Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Ja dziesiaj tez dostalam paczke ze sklepu i byla w byly w niej chyba 25 pampersow, husteczki mokre, husteczki takie suche ktorw sa kilka krotnego uzytku, misio pluszowy no i smoczus 0-6 miesiaca firmy MAM, a i jeszcze szampon do wloskow dla maluszka. no i jutro jeszcze jade do sklepu kosmetycznego odebrac paczke to napise wam co w niej bedzie ;-) chce to odebrac przed podroza do pl bo nie wiem co mam kupic jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstawac spiochy!!!!!!? Ja dzis mam trovhe zalatwiania i musialam wczesniej wstac wiec sie wyspijcie za mnie..... ehhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwkas847
no racja wstawać koniec leniuchowania:) ja zaraz jade na powtorke glkozy na szczescie tym razem jakos to przełknęlam;) tteraz tylko musze wejsc na pobraanie bez kolejki i wiem ze bez komentarzy to sie niestety raczej nie obedzie eh...jak ja nie lubie szpitala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry :) ja od wczoraj poległam i zawaliło mi nos i gardło. W nocy miałam jakieś 3 pobudki :/ dziś już leczę się cytryna i syropem z cebuli. Grzeję nogi termoforem i mam nadzieję, że do świąt się wyleczę. A to wszystko przez męża. Przyniósł w tamtym tyg jakąś zarazę do domu, przechorował 3 dni, wziął leki i już zdrowy. A ja będę się męczyć :/ Dziś wybieramy się do zakupy. Wanienkę, kołdrę, pościel i coś z kosmetyków. No i mamy szkołę rodzenia, ale nie wiem czy nie lepiej zostać w domu i się wygrzać. Z kolei jak nie pójdę to będę miała wyrzuty, że coś ważnego mnie ominęło :P MADZIAZ Ty naprawdę wstajesz o tej 3 rano? Boże, dla mnie to środek nocy. O której spać musisz się kłaść, żeby wstać bez problemu? :P iwkas gratuluję nie zwrócenia glukozy :P kiedy wyniki? co do antykoncepcji to ja brałam tabletki jakieś 3,5 roku. Jasminelle. Dopóki je brałam wszystko było ok. Cera ładna, nie tyłam ani nic innego. A jak odstawiłam po 2 miesiącach wywaliło mi takie pryszcze na plecach i dekolcie, że jak dziś o nich pomyślę, to aż mi nie dobrze. Więc strasznie się zraziłam. I teraz nie wiem jak to będzie. Może tak jak było przez ostatnie 1,5 roku przed ciążą. Czyli stosunek przerywany. A jak okaże się, że Filip będzie miał rodzeństwo to trudno. Kiedyś i tak miałby brata albo siostrę :) Wkurzacie się dziewczyny, że stare baby się gapią na was jak na siksy. Mnie to nie drażni, staram się nie zwracać uwagi na reakcję gapiów, ale wkurzają mnie komentarze typu: 7 miesiąc?! To bardzo mały brzuch masz. Nic nie widać. Boooooooże, to co mam wypchać sobie brzuch?! Albo wypinać?! Taki mam, a nie inny i dopóki moje dziecko waży wręcz ponad przeciętną to chyba nie jest to nienormalne. Przykro mi przed samą sobą, że mam malutki brzuszek, ale nie jestem w stanie na to wpłynąć, więc muszę to zaakceptować. Choć w sumie dziwnie wyglądałoby gdybym miała wielki brzuch skoro sama jestem praktycznie patyk. Wczoraj postanowiłam uwiecznić całą swoją postać na zdjęciu, żeby mieć jakąś pamiątkę i nie wygląda to jakby brzuszek był za mały :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziaz co ty robisz o 3.53 ;) powinnaś spać puki możesz;) A co do brzuszka byłam wczoraj u ciotki dać listy co u nas przez przypadek zostawili o ona na mój widok Iza jak ty już łądnie wyglądasz, chodziło o brzuch. Teściowa wczoraj też jaki ty masz fajny brzuszek zmówiły się czy co? Fakt ostatnio mi trochę go wybiło, ale to tak jak Marka piszę nie nasza wina;) A ja mam pytanie z innej beczki ile potrzeba pieluch tetrowych ogólnie w domu? 10 czy 20 starczy czy jeszcze więcej. One nie są drogie ale ile trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izzkka ja póki co zaopatrzam się w 10. A jak przybraknie to najwyżej się dokupi. W lato to chwila moment i będą suche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiesz trzeba wstac rano meza do pracy odwiezc i wogole.... bo samochod mi potrzebny. Co do pieluch tetrowych to ja tez 10 zapisalam na kartce. U mnie z tym brzuszkiem to juz wogole na swieta bedzie ostatnio mnie widzieli jak bylam na swieta Bozego Narodzenia to juz troszke wtedy brzuszek mialam ale teraz 7 miesiac hehe to sie zdziwia dobrze ze wogole powiedzialam w sumie moglam nie mowic i przyjechac we wrzesniu z maluszkiem na reku hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kończę 23 tc i też mam raczej mały brzuch. Ale ja nigdzie nie wychodzę, więc nikt nie komentuje :-) Mam za to serdecznie dosyć niespania. Wczoraj położyłam się mega zmęczona o 22 licząc na to, że odeśpię. Co z tego, skoro nie mogłam zasnąć do 1 w nocy i jestem nadal prawie tak samo niewyspana, jak byłam. A mam dzisiaj 3 terminowe rzeczy w pracy do ogarnięcia. Z atrakcji mój dzidziol wczoraj od ok 22.30 do 24 kręcił się w brzuchu jak bączek. Fajne to :-) (tylko pora nieszczególna ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :-) ja też kolejną noc mało spałam... albo długo tylko z ciągłymi pobudkami... dziś nie zrobię popołudniowej drzemki to może i noc będzie lepsza. Wczoraj słuchaliśmy sobie serduszka Małgosi. Mnie się udało, nawet kilka kopów dostałam, ale mężowi tak uciekała i taki szum w słuchawkach robiła że dał za wygraną :-)))) Też nie wiem ile tych pieluszek trzeba. Ja oprócz tetrowych widziałam śliczne kolorowe franelowe, dużo miększe i przyjemniejsze więc też się w kilka sztuk takich zaopatrze. Ja w ciuszki do chodzenia dla siebie zaopatruje się w osiedlowym sklepie tzw. Centrum Niskich Cen. Płacę po 20-25zl za sukienko-tuniki, zawsze coś sobie znajdę i większość rzeczy nada się do chodzenia już bez brzuszka. Mam takie tuniki, sukienki odcinane pod biustem i luźniejsze na brzuszku bo nigdy super płaskiego nie miałam i teraz wiele rzeczy okazuje się w sam raz. Aaaaa... szwagierka ma dla mnie sukienkę jeansową na szelkach z regulacja na brzuszku więc może przywiozę po świętach. U mnie dziś zaskakująco ciepło i słonecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daaawnooo takiej okropnej nocki nie miałam:( zasnęłam o 23 o 1 sie obudziłam i do 6 nie spałąm. Teraz czuje jak mi owieki lecją. Jagoda też sie kręciała i raz sie tak fajnie ułóżyła, że wyczułam ręka ją całą, jakbym chciała to mogłam ją zmierzyć, kurcze dało sie wyczuć gdzie główka fajne uczucie:) marka mnie tez coś bierze a tu święta i chrzest . Właśnie też sie zastanawiam czy nie używać tetrowych a na noc i na dłuższe spacery pampersów a wy jak robicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry;-) Dziewczyny, ale miałam sen, był tak realistyczny, że jeszcze nie moge dojść do siebie...Śniło mi się, że urodziłam czworaczki, przywiózł mi je moj mąż ze szpitala a ja tylko kilka rzeczy dla jednego bobasa miałam...One krzyczały i chciały jeść, a ja pokarmu nie miałam i nawet kaszek dla dzieci, nic...pieluchy tetrowe też mi się śniły, że miałam tylko jedną i żadnego pampersa....a na imię miały Bruno, Natalia, Gerard , a czwartego nie pamiętam... Dzwoniłam też do gina,żeby zapisać się na usg 3/4d i powiedziałam mu, że już prawie 26 tc, a on na to, że to juz trochę za późno bo mało może być widać i że i tak ma zepsuta nagrywarkę i żeby zadzwonić do niego w przyszłym tygodniu... a moja gin- ona nie ma 3/4 d mówiła, że najlepiej robić ok 28 tc bo fajnie może byc widać maluszka... Dwóch lekarzy i dwie opinie Miłego dnia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze wiekszosc z nas dzisiaj miala kiepska nocke, ja dolaczam do tego grona.... maly ciagle sie wierci i to pewnie dlatego... co do mojej zgagi to myslalam juz wczoraj ze nie usne az bolalo... a maslanki nie moge bo mam po niej jeszcze wieksza.... :( ja mam jak na razie 5 pieluszek tetrowych i mysle ze to wystarczy, bo nie mam zamiaru ich uzywac do przewijania tylko np lekarz, wytarcie buzki jak sie uleje, wanienka, do przykrycia w wozku jak cieplo, takie o :) bo w pranie nie warto sie bawic, ale to moje zdanie, wyjatkiem bedzie to jak maly bedzie mial uczulenie np albo mocno dupcie odparzy, wtedy trzeba bedzie zastosowac te pieluszki jak normalne. a ja mam dzisiaj na 17 wizyte, chcemy zrobic usg 3D zeby sprawdzic czy wszystkie narzady ok ale nie wiem czy to juz nie za pozno, wczesniej nie wiedzialam ze takie cos tez sie robi, bo jakbym wiedziala to bysmy juz dawno zrobili, zobaczymy co lekarz na to powie, ogolnie sie denerwuje czy wszystko ok, i wyniki odbiore dopiero przed sama wizyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze wiekszosc z nas dzisiaj miala kiepska nocke, ja dolaczam do tego grona.... maly ciagle sie wierci i to pewnie dlatego... co do mojej zgagi to myslalam juz wczoraj ze nie usne az bolalo... a maslanki nie moge bo mam po niej jeszcze wieksza.... :( ja mam jak na razie 5 pieluszek tetrowych i mysle ze to wystarczy, bo nie mam zamiaru ich uzywac do przewijania tylko np lekarz, wytarcie buzki jak sie uleje, wanienka, do przykrycia w wozku jak cieplo, takie o :) bo w pranie nie warto sie bawic, ale to moje zdanie, wyjatkiem bedzie to jak maly bedzie mial uczulenie np albo mocno dupcie odparzy, wtedy trzeba bedzie zastosowac te pieluszki jak normalne. a ja mam dzisiaj na 17 wizyte, chcemy zrobic usg 3D zeby sprawdzic czy wszystkie narzady ok ale nie wiem czy to juz nie za pozno, wczesniej nie wiedzialam ze takie cos tez sie robi, bo jakbym wiedziala to bysmy juz dawno zrobili, zobaczymy co lekarz na to powie, ogolnie sie denerwuje czy wszystko ok, i wyniki odbiore dopiero przed sama wizyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej lasencje:) Co jest to tylko ja śpię w nocy jak zabita? Wczoraj poszłam spać koło północy bo o 22.00 wróciłam od znajomych pooglądałam troszkę tv i zasnełam bez problemu w nocy Bogu dzięki tylko 1 pobudka na siusiu i wstałam pare minut przed 10.00! A może się czymś stresujecie nie myslicie podświadomie o porodzie albo coś? Co do pieluch ja mam 10 flanelowych ale są dość drogie ja płaciłam 5,50zł za sztukę droższe od tetry a samych tetrowych mam ok 10 myślę, że starczy w razie czego się dokupi ja zaraz koło bloku mam pepco i duże centrum dziecięce "u Kubusia" czy jakos tak więc wszystko pod ręką co jak co ale blok mam świetnie usytuowany. Zaraz obok pepco jest biedronka i polo więc zakupy czy to spożywcze czy dla dziecko zajmują mi 20 min z ubraniem butów:) A na noc na pewno nie będę stosować pieluch tetrowych bała bym się, że przecieknie albo, że się odparzenia porobia. Poza tym w kauflandzie który też mam rzut beretem od bloku są pampersy duża paczka chyba 96 sztuk za 40,00 pare złotych więc to nie tak dużo jak na te pieluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzczesliwaPrzyszlaMamusia2012 ja właśnie też pytałam o te pieluchy pod tym kątem, nie żeby przewijać, od przewijania u mnie będą pampersy i koniec kropka, ale właśnie żeby buźke otrzeć i wogóle. Ja też mam dziś lekarza o 17.15 ale bez usg. A co do tego USG 3d to ja właśnie słyszałam że max do 26 tyg, ale widzę że każdy ma swoje zdanie, ja miałam 1,5 tyg temu, ale nasza mała pół bużki zakryła rączkami, chyba była przestraszona hehe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co z tym usg 3d/4d to też dużo od szczęścia zależy... czy maluszek się dobrze ułoży... koleżanka w 23/24tc robiła i mało było widać właśnie dlatego, że mała źle leżała. Ja sobie odpuszczam. Mój gin mówił, że jeśli byłoby coś nie tak to na podstawie tej diagnostyki, która co miesiąc robimy i usg 2d, to już by wyszło. Wyobraźcie sobie, że moje koleżanki po fachu, które pracują z wcześniakami nie stosują na odparzenia żadnych oliwek, kremów tylko pierwszy rzut- mąka ziemniaczana!!! Nie ma uczuleń!!! A do natłuszczania skóry oliwa z oliwek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigułeczko mąka ziemniaczana to babcine metody i podobno super się sprawdzają. Ja też mam zamiar co jakiś czas profilaktycznie pudrować mąką ziemniaczaną :) ale zwykły puderek i sudocrem też zakupimy, tak na wszelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tabletek anty to kiedyś brałam przez miesiąc yasminelle czy jakoś tak ale później jak przyszło do okresu to myślałam, że się wykrwawie- co pół godziny chodziłam zmieniać podpaskę ale i tak zawsze było za późno :/, a z rana jak szłam do kibla po całej nocy to normalnie mi krew po nogach ciekła mimo że na noc brałam tampona i mega podpachę, nie pomagało :(. Powiedziałam sobie nigdy więcej. Ale po jakimś czasie miałam za wysoki testosteron i przepisała mi anty na jego obniżenie to brałam jakieś 9 mies ale już Diane no to po tym śpiąca byłam i żyły mnie bolały. Rzuciłam to. A tak poza tym to przez 5 lat trochę gumki ale ich nie lubimy wiec przerywany i było bez wpadki. To maleństwo było planowane :) i myśle że po porodzie dalej wrócimy do naszej metody, nie chce tych tabletek brać. A o spirali słyszałam, że jedna miała ale jakoś zaszła w ciąże i dziecko biedactwo się nadziało na tą spiralę, aż mnie ciary przeszły... Marka uważam, nie wiem jak Ty ale ja to wolę żeby już mi tak nie rósł brzuch bo wiadomo im większy tym nam ciężej więc ja sie nie bede przejmować jak ktoś powie że mały. Ważne żeby było wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie ja się tak dalej zastanawiam nad tymi pieluszkami, i zadam głupie pytanie tylko mnie nie wyśmiejcie. Czy pieluchy flanelowe służa tylko do przykrycia i lekarza czy do czegoś więcej? Bo tetrowe wiem, jak dziecko ulewa żeby wytrzeć, do wanienki czy tam do wóżka, ale flanelowe mają jeszcze jakieś funkcje? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izzkka wydaje mi się, że flanelowe mają takie same zastosowanie jak tetra tylko jakościowo są lepsze, milsze w dotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pieluszek to flanelowe mniej przepuszczają powietrze i gorzej wchłaniają wodę. Więc są bardziej praktyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dołączam do grona niewyspanych, od 3 godziny nad ranem nie spałam:/ izzkka77 - pieluszki tetrowe bedę tylkio uzywała, gdy dziecko będzie ulewać, do przewijania dziecka tylko pampersy (probowałam też przy pierwszym dziecku pieluszki firmy Huggies - czy cos takiego i się nie sprawdziły, raz drugi mi przemokły przy nózkach-ale to było 6 lat temu), zaś pieluszki flanelowe sa rewelacyjne, ja używałam do przykrywania w upalne dni dziecko, jako prześcieradełko do wózka ... już nie pamiętam do czeko je używałam więcej, ale wiem, że byłam z nich naprawdę zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a staniki do karmienia kupujecie? Bo ja mam okazję kupić teraz, ale boję się, że nie trafię z rozmiarem. Nie przewidzę teraz jaki będę miała rozmiar za 3 miesiące. I tak myślę, czy strzelać czy czekać. Poza tym to czuję się coraz gorzej i jestem zła na siebie. Miałam dziś z mężem jechać na zakupy, a tu póki co nawet z łózka nie wstaje. Z nosa leci, gardło boli :/ MASAKRA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma_rka - ja staniki do karmienia kupiłam sobie na allegro, właśnie czekam na przesyłkę. strzelałam z rozmiarem - wzięłam obwód większy o numer, bo mnie teraz staniki sprzed ciąży uwierają.... była okazja więc zaryzykowalam i wylicytowałam 2 staniki nowe po 8 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwkas847
ma_rka wyniki beda jutro ale na czczo wyszły dobre wiec nie mam co sie martwic byłam u gina i też wszystko ok dał mi skierowanie na kolejna morfologie i mocz i mam przyjść pod koniec miesiąca i wtedy bede wiedziec dokładnie jak ta glukoza bo wyniki beda w karcie :) a na przeziębienie jest syrop prenalen, smak ma trochę nie specjalny ale skuteczny przynajmniej;) wypijesz poleżysz pod kołderka i przejdzie;) ja to brałam na poczatku ciaży jak mnie przewiało i byłam ledwo żywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki laski za wytłumaczenie o tych pieluchach;) A co do stanika to ja kupuję, ale jeszcze nie wiem kiedy, pewnie na allegro zamówie, a rozmiar hm... chyba będę szczelać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marka ale nie wiem czy ten termofor to dobre leczenie. Podobno nie wolno rozgrzewać min. nóg. Ma to związek z krążeniem, ale dokładnie się nie znam. Możesz brać prenatal gripp Izka zależy czy chcesz chować dziecko na pieluchach tetrowych czy na jednorazowych. Jak na jednorazowych to myślę, żez 10-15, a jak na tetrze to przynajmniej z 40. A kilka flanel też jest potrzebnych, bo każą szeroko pieluchować i dotego przydają sie flanelki. Mam pytanko, jestem w 26tc i 4 dni, tzn. 27 tydzień, prawda? I jak on się kończy to wtedy jest 7 miesiąc? Tyle stanowisk jest w tej sprawie, że już sama nie wiem. Stella dajesz radę jeszcze w pracy? Ja Cię podziwiam ale nie przemęczaj się i uważaj na siebie. Dziewczyny co do chowania w pampersach czy tetrowych to ja mam plan, że zrobię tak, jak przy pierwszym. Czyli generalnie tetra gościnnie pampers (spacer, kościół, gościna). Milena urodziła się w też w lipcu, tetra szybko wyschła. A już na wiosnę miałam tylko kilka sztuk dziennie, a w maju już przestawała sikać i robić kupkę w mjtki. Na swoim roczku założyłam jej pampersa ale w razie co bo miała śliczną sukienkę i nie potrzebnie, bo naskrżyła cioci, że jej nie wygodnie :-)))))))))))))). I już nie sikała więc pierwszy okres jest ciężki ale przeliczjąc ile lat dzieci sikają w pampersy razy koszt pampersa to sporo zaoszczędziłam. A po drugie mój pediatra twierdzi, że chłopcy są celowo zbudowani, że te narządy maja na zewnątrz, żeby ich nie przegrzewać i nie wolno ich przegrzewać bo to też grozi niepłodności. Tylko o tym się nie mówi, bo biznes ma się kręcić. Nie wiem ale ja uważam tak jak on przynajmniej mnie przekonał. A psychika dziecka też jest tak "skonstruowana" że jak mu nie dobrze (mokro) to trzeb działać. Skutkiem mojego sikania jest mi mokro źle nieprzyjemnie. Więc ja jestem za tetrą, ale każdy podejmie sam decyzję. Może jestem staroświecką mamą... :-)))))))) :-p. Ja też dziś dobrze spałam. Aż do 9.00 a kładłam się o 23. Ale okes z nieprzespanymi nocami mam już za sobą. Co do staników do karmienia. Ja mam tak wielkie cycki, że wiszą na brzuchu :-P. Ico chwilę, był większy roziar. Kupiłam w triumph samorozciągający i od ponad 3 miesicy spokój. I one też już są z odpinaną miseczką. Płaciłam 100. Wzięłam rozmiar d i na razie się dostosowuje i jest bez drutów i fiszbin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi pieluchami to opieram się na doświadczeniach z pierwszym nie koniecznie tak musi być teraz. A jeśli chodzi o lekarza i o pampersy to może jest jego zdanie a inny będzie miał inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam, że już nikt nie używa pieluch tetrowych. Mój własnie mi mowił, że będziemy na nich jechać bo pampersy są drogie, oczywiście na wyjazdy pampersy bede używała. Stanik do karmienia pewnie kupie na początku 9mies na bazarze bo widziałam, że tam mają za 10zł. A mam pytanie do mam, które juz mają dzieci- te wkładki laktacyjne zdają egzamin czy to tylko zbędny wydatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×