Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Tralalal trzymaj się mocno, może dziciątku tak jest dobrze pod twoim serduszkiem że nie chce wychodzić. Goja27.10 do szpitala na brochowie mam jakieś stare uprzedzenia, koleżanki z przed lat miały duże problemy z dziećmi i sobą, było to dobrych 6-7 lat temu. Ja mieszkam w śródmieściu i wbrew pozorom dojechanie autem na brochów zajęło by mi chyba tyle samo czasu co do Trzebnicy. Nie zrozum mnie źle ja nie wymagam luksusów. W zasadzie to są tylko 3 dni jak dobrze pójdzie. Swojego czasu miałam duże problemy ze zdrowiem i w szpitalach spędzałam miesiące. W większości niedostateczna opieka jest spowodowana nie dofinansowaniem szpitali, nie mam tu na myśli o pomalowanych ścianach, ale o sprzęcie. Takie rzeczy jak piłki, drabinki, krzesło porodowe, wanny, prysznice przy salach porodowych, czy wystarczająca ilość sali do porodów rodzinnych tak abyś mogła odrazy być z mężem od czasu przyjęcia na porodówkę powinno być normalne jednak okazuje się że tak nie jest. Nie powinny się zdarzać sytuacje że kobieta 10 dni po terminie nie może znaleśc miejsca w szpitalu we Wrocławiu (wtedy brochów był remontowany) chyba że na korytarzu. Byc może już panikuje tym razem spróbuje chyba na klinikach na Chałbińskiego ponoć jest tam fajny położnik ;D koleżanka niedawno rodziła i opowiadała. Co ma być to będzie może tum razem uda się tak szybko urodzić że nawet nie zauważę. Miss wózeczek fajny powiedz na jaki kolor w końcu się zdecydowałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki!!! Miss fajny wózeczek, daj znać na jaki kolor się zdecydowałaś:) Tralala... kurde taka niepewność najgorsze ale miejmy nadzieję, że szybko się wszystko wyjaśni. Camerata fajnego masz urwisa a brzuszek dość spory jak na czerwiec, ślicznie wyglądasz:) U mnie właśnie mama była, umyła mi okna, ja prasuję, aaaaa i doładnie za tydzień będę miała ściagany pessar!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kochane;* wczoraj rozmawiałam z kuzynką, która jest w ciazy termin ma na październik z 3 dzieckeim że jak bedzie chłopiec to napewno przenosze bo chłopcy lubia posiedzieć dłużej u niej siedział mały 10 dni dłużej, a dzis pisze mi koleżanka,która ma termin na 24 sierpnia że ona pierwszego synka przenosiła 14 dni. pocieszam sie tym że znajoma przenosiła córeczke 10 dni i ten przesąd nie dotyczy tylko chłopców;) tralalaaa.....ja bym krzyczała że mnie wszystko boli i skurcze sa nie do wytrzymania i może by jakos zadziałali lekarze,dzieciakowi napewno fajnie w brzuszku ale jest już w terminie wiec krzycz ile sie da;) ja dziś w nocy miałam bóle dośc mocne jak na okres, co godz mnie wybudzały taki ból narastający w dole brzucha i przy tym twardnienie trwajacy około 15, 20 sekund,ból głowy i mdłości. a od 10 rano byłam już 3 razy w ubikacji, i czułam że mam skurcze co 10 min ale wziełam ciepły prysznic i przeszło;) został tylko taki tępy ból podbrzusza i krzyza.czyli macica przygotowuje sie pełna para do porodu;) wózek bardzo fajny i cena super jak na 3w1. jurto zaczyna sie nasz miesiąc a tu juz mamusie rozpakowane;) może te mamusie co maja termin na poczatek września tez rozpakuja sie wcześniej;) a może już jest jakas mamusia rozpakowana z tabelki ,która nie udziela sie na forum, kobitki dajcie znac o sobie!!!! dziś nic nie gotuje, mam jedzenia na dwa tyg w zamrażarce wiec sobie odpuszczam;) a w sobote mama do mnie przylatuje wiec niech ona gotuje;) miłego dnia kochane;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane miałam pytac ale jak zwykle zapomniałam;) czy u was wystąpił problem z wzrokiem teraz pod koniec ciazy??? ja to jakoś zaczełam widziec za mgła i strasznie oczy mi sie mecza, jak do tej pory nie miałam problemu, i nie wiem czy to naturalne czy coś nie tak ze mna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulka u mnie pogorszył się wzrok, czasem obraz mi drga i pieką oczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dzięki dziewczyny! Po pierwszym obchodzie decyzja że raczej wypuszczą nas wieczorem do domu.czekamy na drugiego lekarza.Bo kompletnie nic się nie dzieje już. Skurcze są, ale wytrzymać idzie.ale i tak im mówie ze nie daje rady, ale mowia mi ze jestem dzielna i wytrzymam:D aaa maluszkowi na bank dobrze bo wierzga wesoło że aż mi żebra przestawia:) No cóż.chyba fałszywy alarm.a schody dorwałam zaraz obok sali są, ale tylko miałam zadyszkę nic więcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .a..ga.ta...
wyslalalm na maila 2 fotki :) z brzuszkiem nie mam zadnej, ale moze jeszcze zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss M - kochana spokojnie- to naprawdę nie jest takie straszne, - ja się nastawiałam na większy ból. Któraś z dziewczyn pytała o poród wywoływany z oxy- ja własnie taki miałam i nie wiem jak jest bez kroplówy oxy , ale wbrew temu co piszą niektórzy że z oxy skurcze są boleśniejsze- ja uważam swój pierwszy poród za całkiem znośny. Damy radę !!!! TRALA TRZYMAJ SIĘ !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wózek przyjdzie niebiesko-czarny, nie mogłam sie zdecydować i młodszy synek wybrał.. Czy wasze 2letnie dzieci też wołają tyle mleka...? Mój 6sta rano 300 ml manny (mniej nie robie bo i tak bedzie wolal) za 2godziny po sniadaniu wyciaga platki i chyba pol kartonu z lodowki wypil...po obiedzie -zupa,kotlet,ziemniaki,buraczki znów z butka przychodzi..mowie,ze mleko sie skonczylo,,plosie mleko,,i tak w kolko wiec znow ta manne gotuje bo akurak zadnych kaszek nie mam w domu...jak sie obudzi bedzie mleko wolal ale nie dam..po kolacji znow to samo...dodam,ze zjada normalne posilki,owoce,warzywa...badania ma idealne..mocz,morfologia super.. Chyba bedze musiala krowe kupic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dziewczynki hej:)rzadko będę pisać heh tyle stron straciłam z mailem coś się stało chyba hasło tak?pewnie jakieś nieprzyjemności eh...Moja Zuzieńka ważyła nie za wiele bo 2900 ale długa na 55 cm hehe:)mąż się smieje że modelka:)urodziłam w sobotę o 15 a wyszłam wczoraj popołudniu:)rodziłam w Olkuszu o 4 rano odeszły mi wody pojechałam do Krakowa 40 km byłam na przed 6 siedziałam poltorej godziny i mnie nie przyjeli kazali szukac innego szpitala to wrocilam do Olkusza eh nie wiem jak utrzymałam nerwy na wodzy z tego wszystkiego:)a wody chlustały ze mnie już w Krakowie porządnie w Olkuszu w szpitalu już mało co miałam:)no i urodziłam o 14:55 naturalnie heh:)krocze nacięte mega kolorowo nie było Kochane ale poopowiadam o tym jak się wszyściuteńkie rozpakujecie:)ale szybko wyszłyśmy jak widzicie w domku najlepiej:)karmienie mi idzie nawet nie jest źle teraz kryzys po 3 dobie z nawałem pokarmu ale nie odciągam i nie kombinuje mała jakoś spija:)odezwę się jak będzie czas nie mam jak Was nadrobić mam nadzieję że u Was ok z tabelki widziałam że dalej się męczycie biedaczki:)już niedługo:)przesyłam buziaki razem z Zuzieńką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .a..ga.ta...
trala... ja w pierwszej ciazy 2 razy bylam w szpitalu z falszywym alarmem, ale nie zglaszalam sie sama tylko po ktg zakali mi zostac bo porod sie zaczyna, a potem sie okazywalo ze cala akcja zatrzymana. dopiero 8 dni po terminie dostalam kroplowke na wywolanie porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss mój maluszek wciąga średnio ok 5-6 butelek kaszki mleczno ryżowej takich pełnych na 270 ml wody i 10 miarek kaszki. Na noc po kolacji potrafi czasami zjeśc z dwie na raz. Ja sama bym nie dała rady. Ale jak woła mleko i mleko to co mam zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia-najważniejsze że jestes z mała cała i zdrowa w domku;* a o bolach szybko zpomnimy i nie możemy sie nastawiać że bedzie źle, dobrze że to moja pierwsza ciaza i nie wiem czego mam sie spodziewać;) a z ta płatna położną to jest jakas masakra,że lepiej traktują kobiete jak cos sie zapłaci. moja kuzynka jak jechała do porodu to mama dała jej 2000zł do kieszonki że w razie czego niech da lekarzwi i zrobi jej cesarke. i tak było wrociła do domu bez 2 tysiaków. ja wiem że położne nie zarabiaja nalepiej, ale jakies podejście powinny miec do kobiet i je zrozumieć że cierpią w trakcie porodu a nie krzyczeć zamknij sie i masz rodzić. tez zdaje sobie z tego sprawe że szpital to nie hotel ale jak byłam w tamtym roku w lipcu na histerospoki prywatnie w szpitalu miałam sie zgłosic na 7 rano a zabieg był o 15 potem obowiązowo korytarz z łażącymi karaluchami i leżenie z dupą na wieszku z legniną pod spodem i po godz hasł prosze się wypisać zapłacić i do domu. nawet nie było pytania jak się czuje, młoda pielęgniarka latała po salach jak głupia a stare larwy wpiepszały ciasteczka i sie głupio śmiały. było to w rzeszowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulinda - rozumiem, przeszłaś troche tej nerwówki:( A o Trzebnicy słyszałam dużo dobrych opinii, niestety u mnie to bylaby mega wyprawa. Co do wyposażenia szpitali to generalnie Wrocław jest biedny:( Kurcze takie duże miasto a te porodówki dziadowskie! No nic, trzeba sobie radzić z tym co jest:) tralarimpiri - trzymam kciuki, żeby rozwiązanie szybko przyszło! u nas dzisiaj spokój, jak zwykle dół brzucha mnie pobolewa, ale nic poza tym. pogoda fajna, więc od rana siedzimy na dworze:) kasiula - ja znowu słyszałam, ze dziewczynki lubią dłużej siedzieć w brzuchu:P Ja synka urodziłam 10 dni przed terminem. A wszystkie moje znajome dziewczynki przechodziły. Chyba nie ma w tym ani krzty prawdy:P A wzrok mi się pogorszył. Ale czytałam, że to powinno być przejściowe i żeby nie zmieniac szkieł. Zobaczymy niedługo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie dziewczyny niby 23 dni do terminu a w nocy chodziłam, spac nie mogłam, brzucho pobolewało...najgorzej boli jak leże to i krocze i pachwiny także mam wrażenie ze jak się mi coś kiedys zacznie to w nocy..ale coraz bardziej czuję ucisk głowy i inne takie... ja kupiłam w noicy torbe do wózka tę baby merc oraz za jakieś grosze 25 sztuk nakładek na sedes...bo siusianie na małysza po porodzie się raczej nie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jestem w trakcie ostatnich zamówień. Dziewczyny pamiętajcie o podkładach na łużko-jednorazowych. Podłożycie sobie po porodzie i jak się coś pobrudzi to można sobie zmienić i czyściutko. W wyprawkach rzadko o tym wspominają, a przynajmniej mi dało to duży komfort. No mam wózek naprawiony do odebrania zobaczymy jak im się udało. Ja miałam też pierwszy poród wywoływany balonem. Też nie było tak źle poprostu czułam tam ciężkość i gdzieś po godzinie zaczęły się skurcze. Teraz to będzie mój 3 poród, pierwszy raz rodziłam 13 lat temu i było normalnie rano skurcze później do szpitala i po 15 godzinach urodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia 2510 - wielkie gratulacje!!! Jak będziesz miała chwilkę to napisz dlaczego Cię nie przyjęli w Krakowie, z tego co pamiętam miałaś jechać na Kopernika- tak? tralalalapimpirimpi - trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra, kupiłam też laktator wzięłam avent ręczny cena spoko 70 zł więc git, został tylko monitor oddechu i ten cholerny termometr....brrrr...co ja z tym termometrem...w zadne nie wierze te nowoczesne dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia fajnie ze mala ma apetyt i dajesz sobie rade a na kopernika pewnie jej nie przyjeli bo ma szpital w olkuszu i nic złego sie nie działo. A zreszta na kopernika jest zawsze przeludnienie. Ja mam mega doła chce mi sie ryczec nie mozemy sprzedac mieszkania masakra tak polecialy ceny w doł ze ta kwote nie sprzedam mieszkania a czy ktoras z was wynajmuje mieszkanie chcialabym sie dowiedziec jak to jest z tymi oplatami za najem? jak byscie mogly cos na ten temat napisac. Jak czytam co piszecie o tych poloznych to jakis obled ja nikomu nic nie placilam i lezalam 11 dni po porodzie a takie zajebiste babki byly ze nawet masowaly tym znerwicowanym mamom ramiona szok by sie zrelaksowaly bo np sobie nie radzily z karmieniem. I choc sie im setny raz zadawalo to samo pytanie zawsze odpowiadaly . U nas po cc lezalo sie dobe na pooperacyjnej gdzie nikt nie mial wstepu nawet z rodziny i co 8h bylysmy dokladnie podmywane i na kazde zawolanie nawet jak mialam wrazenie ze leci ze mnie wodospad to wszystko zmienialy nam bo nie moglysmy sie ruszac bez problemu przeciwbolowe to na zawolanie ani jednego zlego slowa bym nie powiedziala zobacze jak tym razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka avent reczny super lepszy niz elektr szybciej nim odciagniesz pokarm . a.ga.ta mały super w tej czapce to mi mojego antka przypomina:) mi przyszly majtki poporodowe super z wygladu tylko wroce do domu ze szpitala to od razu na tylek zakladam. Zeby nie myslec ide sprzatac lazienke zagladne do was poznym wieczorem napiszcie cos o tych mieszkaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny jesteście taaakie kochane, wsparcie mam od was większe niż od faktycznych znajomych.. Za pol godziny kolejny obchód, już mi powiedzieli że mam się szykować do wyjścia do domu, gdyby było po terminie to by wywoływali, a tak chcą dać czas maleństwu, może go potrzebuje..może to i dobrze?? No nic, czekam za lekarzem i na 99pro do domu..a szkoda bo myślałam że to już i będę miała z głowy. Ale przynajmniej będę 100 procentową sierpniówką :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam Aventa ręczny tylko teraz wymieniam zaworek i membranę po tamte się troszkę zużyły. Odebrałam wózek "prawie jak nowy" no przynajmniej kółka nie odpadają i stoją pionowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia 👄 GRATULACJE 🌻 🌻 🌻 trala widac uparciuch z twojego brzdaca hehe jak czytam twoj wpis to sytuacja podobna do mojej:) trzymam kciuki:) Zgadzam sie z goja oddychanie przpona bardzo pomaga:):) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka tam aga- tylko Twój maluch nie był aż tak uparty :P jednak się urodził, a my właśnie dotarliśmy do domu i nadal czekamy :( No nic.. poczekamy, co zrobić:) Ale jeszcze góra 12dni :D A laktator my mamy z Tomme Tippee ale też ręczny, nie wyobrażam podłączyć się do elektrycznego jak taka krowa na dojenie :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki :) trala no nic widocznie maluszek czuje sie u ciebie bardzo dobrze :) co jak co ale u mamuni najlepiej :D Basia super ze sie dobrze czujecie i ze malutka ma apetyt :) no i fajnie ze juz w domku jednak najlepiej :) co do boli porodowych to moje z pierwszym byly mocne ale do wytrzymania :) zreszta w momencie jak widzisz swoje dzieciatko to momentalnie o wszystkim zapominasz i jest juz dobrze :) wiec glowa do gory nie bedzie zle :D apropo boli to ja mam skurcze od jakis 3h tak mniej wiecej co 20 - 25 min nie sa jakies mega bolesne ale sa :) no i bol taki od krzyza mi promieniuje no i to nic w porownaniu do tych co mialam z kacprem ale i tak sie martwie kurcze niby wiem ze powinnam pochodzic itd i moze przejdzie ale wiem tez ze kazdy porod jest inny no i mam daleko do szpitala wiec sie tak ciezko zastanawiam czy nie zadzwonic do gin i nie pojechac niech mi zrobia ktg i jak co to do domku ale z drugiej strony jehac tyle drogi po to zebym sie tylko uspokoila no nie wiem co myslicie??? ja jakas nienormalna jestem ale nawet nic sie mezowi nie oddzywam bo wyjde znow na jakas panikare jak co :) no nie wiem moze poczekam a wogole to ktoras pisala o termometrze ja wlasnie dzis kupilam ale wzielam narazie w aptece taki klasyczny tzn elektroniczny bo sie zastanawialam nad tym do uszka z tym ze kazdy mowi ze one oklamuja i juz sama nie wiem jak co to zdaze zawsze dokupic zreszta z kacprem tez taki zwykly w pupke jak co i sie mierzylo wiec damy rade ale wiadomo z tymi nowszymi to zawsze wygodniej no i skurcz znow juz nie wiem co mam robic ide pod prysznic moze przejdzie albo sie ppogorszy :D zajrze pozniej pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Basia super,ze sobie radzicie i czekamy na zdjecia :):) Tralala ... dasz rade napewno wyjdzie kwestia czasu :) ja sciagalam w szpitalu elektrycznym medeli bo taki mieli i powiem Wam.. mnasakra;p recznym to pyk pyk i jest a ten zasyysa puszcza zasyysa puszcza wieki mozna sciagac ;-) Agata swietne fotki!! sliczny chlopak! Miss M moj jest antymleczny od 8 msca jak rzucil butelke... tyle co w platkach jogurtach czy kaszkach... pewnie ze porod da sie przezyc, ja to sie nawet nie boje teraz a wiem jak to jest, ale to prawda, ze sie szybko zapomina, tzn pamieta sie ze byl, jaki byl ale to jest malo wazne masakra z tymi szpitalami ale tam skad pochodze tez tak jest, kumpela rodzila 22 godz i jeszcze jak weszla na sale sama musiala sobie posprzatac bo nikt tego po porzednim porodzie nie zrobil;/ mecza tez dziewczyny nic nie daja na przespieszenie koszmar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka ja wynajmowalam mieszkania, tzn nie swoje tylko bylam wynajmujaca oplaty to wszedzie wynajem plus czynsz rachunki, ale wszedzie tak ze cala kwote placilam najemcy a on z niej placil rachunki bo sie rozne historie zdarzaly, a to gaz odcieli bo wynajmujacy nie placi itd i oczywiscie kaucja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinka jak maszdaleko.szpital to lepiej.jedz teraz nq.ktg niz wdzien w korkach albo jak meza nie.bedzue..jak cos bedziesz miala po wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×