Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Dzieki Lawenda:) ja sie narazie uchronilam jako jedyna mam nadzieje ze tak zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) bardzo sie martwie, otoz w piatek moj 20miesieczny synek skoczyl mi na brzuch, brzuch od piatku okropnie boli, bylam wczoraj u lekarza powiedzial ze wszystko ok, przy okazji dowiedzialam sie ze bede miala dziewczynke. nie przepisal mi niczego a brzuch dalej boli :( boje sie ze maluszkowi moglo cos sie stac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Angeliiqe no jak lekarz sprawdził i powiedział, że w porządku to znaczy że w porządku. DZiecko jest dobrze chronione, gorzej chyba w bardziej zaawansowanej ciąży. A brzuch może Cię boleć bo Ci się wszystko rozciąga , a psychika robi swoje. Ja też się tego boje, bo jak się z córką przytulamy, ściskamy to zdarza się jej że gdzieś mnie tam szturchnie. tylko ona większa, więc stara się pilnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia to masz malego kluska hehe:) Ciesze sie ze po wizycie jest dobrze.Z moczem w pierwszej ciazy to bralam urosept i dodatkowo vit.C ale malo co pomagalo wiec furagina poszla w ruch i bylo lepiej.Mi na zgage lekarz mowil ze moge sobie maalox kupic. Wiecie poczytalam ile mniej wiecej powinno wazyc dziecko w 20tc ja bylam akurat w pierwszym dniu 20 tc i tez wyszlo ze waga odpowiada 22 tc i mnie to troche przeraza.Zastanawia mnie jak to jest z tym przyrostem wagi u dziecka? Czy to zapowiada malego kluska czy sie unormuje? vitalijka to mialas kumulajcje bolu z kazdje strony.Grunt ze puscilo bo pewnie bez szpitala by sie nie obylo. Marti witaj:):) Dziewczyny wspolczuje jelitowki raz to dziadostwo mialam i wiecej nie chce.Warto brac wtedy dicoflor.Mi lekarz wtedy dala groprinosine i moment przeszlo. Angeliiqe jesli bylas u lekarza i mowil ze jest ok to sie nie martw malenstwo ma niezla ochrone.Bol tak mi sie wydaje moze wynikac z samego uderzenia.Odpoczynek ewentualnie nospa lub magnez a jak bol nie pusci to bym poszla jeszcze raz do lekarza.Daj znac.W ogole to gratuluje coreczki:):) [ serce ] Moja ciocia w 9 m-cu posliznela sie i poleciala centralnie na brzuch.Byla zima.I malemu nic sie nie stalo.Ja to pewnie juz bym spanikowala. Ostatnio tez troche przegielam bo bardzo sie spieszylam wiec musialam przebiec dosc spory kawalek a nie przyszlo mi do glowy ze brzuch mnie moze bolec no i bolal myslalam ze mi "macica wypadnie". Dzis mi sie buzka usmiala jak zobaczylam pogode na weekend:) no moze w koncu ta wiosna przyjdzie:):) [ kwiat ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga waga z usg to tylko szacowana waga, pozniej rozbieznosc siega nawet plus minus 500 gr tez mam bakterie w moczu i biore furagin, dzisiaj ost dzien wiec za 2 dni mocz do laboratorium Marti czesc :) Angeliiqe zgadzam sie z dziewczynami, bedzie dobrze! mnie maly tez nie raz szturchnie ale jeszcze nie tak,zeby bolalo. i tez gratuluje corci ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Po leniwym weekendzie dzisiaj zabrałam sie za porzadzki. Ogarnełam chate od góry do dołu i czeka mnie jeszcze sterta prasowania. Mi na zgage lekarz tez polecił Malox. Pafi nie zazdroszcze jelitowki. Tez to przerabialam jakis czas temu. Lawenda27 mój synus tez jest z lipca 2007 jak twoja corka. Moj mały tez stara sie uwazac, bo wie ze u mamy w brzuchu jest dzidzius. Angeliique gratuluje córci. Jak dzidzius nie zrobi psikusa to tez bede miała core. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)hehehe Aga ale mnie rozbawiłaś z tym kluskiem:)aż mężowi przekazałam sam się śmiał:)hehe no Pan doktor mówił, że spory maluch. Z moich obliczeń miałam 18 tydzień ciąży z usg wyszedł 19,5 i waga 299g. A jak poczytałam na necie to w 18 tygodniu 150 gram maluch około waży a mój hehe jak na 20 tydzień hehe;)faktycznie klusek:)termin porodu znów się wcześniej przesunął:)na 7 sierpnia:)ale lekarz mówi, że to komputer sam podaje tak i wagę i termin ale to są statystyczne przybliżone dane:)więc Aguś unormuje się na pewno myśle:)też masz kluseczka:)i też z tego wynika co u mnie dwa tygodnie do przodu z wagą:)Tego mleczka gaviscon narazie nie kupiłam na zgagę więc nie wiem czy działa:)a tego na mocz dalej nie dostałam, chyba powiem siostrze, żeby w Krakowie mi kupiła:)ja tam nie czuję żadnych skutków ubocznych ale skoro w wyniku mam za dużo leukocytów to trzeba brać coś:)Współczuje jelitówki ja też raz miałam taką że tragedia;)trzymam za Was kciuki żeby Was nie dorwała:)Angeliiqe myślę, że faktycznie skoro lekarz powiedział po badaniu że jest dobrze, to jest ale dla własnego spokoju tak jak pisały dziewczyny idz jeszcze raz i powiedz o swoich obawach:)Moja siostra też upadła zimą na brzuch w 7 miesiącu i nic się maluchowi nie stało:)tak że głowa do góry:)ja coś dzis się kiepsko czuję słaba ospała jakaś nie do życia pogoda okropna, nie mogę się pozbierać:)Wam życzę lepszego samopoczucia i dobrego dnia buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetko ja wlasnie mam taka nadzieje bo ja drobna jestem. Ale jak sie wda w tatusia co wazyl ponad 4kg to lekko nie bedzie:-P moja corka wazyla 3120 wiec mam nadzieje ze braciszek bedzie wagowo podobny:-D buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olek wazyl 3800 a ja 2900, a maz 3500 wiec maly wiekszy troche wyszedl ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszej ciąży lekarz zapowiadał bardzo duże dziecko a wyszedł synek 3250. Więc te pomiary nie są takie pewne:) U nas pada, wieje i zimno:( Ciągle przez to chce mi się spać. Poza tym brzuch mi się powiększa z każdym dniem i moje ostatnie spodnie robią się przyciasne:( śpę źle, pocę się strasznie w nocy i mam jakieś chore sny. Choć generalnie piąty miesiąc zaczął mi się z miarę dobrym samopoczuciem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie i zapraszam na moje aukcje ALLEGRO, na których sprzedaję ciuszki po swojej córeczce :) Głównie są to rzeczy mało używane, po jednym dziecku, z domu gdzie się nie pali i nie ma zwierząt, prane wyłącznie w proszkach dla dzieci. W większości sprzedaje markowe ciuszki, znanych i renomowanych polskich i angielskich firm takich jak: H&M, Mothercare, Early Days, St. Bernard, Cheerokee, Coccodrillo, Tup-Tup, Mariquita, Gap, Next, Hello Kitty, Disney, George,Marks&Spencer i inne. Zapraszam :) K. http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=7842084 Moje serduszko Zofia ❤️ :) Urodzona: 7.12.2010 Waga: 3380g i 53cm długa 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane;* widze że to różnie z tymi skurczami,mam nadzieje że mój maz zdazy na poród;) witam nowe mamuśki;* joannaUK- wiem to jest straszna głupota z tymi szpitalami że czekaja na ostatnią chwile, mój maż kupił wana i powiedział że włoży materac do środka i zaparkuje gdzieś obok szpitala;) wrazie czego to bedzie szybciej;) ale jak mnie beda odsyłać do domu to bedę tam siedzieć i skomleć jak pies;) ANIA ja miałam wymioty do 14 tyg a biegunki do 12 a potem cisza jak do tej pory, pij dużo i dbaj o siebie;* goja- pozadrościłam sernika i galaretki z owocami robiłam;) dziekuje a zaproszenie;* angeliiqe-gratuluje dziewczynki!!! i mam nadzieje że brzuszek juz nie boli??? kochane jak u mnie dzidzius wda się w mamusie to szok;) ja jak się urodziłam to ważyłam 4,60kg 62cm!!! mame podobno w 3 miejscach nacinali a mezuś malutki niecałe 3 kg. ale oboje jesteśmy wysocy, ja ponad 175 a mąz ponad 185, to dzidziuś też chyba mały nie bedzie;) milego dnia mamusie;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia to z Ciebie dopiero "kruszyna" byla ;-) mi gin okreslila wage malego co do grama, az w szoku bylam bo z reguly jest ta granica bledu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) dzisiaj zaczyna sie u mnie 17tydzien ciazy za 2 dni ide na wizyte do polznej posluchac serduszka (ale ja juz slyszalam z domoefgo dooplera hehe)odczuwam jakies bole w brzuchu mam uczucie przepelnienia takie jak sie czlowiek czyms przeje no i brzusio zrobil sie juz bardzpo widoczny ..... wracajac do boli to sa one takie ze czuje jakby sie w srodku mi wszystko rozciagalo .....ruchow jeszcze nie czuje ..pozdrawiam cieplutko i zycze spokojnego wieczorku:):)xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoannaUK ja na wizycie w 16 tyg nie słyszałam serduszka bo połozna stwierdziła że dziecko jest jeszcze zamałe, a cała wizyta trwała może 5 min ciśnienie i wyniki badań z pierwszej wiyty. zapytałam czy bedzie mi dzis robić jakieś aktualne badania to stwierdziła że te z 12 są aktualne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula moja wizyta w 16tc tez trwala tyle a to dlatego ze zadaalam pytanie o moje cisnienie gdzie i tak nie uslyszalam odpowiedzi a bicie serduszka dzidzi slyszalam przez 5 sec a jak zapytalam jak szybko bije to powiedziala w normie PRAWDOPODOBNIE 140 A przeciez na dooplerze miala jak szybko..eh szkoda gadac zabralam sie i wyszlam z o wiele wiekszym cisnieniem niz jak mialam wchodzac tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CINAMONKA ja tez zawsze mam jakieś to ciśnienie za wysokie tak 150 na 90 i jak zobaczyłam zrobiłam kwaśną mine to stwierdziła ze jestem pewnie troszke odenerwowana;) a kiedy bedziesz miała to w 20 tyg?? ja pierw usg a potem położna 26 marca. decydujesz sie na szkołe rodzenia?? ja chyba nie bo mąz wiecznie w pracy kolezanki pracują albo z dzieciakami a sama chodzic nie będe bo dużo jest ćwiczeń w parach, i napewno głupio bym się czuła;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula usg polowkowe mam 4.04 a co do szkoly rodzenia to z tych samych powodow co Ty jednak sie chyba tam nie wybiore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula moze nie tyle dziecko jest za male a sie ruszalo i polozna nie mogla namierzyc serduszkja ja tak cxzasami mam jak slucham slysze tylko przelewanie sie wody w srodku i bulgotanie hehe a jest to zazwyczaj jak odpoczywam to malenstwo buszuje szkoda ze tego jeszcze nie czuje....a co do cisnienia ja na ost wizycie mialam niskie 110/70 nigdy takuego nie mialam ciekawe ile teraz bedzie...a na ta wizyte jestem nastawiona ze uslysze serduszko zbadaja mocz pobiora krew i sprawdzi wage...no i oczywiscie ze uslysze wyniki krwi z zeszlego miesiaca. a tak poza teatem ale laseczki jestem padnieta masakra w dodatku brzuch czuje jakis przepelniony doslownie czuje ze mam naciagniety ;/ciekawe jak bedzie pozniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej;)ja też mam takie uczucie jak bym za bardzo pojadła sobie:)a jak coś zjem to już wogóle:)też brzuszek mam już spory nawet:)nic dziwnego skoro klusek ma 300 g wedlug badania a ja nawet 20 tygodnia nie miałam:)ja to połówkowe usg miałam teraz 9 marca a dopiero po 18 tygodniu byłam, no według usg 19 tydzień i lekarz mówił, że śmiało już można zrobić je:)co do ciśnienia ja mam od zawsze baaardzo niskie typu 80 na60:) rekord mój to 70 na 40:)a w ciąży mam niezłe 90 na 60 albo 100 na 60:)ta Pani która zawsze mi na wizytach mierzy ciśnienie i wagę mówi, że w ciązy kobietom i tak spada ciśnienie. Ale to pewnie nie reguła:)A ja już czuję ruchy, lekarz na usg sam sie zdziwił, że w 1 ciąży i tak wcześnie czuję a chudego brzuszka nie mam;)jak się położę do łóżka wieczorem to hula jak nie wiem:)albo jak zjem coś słodkiego lub soku się słodkiego napiję:)w ciągu dnia tak nie czuję,chociaż też wyczuwam ale wiadomo człowiek w ruchu czasem się nie skupi na tym nawet. A jak już leże nie da sie nie czuć:)i Wy lada dzień poczujecie:)a co do tych Mam z Uk jakieś niemiłe te Wasze położne Dziewczynki. Szkoda ale trzymam kciuki za Wasze nerwy na wodzy:)Ja dziś się objadłam borówek amerykańskich, chodziły za mną od dawna a teraz bardzo ciężko je dostać. Mamie się udało jakimś cudem:)wogóle owoce za mną chodzą:)jem te sztuczne truskawki z afryki i arbuzy też Bóg wie skąd ale cóż poradzić:)dobrej nocki:)buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dawno nie pisałam, ale jakoś się nie składa. wizytę mam w poniedziałek i w sumie już się nie mogę doczekać. dziś odbieram badania krwi i moczu. Muszę skonsultować mój problem ... czy Was po przebudzeniu i jeszcze jakiś czas później bolą nogi? ja się czuję jakby były z waty ... normalnie nie moje, potykam się o nie :-( na wizycie pewnie usg nie będę miała, bo nie umawialiśmy się na nie, ale pewnie za jakieś 2-3tygodnie zrobimy, no chyba że będzie miał czas ... ale wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)hm... Gosiu no ja tak nie mam w sumie z tymi nogami jak Ty..krążenie wiadomo utrudnione może dlatego zanim po nocy do formy nogi dojdą musi minąć jakiś czas. Ale nie wiem sama w sumie;)zapytasz lekarza to na pewno rozwieje Twoje wątpliwości:)ja narzekam na brzuch bardziej, nie mogę się porządnie przeciągnąć ani specjalnie jakoś prężyć bo taki dziwny lekki ciągnący ból całego brzucha,nie za mocny oczywiscie. Mam nadzieję ze dlatego bo brzuch się musi rozciągnąć i taki jest wrażliwy przez to;)Ja nie mogę coś po nocach spać, kładę się koło 1 2 w nocy a wstaję o7 czasem wcześniej eh dziwnie rozstrojona jestem:(A potem w ciagu dnia spać mi się chce eh:( Kolejny brzydki dzień, pada i zimno:(życzę miłego dnia mimo wszystko Mamusiom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia 2410 ja mam tak samo jak ty :) nie moge sie przeciagac bo czuje ciagnacy bol calego brzucha :)mam nadzieje ze to normalne zreszta musi byc normalne skoro we dwie to mamy hehe w ktorym tygodniu jestes?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusia78
witam po sprej przerwie dzidzia rosnie zdrowo 8 marca miala 15 ty i 4 dni czy pewna w tym tygodniu diagnoza pluci lekarz mowi ze to chlopiec widac 3 biale punkty miedzy nogami czy mioze sie mylic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusia78 - lekarz i cała reszta świata ma 50% szans, że trafił :) Z tym ciągnięciem brzucha, tak jak opisujecie, ja mam podobnie. Ale na nogi nie narzekam. W przyszły czwartek usg, już się nie mogę doczekać, ciekawe kto mieszka pod serduchem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość supernudziara
hej dołączę się do was ja mam 16 tydzień ciąży .byłam teraz u gina ,ale dziecko ma nóżki w dol i nic nie mogliśmy zobaczyć ale fajnie wygląda jak się drapie po główce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest nas coraz więcej nie mogących się przeciągać:):)to na pewno przez rozciąganie:)niby nic ale taki dyskomfort nie?przetrzymamy to:)Teraz zaczynam 19 tydzień Joasiu:) Letnia mama mnie też już ciekawość zżerała ale lekarz powściągliwy mocno i na tym połówkowym usg, które miałam powiedział że pół na pół szans że po 22 tygodniu można próbować określać płeć. A powiedziałam mu, że i tak wiem, że syn będzie, to zaśmiał się, że nawet on takiej wiedzy nie ma. Nie wdawałam się już w dalszą dyskusję o mojej intuicji hehe;)Anusia szybko lekarz określił płeć;)potwierdzi Ci się w późniejszych usg:)ja się uzbrajam w cierpliwość:)trudne ale cóż:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×