Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Dziewczyny - prawie poludnie! Gdzie Wy?! Do raportu! Ja wlasnie sie budze. Dzis ktg, a oprocz tego dzien obijania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. MELDUJE SIE I JA. W DWUPAKU OCZYWIŚCIE :( Myslalam ze moze cos mnie wezmie, ale pare nieciekawych skurczy w nocy, poranny sex i niccccccccc :( Jestem przedostatnia w tabelce ale widze ze reszta mamusiek skutecznie sie rozpakowuje wiec mozge byc na szarym koncu :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze macie jakis sposób na ograniczenie produkcji mleka. Kurcze co pare godzin musze zmieniac bluzkę bo mokre plamy, koszula nocna codziennie idzie do prania bo wielkie plamy. 60 ml to ja odciągam z jednego cycka jak czuje, ze już jest pełni i żeby maęłj dobrze było ciągnąć. Wystarczy, zebym dwa razy pociągneła laktatorem i samo leci i leci. Oj dziewczyny chętnie podzieliłabym sie mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen - tak naprawdę to chyba ja powinnam być ostatnia w tabelce, bo ostatnio w szpitalu mi powiedzieli, że mój termin z OM jest źle wyliczony i powinien być 3/08. Pomiędzy 29/07 a 3/08 jest 5 dni, więc niezbyt mi się podoba ta nowa konstatacja, no ale co poradzić. Kropelka - jak Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny trzymajcie się dzielnie, to ostatnie dni długiego spania, czytania i "wolności'. Wiem co czujecie, ale Wasza frusyracja na nic się zda, zorganizujcie sobie czas i tyle można zrobić czekając no poród. A ja wczoraj pojechałam do tej mojej poożnej, bo bardzo bolała prawa pierś i pogadać czy jeszcze coś mogę zrobić. I okazało się, że mam twarde te gruczoły i trzeba rozmasować, bolało jak chlera, ale normalnie to jest paranoja pokarmu nie ma ale zastój się zrobił. Po masażu poleciało 5 kropli, wytłumaczyła mi położna, że w moim przypadku faktycznie zrobiłam wszystko: piwo karmi, bawarka, herbatka z anyźy melisy i czegoś tam jeszcze, woda i wszystko pite w hektolitach :-D. W moim przypadku stwierdziła, że jak wypiję trochę herbatki z szałwi (nie zbyt pyszna) to sama stracę pokarm. A i ona chodzi na patronaże i też mówi, że im większe piersi tym większy problem kobiety mają z karmieniem :-(, szkoda. Luna spróbuj może popić też szałwię, ona właśnie tak działa, ale zapytaj kogoś mądrzejszego, bo ja nie jestem dr ani fachowcem. Ja piję bo jeszcze parę kropel produkują, więc coś muszę zrobić, a tych tabletek nie chcę brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje się w nocy nic się nie działo po tym masażu szyjki nawet jednego skurczu:( A dziś idę do piekarni przechodzi koło mnie jakaś babcia i mówi "chłopiec będzie?" a ja, że nie dziewczynka a ta do mnie "myślałam, że chłopiec bo taki duży brzuch" no ręce mi opadły myślałam, że ją walne:( Jak można mieć taki tupet żeby obce kobiety zaczepiać na ulicy i jeszcze takie teksty walić? W dodatku jaki brzuch mam mieć skoro jestem już po terminie nosz kuźwa chyba bardziej zaawansowanej ciąży nie może być:( W dodatku ledwo otwieram oczy z rana a już zaczynają sie smsy i telefony z bezczelnymi pytaniami typu "urodziłaś już?" Dlaczego nikt nie kuma, że jak urodze to powiadomię rodzinę? Kurwa ja już na prawdę chce urodzić a ta nagonka mnie tylko dobija:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka - to prawda, ręce opadają. Ja jeszcze mam trochę spokoju, bo wszyscy są nastawieni na przełom lipca i sierpnia, więc mnie nie nękają na razie - po weekendzie chyba utopię telefon :-) Ja właśnie - w ramach konstruktywnego spożytkowania czasu przedporodowego zrobiłam pierwsze zdjęcia do fotoalbumu dzidziowego, który będę chciała ogarnąć za jakiś czas - na razie są to zdjęcia skarpetek i testu ciążowego, które dostał mój mąż w prezencie z okazji + foty zdjęć z USG + ujęcia buźki z filmów, jakie dostaliśmy po USG w 22 i w 30 tc. Albumu ze zdjęciami ślubnymi nie zrobiliśmy do tej pory - zdjęcia robiła nam koleżanka fotograf, dostaliśmy je obrobione na płytce i tak zostało - może za jakiś czas ogarnę jednocześnie dwa albumy - ślubny i dzidziowy. U mnie oczywiście zero oznak czegokolwiek - jak tak dalej pójdzie to bez kitu urodzę w połowie sierpnia (odpukuję w niemalowane, bo do tego czasu zwariuję). Pisałam już, że w ramach przygotowań do porodu zmyłam lakier z paznokci u stóp? ;-) Zaraz się wkurzę i znowu je pomaluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hellou :D Trochę mnie nie było... bo cały czas zajmuje mi mój Babelek - Jaś. Dobrze, że mama gotuje mi obiady, bo nie wiem kiedy bym to wszystko ogarnęła. Jaś ma kolki. Narazie nic mu na nie nie podaje, bo chyba nie ma aż takiego ostrego ataku, bo po godzinie przytulania, noszenia na rękach usypia (przy pierwszym dziecku kolki dłużej trwały). Poza tym karmie Jasia piersią, na począku miałam brodawki zmasakrowane (Mantan - czyni cuda!), brak pokarmu - już myślałam, że przejdziemy na mm, ale udało się pozostać przy "cycu" ;) Ponadto kupki strzela chyba co godzinę, normalnie mój m. mówi, że nie nadaza z kupowaniem pampersów ;). Chrzciny planujemy zrobić pod koniec sierpnia, początkiem września. To tyle... bo muszę lecieć do mojej Kruszynki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Gratuluje wszystkim rozpakowanym a tym.nie rozpakowanym zycze powidzenia. Widze ze mamy duzo powtorek w imionach:))). Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowa...pomarańcza
wiadomość od fressi: "Mój drugi skarb - Nina na świecie od około południa. 3600, 56, czarne włoski..." Resztę fressia dopisze :) GRATULACJE 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamuski:) a co tu taka cisza? Pewnie wiekszosc czasu pochlaniaja wam babaski, a te nie rozpakowane korzystaja z ostatnich dni;) Moja corcia slodko spi obok mnie na lozku tylko sobie postekuje przez sen, pojadla walnela dwie kupy, pozniej ozygala mamusie a teraz spiocha. Juz powoli sie ogarniamy, pierwsze dni w domu byly ciezkie, chodzilam jak lunatyk. Dzis mala wstala raz o 4 okolo a zasnela po 23 wiec mialam wiecej snu, jest caly czas na cycu. Milka , Stella trzymajcie sie!!! zleci wam ten czas nawet nie bedziecie wiedzialy kiedy, wiem ze koncowka ciezka i czlowiek tylko czeka na ten dzien ale juz na pewno blizej niz dalej. Swoja droga czesciej wstawalam w ciazy do kibla niz teraz do malej z tym ze mala wecej czasu pochlania bo karmienie pozniej przewijanie znowu karmienie i czasami jeszcze raz przewijanie. Mamy karmiace piersia wasz maluchy tez tak duzo kupek robia?? Ja jestem w szoku ze tyle razy dziennie, naprawde nie nadazam jej przebierac.... Oby Lipcoweczka, Fresia gratuluje !! Duzo zdrowka dla dzidzi bo to najwazniejsze:)) Poszukam kabla i wrzuce foty mojej krolewny:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz doczytalam, ja tez bardzo balam sie zalatwic po porodzie, siku zrobilam od razu po okolo 3 godz a ta grubsza sprawe po 3 dniach:P i jeszcze powstrzymywalam bo myslalam ze cala popekam a poszlo gladko takze nie bojcie sie tego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pina Mateuszek jest cudowny, przystojniak z niego:) Marka rzeczywiscie nie widac jakbys w ciazy byla , mi troche zajmie zanim dojde do siebie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam na ktg i na badaniu na fotelu. Zero skurczy. Szyjka twarda zamknieta. Znaczy sie nie rodze. Co nie jest najlepsza wiadomoscia, bo juz wymiekam. A dzidziol sobie spokojnie sie wypasa do 4 kg. Ginka powiedziala tez, ze szyjka jest juz ustawiona srodkowo - wiecie co to znaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella pierwsze slysze o tym ustawieniu srodkowym, do mnie jak mniem badali caly czas mowili szyja zgladzona ale ostra i tez nie moglam ich pojac o co im chodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stella, ja miałam szyjkę scentralizowaną już w 36 tyg ale to dobrze bo to znaczy, że się przygotiowuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werkaa_a jak karmisz piersią to może być tak że co karmienie kupka i to jest jak najbardziej prawidłowe, ja też się na początku zastanawiałam skąd tyle kupek i czy to normalne, hehe ale teraz wiem:) A co do załatwiania się po porodzie, ja znowu miałam problem z sikaniem, niby nie byłam nacinana ani nic a jednak ciężko było, dopiero na 3 dzień mogłam sikać ciurkiem, a wcześniej kropelkami, sorry za szczerość, ale inaczej tego nie umiem opisać, a z wyprużnieniem się nie miałam problemu, może dlatego że nie byłam nacięta. A moja dziś miała niespokojny dzień, ciągle kwękała i wogóle nie umiała zasnąć coś jej tam nie pasowało, ale teraz wkońcu zasnęła. Mam nadzieję że w nocy po karmieniu też będzie spać. A wczoraj byliśmy na 1 wizycie u pediatry, wszystko ok, babka przemiła wytłumaczyła nam wszystko na temat szczepień, bo za niedługo musimy szczepić i ogólnie przebadała małą i nie umiała się nadziwić, że mała tak rośnie po samym cycu:) Mówiła że widocznie mam wartościowy pokarm, oby jak najdłużej:) Dziewczyny nie rozpakowane, przyjdzie na was pora, ale niestety musicie jeszcze poczekać, ale pamiętajcie nie znacie ani dnia ani godziny wszystko może przyjść z nienacka jak to u mnie było:) Aha a co do braku pokarmu to jednej lasce w szpitalu gadali żeby próbowała pobudzać laktatorem i ściągać mleko i dawać dziecku najpierw swój pokarm, nawet jeżeli będzie kieliszek a potem mm, i jeszcze przystawiać dziecko tak często jak się da i do tego pić dużo wody niegazowanej. Ale nie wiem czy pomogło bo ona potem wyszła już do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dwie godziny po porodzie sikałam hektolitrami, ale do tej pory kupe robię w bardzo dziwnej pozycji. Małysz przy tym wymięka, ale przynajmniej tak mnie nie boli. My do lekarza idziemy jutro mozę cos poradzi na ten trądzik A co ze Szczęśliwą pewnie juz mama. Poznaniski kwaitek też bardzo dawno sie nie odzywała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki ja jestem lutówką 2012 i jakoś tak przypadkiem do was trafiłam luna0207- ja miałam ten sam problem czyli nadmiar pokarmu, w sumie to mogła bym dwoje dzieci wykarmić tym moim mlekiem a dodam że piersi mam malutkie przed ciążą nosiłam stanik A a teraz B. Też przemakałam tak jak ty, najgorzej jak mały płakał to w tedy ciekło jak z fontanny i nic na to nie poradzisz, bo ja przeciekałam do 4 miesiąca życia mojego syna. Na noc pielucha wkładki laktacyjne i stanik bezszfowy (ja miałam taki jak na fitnes i sprawdził się idealnie) pieluchę przebierałam w nocy 2 razy a w dzień wkładki laktacyjne szły mi jak kiełbasa hehe na początku kupowałam z rossmana ale później wzięlam sie na sposób i kupowałam najtańsze podpaski i przecinałam na pół bo za dużo kasy szło na wkładki pozdrawiam i życzę mamom zapakowanym lekkich porodów a mamom już rozpakowanym życzę przespanych nocy dużo pokarmu nie bolących piersi i grzecznych pociech:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallo :) ale tu pustki. Widać, że dużo mam się rozpakowało i zajęte dzidziusiami. Mój Mały przed chwilą przewijany, karmiony i znów śpi. W nocy była jedna pobudka, o 2. Fajnie śpi w nocy. Karmię go zazwyczaj o 20:30 i do 2 śpi. Tylko najgorszy problem jest z usypianiem. Filip to mały terrorysta. Przyzwyczaił się do rąk i w łóżeczku jest lament w ciągu dnia. I kto by pomyślał, że taki Maluch już potrafi przyzwyczaić się do wygody. W każdym razie wczoraj chcieliśmy z mężem go trochę potrzymać w łóżeczku, odzwyczaić. Płakał, marudził, chwila ciszy i znów. Udało Nam się trochę wytrzymać i wymiękłam. Za to posadziłam go w leżaczku, włączyłam w tv eske i Mały siedział godzinę zainteresowany muzyką. Zauważyłam, że muzyka go uspokaja. Dziś idziemy na wizytę, bo przy mm dziecko nie powinno brać wit. D+K tylko samą K. Więc idę się dopytać i zobaczyć jak rośnie Filip. No i muszę zapytać co zrobić kiedy dziecko zjada 125 ml mleka mm i nadal jest głodne i płacze. Czy dać jeszcze czy zwiększyć od razu dawkę czy co z tym fantem zrobić. Filip zjada porcję dla miesięcznego dziecka, więc i tak jest już zwiększona. A o której Wasze Maluchy kładą się spać? Ile przybierają na wadze? luna z tą szałwią to racja, pij sobie i zobaczysz czy nie zmniejszy Ci się ilość mleczka. Albo rób jak przy nawale mi położna mówiła. Odciągnij troszkę tylko, do odczucia ulgi i kapusta w stanik ;) Stella musisz uzbroić się w cierpliwość, bo z tego co pamiętam to jesteś ostatnia w tabeli, a tu jeszcze dużo nierozpakowanych przed Tobą :P wiem co to znaczy. Czekanie jest okropne i strasznie się dłuży. Ale uwierz mi i reszta ciężarówek, że przy Małym dziecku już nie odpoczniecie. Więc korzystajcie z ostatnich dni, śpijcie ile wlezie i wykorzystajcie ten czas dla siebie. Potem cała uwaga skupiona jest na dziecku, a każda wolna chwila na sprzątaniu albo innych domowych zajęciach. O czas dla siebie trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma_rka, mój maluch szaleje w nocy. Jak obudził się o 23.30 tak do 4 nie spał, miał pare drzemek 15 minutowych. Taki łobuziak mi się trafił:P ledwo na oczy patrze. Później jak usnął o 4 to obudził się już o 7 z wrzaskiem, że chce jeść i dopiero teraz zasnął. Pr\zybiera dobrze bo karmiony mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja dziś miałam ciężką nockę nie spałam bo miałam kilka bolesnych skurczy, brzuch robił się twardy jak cholera i silny ból w podbrzuszu po nie całej min ucie przechodziło:( Przekręcanie z boku na bok tylko pogarszało sprawę:( A najzabawniejsze to to, że jak sie kapnełam, że to skurcze to wszystko przeszło:( Matko jakm mnie męczy ta ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nam się trafiło spokojne dziecko, pewnie do czasu:) My naszą kąpiemy ok 19.00 potem jedzonko i spać i wczoraj była taka głodna że jadła z 2 cyców i poszła spać ok 20,30 i obudziła się o 2.30 więc dała rodzicom pospać a potem co 3 godz i przed chwilką zjadła i poszła spać:) A ja ją karmię tylko piersią i lekarka była zachwycona jej przybieraniem na wadze, ale wiadomo kto nie ma pokarmu to karmi mm, nie chce teraz nikomu sprawiać przykrości czy co. A miałam jeszcze pisać o pieluszkach że my mamy też te biedronkowate i są ok, ale znowu chusteczki z biedronki jak dla mnie są mało nawilżone ;/ ale chce teraz jeszcze sprawdzić z rossmana bo też polecają. Ale w sierpniu to już wszystkie będziemy rozpakowane i będziemy tutaj tylko o dzidziach pisać, skurcze i ból pójdą w niepamięć. Ok idę się ogarnąć bo dziś rodzinki ciąg dalszy, eh teraz mnie tyle ludzi odwiedza że masakra, przez ostatnio rok u mnie tyle ludzi nie było, ale każdy ciekaw:) Aha Marka ja się też tego boję że w chrzciny będzie mała wyrywana bo każdy by chciał potrzymać;/ eh;/ Miłęgo dnia dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izzkka zazdroszczę karmienia piersią :( a z chrzcinami była masakra. Każdy, dosłownie każdy chcial trzymać. Mało tego, jak już każdy potrzymał :/ i położyłam go do leżaczka i zasnął to każdy robił zdjęcia stercząc mi nad dzieckiem i co Filip zaśnie to zaraz ktoś podłazi. Porażka. Nigdy więcej tyle ludzi w domu. A co do chusteczek to pampersa zielone są kiepskie. Filip ma po nich czerwony tyłek. Słyszałam od położnej, że huggisa nie podrażniają. A ja sprawdziłam najlepszy sposób na podrażnienia i odparzenia. Odstawiamy na trochę chusteczki i miseczką z wodą i mydełkiem myjemy, a potem bepanthen i jest super na drugi dzień. kika no to miałaś fajną noc :P nie wiem jak funkcjonujesz, bo ja po dwóch pobudkach i spaniu do teraz jestem jeszcze zmęczona. A co do wrzasku to Filip też czeka do ostatniej chwili z jedzeniem, a potem taki lament, że chce jeść, że tylko uszy zatykać. Za to jak zassie butlę to nie puści, aż do końca nie wypije :P No i budzi się akurat na szamkę :P więc miłego dnia również wszystkim życzę :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Moja mała przybiera na cycku ok. 250g tygodniowo. I też jak już się obudzi (a najpierw przeciąga i wybudza jakieś 10 min) to jest grymas a potem płacz o jedzenie. A jak już cycka dopadnie i zacznie lecieć to nie nadąża łykać Głodomór jeden :-) Ja od początku miałam chusteczki pampersa zielone, teraz testuję sensitive. Jak jest promocja w realu to za 6 paczek płacę 26 zł więc tanio wychodzi. A pieluszki dada, czasem pampers. To prawda, co mówi Ma_rka! Dziewczynki 2w1 śpijcie, odpoczywajcie, róbcie wszystko co Wam do głowy przyjdzie i na ile Wam brzuszek pozwala!!! Potem to maluszek będzie wyznaczał Wam rytm dnia i ilość wolnych chwil :-) Mała robi nam 3-4 pobudki w ciągu nocy (dzieciaczki na mm dłużej śpią), ale nie odczuwam jakiegoś strasznego zmęczenia, mąż mi dużo pomaga. Wstaje po mała do łóżeczka, przynosi mi ją, ja karmię i mu oddaję, on nosi do odbicia, potem usypia. A ja już sobie śpię w międzyczasie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, jeżeli chodzi o te chusteczki nawilżane, to i położna i doktórka radziły używać ich jak najrzadziej. I my też w ciągu dnia myjemy małej pupę wodą i mydełkiem Oilatum i jest bardzo ładna, a chusteczek w nocy tylko używamy, żeby małej zbytnio nie wybudzać, tylko szybciutko pieluchę zmienić i lulu. A widziałam kobietki, które tymi chusteczkami buzie dzieciom wycierają... masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowa...pomarańcza
pigułeczka polecam swój opatentowany sposób na mycie pupy wodą nawet w nocy. ja mam bardzo ciepłą wodę w termosie (jak był synek malutki to była to woda przegotowana). w pokoju mam plastikowa miseczkę i jak zaszła potrzeba to wacik do miski, na to woda i dalej na pupę malucha ;) mój mały uwielbia do dziś jak mu polewam pupcię wodą :) a ma teraz 7 m-cy, chusteczek używam tylko w "drodze" (spacer itp). starszą córcię ogarniałam nawilżonymi. młody jest na wacikach i wodzie i mogę powiedzieć, że żałuję, że córcię chusteczkami maltretowałam. poza tym na kupkę (teraz) idą dwa waciki, a z 4 chusteczki. do tego wiadomo, że woda to woda, a nie jakaś tam chemia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..............wiek.........ost @............termin porodu.....imię ********************************************************* ************************** Diamondxstar....22.........05.10.2011...........10.07.201 2 ....Liwia kiniam85..........26.........09.10.2011....... .16.07.2012.....synek P. kwiatek polny...20........10.10.2011.........17.07.2012....córeczka ? małżenka..........25........11.10.2011.........18.07.2012. ....Synek SzczęśliwaMama...21........13.10.2011........18.07.2012 .....synuś justysia88..........24........13.10.2011.........21.07.20 12. ....Zosia Milka862...........25.........16.10.2011.........23.07.20 12.....Zuzia Efciaczek..........29.........17.10.2011.........24.07.20 12.....Siusinka iwkas847.......... 20......... 18.10.2011....... 25.07.2012........ Iwona Nenia...............24.........19.10.2011.........25.07.2 012 ....Alanek Layssa.............28..........19.10.2011.........25.07.2 012......Kamilek Stella Polare......30..........26.10.2011.........29.07.2012....... .syn strzałka............25.........09.10.2011....... 29.07.2012.....Damian andziula24.........24.........23.10.2011.......29.07.2012 ......Nikola madlen29 ..........29.........24.10.2012.......31.07.2012.......Alan Kropelka03........28..........16.10.2011........03.08.2012.. ....Kluska Rozpakowane szczęśliwe mamusie : NICK....WIEK........TP.......DP.........WAGA....DŁ....IM IĘ........SN/CC ********************************************************* ************************ neli8......23.......07.07....27.06......2450.....51.....F ilip..........CC anetta....31......10.07.....30.06......2880.....51.....Mi kołaj......SN Marka.....23......04.07....30.06......3080.....54.......F ilip........SN Ankis.....??.......10.07.....01.07......3660.....55...... Ola.........SN Neonka1935......30.07.....02.07......3450.....54......Tym ek.......?? LipcówkaKasia....04.07....02.07......3460......57......A daś........SN Pigułeczka.27.....19.07....04.07......3600 .... 55.....Małgosia.....SN izzkka77....23....23.07....05.07..... 1880......48......Daria.......SN madziaz....24....29.06....05.07......3750......52.....Vic toria......SN szkrabiczek..22..01.07....06.07......3490......54.......J ulia........SN luna0207..........02.07....06.07......2880......49......J agoda......SN Kikaa84....27....13.07....08.07.......????.......??...... .??????.......SN Lipcówka2012....17.07....9.07........3360.....59...... .Filipek......SN kuleczka...31....29.07....10.07.......2810.....50.......? ??????.......CC Pina_789...22....07.07....10.07......3150......57......Ma teusz.....SN Kalla........33...15.07.....11.07......3380......54...... ..Jaś........SN Amiaga....34....25.07.....12.07......2900......51..... Amelka......SN weronikakrz.29..23.07.....13.07......3810......51.....Ale ksander...SN jolla25.......31...12,07......15.07......3770.....59..... .Kacper......SN Ola_Fasola...24.. 06.07.....15.07.....4400.....56.......... Emilia.....CC Werkaa_a...25...23.07.....16.07......3150.....49.......c reczka...SN elita83........28..16.07.....20.07......??????.....????.. ..... Dominik....?? oby_lipcóweczka.26.07....23.07......3250....54.........T ymek......Sn fressia........31....26.07...24.07.......3600..54...........Nina.........??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a w czym kapiecie? Bo my nie mamy jeszcze zadnego mydla dla malucha. I jak najczesciej ubieracie dzieci? Jakie ciuszki Wam sie najbardziej sprawdzaja? Ile noworodek powinien jesc na dobe i ile przybierac na wadze? Jak juz nie rodze to sie chociaz czegos dowiem w miedzyczasie ;-) Z karmieniem to jest chyba czesty problem - wczoraj jak bylam na ktg w szpitalu byla para z noworodkiem i zostawiali ich w szpitalu, bo podobno maluch ciagle traci wage. Jak lekarka powiedziala, ze 'zostaja, bo sobie nie radza z karmieniem' to dziewczyna sie poplakala biedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×