Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Milka - moze cos sie zaczyna dziac wreszcie? Ja testuje sposob Marki czyli sex, ale to wywoluje chwilowy bol brzucha i ciao, koniec atrakcji. No i oczywiscie korzystam z wolnego czasu, tylko ze to takie bardziej zabijanie czasu w oczekiwaniu niz prawdziwe atrakcje. Po parku to juz tyle laze, ze jak zaczne chodzic z wozkiem, to juz bede znudzona ta trasa ;-) Dzis ide z kolezankami do jakiejs nowej knajpy, jutro do kolejnej. Najchetniej pojechalabym nad jakies morze czy cos ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelka - co u Ciebie, bo sie w ogole nie odzywasz? Pewnie zostawili w szpitalu na obserwacji, a moze wywolaja? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Korbaaaaaaaaaaa
Witam!!! Zostały nam ostatnie sztuki ręcznie sterowanych samolotów i robimy wyprzedaże wiec gorąco zapraszam na aukcje:) W sklepach takie samoloty kosztują od 150 do 400 zł więc naprawdę warto sprawić swojemu dzieciakowi takie cudo. Będzie mogło sobie tak jak moje wychodzić z tatą popuszczać samolot. Dzieciakom sie nie nudzą:) Jest z tym kupa zabawy a pogoda dopisuje:) Jest bardzo wytrzymałe. Tu niektóre aukcje http://allegro.pl/sky-magic-i-r-3channel-remote-control-helic-gratis-i2516705238.html http://allegro.pl/silverlit-helikopter-i-r-z-plus-gratis-i2516706134.html http://allegro.pl/silverlit-eurocopter-ecureull-gratis-i2516706726.html http://allegro.pl/silverlit-samolot-r-c-v-jet-full-tilt-gratis-i2516707143.html Zapraszam równiez na pozostałe, mamy duzo zabawek i akcesoriów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwaga! Wczoraj, w terminie, o 20.25 przyszła na świat Niunia Efciaczka :D Poród ekspresowy, 2 godzinny, SN. 3600g, 58cm. Ślicznie śpi i ciumka cycola :D W okolicach soboty powinny być już w domku to zda relację ;) Efciaczek, jeszcze raz ogromne gratulację :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella generalnie te skurcze to jedyna oznaka, że coś się dzieje, ale powiem Ci, że przyjemne to to nie było ani się przekręcić na drugi bok ani nic brzuch twardy jak kamień i ten ból:( Choć nie nastawiam się zdaję sobie sprawę, że i tak jeszcze mogę trafić w poniedziałek na wywołanie do szpitala bo nic się nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś mija dwa tygodnie jak Jas jest z nami :D Stella - my Jasia kapiemy w wodzie z emulsją do kapieli firmy Emolium, poza tym mam oliwkę i emulsję do ciała tej samej firmy i jestem z nich bardzo zadowolona. Póki co nie używamy żadnego mydła. Synka najczęściej ubieram w body z długim, bądz z krótkim rekawem, w śpioszki zapinane na napy - w zalezności od pogody Nie mam pojecia ile noworodek powinien zjadać mleczka, bo karmię piersią, ale po dwóch tygodniach waży 4 kg, a jak wyszliśmy ze szpitala to było 3.280 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki ci o droga koleżanka za ten pomysł z podpaskami.JAk to dobrze obudzić sie w prawie suchej koszuli:))) Fakt o wiele taniej wychodzi niż wkładki. U nas najbardziej sprawdza sie body jak jest ciepło to tylkobody. Jak jest zimniej to małej zakładam dresy lub półśpiochy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efciaczek!!! Gratulacje serdeczne!!! Terminowa Twoja Niunia! Stella, ja kąpię w Oilatum, ale słyszałam, że Emolium też jest bardzo dobre, więc zamierzam wkrótce przetestować. Na pewno jest znacząca różnica w cenie. W każdym razie nie muszę już niczym małej smarować, a skórka jest fajna, nawilżona. Body, body i jeszcze raz body. W domu przy takich temp tylko body, ewentualnie skarpetki. W chłodniejsze noce pajacyki, bo moja się odkrywa. A na spacerki czy na odwiedziny gości to już można poszaleć, sukienusie, spodenki, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, melduje sie nadal w dwupacku ze szpitala :( moj mi dzisiaj zostawil lapcioka to chociarz mam kontakt ze swiatem :) w pon razno zalozyli mi taki balonik i po nim od godz 11 do 17 mialam jakies kurcze co 15, 10min , mialo to spowodowac rozwarcie i pobudzenie szyjki, wczoraj mi to sciagli i rozwarcie sie zrobilo na 3,4 cm ale szyjka dalej troche trzymala i dostalam oxy, chodzilam po korytarzu z kroplowka przez 5 godz, skurcze co 5, pozniej co 3 min ale malo bolesne i nie te prawdziwe bo macica mi szla do gory zamiast w dol, jak mi tylko odlaczyli tak momemntalnie cisza i dalej spokoj do tej pory, po rannym obchodzie lekarz stwierdzil ze dzisiaj nic nie bedzie robic i poczeka az samo sie rozwinie , ewentualnie jutro albo po jutrze mam dostac kolejna oxy ale juz ostatnia i po niej musze urodzic.... ciekawe czy pomoze bo jak nie to nie wiem co dalej, chyba cesarka :( dzisiaj jest juz tydzien po terminie i mam dosc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ale te Emolium i Oilatum po prostu dolewacie do wody w wanience, polewacie tym maluchy, a potem wycieracie i już? Czy jak to działa? :-) Widzę, że króluje body, a ja mam chyba najwięcej pajaców :-) Szczęśliwa - współczuję tego oczekiwania w szpitalu. Ale jak mi minie 40. tydzień, czyli w przyszłą środę, to też chcę do szpitala i niech wywołują. Nie wiem tylko, jaka jest polityka w tym szpitalu, w którym chcę rodzić, czy czekają do 42 tc, czy da się ich namówić wcześniej. 1/08 mam jeszcze wizytę u mojego ginka, który powiedział, żebym przyszła 6 tyg po porodzie, chyba że 1/08 będę jeszcze w 2-paku, to żeby przyjść na kontrolę. Jakby co to jeszcze jego odpytam o wywoływanie - pracuje w innym szpitalu niż ten, który wybrałam do porodu, więc jakby co, zawsze druga opcja do przetestowania. W każdym razie po terminie lepiej być pod kontrolą - niech sprawdzają te łożyska, przepływy i inne. Milka - ale może te skurcze jakoś Ci szyjkę ruszą czy coś, no cholera sama nie wiem. Ja dalej ćwiczę ten sex i spacery i ćwiczenia na piłce, ale to wszystko to takie pitu pitu i nic nie działa. Podobno jest jakaś maść, która ma te proglastyny czy jak to się tam nazywa (to co w spermie) zmiękczające szyjkę. A wczoraj w necie wyczytałam jeszcze, że ostre jedzenie i świeży ananas przyspieszają poród :-D Ale ile w tym prawdy - pewnie niewiele ;-) A Kropelka to ja myślę, że rodzi. Albo samo poszło, albo wywołują przez wysokie ciśnienie. No jak ją tyle trzymają w szpitalu, to chyba już nie wypuszczą z brzuchem? Bo to by było nieludzkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!! Dzisiaj o 11 na świat przyszedł mój synus!! Miałam cięcie że wskazania lek. 3260 i 56 cm :)) pozdrawiamy wszystkich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stella tutaj mi nie sprawdzaja przeplywow ani lozyska, wogole nie mialam usg.... tylko codziennie badanie po ktorym ciagle plamie..... i codziennie ktg, nic po za tym, ciekawe co bedzie jutro... juz mam dosc, nie mam co ze soba zrobic, nogi popuchniete jak nie wiem co...... na dodatek sala porodowa jest dwa drzwi dalej niz ta na ktorej leze i codziennie tylko slysze stekajace przy porodzie,,, szok az sie boje tego porodu jak nie wiem co....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Layssa - gratulacje!!! Szczęśliwa - no ja wiem, że szpital to żadna atrakcja, tam się po prostu nie da nie myśleć o porodzie, a czas się dłuży niemiłosiernie. Ja to dodatkowo nie wyobrażam sobie teraz szpitala przy moim systemie spania od 3-6 rano do południa - w kilkuosobowej sali chyba bym ducha wyzionęła w nocy nie śpiąc przy zgaszonym świetle. No ale kiedyś to się skończy. Musi :-) Ja jak byłam 3 doby z zatruciem to robili mi ktg 2 razy dziennie + usg na wejściu i na wyjściu ze sprawdzaniem przepływów. No ale pewnie co szpital to obyczaj. Ja ogólnie do terminu nie robię dymu, ale po terminie będę negocjować jakieś wywoływanie, bo to ludzkie pojęcie przechodzi, żeby chodzić tyle czasu z tym brzuchem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella,my mamy termin na ten sam dzień,także doskonale wiem co czujesz:P Ja dziś w szale porządków, wczoraj znowu złapałam się za ten olejek rycynowy,przeczyściło mnie porządnie,dostałam skurczy ,niebolesnych acz nieprzyjemnych i tyle eh...:( rezygnuję z tych babcinych metod, dzisiaj zamierzam zapodać sobie zastrzyk z prostaglandyn mojego M. bo już tydzień nic, wczoraj bidny napisał mi w pracy smsa,że chyba już mnie nie podnieca bo tyle czasu bez seksu:) Kochany mój, ja tu się skupiam na oznakach porodu ( który i tak jakoś nie nadchodzi) i zaniedbuję mojego Robaka eh..:( choć z drugiej strony ledwo przekręcam się boku na bok,co tu mówiąc o figlowaniu heh,czuję się jak emerytka, gruba, wielka,ciężka i sapiąca emerytka heh:( a w dodatku nie wiem,czy Ty Stella też tak masz ale ja ostatnio mam problem z hmm.. orgazmem:) nie wiem czemu,może brzuch juz wielki? Kochany się męczy,męczy a w końcu mówię mu,że dzis nie dam rady jakoś, widzę ,że mu przykro ale co mam zrobić?:( Dobrze,że to ostatnie dni tego pięknego aczkolwiek ciężkiego pod każdym względem stanu...:) Gratulacje dla nowych mamusiek!:) I dla Waszych małych pociech..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny szybkie pytanie do tych co im odeszły wody, jakiego były koloru i czy było ich dużo? Bo mi chyba odeszły czy też coś się ruszyło. Właśnie wracaliśmy samochodem z budowy i poczułam ze 3 razy jak coś szybko pociekło i później raz jak po schodach do mieszkania wchodziłam, nic się nie dzieje, ruchy czuję normalnie ale majtki mokre i na spodniach plama wielkości dłoni. Teraz nie wiem czy mam wpadać w panikę czy poczekać może na rozwój wypadków? Wybaczcie, że tak pytam ale nie bardzo wiem co robić łatwiej by mi było jak bym skurcze miała a tu się tylko mokro zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..............wiek.........ost @............termin porodu.....imię ********************************************************* ************************** Diamondxstar....22.........05.10.2011...........10.07.201 2 ....Liwia kiniam85..........26.........09.10.2011....... .16.07.2012.....synek P. kwiatek polny...20........10.10.2011.........17.07.2012....córeczka ? małżenka..........25........11.10.2011.........18.07.2012. ....Synek SzczęśliwaMama...21........13.10.2011........18.07.2012 .....synuś justysia88..........24........13.10.2011.........21.07.20 12. ....Zosia Milka862...........25.........16.10.2011.........23.07.20 12.....Zuzia iwkas847.......... 20......... 18.10.2011....... 25.07.2012........ Iwona Nenia...............24.........19.10.2011.........25.07.2 012 ....Alanek Stella Polare......30..........26.10.2011.........29.07.2012....... .syn strzałka............25.........09.10.2011....... 29.07.2012.....Damian andziula24.........24.........23.10.2011.......29.07.2012 ......Nikola madlen29 ..........29.........24.10.2012.......31.07.2012.......Alan Kropelka03........28..........16.10.2011........03.08.2012.. ....Kluska Rozpakowane szczęśliwe mamusie : NICK....WIEK........TP.......DP.........WAGA....DŁ....IM IĘ........SN/CC ********************************************************* ************************ neli8......23.......07.07....27.06......2450.....51.....F ilip..........CC anetta....31......10.07.....30.06......2880.....51.....Mi kołaj......SN Marka.....23......04.07....30.06......3080.....54.......F ilip........SN Ankis.....??.......10.07.....01.07......3660.....55...... Ola.........SN Neonka1935......30.07.....02.07......3450.....54......Tym ek.......?? LipcówkaKasia....04.07....02.07......3460......57......A daś........SN Pigułeczka.27.....19.07....04.07......3600 .... 55.....Małgosia.....SN izzkka77....23....23.07....05.07..... 1880......48......Daria.......SN madziaz....24....29.06....05.07......3750......52.....Vic toria......SN szkrabiczek..22..01.07....06.07......3490......54.......J ulia........SN luna0207..........02.07....06.07......2880......49......J agoda......SN Kikaa84....27....13.07....08.07.......????.......??...... .??????.......SN Lipcówka2012....17.07....9.07........3360.....59...... .Filipek......SN kuleczka...31....29.07....10.07.......2810.....50.......? ??????.......CC Pina_789...22....07.07....10.07......3150......57......Ma teusz.....SN Kalla........33...15.07.....11.07......3380......54...... ..Jaś........SN Amiaga....34....25.07.....12.07......2900......51..... Amelka......SN weronikakrz.29..23.07.....13.07......3810......51.....Ale ksander...SN jolla25.......31...12,07......15.07......3770.....59..... .Kacper......SN Ola_Fasola...24.. 06.07.....15.07.....4400.....56.......... Emilia.....CC Werkaa_a...25...23.07.....16.07......3150.....49.......c reczka...SN elita83........28..16.07.....20.07......??????.....????.. ..... Dominik....?? oby_lipcóweczka.26.07....23.07......3250....54.........T ymek......Sn fressia........31....26.07...24.07.......3600..54........ ...Nina.........?? Efciaczek.....29...24.07....24.07.......3600..58...........Siusinka.....SN Layssa........28...25.07.....25.07........3260.56............Kamilek.....cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje dla nowych mamusiek:) A co do pytania stelli to ja kąpie w oilatum bo moja mała miała bardzo suchą skórkę i po tym jest bardzo ładnie nawilżona i nie potrzebuję żadnych oliwek, a co do ubierania to ja ubieram body na krótki rękaw i pajacyk albo na długi i spioszki, ale żadnych potówek nie ma więc widocznie nie ma jej ani za zimno ani za ciepło,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka dawaj do szpitala jak plama na spodniach to pewnie wody. Super! Trzymam kciuki! Ja mam duzo wodnistej wydzieliny, ale az na spodnie nic nie przecieka, wiec musza byc wody. Podobno sa przezroczyste i bezzapachowe (albo pachna czyms sterylnym), jezeli sa zabarwione, to trzeba szybciej do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do karmienia i przybierania na wadzę to jest to chyba indywidualna sprawa, jak dziecko traci wagę no to źle to trzeba szukać przyczyny, ale jak przybiera to ok, a ile to zależy moja przybrała w tydz ponad 300 g, bardzo ładnie, ale za to w brzuszku nie chciała rosnąć i teraz pewnie nadrabia waży już 2500 a jutro mamy 3 tyg, dziwnie to wygląda na tle waszych dzieci ale grunt że zdrowa i zdrowo rośnie:) Mąż przyniósł z pracy wagę taką z pracy i 2 razy w tyg ją ważymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka jedź do szpitala najwyżej cię odeślą do domu jak to nie wody, a przynajmniej ci sprawdzą. A nóż to już to:) Ja miałam przezroczyste, ale ze mnie lało się jak z fontanny, ale u każdego inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba poczekam na jakies skurcze, spakowana jestem więc to chwila w szpitalu jesteśmy w ciągu 30 min więc spokojnie na razie obydwoje jesteśmy w piżamkach:) Kurna ale mi się adrenalina podniosła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka pewnie wody ci odeszły. Mi też tak odchodził po troszku. Nawet w szpitalu po trzech godzinach od przyjęcia jeszcze mi się lało. Jak nie bedziesz miałą skurczy podadzą ci oksytocyne. Trzymamy kciuki. My byłymy dziś u lekarza. Mała ma prawie trzy tygodnie i przytyła prawie kilo i jet dłuższa o 4,5cm:D Jagodzie załóżyła raz pajacyka i jakoś mi to nie spasowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka, mi też odchodziły na raty. To pewni to. Lepiej jedź do szpitala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi będą musiały pasować pajace przynajmniej w rozmiarach 56 i 62, bo pajacy mam najwięcej ;-) Wróciłam "z terenu" - szlajanie się po knajpach z brzuchem ma swój urok :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje. Poszłam do szpitala ze względu na cisnienie jak wiecie. Przy badaniu wstępnym pani profesor uznała, ze dziecko jest duże ( użyła słowa kolos) i kazała rano zrobić usg. Podejrzewam, zeby ustalić czy moze cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Amelka właśnie zasnęła :D Stella ja używam oilatum do kapania i nawilżania ciałka,czytałam, ze arbuz dobrze robi na skurcze ;) oilatum wlewam do wody. przynajmniej miło spędzasz czas w końcówce ciąży-to Twoja ostatnia prosta. najlepsze jest to ze położna mówiła o oliwce do ciała,ze jesli ktos stosuje, to tylko na mokra skorke dziecka,natomiast pediatra uważa,ze oliwka tylko bambino i tylko na sucha skore- :D mark_a mnie pediatra kazał podawać tylko vit D jesli karmie mm lub jesli karmie piersią i dokarmiam mm.Natomiast D i K tylko przy samej piersi. Niedługo czeka nas kontrolne usg bioderek mamuski przyjmujecie jakieś suplementy diety? szczesliwa przyszla mamo jak długo juz jestes w szpitalu ze jeszcze usg Ci nie wykonali?? efciaczek, layssa - gratulacje!!! dla WAS!!!!!!!!! milka??????rodzisz????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mloda od 22 robiła mi taki raban w brzuchu ze aż wylam z bólu. Poprosiłam o ktg, wszystko ok. Od 2 rano zaczęłam mieć regularne skurcze. Bolesne, ale do wytrzymania. 2h później zbadała mnie ginka, rozwarcie na 1 palec. Po kolejnych 2 rozwarcie bylo juz na 4/5 cm. Zadzwoniłam po chłopa i poszłam na porodowke. Do 9 czekałam na zzo. Już jak zaczynalam gryźć ręce z bólu to mi podali i zrobiło sie blogo.niestety akcja nie była szybka więc przeszło zaraz przed partymi i tu nastąpiła Masakra. Co to był za ból.. po 2h blagalam o cc bo mała nawet w kanal rodny nie weszła. Podobno mialo to związek ze skreceniem szyjki w prawo. Nie wiem, ale na szczęście o 2 jeszcze mnie zbadali...tu już krzyczalam z bolu... I zabrali na blok. O 14:13 przyszła na świat Zośka. 4kg, 56 cm. Jest cudna ale nie mam pokarmu i sie stresuje, choć mała ciągnie pierś jak smok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×