już wybranych świadków?Czy w waszych rejonach w tradycji są też starostowie?Tzn dodatkowa para przy ołtarzu ale już jako małżeństwo bo z te go co się orientuję to świadkami powinny być osoby stanu wolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana sta zja
Jeśli jest sprawdzona to już lepiej;) ale ja sama jakoś nie moge się przekonać do takiego zakupu, muszę widzieć dotknąć zobaczyć jak w tym wyglądam, żebym później niespodzianki nie miała. Jestem niska więc nie każdy krój sukienki bedzie mi pasował;/ Na wesele to nawet nie chce mysleć ile przeznaczamy... Masakra... Świadków już mamy, moja siostra i przyjaciel narzeczonego + dwie pary przyjacioł beda siedzieli za świadkami dziewczyny ubrane tak samo a faceci w identycznych krawatach;) , co do starostów to u nas takiego zwyczaju nie ma, za to mamy w tracycji Starostę który chodzi z ciupagą i orkiestra mu przygrywa a on prowadzi wesele i sobie śpiewa po góralsku;)) Co do stanu wolnego świadków to wydaje mi sie że nie muszą to być osoby wolne, ale musisz zapytać proboszcza, bo pewna nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi przyszły dzisiaj próbki zaproszeń, przepiękne są!:) Niestety dzień miałam mega ciężki, pokłóciłam się z moim lubym,w pracy katastrofa, sajgon, masa stresu, wszytsko sie wali!!!! nie odzywam się do niego bo ma wiecznie jakieś przeboje na uczelni, wiecznie czegoś nie zalicza...ja rozumiem, że on pracuje, studiuje dziennie, ale ja też tak miałam i jakoś wszytsko w terminie skończyłam...:( smutno mi bo mam jego studia i ich długość wychodzą mi już uszami!!!!!! aaaa...wściekła jestem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
a ja dzisiaj właśnie w przeciwieństwie do innych dni nie pokłóciłam się ze swoim:) za to mała jest chora i strasznie marudna,dzisiaj nie miałam już siły ale na szczęście spokojnie zasnęła.Z narzeczonym nawet się dogadałam że jak będzie miał wolne i dziecko wyzdrowieje to pójdziemy do jubilera zmierzyć palce,obejrzymy zaproszenia i może coś wybierzemy chociaż na allegro nic mi się nie podoba a nie chcę dużo płacić za te zaproszenia,tak do 2 zł,to i tak papier i goście go wyrzucą za jakiś czas.A wy w jakich cenach macie zaproszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1zl...nie warto inwestowac w wiecej bo jak napisalas,,,trafia do smieci....moze nie wszystkie,,, zdrowka dla corci zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
demorela dziękuję,już tydzień się męczymy i nie przechodzi.W poniedziałek idę z nią do lekarza,bo coś mi się zdaje że na oskrzela jej idzie.Niestety z zaproszeń nie mogę wybrać nic co by mi się podobało:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli to oskrzela to nie zwlekaj do poniedzialku,idz jutro... zaproszenia w koncu jakies fajne znajdziesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
Poszłabym jutro ale bez tłumacza sobie nie poradzę a żeby mieć tłumacza trzeba się zarejestrować 24h przed wizytą,czy nawet 48 a w sobotę nie przyjmują.Mam nadzieję że o nie oskrzela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
Czytałyście o Madzi lub słyszałyście?Aż mnie ciarki przeszły i normalnie wyłam.Szkoda dzieciaczka a matka powinna iść do więzienia za taki czyn:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No straszna ta wiadmosc z ta Madzia:( ja niestety od samego poczatku podejrzewalam matke a juz tym bardziej jak nie chciala poddac sie badaniu wariografem....moze faktycznie to byl nieszczesliwy wypadek i w tym szoku postąpila jak postąpila....mysle ze i tak juz jej wystarczy tych negatywnych wpisow i wypowiedzie w jej temacie,to wydarzenie do konca zycia jej zostanie w spychice,tego juz nie wymarze i to juz same w sobie bedzie dla niej kara...nie chce jej oceniac,bo psychika czlowieka to ciezki orzech do zgryzienia..... Iwona ja bym wziela slownik i jednak pojechala do jakiegos szpitala.... A tak juz w temacie slubno weselnym to mamy dj juz na 100%,wlasnie wczoraj narzeczony byl na spotkaniu,podpisal wstepna umowe i wplacil zaliczke,narzeczony jest zadowlony z wyboru tego dj:)jak wroce to spotykamy sie juz razem i bedziemy omawiac temat muzyki,jaka chcemy a jaka nie,jakie zabawy,konkursy,dj polecil pokaz multimedialny-tzn wyswietlanie zdjec naszych na scianie na tle muzyki i mowil ze zarowno mlodzi jak i goscie zawsze sa z tego zadowoleni.Najpierw bede musiala zobaczyc jak to w calosci wyglada i wtedy podejmiemy decyzje. Jeszcze zostalo spotkanie z kamerzysta i fotografem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana sta zja
demorela też myślałam o wyświetleniu zdjęć projektorem pod jakąś fajną muzykę, planujemy coś takiego zrobić w trakcie podziękowania rodzicom, bardzo wzruszają zdjęcia z dzieciństwa;) tylko mam problem bo mam zespół a nie dj i oni nie operuja czymś takim. musimy znaleźć sprzet i operatora myślałam o świadku żeby sie tym zajął. Jak masz możliwość że dj ci to zorganizuje to tylko zazdrościć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ana sta zja ja osobiscie z takims czyms jeszcze sie nie spotkalam,wiec troszke tak sceptycznie do tego podeszlam,ale pewnie zdecydujemy sie na to:)co do podziekowan dla rodzicow to nic nie szykujemy...narzeczonego rodzice juz nie zyja...a moim podziekujemy na spokojnie po weselu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
ja nie dawno namiętnie oglądałam weddingtv i tam jest program nasz wielki dzień.Pary wysyłaja swoje filmy z wesela a tv je pokazuje,i właśnie wiedziałam coś takiego.Chłopak był rajdowcem,były pokazane filmiki z wyścigów,jakieś ich wspólne zdjęcia itd.Fajnie to wyszło. U mnie jest problem ze zdjęciami,nie mam żadnych z dzieciństwa,wspólnych też nie mamy zbytnio więc takie coś odpada.Poza tym obydwoje nie jesteśmy fotogeniczni. A co planujecie na podziękowania dla rodziców?Jakieś upominki?Ja kompletnie nie mam pomysłu. Demorela z wysłowieniem się nie byłoby u mnie problemu,mówiłabym na około aż doszłabym do sedna.Gorzej że ja nie rozumiem jak angole mówią do mnie.Mają taki śmieszny akcent i do tego mówią strasznie szybko i seplenią:P Jak narazie z małą jest lepiej więc dopiero w poniedziałek pójdę na kontrole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez nie mamy jeszcze zbytnio pomyslu na podziekowania,moze cos sie uda wyszukac do sierpnia:) W marcu zaczynam poszukiwania sukni,jakies mam wyszukane,ale jak znam zycie to na zywo nie bedzie mi sie podobac hehe,ale wogole nie nastawiam sie ze od razu mi sie uda,to by bylo za piekne:) Tak Ci angole to maja swoje specyficzne akcenty i dialegty ze ich faktycznie ciezko zroumiec,Dobrze ze z mala jest lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Rainbow_
Ja też myślałam nad tym pokazem zdjęć :) pomysł mi się podoba tylko właśnie z wykonaniem gorzej bo też mam orkiestrę a nie dj'a. Trzeba by było jakiś rzutnik załatwić. Co do podziękowania rodziców to na pewno będzie tylko na razie nie mam pomysłu jakie prezenty kupić. A co myślicie o zorganizowaniu zabawy karaoke? Bo słyszałam że niektórzy mieli na weselu no i jest fajny ubaw i goście się integrują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
mój dj organizuje coś takiego jak karaoke ale jak to wychodzi to nie wiem,zresztą wszystkie zabawy dla gości są do uzgodnienia z grającym chyba nie? Myślę nad zakupieniem księgi gości żeby mogli się wpisać i złożyć nam życzenia na papierze.Chyba fajna pamiatka by z tego wyszła:) co myślicie? A bukiety macie jakieś upatrzone?bo ja nie wiem w jakim stylu wybrać.Chcę chyba jakiś prosty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz DJ tez robi karaoke i mowil ze ludzie super sie przy tym bawia,tylko trzeba miec umiar by nie bylo za dlugo i nie za duzo bo w koncu to wesele a nie szansa na sukces....tez nad tym myslimy bo u nas oj nazbieralo by sie chetnych do pospiewania:) Ksiege gosci tez bedziemy miec:)fajna sprawa i fajna pamiatka:)wiec Iwonka nie zastanawiaj sie nad tym:) Ja tam nie chce zadnego oklepanego bukietu,chyba zdecyduje sie na jednego kwiata oryginalnie ozdobionego,moja kolezanka ktora pracuje w kwiaciarni pomoze mi w doborze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Rainbow_
My też będziemy mieć księgę gości :) fajna pamiątka zostanie :) chyba będziemy zamawiać już zaproszenia w najbliższych dniach to od razu też tą księgę zamówimy :) Co do bukietu to jeszcze nie myślałam, to chyba też zależy od sukienki żeby się dobrze komponowało. A powiedzcie wy macie jakiś motyw przewodni na weselu? albo kolor? w sensie żeby wszystko było zgrane, zaproszenia, wizytówki, dekoracje, serwetki itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×