Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Efciaczek bardzo fajne jest to łóżeczko, nawet nie wiedziałam, że takie są. Pewnie takie kupię bo szuflada tez się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poznański kwiatku, położna środowiskowa? może głupie pytanie ale nie wiedziałam, że coś takiego jest w ogóle? na czym to polega? Gdzie się trzeba zapisać? to z nfz czy prywatnie? Przyszła Szczęśliwa Mamusiu, ja miałam wzdęty brzuch CAŁY pierwszy trymestr. co bym nie zjadła a jak coś smażonego albo owoce surowe to już masakra. dopiero potem mi trochę przeszło, ale jak brzuch mam zmęczony to też wzdęty, jak za dużo na raz zjem to też...ech mi jeszcze do tego wątrobę wywala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do szkoły rodzenia zamierzam się zapisać jak najbardziej ale obawiam się, że sama będę zmuszona tam chodzić bo M pracuje na różne zmiany i pewnie ciężko nam się będzie zgrać. ja tam słyszałam, że od 30 tygodnia najwcześniej. generalnie im później tym lepiej, żeby więcej zostało w głowie. Moja przyjaciółka mówi, że jak przyszło do kąpieli małej to wszystko zapomnieli :) z tego stresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzczesliwaPrzyszlaMamusia2012
my z M postanowilismy ze przez pierwsze 2tygodnie po porodzie zamieszkamy u moich rodzicow bo nie wiadomo czy urlop mojego zgra sie akurat z narodzinami malenstwa :), wiec pomoc bede miala 24h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
my do szkoły rodzenia chyba się nie wybierzemy, i tak będę mieć cesarkę, wysiłek mi nie wskazany, więc na piłce nie poskaczę... to chyba nie ma sensu iść.. jeśli chodzi o wyprawkę to zamierzamy kupić wszystko nowe, trochę ciuszków dostaniemy od szwagierki, ale ciuszki nie są takie drogie, na promocjach można się obłowić, ostatnio widziałam śliczną kurteczkę przecenioną z 99zł na 25zł (nie kupiliśmy tylko dlatego, że były niebieskie i różowe a nadal nie znamy płci) Kurcze, zazdroszczę Wam, my nie mamy jeszcze kompletnie nic dla dziecka... Teraz chyba kupię takie rzeczy jak laktator, podgrzewacz itp, na pewno trochę na to pójdzie kasy a to takie neutralne rzeczy. pomoc mieć na pewno będziemy bo mieszkamy z babcią i mamy teściową 5min od domu, one już tylko czekają na narodziny, strasznie chcą tego wnuka, chcą pomagać i już ustawiają kolejki jak to będą z dzieciaczkiem w wózeczku po mieście latać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszla mamusia moj yorczek to wszedzie wejdzie i musze uwazac jak leze zeby mi na brzuszek nie skoczyla, Ja do szkoly rodzenia nie zapisuje sie bo tu w innym jezyku a po za tym teraz M pracuje to juz i tak d... mam nadzieje ze po porodzie dostanie chociaz tydzien zeby mi pomoc z malenstwem, bo do mamy i do tesciowej mamy 1200km.... wiec jak cos to bede sama :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzałka, ale w szkole rodzenia nie uczą tylko jak rodzić :) jest o pielęgnacji podczas połogu, o tym jak dbac o maluszka, jak przewijać, kąpać, jak dbać o pępowinę, o laktacji itd itd. samo rodzenie jest tylko jednym z wielu tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My będziemy chodzić do szkoły rodzenia, bo ja uważam, że to całkiem zajawkowe. Jestem całkiem betonem, jeżeli chodzi o porody, pielęgnację dzieci itp., więc chętnie posłucham opowieści na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
Kropelka no niby tak, ale jednak jak tylko po to mam chodzić to nie ma sensu, skoro mieszkam z pielęgniarką i mam teściową tak blisko :) pomogą ze wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do szkoły rodzenia, to ja z kolei spotkałam się z opiniami, że lepiej wcześniej troszkę, jak brzucho jeszcze bardzo nie przeszkadza i poza tym można wcześniej urodzić, więc warto taka szkołę odbyć. Może do mnie ten drugi argument bardziej dociera, bo ciagle sie boję, że rozwiązanie duuużo wcześniej nastąpi, na razie mam plana do końca maja wszystko pozałatwiać i do ósmego miesiąca dotrwać, ale to dlatego, że lekarze przez tego mnięśniaka tak mnie wyczulili. więc ciuszki nawet na 50 kupuję, ale głównie allegro na razie, w zestawach naprawdę za grosze można sliczne i niezniszczone rzeczy kupić, Teraz czekam na 3 przesyłki, jak wszystko dojdzie, to posegreguję, zobaczę, co z ciuszków dokupić i zabieram się za inne sprzęty, w sobotę jedziemy wózki obejrzec, bo niby mam taki, jak sobie upatrzyłam wcześniej (Mutsy urban-mam od brata), ale ciężki okrutnie i nie wiem, czy podołam. Jak się kupuje nowe, to można faktycznie poczekać, mój M. by sobie poradził z zakupem wybranego modelu i złożeniem (taka mam nadzieję :)), ale jak ja głównie używaną wyprawkę kompletuję, to wolę swój czas w domu poświęcić i jakos z głową to zrobic,a nie potem na wariata kupować to, co sie uda i za grube pieniądze. A moj M. pół na pół poza domem ostatnio, w delegacjach siedzi, w sobotę wraca i juz zapowiedział dzisiaj przez tel, że za tydzień na tydzień znowu. Ale to dobrze, niech jeździ, sprawdza się w pracy, więcej zarabia, ja itak siedzę w domciu. Tyle, że tęsknię bardzo, a przez te hormony to aż w poduche wieczorami wyję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko ale się dziś rozgadałyście!:) Ja właśnie wróciłam z zakupów trochę zdołowana bo nie kupiłam sobie żadnych spodni ani bluzki za to stanik ale jaki ! Kurna rozmiar H! masakra a zawsze miałam D-E porażka jakaś no ale jak nie będe miała dopasowanego stanika to po ciąży zamiast wisiorka między piersiami będę miała pępek:) Co do goracych kapieli z tego co wiem nie wolno sie kąpać w gorącej wodzie z tego samego powodu z jakiego zabronione jest solarium zbyt wysoka temp może prowadzić do rozwinięcia się wad płodu mi lekarz odrazu zabronił i strasznie mnie to denerwuje bo jestem strasznie ciepłolubna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejjj KROPELKA!! zajebisty wozeczek!! widze ze jest taki wklad do spacerowki zeby bylo miekko jak dzidzia jeszcze mala ale juz w gondoli nie wozisz!!! ja mam wozek o pierworodnym,ale spacerowke bym chciala kupic bo beznadziejna, taki kawal szmaty a nie wypelnienie! i kosz na zakupy beznadziejny i daszek tez.. mowa o chicco, trio enjoy.. ale nie najnowszy model, tylko ten podstawowy jedyne co fajne to ze lekki i kola bardzo skretne. Pinaaa.. my ciebie lubimy codziennie:)_:):)) ehehheeh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar_ka no w koncu zycia znak dalas:):) kto mi tu o paczkach i gofrach buuu o moja mam ana skypie!!! szaluuuuuuuna eheehh ide z nia pogadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dzisiaj mamy gadane :) A mi przed chwilą paczka przyszła, cały karton ciuszków 50-62. Zwariowałam!!! Jakie malunie i słodkie! I sporo nowych, jeszcze z metkami. Tylko jednego pajaca i koszulkę odwaliłam, bo itak tego maluchowi nie założę. Mój M. na pewno najbardziej polubi bodziaki i śpiochy z tekstem "kocham mojego tatę" :) Na noc te białe w dorosłym proszku do białego zamoczę, ale jeszcze nie piorę, bo wszystko ze 100 razy pooglądam i poprzekładam jeszcze :P A co do reakcji mojego psiaka, to bardzo zainteresowany, zaczał w końcu te ciuszki szarpać :/ no, ale może sie zeźlił, jak jej czapki próbowałam zakładac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racja racja.. rozgadalyscie sie ze ho ho.. co do cytrusow to ja pije conajmnioej raz dziennie spremute czli swiezo wycisniety sok z pomaranczy. pychotka a na pewno lepsze niz jakis kupiony sok:) i sama robilam termomixem sok kupus... aprooooooooopos. mam swieza marchewke. musze zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KUrcze pół dnia mnie nie było i już tyle zapisane. Co do szkoły rodzenia to ja też chce iść ale M. ma inne zdanie, ale pewnie pojdziemy ale jeszcze czas. Strzałka a dlaczego będziesz miała cesarke? Sorki jeśli nie doczytałam, ale jak cc to szkola rodzenia raczej nie potrzebna Co do ubranek to my się wstrzymujemy, zresztą ja narazie nie mogę chodzić bo trzeba odpoczywać, ale jak będzie dziewczynka to my tez dostaniemy bo u mnie w rodzinie same dziewczynki z ubrankami do chlopczyka będzie gorzej. Wogóle moja teściowa już kupuje takie uniwersalne kolorki dowiedziałam się ostatnio, ale jeszcze nie chce oglądać, na wszystko przyjdzie pora. Łóżeczko bombowe nie wiedziałam że takie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w najblizszym osrodku zdrowia, nfz, tam gdzie i ja jestem zapisana u lekarza pierwszego kontaktu. Jesli macie polozna, tez sie zapisz. przychodzi pomoc przy maluszku przez pierwsze tygodnie (u mnie 6 tyg.), np. pomoc w kapieli lub jak masz jakies problemy z Dzidziusiem. Mi juz dala nr jakbym cos chciala wiedzieć. nooo bardzo się cieszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uhhhhh No to nam się zmarzło.... :) przy -10. Wolę nie myśleć co by było gdyby los rzucił mnie na Alaskę albo na inny biegun... już pomijając fakt, że zajadają się tam zgniłymi płetwami foki ( a fuuuuuj)) to te mrozy trzaskające wykończyłyby mnie w tydzień ;) Oby lipcóweczka>> z nieba mi z tym przepisem na racuchy spadłaś :) gdzieś swój zapodziałam :) a te z serkiem homogenizowanym UWIELBIAM :) Ja za to mogę podzielić się sprawdzonym przepisem na Farfolki ;) http://handmade-by-efciak.blogspot.com/2012/01/faworkowe-szalenstwo.html Już od kilku lat sprawdza się :) a czasem jak mam wizję robię więcej ciasta i mrożę ;) a potem tylko smażenie... EKhm u nas tłusty czwartek był jeszcze w styczniu ;) Bo się mi daty popitoliły ;) Neli>> no fajne :) nam się sprawdziło ;) Nie polecam tylko łóżeczkowania dziecka i teściowej naraz :P Moja co prawda należy do tych drobnych kobitek, ale śruby i łączenia to odczuły - po 3 latach używania łóżeczko nadawało się do wyrzucenia... Pokój Młodego tak ostatecznie wykończyliśmy z pól roku temu :) http://handmade-by-efciak.blogspot.com/2011/06/akcja-renowacja.html Safari na scianach pojawiło sie przy wprowadzeniu do tego mieszkania (2,5 roku temu). Mebelki, poza łóżkiem,wymienilismy w czerwcu :) Potomek Junior pewnie z pól roku albo i nawet rok bedzie z nami w pokoju urzedował a potem się zobaczy ;) Może w końcu wybudujemy też wymarzony domek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
Jezu, na prawdę z tym kąpaniem w gorącej wodzie tak jest? mi szczerze mówiąc lekarka nic na ten temat nie mówiła, a że ja miałam nakaz leżenia całe dnie to z nudów codziennie sobie zapełniałam wannę gorącą wodą i leżakowałam po 40min... teraz mnie nastraszyłyście, że to może wpłynąć na płód :( A cesarkę będę mieć ze względu na bardzo dużą wadę wzroku i ryzyko jej pogłębienia (lub całkowitego utracenia wzroku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
Kurde, ja czytałam wcześniej tylko, że nie można bo to może spowodować zbytnie rozluźnienie i skurcze, ale mam tak potworne bóle pleców, ze tylko gorąca kąpiel pomaga... i brałam ją codziennie, po 30-40min... nigdy nie robiło mi się słabo ani nie miałam żadnych skurczy po tym... A teraz zaczęłam więcej czytać i piszą, że kąpiel powinna być ciepła (max 39 stopni) i maksymalnie 15 minutowa! w jednym źródle przeczytałam, że I trymestrze gorące kąpiele POTRAJAJĄ ryzyko uszkodzenia cewy nerwowej u płodu, że może urodzić się z wadami! normalnie tak się wystraszyłam, że nie wiem jak wytrzymam do piątkowej wizyty, żeby spytać gina czy wszystko jest ok! myślicie, że uszkodzenie cewy nerwowej by zobaczyła? w innych źródłach piszą tylko, że może wywołać skurcze, przedwczesny poród i poronienie... I że szczególnie niezalecana jest przy zagrożonej ciąży... Boję się teraz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła Szczęśliwa Mama, ja na początku też czasami brzuszek wzdęty miałam, zwłaszcza jak miałam problemy z wypróżnieniem się. Elita, oj, aż mi się miło zrobiło.. No dobra, przyznam się, że ja też Was lubię codziennie :D Strzałka, nie stresuj się na zapas, poza tym u każdego może to być inaczej. Ja akurat miałam zabronione gorące kąpiele przez moją panią gin, ale to na początku. Teraz we wtorek się jej podpytam, czy to jeszcze aktualne bo mi strasznie tęskno za wygrzaniem się w wannie.. Najlepiej spytaj się swojego lekarza i nie denerwuj się niepotrzebnie, skoro wyniki wychodzą dobrze a Tobie nic nie dolega, tzn, że na bank wsio jest ok 🌻 Neli, nie smuć się. Nim się obejrzysz, Twój ukochany będzie już przy Tobie a my będziemy Cię tu z całych sił spierać 🌻 oby_lipcóweczka, muszę wypróbować Twój przepis. Już sam serek waniliowy brzmi kusząco ;) A ja się na noc objadłam jak świnka i teraz tylko do łóżka spać. Wciągnęłam całą michę pomidorów ze śmietaną i cebulką, plus parówki. W sumie to dalej mam na coś ochotę ale chyba już sobie odpuszczę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
Pinaa_789 ale ja nie wiem właśnie czy ona by coś takiego w ogóle zobaczyła jak jakieś uszkodzenie cewy nerwowej... ona mi nic nie powiedziała o tych kąpielach, ale pewnie sądziła, że to oczywiste skoro wszędzie w necie o tym jest (tylko akurat tam gdzie ja czytałam nie było nic o takich drastycznych konsekwencjach) a do tego przy zagrożonej ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lekarzem nie jestem, a wiesz.. w necie tyle opinii ilu ludzi. Moja gin mi powiedziała, że mam zakaz gorących kąpieli ze względu właśnie na to, że może wywołać to poronienie (już jednego Aniołka straciłam). No i moim zdaniem, jeżeli takie kąpiele miały by Ci zaszkodzić, to raczej byś to szybko odczuła, no i na badaniach na pewno lekarka by zauważyła, że coś jest nie tak. Nie ma co się martwić na zapas, to Twoje nerwy tym bardziej szkodzą Twojemu Maluszkowi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strzałka :)
Eh, ja to jednak durna jestem, zaraz panikuję, może dlatego, że od początku ciąży ciągle coś idzie nie tak... W każdym razie zaczęłam płakać mężowi, że się boję, że teraz coś może być nie tak, a mój mąż, jak to zwykle on, ze stoickim spokojem posadził mnie ze sobą przed komputerem, zaczął wyszukiwać informacje na bardziej profesjonalnych stronach i znalazł cały jakiś artykuł poświęcony wadom cewy nerwowej. Otóż wyszło na to (sprawdziliśmy też w innych wiarygodnych źródłach), że uszkodzenie cewy nerwowej może być spowodowane m.in. gorącymi kąpielami ale w 1 MIESIĄCU ciąży, gdy kobieta najczęściej nie wie nawet, że jest w ciąży... I że badania na przezierność karkową odkrywają ją bez problemu (zobrazowano nawet które odcinki za to odpowiadają), więc wyszło na to, że nie mam czym się martwić :) Następnie mąż wyciągnął termometr z akwarium, ja zrobiłam sobie "standardową" kąpiel i zmierzyliśmy jaka jest temperatura mojej "gorącej" kąpieli. Około 40 stopni. A max to 39, więc przekraczałam ją o cały 1 stopień, co raczej nie ma znaczenia :D Ah, jak dobrze mieć takiego opanowanego męża ;) Całkowicie przestałam się denerwować :) Mimo, że moje kąpiele były dużo dłuższe niż zalecane 15min. Teraz już postaram się krócej siedzieć w wannie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzałka :) nie denerwuj się przecież stres nie jest wskazany, a jeśli chodzi o kąpiele to ja też słyszałam, ale nie od mojego lekarza tylko gdzieś w internecie przeczytałam. ale prysznicu w bardzo gorącej wodzie też się nie zaleca. Ja też tak miałam w poniedziałek lekarka coś mi powiedziała o miekkiej macicy ja cała zestresowana płakałam w domu, bo czytałam takie rzeczy w necie że można poronić nawet w 18 tyg czy tam 20 przez to, ale jak rozmawiałam z moją mamą okazało się że kilka osób z mojej rodziny miało szwy i każdy donosił zdrową ciąże i urodził w terminie, a moja lekarka za dużo mi nie mówiła bo nie chciała mnie stresować i potem są tego efekty jak się czyta opinie innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem że może być jeszcze za wcześnie ale do miesiąca już wszystkie powinnyśmy poznać płeć i możemy powolutku wpisywać do tabelki;) NICK..............wiek.........ost @...........ile cykli.....termin porodu.....pleć/imię ********************************************************* *************************** ************** madziaz.........24.........27.09.2011.........?.......... .......29.06.2012............. Amelia1975......36.........28.09.2011.........26......... . ....02.07.2012............ tusiana...........22.........27.09.2011.........?....... .........06.07.2012............. neli8..........................30.09.2011.........2.... ............07.07.2012............ ma_rka...........23.........27.09.2011..........?....... ........07.07.2012............ Pina_789.........22.........30.09.2011.........6........ ........7.07.2012............. lipcówka...kasia...26.......03.10.2011..........3....... .......09.07.2012............ *Berry_AB*..........24......03.10.2011..........?........ .......09.07.2012............ Benica.............?..........29.09.2011..........?...... .........10.07.2012............ Diamondxstar.....21.........5.10.2011...........2....... ......12.07.2012............ Qanchita...........?..........08.10.2011.........?....... ........15.07.2012............ elita83............28..........10.10.2011.........1.... ..........16.07.2012............ kiniam85.........26...........9.10.2011..........2...... ........16.07.2012............ Lipcówka2012.....33.......11.10.2011..........1........ ......17.07.2012............ P. kwiatek polny...20.....10.10.2011..........?.................17.07.2 012............ justysia88.........23........13.10.2011..........13..... .......21.07.2012............ izzkka77...........23..........12.10.2011..........13.... ......23.07.2012............ Milka862..........25.........16.10.2011..........3...... ........23.07.2012............ Efciaczek..........29..........17.10.2011.........1...... ........24.07.2012............ Moka0110..........?.........17.10.2011...........?....... .......24.07.2012............ fressia...........31..........21.10.2011..........2..... .........26.07.2012............ Scarlett4.......... 32....... 19.10.2011. ....................... 26.07.2012............ oby_lipcóweczka..32.......19.10.2011. ....................... 26.07.2012............ strzałka..........25.........09.10.2011...........1.... .........29.07.2012............ Stella Polare......29........26.10.2011...........4.............. 29.07.2012............ kuleczka@13....31.........22.10.2011...........?....... .......29.07.2012............ Nenia..............23........19.10.2011...........12.... ........31.07.2012............ madlen28 ..........28....... 24.10.2011...........................31.07.2012............ Kropelka03.........28......16.10.2011.............?...... ........03.08.20............ Nadia__25..........32.......28.10.2011............1...... .......04.08.2011............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem że może być jeszcze za wcześnie ale do miesiąca już wszystkie powinnyśmy poznać płeć i możemy powolutku wpisywać do tabelki;) NICK..............wiek.........ost @...........ile cykli.....termin porodu.....pleć/imię ********************************************************* *************************** ************** madziaz.........24.........27.09.2011.........?.......... .......29.06.2012............. Amelia1975......36.........28.09.2011.........26......... . ....02.07.2012............ tusiana...........22.........27.09.2011.........?....... .........06.07.2012............. neli8..........................30.09.2011.........2.... ............07.07.2012............ ma_rka...........23.........27.09.2011..........?....... ........07.07.2012............ Pina_789.........22.........30.09.2011.........6........ ........7.07.2012............. lipcówka...kasia...26.......03.10.2011..........3....... .......09.07.2012............ *Berry_AB*..........24......03.10.2011..........?........ .......09.07.2012............ Benica.............?..........29.09.2011..........?...... .........10.07.2012............ Diamondxstar.....21.........5.10.2011...........2....... ......12.07.2012............ Qanchita...........?..........08.10.2011.........?....... ........15.07.2012............ elita83............28..........10.10.2011.........1.... ..........16.07.2012............ kiniam85.........26...........9.10.2011..........2...... ........16.07.2012............ Lipcówka2012.....33.......11.10.2011..........1........ ......17.07.2012............ P. kwiatek polny...20.....10.10.2011..........?.................17.07.2 012............ justysia88.........23........13.10.2011..........13..... .......21.07.2012............ izzkka77...........23..........12.10.2011..........13.... ......23.07.2012............ Milka862..........25.........16.10.2011..........3...... ........23.07.2012............ Efciaczek..........29..........17.10.2011.........1...... ........24.07.2012............ Moka0110..........?.........17.10.2011...........?....... .......24.07.2012............ fressia...........31..........21.10.2011..........2..... .........26.07.2012............ Scarlett4.......... 32....... 19.10.2011. ....................... 26.07.2012............ oby_lipcóweczka..32.......19.10.2011. ....................... 26.07.2012............ strzałka..........25.........09.10.2011...........1.... .........29.07.2012............ Stella Polare......29........26.10.2011...........4.............. 29.07.2012............ kuleczka@13....31.........22.10.2011...........?....... .......29.07.2012............ Nenia..............23........19.10.2011...........12.... ........31.07.2012............ madlen28 ..........28....... 24.10.2011...........................31.07.2012............ Kropelka03.........28......16.10.2011.............?...... ........03.08.20............ Nadia__25..........32.......28.10.2011............1...... .......04.08.2011............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×