Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Czytam was dzisiaj na raty, bo od 10 jesteśmy na dworze. Upał jest, ale dajemy radę. Widzę, ze dzisiaj być może ktos sie rozpakuje:) Zaczynają się nasze terminy:P Ja tam się czuję dobrze do południa, a potem mnie bierze zmęczenie, jakieś skurcze i bóle. Wczoraj do 3 nie spałam tak bolał brzuch, a potem jak ręką odjął. asiula - ja też laktatora nie biorę do szpitala. Co do wagi ja w pierwszej ciąży szybko wróciłam do wyjściowej a przytyłam 23 kg!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki, czyli wyparzam wsio i robie polke co.ma maz w.razie czego przywoezc...dziwki za pomysl z polka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka3110- a mogłabyś mi napisać co spakowałaś do szpitalnej torby, bo ja nie mam pojęcia co w Narutowiczu w końcu trzeba mieć a czego nie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga.S
Gosiaaa właśnie przeczytałam na naszym portalu o remoncie. No to pięknie... Ty się może jeszcze załapiesz a ze mną nie wiadomo... Jak mi gin ustalał termin cc na 14go to nic nie mówił. W takim razie muszę się dowiedzieć coś bliżej na ten temat, bo piszą, że mogą na kilkanaście dni całkiem zamknąć oddział :( Kurcze, no jeszcze tym się będę teraz martwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja- to widzę że Twój organizm ma swoje godziny tak jak mój! Ja ogólnie w ciągu dnia się czuję rewelacyjnie, nawet jak gorąco, a przychodzi wieczór i nie mogę nawet leżeć tak mnie boli podbrzusze i plecy... Dziś wieczorem jak trochę się ochłodzi to idę pobiegać po schodach :D:D:D Kurde termin minął, a ja jeszcze w dwupaku :( A miałam nadzieję że urodzę chociaż tydzień przed terminem.. Tym bardziej że pół ciąży miałam zagrożone przedwczesnym porodem :D No cóż:) Jak maleństwo urodzi się w sobotę to tak jak dziadzia ma urodziny:) Ale miałby/miałaby u niego względy :) a jaki byłby dumny, tym bardziej że to okrągła liczba :) Jak się powtarzam to wybaczcie mi proszę, ale ja już nie wiem co pisałam a co nie, bo z pamięcią mam mega kłopoty w ciąży :) :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny widzę ze te po terminie jeszcze chodzicie ;d mi zostało jeszcze troszkę i strasznie ciężko się czuję;/ mam nadzieje ze urodzę wcześniej bo chyba umrę w tę pogode ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzis wysprzątałam i umyłam dwa okna. i tylko nabawiłam sie bólu pleców i nic więcej;) od rana odchodzi mi czop, a skurcze zanikły;) kochane czy u was w wcześniejszych ciążach czop był ciemno brązowy?? a może już którejś odszedł czop??? dzwoniłam do położnej czy to narmalne że ciemno brozowy stwierdziła że jak najbardziej. a jak zaczełam czytać jaki kolor, najczęściej jest to taki kremowy. uparte te nasze dzieciaczki;) nic zmykam się myć i do spania bo padam na twarz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralarimpiri - dokałdnie tak się czuję jak ty:) Mam nadzieję, że nie przenoszę, choć u mnie termin mija za 2 tygodnie, więc mam czas. kasiula - ja miałam w pierwszej ciąży czop podbarwiony na brązowo, potem sie pojawiały pasemka krwi. Więc się nie martw, myślę, że to normalne. My dopiero zawinęliśmy do domu. Byłam jeszcze na zakupach po pieczywo i parę pierdół. Ledwo na oczy widzę! Choc generalnie samopoczucie u mnie ok:P Na weekend mamy plany, więc nie zakładam porodu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężko w ten upał,byliśmy z Małym na basenie,a po południu siedział w znów pluskał się w ogrodowy. Zaliczyła dziś większe zakupy i apteke. Syna tak mi pogryzły komary,że ma całe rece i nogi w bąblach;( aż mi go szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralalalapimpirimpi ja córkę 12 lat temu rodziłam w Raszei ale nie wspominam tego szpitala dobrze,a teraz na Polnej(mam termin na wrzesień)ale jutro idę do szpitala bo mam zmniejszoną ilość wód płodowych i nie wiadomo dlaczego,poza tym dzisiaj na KTG mały tak szalał że tętno jego skakało do 200 a norma jest do 180!życzę wam dziewczyny szczęśliwego rozpakowania oraz wam i dzieciom zdrówka i żadnych niespodzianek z ciążą!Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabi ha...ha .. ja sie dopiero bede pakowac dalej tego nie zrobiłam:) masakra ale dzis zrobilam ostatnie zakupy i spakuje to co do poprzedniego porodu mi sie przydalo czyli dla dziecka: -kocyk,pieluchy tetrowe ze 3 szt, pampersy , chusteczki do pupy, masc bephanten wlasnie dzis kupilam w ziko 100g za 28 zl, lapki niedrapki, skarpety bezuciskowe, bodziaki z krotkim rekawem i pajace a no i czapki wezme ale nie wiem czy bede uzywac bo przy blizniakach moze z dwa dni zakladalam i poprzestalam bo musialam ciagle poprawiac bo im na buzie spadaly -dla mnie: wezme ze trzy koszule , podklady na lozko ,podpachy poporodowe ze 2 paczki jak co to dokupie, majtki pop, reczniki 2, kosmetyki, klapki pod prysznic, kapcie, szlafrok ale cienki ,skarpety bo mozesz miec dreszcze po por, no i kosmetyki i laktator i chyba to wszystko i wez sobie kuek do picia ,sztućce i sól bo jedzenie jest spoko ale nie doprawione wiecej narazie nie pamietam jak sobie cos przypomne:) sporo nie a tobie sie cos termin przesunal czy dalej ten sam? ja juz siedze teraz od rana do wieczora u rodzicow a maz na budowie jestem taka zmeczona dzis przesadzilam z chodzeniem myslalam ze mi serce wyskoczy. Ide spac milej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulaUK- mi w pierwszej ciąży czop wcale nie odszedł, a przynajmniej go nie zauważyłam :D a teraz już ponad 3tyg temu i był białawo kremowy, żadnych śladów krwi niczego, więc to chyba indywidualna sprawa :) robwalka- ja rodziłam w Św.Rodziny i byłam bardzo zadowolona, złego słowa nie powiem i opieka poporodowa rewelacja, o Raszei różnie się słyszy, ale ja bym tam nie chciała bo to nie jest typowo położniczy, a na Polnej jest masówka i sporo uczących się studentów, więc dlatego tam też nie chce ;) No ja pochodziłam sobie po schodach, ale tylko się spociłam :D A co do mycia okien to tydzień temu jak padało to myłam co drugi dzień- kompletnie mnie nie rusza mycie okien:) Uciekam pod prysznic i się kładę bo schody mnie zniszczyły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a wy też macie takie zaburzenia nerwu błędnego? Czy tak to się tam zwie? Bo ja mam tak że szok, czasami stoję i nagle lecę na bok i sama się do siebie śmieje :D Matko to chyba przez ten duży brzuszek :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulaUK mi w pierwszej ciąży też odszedł taki brązowawy czop, i ja akurat w ten sam dzień urodziłam...generalnie jak zobaczyłam na majtkach coś w odcieniach brązu/czerwieni to spanikowałam i od razu udałam sie do szpitala -jak sie okazało nie na darmo...dopiero teraz czytam wszędzie ze czop może odejsc nawet na 3 tyg przed porodem...a wtedy byłam pewna ze to główny symptom prawdziwego porodu...no w sumie u mnie był...:) dziewczyny dziś miałam USG, konczę włascie 38 tc i mój synek waży już 3550 g i lekarz powiedział ze jesli usg sie pomyliło to on raczej obstawia ze bedzie większy niż mniejszy niz te 3550....wydaje mi sie ze to duzo?? jak jest u Was z wagą??? U mnie szyjka nie skrócona ani troche, łożysko bez jakichś cech starzenia...ech...a juz marzyłam o końcu tej ciąży a tu pewnie jeszcze ze 2 tyg trzeba sie pomęczyć.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem ze lepiej 3 kg niż 2 ale jak tak dalej pójdzie to będzie miała 4200 i nie iwem czy ja 160 cm dziewczyna urodzę takiego klocka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten bepantol super mi pomaga mam gładkie brzucho i rozstępy schodzą ale czemu on nie zapobiega?? to znaczy pojawiają mi się teraz nad pępkiem ... czu ja muszę ich dostać zeby ich nie było w efekcie końcowym? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .a..ga.ta...
dziewczyny nie wiem co robic, w nocy budze sie i tak jakby odezlo mi z 2 szklanki wod, bezbarwne, ale nic po za tym, zadnych skurczy ani boli, powinnam isc do szpitala?? mala sie rusza, nie wiem co robic :( na dodatek sama jestem w domu z synkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .a..ga.ta...
chyba jednak pojade na IP, boje sie okropnie, ostatnio mialam wywolywany porod i polozna przebijala mi zeby wody odeszly, nie wiem jak wyglada naturalne odejscie wod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margaretka:)
agatka jasne ze leć do szpitala nawet możesz isć z synkiem jak wody ci odchodzą tym bardziej tyle ile piszesz to ja bym bez zastanowienia szła bo spadek wód moze spowodować wady dziecka a nawet smierć i tego nie wolno lekceważyć.. leć do szpitala możliwe ze poród ci sie zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata - idź do szpitala, lepiej tego nie lekceważyć! asiulka - spokojnie urodzisz:) Moja szwagierka tez malutka a rodziła dwoje dzieci 4 kg! Wszystko zależy od budowy ciała a nie wzrostu. Ja to nie mam pojęcia ile mój waży. Wazony był w 20 tyg. i miał 1200 g. W poniedziałek mam wizytę i mam nadzieję, ze będę coś orientacyjnie wiedziała. Poza tym to u nas diametralna zmiana pogody - leje i jest 20 stopni! Przez to zaczęło mnie kolano boleć:( Do tego spał u nas dzisiaj siostrzeniec i wstali z moim Wiktorem o 7 rano. Więc nie pospałam sobie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A.g.a.t.a widzę że masz na dziś termin, na Twoim miejscu już bym dawno była na porodówce :) A ja mam dziś wizyte i dziwny lęk przed nią... Może dlatego że ostatnia była 2 miesiące temu :/ Zapisałam się na usg prywatnie na 13.08, zobaczymy jak te moje rośnie, bo w 33+5 miało 2200 i też lekarz mówił że malutkie nie będzie :) Mówiłam że jak dojdzie do 4kg to P. sam będzie je rodził :) Wczoraj tak mnie plecy na dole bolały że ani siedzieć, ani leżeć. Na kolanach, koci grzbiet, dopiero odpuszczało. Dziś z łóżka na czworaka schodziłam, nie ma szans się normalnie podnieść. Kasiula ja czytałam że jak czop jest zabarwiony na ciemno to poród lada moment, jak jest jasny to nawet 3 tyg :) Zobaczymy ile w tym prawdy :) Miłego dnia :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moj.czop jakos nie wychodzi za to na lezaco.czuje.jak mnie mala glowa rozpycha..moze to dobrze lepiej teraz po troszu niz tak na maksa przy porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anialh
Czesc dziewczyny. ja mam termin na 14 sierpnia 2012. Jak to zlecialo. ja w przeciwienstwie do was rodze w Anglii. Na opieke nie narzekam. od paru dni odczuwam dziwne kłócia w pachwinach i spojeniu łonowym, ból promieniujący az do krzyża, bole jak przed okresem, dzisiaj w nocy az mnie obudzil....brzuch lekko zszedl na dól, dzidzius nadal aktywny...bardzo aktywny haha.oprocz tego drętwienie i mrowienie palców u rąk, dziwny posmak w buzi. takze jak widzicie koncówka z całym wachlarzem dolegliwości. hehe ciekawe kiedy maly sie pojawi. mam nadzieje, ze jeszcze przed terminem. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny przeczytałam pierwsze strony forum - jak się dowiedziałyście o ciązy...jaka tam radość panuje hihihi nie to co pod koniec :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje maleństwo ma ok 3500g :) Ale ja już 40tc+1 :D I nadal cisza... Jak tak dalej pójdzie to też dobije do 4kg :) Ale USG często się myli, ponoć zakres błędu to aż 0,5kg. Mi pierwszy raz się zgadzało bo mówili że ok 3kg i mała miała 3040g. Ale u koleżanki mówili że mały ma już ponad 4kg a urodził się 3100g :) Z kolei u drugiej mówili że maleństwo nawet 3kg nie ma (w dniu porodu) a urodził się 3600g :) Także ja bym do końca nie wierzyła w wagę z USG, prawdy dowiemy się dopiero jak urodzimy:) asiulka- racja, to nie zależy od wzrostu tylko od budowy ciała przede wszystkim miednicy. Jak będą widzieli podczas akcjii że dziecko jest za duże to zrobią Ci CC :) A czasami lepiej mieć CC niż się porozrywać, chociaż ja akurat boję się CC jak ognia! A zwłaszcza tego bólu tej rany i tego gojenia się... Uuuu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×