Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

ma_rka gratuluję dużego synka;) Teraz to jesteś już miesiac przede mną;) Moja ginka ostatnio mierzyła brzuszek i na tej podstawie podawała mi ile waży, a długości nie mierzyła bo stwierdziła, że już się nie mierzy. A mnie właśnie zastanawiają te kopy bo wczoraj czułam na dole brzucha , a wcześniej było koło pępka więc napewno się obróciło. a wy czujecie wiercenie się dziecka w brzuchu? Bo ja też coś takiego czuję czasem faktycznie boli i się zastanawiałam czy to faktycznie możliwe, ale widzę że tak. A ja grzecznie czekam do soboty za tydzień jeszcze 9 dni. NIe mogę się doczekać kiedy zobaczę maluszka i poznam płeć;) Bo nie wiem jak mam się do niego zwracać.;) MIłego dnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O własnie ja czytałam, że rozstępy robią sie w końcówce drugiego i na początku trzeciego trymestru więc oglądam się teraz ze wszystkich stron czy gdzieś się coś nie robi:) Mówcie co chcecie ale rozstępów bym nie chciała mieć. Mój mąż choruje od paru lat na pęcherzycę przez 2 lata musiał brać leki na sterydach przytył wtedy bardzo i ma rozstępy wszędzie u faceta to jakoś tak nie rzuca się w oczy u kobiety to już gorzej co prawda jak się pojawią to nic na to nie poradzę ale wolała bym tego uniknąć. Moja mama nie miała więc może ja też nie będę mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marka o to duuuży ten Twój Filip, ciekawe jak mój :p. Strzałka śliczny brzuszek :). Ja może mojego nie będę wrzucała, bo tydzień temu zrobiłam w białej bluzce to w niej wygląda ogromny, a w innych trochę mniejszy. U nas w szpitalu nie dają ciuszków dla maluszka, trzeba mieć wszystko swoje od samego początku. Elita, gdzie można kupić takie śliniaczki do wyszywania? Szukałam w internecie i jakoś nie znalazłam a i w jednym sklepie u nas pytałam to też nie mają :/. A już ostro się szykuje do wyszywania bo dzisiaj siostra mi kupiła nici i płótno. Będe zabijać nudę, bo po obronie już nie mam kompletnie nic do roboty. Na rower bym poszła ale wieje :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze MIlka fajne to, wszystko na 1 aukcji i w sumie to nie takie drogie, i od razu ma się wszystko przy 1 wysyłce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim, a co tu takie pustki ostatnio??? :) a mnie od samego rana glowa tak boli ze zaraz normalnie nie wyrobie.... albo to z tych nerwow po wczorajszej wizycie albo ta pogoda taka do dupy... ja mam na nastepna wizyte zrobic tylko mocz i morfologie, glukoze po 25 tygodniu i ponoc jest obowiazkowa.. :( a kolejne usg dopiero w 28/29 tygodniu , szkoda bo lubie ogladac swojego szkraba. :) ciekawe czy mu ten siusiak zostal czy wsiakl i sie lala okaze ;) milka tez patrzalam na ten zestaw ale to tez duzo zalezy od tego czy bedzie sie karmic piersia czy butelka, ja mam na razie tylko jedna butelke z aventu 125ml i nie wiem czy cos wiecej potrzeba na poczatek jak karmisz cycem to wiekszosc sie przyda dopiero pozniej, ale to kazdego wybor indywidualny wiec ja wyrazam tylko swoja opinie, ja bym poczekala i ewentualnie pozniej zamowila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Milka fajny zestawik! Ja dzis wyjatkowo wstalam o 7:30 i przyjechalam z mezem na rozmowe, prawie 4h jechalismy, a teraz czekam na niego w aucie, mam nadzieje, ze zaraz wyjdzie i pojdziemy cos zjesc ;) A Wam jak uplywa dzionek? Dzieci daja sie we znaki? Bo moja mala to przy tacie zawsze grzeczna i spokojna, hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzczęśliwaPrzyszłaMamusia masz racje ale nie jesteś w stanie przewidzieć czy będziesz karmić butelką czy piersią a butelki zawsze mogą Ci się przydać do herbatki albo mleka z kaszką bo o ile dobrze pamiętam tam są smoczki z większym przepływem. Nie wiem myslę nad tym, mój mąż chce wszystko zacząć kupować dopiero koło 7 miesiąca ale taki wydatek na jeden miesiąc to chyba przegięcie wózek, łóżeczko ciuszki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strzałka ja mam dziś wizytę u mojego lekarza na 16.50 więc tak sobie myślę, że później może męża wyciągnę na jakiś obiad czy też kolację:). Taką bardzo kaloryczną popchniętą deserkiem:) Do wizyty spokój bo znów ta głupia położna będzie miała obiekcję, że za dużo przytyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka masz racje :) dlatego ja mam na razie tylko jedna buteleczke , ale moze tez sie powaniej nad tym wszystkim zastanowie, w sumie ta sa rzeczy ktore moga sobie polezec bo czas ich nie goni :) tylko ja nie dopuszczam do siebie mysli ze nie bede mogla karmic piersia, tak bardzo bym tego chciala, dlatego tak ostroznie podchodze do tych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIlka a mi się znowu wydaję że buteleczki się przydadzą prędzej czy póżniej, ale i tak trzeba je mieć a tu są w zestawie z laktatorem. A mam do was pytanie już w sumie o tym pisałam, ale nie daję mi to spokoju Gdzie wy czujecie ruchu dziecka?? Bo ja od kilku dni czuję je w podbrzuszu no prawie w pochwie, wcześniej czułam koło pępka więc małe się przekręciło i tyle?? To są ewidentnie ruchy dziecka, ale boję się że jest za nisko;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakoś ostatnio nie siedziałam na z Wami i musiałam nadrobic zaległości :) Pewnie nie zdołam odpisać na wszystko, ale chociaż troszkę. Pinaa, mnie tez czasem brzuch boli, a raczej kłuje na wysokości pępka, zalezy od dnia. Najczęściej przy próbie wyprostowania sie, np. po wstaniu z toalety, tłumacze sobie, że wszysko się rozciąga i macica właśnie teraz tak do góry podchodzi. Strzałka, bardzo ładny brzuszek :) Stella, rozmiar sloniowaty, dobre... No cóż, cos w tym jest :) Luna, z tym namiotem, to pojechałaś... Za 2 miesiące to pewnie na kijkach rozbiję pasującą garderobe i też będę miała namiot, 2 osobowy :P U mnie pogod ładna ostatnio, więc staram sie dupcię z domu ruszać, pies wytzymuje dłużej na dworze, więc takie prawie godzinne wycieczki sobie robimy, ona tez bez koondycji i chwilami musze ja nosić, no ale matołek po zimie do formy dojdzie, a to ze mną bedzie gorzej. Dzisiaj nawet nad morze chcilałam isc, ale zabrałam sie za umycie okna i juz nie mam siły. Zaczęłam 22tc, mlody kopie ładnie, meczyki mam kilka razy dziennie, zwykle po jedzeniu. I chyba nieżle wedruje, bo czuje kopy po lewej, albo po prawej stronie, wiem normalnie, kiedy sie przemieszcza. Nie wiem, co u mnie potrzebne w szpitalu, planujemy szkołę rodzenia, więc sie dowiem. Ale kojarzę, że dziewczyny używają jednorazowych majtek, a jak jeszcze nie mozna, to takich podkładów poporodowych, kładzie się na prześcieradło i zmienia w razie potrzeby. Wygodna sprawa. Co do wagi, to mam 61kg, czyli +7. Ale widzę po sobie, najbardziej na buzi, ale w sumie wszędzie trochę. Słodyczy właściwie nie jem, staram sie nie objadać, zaczęły sie spacerki z psem, więc ile przytyję, to przytyję. I mam nadzieję, że mnie żadna połozna opitalać nie bedzie, bo to nic miłego, a książkowo wszystko to teoria tylko. Kiedyś byłam bardziej onkretna wagowo, jaz 10 lat temu ważyłam 64 i gdzieś w głowie mam z tym problem, słabo znoszę przybywające kg, a jeszcze gorzej krytykę. Dzsiaj kupiłam wózek. Mutsy 4rider single spoke, śliczny błękitny, używany, ale w bardzo dobrym stanie. Sprowadzany z niemiec. Auta tez sprowadzaja, to czemu nie wózki? :) O dziwo mój M. jak go pokazałam powiedział, że ładny i kupmy. Do tej pory zawsze, że za wczesnie, że się niepotrzebnie napalam i w sumie miał ostatnią szanę. Po cichu uznałam, ze odpuszczę i najwyżej sam po nowy do sklepu pojedzie i 3 razy tyle zapłaci :P Ja teraz drzemka, bo w nocy słabo spałam, miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa sama podroz ok - jeden przystanek na siku i zapiekanke, ale teraz maz jest na rozmowie juz 2h i zaczyna mnie szlag trafiac - sedze w aucie nprzed firma i zaraz sie zesikam!! Opierdziele tego mojego jak wyjdzie... Izzkka ja czuje dziecko ponizej pepka, glownie po prawej stronie, ale wczoraj tez mnie popukalo duzo nizej, tak jakby w okolicy prawego jajnika, to chyb normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja cały czas czuję dziecko bardzo nisko, czasami w okolicach pępka częściej jednak tak nad linią włosów łonowych, że tak to zobrazuję:) Wszystko chyba zależy od ułożenia dziecka a no i najczęściej po prawej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to jestem spokojna, ostatnio jak miałam Usg to małe było ułożone główką w dół, ale pewnie się przekręciło i narazie jest mu tak dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie czy pojade pod namiot zalezy od pogody. A od soboty ma być koło 20 stopni huraa :D:D Dziś kupiliśmy pierwszą sukieneczkę, nie mogłam sie powstrzymać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izzka, ja czuję różnie i jest to głównie uzależnione od mojego położenia. Tzn jak stoję lub siedzę prosto to czuję nisko, jak siedzę na łóżku lub kanapie (wygodnie, lekko rozłożona) to tak mniej więcej po srodku między spojeniem łonowym a pępkiem a jak leżę całkiem prosto to już hulaj dusza...raz pod pępkiem, raz niziutko, raz po środku, raz tylko z lewej..prawie wcale z prawej. Ogólnie mała ruchliwa jest jak to zauważyliśmy już na początku. Wczoraj jestem gotowa oddać palec że wywineła koziołka i to w poziomie. Tak sobie pływa. Jeszcze jest za wcześnie na leżenie w jednej pozycji. Jeszcze maluchy maja tam tyle swobody, że chętnie korzystają :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi wczoraj kolezanka podarowała "dla malej kluski" bodziaka bialego w maleńkie różowo brązowe kropeczki. Ale to jic bo do tego bodziaka była jeszcze opaska taka bawełniana letnia w takim samym kolorze i z mini kokardeczką na środku :-) jaaak fajnie, że to będzie dziewczynka :-) oczywiście w kwestii sukieneczek i innych dodatków Mamunie, chłopaki, male ziomy też są git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już 8 kg na plusie a to dopiero 21 tc i wcale nie schudłam na poczatku jak szczęśliwa. Też się dużo ruszam i nie objadam :-( a też swego czasu mialam nadwagę i teraz jest mi z tym taaaak ciężko. Jeszcze kilka gram i będę cięższa niż kiedykolwiek w życiu ;-(((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam własnie ten zestaw butelek co wyżej linka do niego podałam, koleżanka mi napisała, że firma jest bardzo dobra a nawet jak będę karmić piersią to zawsze butelki przydają się do herbatek, soczków czy odciągniętego mleka. No więc to mój pierwszy zakup w kwesti dziecka a już ciuszki zaczynaja na mnie ładnie patrzeć:) Ale będę silna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka to gratuluje zakupu :D fakt, firma dobra , a jak dla mnie najlepsza, sprawdzona przez moje kuzynki :) a troche brzdacow w rodzinie mam ;p zaczynam ta "diete" he he :) w sensie nie bedzie slodkiego :D na sniadanko byla ciemna buleczka z serkiem zoltym, poznije serek , teraz na obiadek, pomidorki z salata, piersia z kurczaka z jogurtem naturalnym :) korci mnie na slodkie ale mam nadzije ze to mi przejdzie za dwa dni, a jak juz nie bede mogla wytrzymac to mam grejpfruta :) i nim sie zaspokoje :) ja ruchy malego czuje przewaznie z lewej strony troszke pod pepkiem lub zaraz kolo pepka, i czuje tez jak sie przekreca ale tylko wogol osi dziwne uczucie ale cudowne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIlka popieram zakup, mi się to też podoba, muszę mojemu pokazać, ale my dopiero w maju bo teraz potrzebujemy kasę na skończenie łazienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś na kontroli mała waży 465g i ma nie całe 18 cm:) A mąż mnie wku,rwił, że normalnie ryczałam jak na kontrolę jechałam. Wczoraj był po nocce do Poznania jechałam sama bo biedaka nie chciałam pół przytomnego fatygować tym bardziej, że szedł na drugą nockę. Jak wróciłam z Poznania przywitał mnie pół przytomny powiedział cześć i poszedł przed komputer usiadł i burknoł "wszystko ok?" po czym po 15min poszedł dalej spać, przebolałam bo szedł na drugą nockę. Dziś o 15.00 chciałam go obudzić bo miał jechać ze mną na kontrolę budzę go otwarł oczy i patrzy na mnie a ja mówię jedziesz ze mną? wzruszył ramionami i poszedł dalej spać, wziełam prysznic i ze łzami w oczach pojechałam sama. Wracam a on do mnie "Czemu mnie nie obudziłaś? Kurna myślałam, że go uduszę, nie wierzy, że ze mną rozmawiał! Byliśmy chwile u znajomych teraz znów siedzi przed komputerem i pewnie zaraz pójdzie spać bo jutro ma dniówkę. Kurna tak mi hormony buzują, że normalnie mam ochotę go pacnąć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka nie denerwuj sie oni tak maja ja np. mojemu pokazuje zestaw butelek z laktatorem a on do mnie a po co Ci to... Za kazdym razem jak szlam jakies ubranka kupowac dla malej to mial jakies waty no ale juz mam wszystkie ubranka cale 2 reklamowki rozmiar 56,62 no i troszke 68... Ale uwazam ze chyba powinno starczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie kupuje zadnych kaftanikow to chyba nie wygodne musi byc bo sie pewnie podwija wole body dla dzidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja rozstępów na razie nie mam, no ale ja tyle przytyłam co kot napłakał. Dlatego teraz micha frytek stoi przede mną :D Milka, super ten zestaw. Chyba w taki się zaopatrzę. Strzałka, ach ten brzuszek :D Marka, no duży- jak na mężczyznę przystało. Moje maleństwo długie ale za to niecałe 500g waży. Szczęśliwa, a no chyba obowiązkowa ta glukoza. Ja już dostałam skierowanie i w nast. tyg. się wybieram, masakra. 2h siedzieć w laboratorium :/ Strzałka, moje Maleństwo grzeczne. Ale jak zacznę z kimś rozmawiać to koniec. Kopie, rozpycha się. Towarzyskie po tatusiu :P Iza, ja czuję praktycznie w całym brzuchu, ale bardzo często w podbrzuszu. No ale moja gin od początku mi mówiła, że Maluszek bardzo nisko ułożony. A moja gin mówi, że te ruchy na dole to normalne, bo Maluszki już po całym brzuszku sobie pływają, więc to zależy gdzie nóżkę albo rączkę wyciągnie ;) Milka, to dzisiaj chyba taki dzień jest, że normalnie narodowi męskiemu na łep siadło! Mój dzisiaj też jakiś taki nieprzytomny, ja do niego mówię, on jakby nie słuchał. No to zaczęłam się wkurzać, a on do mnie, że kiedy ja leżę w domu, on na nas ciężko pracuje, więc ma prawo być zmęczony. I to z takim wyrzutem, jak bym specjalnie sobie w ciążę zaszła, żeby w domu siedzieć. Du.pek jeden! A później chodzi i się podlizuje i przeprasza, ale miał ciężki dzień w pracy. Tylko, że jak on chce się wygadać to ja słucham, niezależnie od nastroju. Może faktycznie trzeba ich od czasu do czasu pacnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to zawsze jak coś napiszę.. Tzn. pierwsze ruchy czułam właśnie bardzo nisko, ale towarzyszył też temu ucisk na dole. A teraz czuję już Maluszka i na dole i w okolicach pępka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam dziś na reczitalu. Kluska cały przespała..chyba muzyka taka uspakajająca, co ciekawe zbudziła sie na chwilę przy chopinie więc nie wien czy to taka extra sprawa z ta muzyka klasyczną. Moje dziecko najwyraźniej odchamiać się nie planuje :P Ale jak wychodziliśmy już po to natknęliśmy się na naszych siatkarzy :-) możdżonka, wlazlego i bąkiewicza...szok, jacy oni są wielcy hehe Dziewczyny, z facetami tońie ma co dyskutować. Głupki są i tyle. Chyba inni nie będą. Nic już się nie poradzi. Milka, może rzeczywiście był Twój mąż zmęczony i nie zarejestrował tej rozmowy. U mojego to sie ciągle zdarza :P zwłaszcza jak chcę coś od niego w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny wstawac!!!!!!!! Dzis wybil mi 26 tydzien :-) mala klucha rosnie jak na drozdzach hehe za tydzien o tej samej porze zaczyna sie oficjalnie moj ostatni trymestr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×