Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Werkaa - dobrze, że jest coraz lepiej i że się trzymasz w tym szpitalu, bo szpital poza wszystkim psychicznie wykańcza. Nikolka cudna, ma super oczyska! Udały nam się dzieci, nie ma co ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, kladziecie dzieci spać na boku? Jeśli tak, to podkładacie coś za plecy żeby nie odginały głowy do tyłu? Bo ja kładłam od początku ale pediatra kazała kłaść tylko na plecach a ja mam wrażenie, że jej się lepiej śpi na boku U nas wczoraj pierwsza kolka :-( o matko. Umęczyliśmy się wszyscy. Najbardziej Zośka oczywiście. Brzuszek taki twardy miała. Dopiero rano kupa była i trochę się uspokoiła. Podalismy bobotic, ale że to dopiero od 4 tyg a ona ma 3 to dajemy 1/3 dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelka - ja jak kładę na boku to trochę 'blokuję' od tyłu kocykiem. Ale położna powiedziała mi, że najlepiej jest kłaść na plecach z główką na bok. Wiecie co? Nie pamiętam, czy już to pisałam, ale spuchły mi stopy i nie mam kostek. O co chodzi? Po porodzie chyba powinnam się pozbywać nagromadzonych płynów, a nie gromadzić? Macie pomysł co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my rano byliśmy na tej nieszczęsnej morfologii, ale w laboratorium przyszpitalnym i 1 minutka i krew pobrana ze stópki i gotowe, czasem warto iść prywatnie ale dziecko przynajmniej tak nie cierpi. Marka właśnie się tego boję, że się nauczy do butelki, a ja przeciez pokarm mam i nie chciałabym go za każdym razem ściągać jak nie będzie chciała cyca, ale jestem dobrej myśli. Aha no i zapomniałam napisać wcześniej że wyglądasz rewelacyjnie, czy ty kobieto rodzilaś ??? Kropelko a nam znowu kazała kłaść dziecko pod kątem 30 stopni żeby nie na płasko, pierwszy raz o tym słyszałam, a wcześniej cały czas kładłam ją na boczku raz na jednym raz na drugim i podkładałam pieluszką. No i mąż podłożył taką deseczkę do łóżeczka pod tym kątem zobaczymy czy pomoże Aha no i nasza lekarka mówiła żeby jak najwięcej ją kłaść do maty, puszczać melodyjki, karuzele, pokazywać różne kolory, no i takie różne rzeczy żeby dziecko już pobudzić. Zeby nie czekać do 3 miesiąca jak dziecko zacznie bardziej reagować tylko już, ale my to już dawno robimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski :) Mam chwile wiec zasiegne u was porady. Powiedzcie mi czego uzywacie na kolke? Synek na razie nie ma z tym problemu ale musze sie w razie czego zaopatrzec w takie cos na kolki. No i powiedzcie mi taka rzecz - czy waszym dzieciatkom zawsze sie odbija po jedzonku?? Mojemu nie chce sie odbic,ale klade go na boczku zawsze po jedzeniu w razie czego no i czasem mu sie uleje. No bo trzymanie go w pozycji pionowej by sie odbilo nie zdaje u nas rezultatu. I czym smarujecie dupki waszych maluszkow?? Ja mam sudocrem ale nie jestem co do niego przekonana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen, na pupe linomag. Jest rewelacyjny. Ja również przy każdej zmianie pieluchy myję rumiankiem. Na kolkę mam bobotic ale uzywam od 2 dni więc za wcześnie by stwierdzić czy działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku nie trzymałam wcale do odbicia ale wtedy kładłam tylko na boczku. A teraz jak mi kazano kłaść tylko na plecach to odbijam po każdym. Jak po 10 min nie odbije się to kładę ale czekam przy łóżeczku czy się nie ksztusi. Ale zwykle się odbija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kropelko. W takim razie jutro ruszam do apteki po kolejne zaopatrzenie :) Swoja droga jestem taka szczesliwa ze juz mam maluszka z drugiej strony brzuszka :). Fajnie jest byc mama :). Córcia pomaga mi jak tylko moze i wogole cale zycie wywrocilo sie do gory nogami. A pies jaki zazdrosny :). Tylko przytulac by sie chcial. Ale dzis jak maly spal u nas na lozku to polozyl mu sie w nogach i pilnowal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez uzywamy linomagu do pupy. Sudocrem czeka na ewentualna wieksza awarie. Czy kapiecie dzieci codziennie o tej samej godzinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski mojej malej zrobily sie odparzenia w pachwinach i smaruje sudocremem i pomaga dzis sie obudzila o 5 ale karmilam ja ostatnio jakos o 22:30 wiec nie jest zle... ;-) ale przez cala noc to prawa piers mi tak spuchla ze az bolala myslalam ze mam jakies guzy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis pobudki 00.00-00.30, 3.30-5.00, 8.30-trwa ;-) Czyli nadal ssak jest laskawy :-) Wczoraj zaczelam podawac wit. d + k. No i szykujemy sie dzis na spacer mimo ze pogoda pod psem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helo wszystkim:) Moja wczoraj połózyła sie spać po 22 o 3 i 7 karmienie i wswtałyśmy przed 10:) Ale chyba ta szczepionka daje jej w kość ( raczej nam) bo czorj płakała od 4 o 22. JAk była na rękach i z nią chodiłam to chwilowy spokój. Wczoraj byliśmy u księdza wiec już możemy zaproszenia drukować:) Kupiłam sobie spódnice na chrzest pod zamszowe brązowe buty i co i dupa po ciąży nie zmieszcze w nie nogi:(( My kąpiemy co drugi dzień ( chyba, ze są upały to codziennie) między 19 a 21 zależy jak małą śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kiedy chrzest? Może jeszcze zmieścisz nogę :-) Ja jeszcze nie wiem, kiedy będziemy chrzcić. Wstępnie obstawiam grudzień. Ustaliłam też, że Mati ma imieniny 21/09. A z tą kąpielą my na razie nie kąpiemy codziennie i nie wiem, kiedy powinniśmy zacząć (pierwszy tydzień w domu postanowiliśmy się nie spinać). W codziennej kąpieli chodzi podobno o ustawienie maluchowi rytmu dnia i skojarzenie kąpiel - noc - sen. Myślicie, że od samego początku tak to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) My od urodzenia kąpiemy codziennie, to taki nasz rodzinny rytuał :) i kąpiemy o stałej porze między 19:30 a 20. I tak jak Stella mówi, Filip od kilku dni od razu po kąpieli jest tak zmęczony, że płacze bo chce spać, położymy go do łóżeczka i momentalnie zasypia. Wczoraj zasnął o 19:45, a my mieliśmy wieczór dla siebie :D wstał o 21:30 na szame, potem o 3, 7 i śpi do teraz :D a my zjedliśmy śniadanie i pijemy kawę, mniam :) Izzka powiedz mi ja to jest z moczem? Sama w domu musiałaś nazbierać pojemniczek? Czy takim Maluchom robią to w przychodni? Zastanawiam się czy nie zrobić kontrolnego badania dla Filipa, tak na wszelki wypadek. My na pupę stosujemy bepanthen, ale o linomagu też słyszałam od położnej swojej, że jest bardzo dobry. Może następnym razem kupię linomag i popróbujemy. Stellciu a jak u Was pogoda? Ja też zastanawiam się nad spacerem, ale szaro i ponuro :/ madlen ja polecam Sab Simplex, ale u nas niedostępny w aptekach :/ dziewczyny pisały, ze bobotic jest tak samo składowo jak sab simplex więc może też jest dobry. A u nas po kilku uśmiechach znów cisza :( za to przez sen robi takie banany, że aż śmiać się chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My chrzciny mamy we wrześniu. Chcemy złapac jeszcze pogodę, bo u nas będzie pełno dzieciaków, więc niech szaleją na polu:) Mi pielegniarka srodowiskow mówiła, żeby kąpać nawet co trzy dni i stosowac jak najmniej kosmetyków. Chodzui podobno o to, żeby wykształciła sie flora bakteryjna. A że mój mąż wolne ma co drugi dzień więc co drugi dzień kąpiemy:) Ja uzywam linomagu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam na odparzenia linomag i smaruję po każdej zmianie pieluszki. A mam próbki sudocremu, ale ich jeszcze nie używałam, mi powiedziano że sudocrem na mocniejsze odparzenia. My kąpiemy codziennie między 18.30 a 19.30 w zalezności jak mała wstanie. Ale jej nie wybudzam do kąpania. Marka są takie specjalne woreczki na pobieranie moczu dla niemowlaczków, zapytaj w aptece one kosztują grosze. I od razu mówię że chłopcom lepiej pobrać mocz niż dziewczynką, hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma_rka u nas tez szaro buro ale poki co nie pada i chyba nie jest zimno. Wiec idziemy, bo w sumie od pazdziernika bedzie zawsze tak albo gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie Wy baby?! U nas była dziś pediatra - obejrzała ciemiączko, policzyła jajka, opowiedziała o szczepieniach. Po pediatrze 3-godzinny spacer w parku - bobasowi się podobało ;-) No a teraz powoli w kimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny powiedzcie mi kto uzywa bobotic i czy sa dobre bo to jest podobne do sab simplex a ostatnio kolezanka mojej niuni podala 3 kropelki sab simplex jak plakala i 2 dni nie plakala o 18 tak jak zawsze powiedzcie mi czy sa dobre bo sab simplex ma 69,19g/ml symotykonu a bobotic ma 66,66g/ml wiec bardzo podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam boboyic. Podaje narazie 2x po 4 krople zamiast 4x 8 i poki co, odpukać brzuszek miekki a i kupy robi cześciej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
64 kg - jeeej, jeszcze 8 i gotowe :-P Malutek zaliczył w nocy standardowe 2 pobudki - jeżeli dalej tak będzie, to da się żyć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, że wszystkie tak zabsorbowane maleństwami, że nie mają czasu pisać:) Mojej dzis w końcu odpad pępek ale zostało takie białe coś nie wiem jak nazwała to położna bo dziś akurat była i wyczyściła to porządnie. Generalnie powinno się to bezproblemowo zagoić a jak nie to cos tam z tym zrobi, dobrze, że chociaż ta martwa tkanka odpadła bo irytowało mnie jak mała wierzgała nóżkami i ciągle pampersem w to haczyła. Powiem Wam, że zauważyłam, że mała bardzo silna jest ma nie całe 3 tyg a jak trzymie ją u siebie na brzuchu to na rączkach się cwaniara podniesie i główką rzuca na wszystkie strony kilka razy już w zęby dostałam:) Dziś jest aniołkiem śpi od karmienia do karmienia a wczoraj na spacerze urządziła takie darcie papy, że bałam się, że jakaś stara baba opieke społeczną wezwie bo ani smoczek jej nie uspokajał ani herbatka nic nie działało. Powiedzcie mi czy wasi mężowie też tak świrują? Mój mnie już denerwuje czyszcze małej pępek patyczkami do uszu to mam tak nie robić bo przesadzam bo małą to boli itp. Zuzi ropieje jedno oczko i 3 razy dziennie musze jej przemywać roztworem a ipóxniej wkraplać 2 krople kropli do oczu to po jednej kropli już mi głowe suszy, że przecież wystarczy po co więcej a jak wczoraj chciałm zakroplić jeszcze raz bo mała zamkneła oko i nie trafiłam to też opiernicz dostałam, po co tyle co ja robie itp. Mówię wam kiedyś go walne albo będę wypraszać z pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×