Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ancymonka21

slubujemy - WRZESIEN 2012 :)

Polecane posty

hej Pati :) to dobrze, ze przeszło już to coś Twojemu Ł. Niech już nie wraca! :) no już 8 miesięcy do naszych ślubów :) coraz bardziej się nie mogę doczekać :) uzmysłowiłam sobie, ze już jest po Nowym Roku i niedługo za suknią poszukiwania ;) Ach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no już niedługo zaczną się powazne przygotowania. stresujecie sie już troche bo ja jak sobie pomyśle o przysiędze to sie stresuje, a z drugiej strony jestem szczęsliwa ze będziemy małzeństwem w końcu, już się nie mogę doczekac. Wszystkie przyjmujecie nazwisko swoich facetów czy któras zostaje przy swoim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nom ja też najbardziej stresuję się przysięgą ... Mój Dawid chyba bardziej ;) ale młodzi mówili, ze jak tam już się stoi, to jakoś nerwy Ci przechodzą i nie widzi się tych ludzi, tylko siebie nawzajem :) A ja się zastanawiam cały czas nad nazwiskiem. Chciałam od początku podwójne, ale teraz jakoś przechodzi mi ta myśl ;) jeszcze muszę się zastanowić nad tym. Podoba mi się moje nazwisko, mój Dawid nie ma nic przeciwko, zebym miała dwa :) ale pomyślę jeszcze :) swojego bym nie chciała zostawić. Albo dwa, albo tylko mężowe ;) Pamiętam, ze Ty chcesz nazwisko Łukasza, bo ładniejsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja już o tym pisałam? ale mam pamięc. myślałam ze pierwszy raz pytam. No łukasza ładniejsze chociaz moje też ładne tylko takie zwykłe typu kwiatkowska, malinowska. I długie. Wezme jego, ma bardziej oryginalne. A ty ania masz długie nazwisko? bo jeslli masz krótkie to podwójne fajnie będzie brzmiało np Anna Kos- Makowska, takie łączenia mi się podobają, bo już Anna Kowalska- Makowska do mnie nie przemawia. Ja jakbym zachowała oba to miałabym podpis z prawie 30 liter, więc odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez słyszalam ze jak już się tam stoi to nie patrzy sie na te osoby w ławkach tylko na siebie i jest łatwiej. Mam tylko nadzieje ze sie nie popłacze w kościele na oczach wszystkich, to taki wzruszający moment, ale nie chce płakac, jakoś wstydze się łez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki, samych wspaniałych chwil w Nowym Roku dla Was! dużo zdrówka i słodyczy:) nie wiem dlaczego ale ja się jakoś nie stresuje ta przysięga.. bo po co:) bardziej stresuje się organizacja, czy wszystko pójdzie po naszej myśli w ogóle.. :D ostatnio chwyciłam w kiosku czasopismo ślubne i był artykuł o zaproszeniach, że czeka się na realizacje od 3 do 4 tygodni czyli miesiąc.. A trzeba gdzieś w czerwcu zacząć wysyłać prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak macie na oku jakieś zaproszenia to wklejajcie linki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny Szczęśliwego Nowego Roku! Nowy Rok to rok wielkich zmian dla Nas:) Ja też się stresuję przysięgą ale też błogosławieństwem boje się że wtedy moge się poryczeć.. Co do nazwiska to zastanawiam się też czy nie mieć podwójnego chociaż mój M wolałby żebym miała tylko jego a ja już sama nie wiem, moje jest dłuższe ale za to jego jest krótkie i by żle nie było, a po za tym jakby nie patrzeć przywiązałam sie do mojego nazwiska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no błogosławieństwem tez się stresuje tym bardziej że Ł rodzice są tacy że pewnie będą płakac, i moja babcia też. no i ja tez się boje ze się popłacze. co do zaproszeń to my z allegro zamawiamy, jest duży wybór i nie drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna niebawem Młoda
Hej! Wiecie coś o naukach przedślubnych w kościele św. Anny na krakowski przedmieściu w Warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! ostatnio rzadko tu zaglądam, bo w ogóle nie mogę znaleźć dla siebie czasu :( najgorsze jest to, że w sylwestra się rozchorowałam i ciągle leżę w łóżku :( bardzo chciałabym zostać swoje nazwisko, bo bardzo mi się podoba, jest takie szlachcie ;) i dlatego, że może nie przetrwać w naszej rodzinie, bo nie mam żadnego brata, ale mój N. nie chce go przyjąć, bo wg niego to wielka obraza :P a dwóch nazwisk nie mogę mieć, bo moje imię i dotychczasowe nazwisko składa się z 20 znaków! + jego 6, to byłaby przesada ;P ja oczywiście stresuję się wszystkim, ale to u mnie normalne i już teraz mogę Wam powiedzieć, że na swoim ślubie będę ryczała jak bóbr - już taka jestem i nic na to nie poradzę ;P ale każdy się przyzwyczaił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry wszystkim :) ja jesli wybrałabym podwójne nazwisko to miałabym 18 liter, to chyba nie tak źle, ale nie wiem sama jeszcze ... ja też nie wie, czy się nie poryczę w niektórych momentach. Wzruszam się na czyichś ślubach :) ale jak będę zestresowana, to mnie wzruszenie może opuści ;) Organizacją też się stresuję. Jedzeniem, obsługa, czy wszytsko będzie oki i każdy będzie zadowolony... Zaproszenia są fajne na tej stronie http://www.sprojekt.com.pl/ Na all jest dużo takich samych, tylko że sporo tańszych. Mnie się podobają te http://www.sprojekt.com.pl/product,201 , mają dużą kokardę, moze niepraktycznie jeśli chodzi o wysłanie go w kopercie ... te z węższymi tasiemkami też są bardzo fajne. Ale jakoś kształt tego wyżej do mnie się uśmiecha :) Ale ostatnio mam niskie ciśnienie (tzn pierwsze jest niskie, a to drugie za duże w stosunku do pierwszego - ale zamotałam ;) ) i tak się czuję dziwnie, bo mam takie dziwne uczucie w głowie jak się schylam :/ Przez tą pogodę wszytsko chyba ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania te zaproszenia naprawde są fajne, mi podobaja sie te zwinięte w rulon ale trochę nie wygodne przy roznoszeniu. to fakt ta pogoda ostatnio oszalała raz slońce raz deszcz a śniegu nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biegam dziś prawie cały dzień ... ciągle jest coś do zrobienia. Ale chociaż dzięki temu nie zasypiam ... Co za samopoczucie :/ ja z tych zaproszeń co podałam stronę, to normalnie nie potrafię wybrać chociaż 3 wzorów, które mi się najbardziej podobają... Jest ich wiele ;) Mnie te rulonowe średnio się podobają, bo są chyba niepraktyczne trochę. Przy wręczaniu oki, ale jeśli chciałabyś je wyslać? ;) Chyba, ze będziecie osobiście wszytskim wręczać :) My do wysłania mamy tylko kilka sztuk. Może z 5. Reszta face to face :D - to tez jest stresujące ... Ja jestem nieśmiała ogólnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! na poczatku to zycze wam wszystkiego dobrego w Nowym Roku, duzo zdrowka i milosci, spelnienia marzen, zero stresu jesli chodzi o organizacje i przygotowania slubu i oby slub i wesele bylo takie jakie sobie wymarzylyscie :) ciekawe czy rozpoczelyscie juz poszukiwania sukienki czy nadal odpoczywacie i dochodzicioe do siebie po swietach ?:) ja chyba jednak bede szyc sukienke, mam juz wybrana, kiedys wklejalam linka...ale oczywiscie przejde sie po salonach, popatrze, moze akurat cos mi wpadnie w oko :) w koncu udalo mi sie znalesc kamerzyste-fotografa :) 1200zl - plener, zdj od najwazniejszych momentow w domu, blogoslawiensto, ceremonia, zyczenia, pierwszy taniec, wesele....ale ja je jeszcze bede chciala poddac obrobce wiec bedzie troche drozej ale i tak tanio, tak mi sie wydaje:) czyli z tych najwazniejszych spraw mam juz wszytsko z glowy :) a jak tam z waszymi naukami przedmalzenskimi? macie juz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie przysiegi nie boje, chyba sie nie poplacze, bardziej stresuje mnie blogoslawienstwo i tutaj moge sie poryczec...na kazdym weselu jakim bylam wszyscy plakali wlasnie na blogoslawienstwie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu 1200 to bardzo tanio jak za zdjęcia i film ... W porównaniu do naszych 3000 o_O ;D Podpowiedzcie mi o co mamy jeszcze zapytać na tej naszej sali, jak będziemy w sb. Bo mi przychodzi na myśl: o godziny podawania dań, czy mają ustalone i to samo dotyczy tortu, czy "wzór" tortu oni sami wybierają, o dekorację i o winietki - kiedy je mamy ustawić. Nic mi do głowy nie przychodzi już ... Pomóżcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menu dopiero 3tyg przed weselem mamy wybrać (menu, ost liczba gości do podania, połowa sumy do wpłacenia - to wszytsko 3 tyg przed). Oni mają gotowe zestawy (chyba z 6) i wybieramy jeden. Przeważnie mają tak, że jest są tradycyjne potrawy + jedna taka bardziej nowoczesna. Myślę, że to dobrze, bo za dużo "wymyślnych" potraw ludzie by nie znieśli ;) Napiszę wszytsko, czego się dowiem w sb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mi sie wydaje ze chyba o niczym nie zapomnialas :) pozatym jak Ci sie cos przypomni to zawsze mozesz tam zadzwonic albo pojechac i zapytac, napewno nie bedzie z tym problemu :) ja np. dostalam wszytsko spisane w umowie, najmniejsze drobiazgi ale nie mam jej przy sobie niestety bo bym podpowiedziala Ci troche :) np. jesli kupujesz sama alkohol to zapytaj kiedy mozesz go dostarczyc bo my mamy w umowie zapisane ze nie wczesniej jak rano w dzien slubu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ja ci napize moje pytania które mialam spisane jak jechaliśmy na sale -cena za osobę -do ilu osób jest sala -cena za poprawiny - co podają na poprawinach? -jaka dekoracja -czy sami robimy dekoracje czy obsługa? -czy za dekoracje płaci się oddzielnie? - cena za nocleg? -ile jest pokoi? - cena za dzieci - czy szampan i chleb jest w cenie - ile dań? - o jakiej godzinie podaja gorace dania? - czy ciasta, alkohol i napije są w cenie? -czy jest klimatyzacja? - jaki jest układ stołów? - czy jest szatnia? - czy robią słodki stół? -czy robią wiejski stół? - czy cena może się zminic o iles tam % po podpisaniu umowy? BARDZO WAZNE. ZAPISZ TO SOBIE - kiedy ile zaliczki? -kiedy płaci się resztę sumy za sale? - czy można miec swój nalewak z piwem? - ile płaci się za talerzyk dla zespołu foto, kamerzysty? - czy zespół i foto kam dostają tyle samo jedzenia co goście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o no tak, zapytam kiedy alkohol i napoje dostarczyć. Dziękuję :* :) Pewnie tez w dzien ślubu, albo dzień wczesniej. Boją się może, zeby nic nie zgineło ;) hihi :) My na umowie mieliśmy tylko napisane: ile za parę płacimy, że wpłaciliśmy zaliczkę i dowód wpłaty, ile mamy dań gorących w I i II dzień i co wchodzi w skład jedzeniowy ;) no i jakie zaliczki mamy wpłacac i kiedy. Chyba nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Pati dzięki wielkie :* co do tej zmiany ceny - to mamy napisany przedział 140-150 zł. W tamtym roku było 140 i powiedziała, ze może być 145 lub 150 w tym roku, więc pewnie tak będzie i my już liczymy po 150. Dobrze, ze napisałaś o tych ludziach od naszej oprawy ;) Bo jeszcze czy oni będą miec swój stolik (przeważnie tak jest na weselach) trzeba zapytać. Ale mi pomogłyście kobietki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co tak cicho tu od wczoraj dziewczyny? :) ja jak zwykle usypiam w pracy :/ dzisiaj już pogoda jest na serio beznadziejna :/ deszcz pada u nas i pochmurno bardzo :( a od jutra do nd niby ma śnieg sypać u nas. Ciekawe. ja przeglądam sobie w chwilach wolnych jakieś suknie, fryzury, ale nic mnie nie porywa jakoś :/ Chyba coraz gorzej się ze mną robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Laseczki:) Jejcius, ale gorąco się już robi.. niby 9 miesiecy..ale nie zdążymy się obrócić a będzie już lipiec..:) Aniu, głowa do góry heh, mi sie podobają takie fryzurki warkocz- kłos.. bez żadnych koków:) http://fryzurki.blox.pl/resource/tumblr_lrekx3L21C1qgvdcto1_1280.jpg http://i2.pinger.pl/pgr128/da6827d50015925a4ab0bcc6/warkocz.jpg Dzis sobie szperałam po necie i znalazłam stronkę z cudnymi zaproszeniami , zawieszkami na alkohol itp.Możecie sobie popatrzeć:) http://artedesigner.pl/index.php?cat_id=2&page=0&view=3&sort=default Ciesze się bo suknie mam już wybrana terminy przymiarek tez już są:) będę teraz pracować nad suknia na poprawiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola pokaż suknie, albo chociaż mniej więcej jak wygląda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) zaproszenia zaraz będę oglądała dokładnie ;) Tylko rzuciło mi się w oczy, ze trochę cena nieładna ;) mnie się podobają te "kwadratowe" bardziej :) jakoś do mnie przemawiają :) a jaką masz suknię wybraną, bo nie mogę skojarzyć? I na poprawiny w jakim stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaproszenia są ładne ale chyba do najtańszych nie należą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Nie udzielam się za dużo bo nie mam do tego głowy, u nas znowu nie bardzo. Ł znowu zaczęło bolec. Popracował troche, pocwigał i spowrotem wróciło. Martwie się strasznie. Tak na prawde nie wiadomo od czego ma ten ból. wcześniej w święta był w szpitalu, robili mu wszystkie badania i mówią ze wszystko ok. ale jakie ok jak go boli. Pozniej jezdziliśmy do lekarza prywatnie, obadał go obejrzał wyniki i mówi ze nic nie widzi, wszystko ma w normie, miał usg też ok. A jego boli ja już nie mam siły naprawde, nie wiadomo do kogo już się zgłosic zeby coś na to poradzic. Podejrzenia są takie że albo to od wysiłku- dzwigania, albo nerwoból, albo jakies wrzodu na żołądku. W tym wypadku potrzebna byłaby gastroskopia a to strasznie nieprzyjemne badania. No ale co robic. Kurcze żaden lekarz nie umie stwierdzic od czego ten ból. Wiadomo ze jesli wrzoduy to trzeba by było się wystrzegac z jedzeniem, jesli od wysiłku to musiałby przystopowac z pracą, a jesli ten nerwoból to nie wiem. Tylko najgorsze jest to że nikt nie umie go zdiagnozowac, niby zdrowy a boli. Mówie Wam dziewczyny nie mam głowy do tych przygotwań, stoimy narazie w miejscu. Strasznie się martwie o niego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×