Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coraz bardziej zawiedziona!

Dlugie , bezowocne starania o dziecko w dojrzalym wieku! Grupa wsparcia!

Polecane posty

Witajcie :) x x Rachelko trzymaj się jakoś :( przytulam x x A mnie dziewczyny rozłożyło masakra ma taki katar ból głowy gardło jakoś nie fajne i strasznie się pocę słaba jestem jak nie wiem co całą nic się pociłam że mokruteńka cała , stan podgorączkowy mam .......... lepiej być nie mogło a tyle jeszcze roboty i ja nie wiem kiedy się wyrobie dziś strajkuje lezę cały dzień x x Pozdrawiam was 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiae
Rachelko duzo siły zycze o umówiłam sie dzisiaj do gina , mam 54 dc, testy negatywne i bardzo ciemne plamienie wczoraj:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusiae daj znać co ci powiedział gin,bo u mnie podobna sytuacja,36 dc ,@brak,brzuch mnie tylko pobolewa jak na @ ,test negatywny i narazie czekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusiae, a Tobie sie czesciej zdarzaja takie dlugie cykle, czy ten jest wyjatkowy? o Jasmina, robilas jeszcze jeden test? jak tam tempka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sm, bidulko - kuruj sie, masz racje, strajkuj :) - ze tez musialo Cie akurat teraz dorwac to przeziebienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiae
najdłuzszy mój cykl to 42 w ubiegłym roku w grudniu mam w grudniu zawsze dużo pracy i stres tylko to plamienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tessa drugiego testu jeszcze nie robiłam,ale na pewno jeszcze przed świętami zrobię jeśli @ mi się nie pojawi,temp.też nadal wysoka 37,5 u mnie w ogóle święta w lesie,nic jeszcze nie sprzątałam ,prawie cały dzień w pracy codziennie i nie mam czasu ani siły,a w weekendy do tej pory miałam zajęcia na uczelni ,więc zazdroszczę wszystkim które już się ogarnęły i mają porobione:)ja muszę wszystkich zagonić w domu i jakoś wszystko może się uda,ale jak nie to też nic się nie stanie:)a i prezentów jeszcze nie mam :) wypróbowałam za to sernik z przepisu rachelki i naprawdę bardzo smaczny wyszedł,polecam,bardzo dobry przepis:) pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny :) Ja leżę w łóżku dziś nic nie robię leczę się herbatka z cytrynka vit c 1000 tabletki na gardło krople i na wieczór fervex i sie pocę :P x x Rachelko jak się trzymasz kochana ........ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Gerwazy pytałaś o Wigilię.. u mnie klasyka: nie jemy tego dnia mięsa, ścisły post..........staramy się wszyscy w rodzinie być przesadnie mili dla siebie i innych :)- panuje u nas taki przesąd: "jaka Wigilia taki cały Następny Rok".....kolację Wigilijną zawsze jemy u moich rodziców, czekamy oczywiście na pierwszą gwiazdkę..........na stole pojawiają się pieczony karp, pierogi z kapustą i grzybami, szczupak faszerowany, sałatka jarzynowa, sałatka z tuńczykiem, łazanki z makiem w formie zupy, barszcz + krokiety ( z nadzieniem z grzybów lub grzyby + kapusta), makowiec, sernik, owoce, mój syn ma specjalnie realizowane zamówienie :pierogi z twarogiem na słodko - ponieważ nic innego by nie tknął .. i to chyba wszystko... po kolacji (jak ktoś był grzeczny cały rok) dostaje prezenty:) dorośli chowają je u nas w garażu w domu rodziców, nagle z nienacka rozlega się dzwonek, dzieci biegną na górę aby zobaczyć mikołaja a my szybciutko przenosimy prezenty od choinkę....trzeba z roku na rok wykazać się niezłą kondycją aby wszystko przenieść niezauważalnie :) moja siostra jako ,że najmłodsza wybiera prezenty z pod choinki i odczytuje dla kogo , oczywiście dzieciaki stoją z takimi super minkami i czkają z zapartym tchem......nasz pies plącze się pod nogami albo zakrada niezauważalnie ..... moja mama z racji gadulstwa nawija cały czas i strofuje, a my z uśmiechami patrzmy na to wszystko....po wszystkim zbieramy kpy porozrywanych papierków, kartoników, dzieci oglądają swoje nowe zdobycze, my dorośli siadamy jeszcze do stołu abo przy telewizji wpatrując się w kolędy popijając herbatkę...na 24 wybieramy się na Pasterkę..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry za tą mordę za blisko literki p pojawił się dwukropek. aaaaaaaaa oczywiście jest jeszcze modlitwa i opłatek - tu co raku zawsze się uśmiechamy z siostrą bo nasza mama tak bardzo zaangażowania w modlitwę zawsze robi ten sam błąd w pacierzu. O fajnie jest jak nasi kuzyni zawitają z życzeniami po kolacji, wówczas jest bardzo wesoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SM tobie też zdrowia życzę:) o Karmi ja też uważam, że wyniki niezłe ja Ci pisałam u mnie FSH ponad 11.... o Liilly a jednak odnalazłaś w sobie pozytywy:) o Jasmina? zrób może betę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mon cheri:) jak ja lubię cię czytać:) o Mamusiae to nieciekawie, a byłaś u gina w ubiegłym roku po tak długim cyklu? o Stefanio u Ciebie pewnie wszystko już na święta gotowe? o Tesso tobie zazdroszczę zrobionych porządków.... o Ja mam tylko kupione prezenty, hm w ogóle od trzech dni tak mnie boli brzuch - co prawda mam już dziś 25 dc, moje cykle krótkie więc lada chwila @ ale nawet w nocy spać nie mogę,tak się zastanawiam czy to nie po ziołach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupuje salatke gotowa :-P PRZEPIS Składniki ziemniaki, najlepsze są odmiany kleiste, nie sypkie cebula (najlepiej dymka) ocet, sól cukier, pieprz majonez opcjonalnie: ogórki konserwowe jajka na twardo szynka gotowana (na bogato ;p ) kartofel salad niemiecka sałatka ziemniaczana prwadziwy niemecki przepis ziemniaki gotujemy w mundurkach ciepłe obieramy, kroimy w słupki lub plasterki (małe ziemniaki) posiekana cebulke zalewamy gorącą wodą (ok 300 ml), dodajemy kilka łyżek białego octu winnego, łyżkę cukru, sól. zalewa powinna być słodko-kwaśna jak korniszony gorącą marynatą zalewamy ciepłe ziemniaki odstawiamy na 2-3 godziny aż wystygnie a ziemniaki nabiorą specyficznego smaku zlewamy marynatę uważając, żeby nie uciekło za dużo cebulki dodajemy majonezu i ewentualnych ekstra dodatków doskonała do potraw z grilla i innych dań mięsnych zamiast tradycyjnych ziemniaków zdjęcie gotowej sałatki dodam następnym razem, ta powyżej, w marynacie została

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mix zioła + naturalne mleczko pszczele, które wykończyłam chyba mi ostro zaszkodziły.... 0 Rachelo ❤️ ja tak pisze i piszę ale ciągle mam Ciebie w głowie, mama nadzieję, ze dałaś radę, przytulam..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salatka po bawarsku Sałatka ziemniaczana der Kartoffelsalat [der kartofelzalat] to jedna z najbardziej ulubionych potraw Bawarczyków. Jest, co prawda, troszkę kaloryczna, ale co tam! Od czasu do czasu można sobie na nią pozwolić :) Jest za to bardzo pyszna i syci na długo. Najczęściej taką sałatkę jada się na zimno, do grillowanego mięsa i wędlin. Pasuje jednak również na ciepło jako "zastępstwo" dla ziemniaków z wody Salzkartoffeln . Jest również tania i niezwykle łatwa w przygotowaniu. Poniżej kompletny przepis na sałatkę ziemniaczaną. Der Kartoffelsalat die Zutaten: (fr 2-3 Personen) Sałatka ziemniaczana składniki: (dla 2-3 osób) 1 Pfund festkochende Kartoffeln pół kilo nie rozgotowujących się kartofli 1 Salatgurke 1 zielony ogórek 1 kleine gehackte rote Zwiebel 1 mała posiekana czerwona cebula 1 EL Schnittlauch fein gehackt 1 łyżka stołowa drobno posiekanego szczypiorku 1 EL Petersilie fein gehackt EL= Esslffel 1 łyżka stołowa drobno posiekanej natki pietruszki 3 5 EL Speck in Wrfel geschnitten 3-5 łyżek stołowych boczku pokrojonego w kostkę etwas Apfelessig trochę octu jabłkowego etwas Sonnenblumenl trochę oleju słonecznikowego 2 Wrfel Rinderbrhe 2 kostki bulionu wołowego 1 Prise Kmmel gemahlen szczypta mielonego kminku etwas Zucker trochę cukru Salz, Pfeffer, Majoran sól, pieprz 0,7 Liter Wasser 0,7 l wody Die Kartoffeln mit Schale ca. 25 Minuten kochen, sie sollen aber nicht zu weich sein. Ziemniaki ugotować w łupinach aż będą prawie miękkie, około 25 minut. Zwiebel in Rinderbrhe weich kochen. Dann Apfelessig dazu geben, abschmecken, mit Salz, Pfeffer, Zucker, Majoran und Kmmel wrzen. Noch mal abschmecken. Kostki rosołowe gotować ok. 5 minut wraz z cebulką. Dodać ocet jabłkowy, spróbować, przyprawić solą i pieprzem, dodać cukier i kminek. Ponownie spróbować. Die warmen Kartoffeln schlen, in dnne Scheiben schneiden. Oder als ein Tipp durch einen Eierschneider drcken. Jeszcze ciepłe ziemniaki obrać ze skórki, pokroić w 3-5 mm cienkie plastry, wrzucić do miski. Mit Petersilie und Schnittlauch bestreuen. Posypać natką i szczypiorkiem. In dnne Scheiben geschnittene Salatgurke unter die Kartoffeln mischen. Ogórka pokroić w cienkie plasterki. Dodać do ziemniaków. Speckwrfel kurz anbraten, zu den Kartoffeln geben. Boczek krótko obsmażyć i dodać do ziemniaków. Fertige Marinade noch mal abschmecken, zu den Kartoffeln gieen, vorsichtig durchmengen. 1 Stunde durchziehen lassen. Gotową marynatę spróbować, w razie potrzeby doprawić, polać nią ziemniaki, ostrożnie przemieszać. Ewentualnie wstawić na godzinę do lodówki, by przeszła smakiem. Direkt vor dem Servieren mit l zusammen noch mal genau durchmengen. Przed podaniem dodać nieco oleju, przemieszać. Sałatkę ziemniaczaną po bawarsku udało mi się w końcu zrobić. Okazją był grill, jaki robiliśmy wraz z zaprzyjaźnioną parą. Ja zrobiłam z plasterkami ogórka świeżego. Smakuje i wygląda jeszcze lepiej. W smaku musi ona być nie za ostra i nie za mdła. Dlatego próbuj dodając po łyżce octu. Trzeba uważać z octem, najlepiej dodawać po łyżce, spróbować, jak za mało, to jeszcze troszkę dodać. Cukier ma nieco złagodzić kwaśny smak. Na końcu wlewamy troszkę oleju, nie za dużo, sałatka nie ma pływać w oleju. Nie dajemy go na początku, do gorącej marynaty, ponieważ wtedy ziemniaki jej nie wchłoną a przez to nie przejdą smakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ciekawe! Biest a ta sałatka nie pływa jak się ją to zalewą potraktuj? czy moze ziemniaki wszystko wchłoną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie jadłaś? ale masz pojęcie o smaku bo u was pewnie często serwowana, a ja w życiu nie jadłam kartoffelsalat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedys robilam i wyszla ok. Powiem ci ze lepiej dac moze ciutke mniej ale ziemniaki powiny troche wchlonac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, jestem, przeżyłam.... Przyjechali taty bliscy nawet z Lubelskiego. Byliśmy później na obiedzie, chyba wszystko się udało, jeżeli można tak powiedzieć... :( Przyjechała delegacja z pracy brata - 200 km, ode mnie oczywiście nie było nikogo. Przykre to, przebywać codziennie 8 godzin z ludźmi, którzy mają Cię w d... Ale to ostatni raz taka dygresja. Od jutra zaczynam przygotowania do Świąt - jedziemy z M na zakupy (za bony, które dostał z pracy z prezencie świątecznym. U mnie Wigilia też bezmięsna - obowiązkowo: czerwony barszcz czysty, do picia, pierogi z kapustą i grzybami, karp smażony, karp w galarecie, sałatka warzywna, ryba po grecku. Moja babcia gotuje kompot z suszu - to chyba tradycja z lubelskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie nie wyobrazam jakies dziwacznej Wigili. Gdy 2 lata temu robilam Wigilie w domu oczywiscie po polsku. Maz nie ma nic przeciwko. Byla oczywiscie zywa choinka, barszcz z uszkami , grzybowa, pierogi z kapusta i grzybami , z miesem , krokiety z pieczarkami, kutia , sernik i kaczka nadziewana susuonymi owocami w winie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×