Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

gosieńka: karmiące piersią: po 4 m-cu życia 1 stołową łyżkę przez 2 miesiące, potem bez ograniczeń. Dla karmionych mm: pewna nie jestem a;e chyba po 5 m.ż stołową przez dwa miesiące a potem 2 stołowe przez dwa miesiące ... Niech ktoś potwierdzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała_gosienko, potwierdzam słowa Love: karmisz piersią: wprowadzasz gluten po 4m.ż. karmisz mm: wprowadzasz gluten po 5 m.ż. Dzieci karmione piersia: 2-3g glutenu na min.100ml posiłku raz dziennie. Dzieci karmione mm: I ETAP:przez 2 miesiące 2-3g na 100ml posiłku raz dziennie. II ETAP: przez kolejne 2 miesiące 6g na 100ml raz dziennie. 2-3g = 1 - 1,5 łyżki stołwej 6g = 2 - 3 łyzki stolowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala_gosienka dzieki mam nadzieje ze bedzie ok ;-) ja dzis dzwonilam do ginekologa i pogadalam z nia i kazala mi robic testy i po ukazaniu sie 2 kresek ze jest owu mam wziac nastepnego dnia luteine. co o tym myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu,my bezglutenowa mleczna zaczelysmy jesc od zaczetego5mies (bananowa,ale Jas nie przepada za bananami).na oko-łyzeczka....zalezy jak zakitowalo kupe...mozesz zaczac od kleiku,ale on u nas sie nie sprawdził...sa jeszcze kaaszki bezmleczne. bardzo J.smakuje meczna po4m jablkowa na dobranoc z nestle (faktycznie jest bogatsza w skladzie).kaszke podaje albo gesta z łyzeczki jako posilek,albo z mlekiem(np.150 wody+3miarki mleka+2miarki kaszy manny lub jablka z nestle)przed snem i w nocy glutenowe zaczelysmy po 6mies.wg rozpiski z ksiazeczki bobovity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) witam się po wakacjach:) trochę się naodpoczywaliśmy nad morzem:) doradźcie proszę co stosowałyście przeciwko rozstępom? mam palmersa ale kurcze niby skóra w dotyku fajnie nawilżona ale jednak naskórek się łuszczy:/ więc chyba jednak mi nie do końca odpowiada. chcę na coś zmienić ale nie bardzo wiem na co. moja skóra widocznie potrzebuje niezłego kopa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja cały czas stosowałam oliwkę, rano i wieczorem i skóra była bardzo zadowolona z tego, ubrania nieco mniej, ale co tak, udało mi się ustrzec rozstępów. Mamy pierwszego zęba, dolna lewa jedynka:) Myślałam że będzie gorzej a jakoś to poszło sprawnie, na szczęście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki :) Jestem właśnie w domku mam ślicznego synka 3800g i 60 cm 10punktów w skali apgar. Poród skonczył sie cesarką :(( Bo mam jakąs wade w miednicy której nie dało sie wykryć po 7 godzinach meczenia się zabrali mnie na stół. Adaś przyszedł na swiat o 22.55. mam strasznie poranione sutki doradzcie co robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika - Gretulacje:) Na sutki polecam bepanten, jak dostałaś próbki ze szpitala to tam będziesz mieć takie male opakowanie. Na chwilę wystarczy, mi pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy Adasia :-) Gratulacje dla dzielnej mamy :-) Na sutki miałam Maltan, szybko pomogło, trzeba też wietrzyć, w miarę możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam poranione brodawki i krew leci czy można dalej karmi piersią czy trzeba poczekać aż się zagoją???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jestem zalamana test znowu pokazal wynik negatywny.. po rozmowie z ginekolog wiem ze mam wziac luteine po ukazaniu sie 2 kresek ale nei wiem co zrobic jak sie one nie ukaza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika ja karmiłam dalej, ale miałam odrobinkę dosłownie tej krwi. Dobrze jest też smarować mlekiem z piersi i wietrzyć. Obie piersi krwawią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika, gratuluje. Ja na szczęście nie mialam popękanych piersi ale i tak bolaly jak diabli więc wspólczuję. Czytałam by piersi myć tylko wtedy gdy jest to konieczne, tj.rano i wieczorem a nie na okrągło bo to sprzyja pekaniu. Wiem że oklady np. z mokrych pieluch, ręników itd przynosza ulgę w bólu ale i szkodzą bo wspomagaja pekanie. Niewiele pomoge oprócz tego że poradzę Ci żebys jak najczęściej wietrzyła piersi i przystawiaj dzidzi zanim porządnie zglodnieje wtedy nie bedzie tak ssalo lapczywie powodujac większy ból. Love, bylismy u lekarza. Głowka w porządku ale jest inny problem :( Mały wygina ciałko w lewa str :( Leżąc na brzuszku widac to bardzo dokładnie; uklada cialko w lekki nawias. Pani dr pokazala mi jak z nim ćwiczyć i mówila by ukladac go na okrągło raz na prawym a raz na lewym boku. Dzien czy w nocy, żeby lezal taka samą ilośc czasu na obydwoch boczkach. Przymuszam go ale on i tak z wsiekloscia sie przekreca po swojemu. Oczywiscie nie odpuszcze ale czasami jestem taka bezradna bo uparty człowieczek z mojego synka. Dr mówiła że nie jest zle ale teraz trzeba bardzo uwazac by go odzwyczaic od tego zeby mu sie nie poglębilo. I dopiero mnie olsniło że to przechylanie się na lewo gdy ,,siedzi'' to własnie przez ten jego nawiasik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika gratulujemy! [kwiatek} ja na poranione sutki miała maltan (czy jakoś tak) ale wiesz co regularnie nie smarowałam i samo sie zagoiło. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba dołączę do Was :) Jutro idę na Betę potwierdzić moje dwie kreseczki które wyszły na teście.. Wg moich obliczeń jest to 5 tyg i 4 dni od 1 dnia ostatniej @ Co do objawów: ciągłe mdłości, powiększone i obolałe piersi, senność.. Ciągle nie mogę w to uwierzyć i nie dociera to do mnie.. Oby wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staraczka wiesz co? Ja od roku próbowałam, przebywałam na forum tylko pod innym nickiem.. Kiedy już byłam zrezygnowana, przestałam tu zaglądać. Zajęłam się sobą, pracą i przestałam myśleć o tym jak bardzo bym chciała zajść w ciążę. Miałam robione wszystkie badania, wszystko było ok. Mój narzeczony również się przebadał i również było wszystko ok. Moja ginka stwierdziła że powinniśmy gdzieś wyjechać, odpocząć i nie myśleć o tym tylko cieszyć się sobą.. Wybraliśmy góry :) Dzień w dzień się kochaliśmy, ja przestałam lczyć czy mam płodne czy nie.. I udało się!! Przede wszystkim zrób sobie wszystkie badania. Jeśli będzie ok to moim zdaniem problem leży w psychice. Czasem im bardziej czegoś chcemy tym bardziej nie wychodzi. A to że klimat górski sprzyja zajściu w ciąże potwierdzam i polecam.. może to zbieg okoliczności :) Trzymam za Ciebie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika Gratulacje co do poranionych sutkow ja mialam MALTAn nie trzeba zmywac tej masci i pomogl mi smarowalam gruba warstwa. A moze sprobuj przystawiac Adasia do piersi i zakladac te oslonki silikonowe na sutki ja jak bardzo mnie bolalo karmenie odciagalam laktatorem i z butli malej podawalam swoje mleko i tym sposobem rozbujalam laktacje bo na poczatku kiepsko z pokarmem mialam. Do tej pory odciagam ze 2 razy dziennie laktatorem. staraczka A ty czekasz na okres czy juz jestes po terminie? Trzymam kciuki kochana za pozytywny tescik. Jesli po terminie spodziewanej @ nie dostaniesz okresu to zrob test jesli wyjdzie negatywny to nie bierz luteiny tylko czekaj do okresu. Jesli pojawi sie nawet cien 2 kreski po kilku dniach powtorz test i jesli bedzie pozytywny to zacznij brac luteine. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany dziewczyny myslalam ze mi wczoraj serce peknie tak moja plakala na szczepieniu miala 3 wkłucia do tego byla mega zmeczona i bardzo glodna bo sie naczekalysmy przed gabinetem. Zostala zmierzona i zwazona wazy 4860g i mierzy 59cm. Jak wyszlysmy z przychodni Ania zasnela ale jak przyszlysmy do domu obudzilam ja po jakims czasie na jedzenie bo od 10.30 do 14 nie jadla. Potem w dzien w miare spokojna byla bylam z nia na dlugim spacerze ale o 18 nie moglam jej uspokoic troche cyca pojadla i ryk pierwszy raz ja taka widzialam. Przed kapiela dostala butle ryk, w kapieli ryk i to taki ze az sie zanosila, po kapieli znowu troche zjadla i ryk. Tylko na rekach przytulona do mamy w miare sie uspokajala az mi zasnela na rekach i spala od 19.30 do ok 4 na cyca a potem wstala po 7i juz nie spi. zagaduje mnie lezac w naszym lozku. Wierzga girkami zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katia- posmaruj to miejsce sodą oczyszczoną będzie ją mniej boleć, do szklanki ciepłej wody wsyp łyżeczkę sody i smaruj malutkiej miejsce po ukłuciu to pomoże:) Informacja sprawdzona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katia ja robie testy owulacyjne zeby zobaczyc jak z ta owu jest i czy w ogole jest. bo od kwietnia 2011 bralam przez 6 cykli duphaston od 16-25 dc a potem zmienila mi na luteine. i wkoncu wpadlam na to ze moze ona mni blokowac owulacje i dlatego sie nie udaje i teraz robie te testy. @ mialam od 26,08-01,09 i teraz nie wiem kiedy owu wystapi cykle mam minejwiecej 25-26 dniowe ale przy braniu luteiny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22/42 Nika gratulacje.... Zorka - przede wszystkim nie martw się - my do asymetrii - bo to ma Twój synuś - mieliśmy spore napięcie w grzbiecie. A teraz razy. Zrozumiałam, że wygina się w lewą stronę - czyli tę stronę ma bardziej spiętą mięśniowo. Przede wszystkim noszenie: na jednym ramieniu pod paszkę a na grugim rękę między nóżki - to takie noszenie by jeden bok był wygięty w łuk - u Was lewy bok powinien być na dole - bliżej ziemi :). Czyli na Twojej lewej ręce bierzesz go pod paszkę a w prawej mach miedniczkę. Noszenie jest bardzo ważne bo małego jak przenosisz np. na przewijak lub sadzasz do karmienia - dziecko dużo czasu spędza na rękach... noś go tak za każdym razem ... mam nadzieję, że zrozumiale napisałam ... Przy asymetrii kładzenie na jedną stronę tyle samo razy co na drugą mija się z celam - kłaść częściej na tę znielubioną stronę. Jak mały leży na brzuszku kłaść zabawki po lewej stronie by wyciągał lewą rączkę do zabawki ... są ćwiczenia NDT Bobath - takie zabawowe do wyprostowanie asymetrii - poszukaj w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katia - ucałuj Anulkę od Mikiego. Biedactwo tak przeżywa te szczepienia .... ucałuj te pulchniutkie stupeczki ... mamy nadzieję, że już jest ok staraczaa - może rzeczywiście zmień lekarza. Luteina chyba powinna być dawana na podstawie badań progesteronu ... trzeba wszystkie hormony w jednym cyklu pobadać a wtedy leczyć ... zafasolkowana - byłaś na tym forum ? jaki miałaś nick :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje kobietki za gratulacje :) Odciągam mleko laktatorem i podaje mu z butelki potrafi 90 ml zjeść za to śpi potem 2,5-3 godziny :) Smaruje ta maścią maltan i jest lepiej krew leciała tylko tego pierwszego dnia, ale postanowiłam zostać przy butli, może nie najlepsze rozwiązanie ale ja nie cierpie i mały zadowolony, tak to potrafił godzine ssać i po chwili z nowu był ryk aż mi się serce krajało, teraz sobie zjadł 60ml i słodko śpi a ja mam czas troche się ogarnąć :) Pozdrawiam was serdecznie, później was doczytam dokładniej :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Nika wielki gratulacje mnie za to ostatnio zsypało nieźle na nogach. Mam je praktycznie całe w różowych swędzących krostkach :( Najgorzej jest pod kolanami i na jednym udzie. Byłam z tym u lekarza ale dużo się nie dowiedziałam. Podobno to jakiś rodzaj uczulenia, albo coś zjadłam albo piernik wie od czego. Raczę się więc wapnem i smaruje swędzące miejsca balsamem ale dużo to nie daje. Do tego chyba wczoraj przesadziłam ze spacerem i porządkami. Mycie okien najwyraźniej nie było najlepszym pomysłem, bo w nocy obudził mnie ból brzucha. Po no-spie trochę przeszło, ale teraz czuje z powrotem. Mam tylko nadzieje, że z maluchem jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Netta nie wie, że w ciąży nie myjemy okien i nie podnosimy rąk do góry ? Uważaj na siebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Love. Ale lekarka zabroniła nosic go ,,na leząco''. Kazała nosić go tak jak kiedys pisałaś: przodem do świata i jedną reka podtrzymywac wtedy główke na wprost. Wygląda to tak jakbym dziecko dusiła. Strasznie niewygodne to jest bo caly cięzar małego (7kg) spoczywa mi na jednej ręce. Musi też leżec na brzuchu i mam mu wtedy poruszac dupka na boki (nie mam pojecia czemu to sluzy). No i kazala ukladac na boki. O zabawkach tez mówiła ale to nie daje efektu bo cokolwiek bym nie położyła to on i tak patrzy i wygina się w tę glupia lewą str. :( A to że bardzo odgina główke w tył wyginając się w mostek to normalne czy tez cos nie tak, bo zapomniałam zapytac lekarke o to. W ogóle jaka jest tego przyczyna (ta asymetria)? Przyzwyczajenie? Albo pewnie zaniedbanie z mojej str :( Potem poczytam o tym wszystkim bo teraz obiad robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×