Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Vicodin jak sprowadasz sabsimplex do polskiej apteki? normalnym zamówiniem, w jakiejś konkretnej sieci aptek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita my w prywatnej aptece... u nas są dwie apteki, które to mają, ale się okazało, że akurat nie ma i ściągną na przyszły tydzień... trzeba iść do apteki i się zapytać czy mają i czy sprowadzą, a jak nie sprowadzają to która apteka sprowadza... Basia wykąpałam tak późno jak Ty... pierwsza pobudka 1:30 - myślę jest nieźle... zasnął o 2:20... kolejna o 3:30 - kolka... kolejna 4:40 - kolka... kolejna 6:15 - kolka... :) więc idę pomagać temu mojemu małemu człowieczkowi...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie to samo, apeyytu wreszcie dostala i ssala po godzinie...darla sie i znowu ssala..troszke odciagnelam i znowu w ryk ..dokarmilam butelka i spala 4,5 h i teraz znowu cyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny:) jak dostal ta butleto spal tak ok 2 h pozniej cyc 1 caly i troche z drugiego no i ja zasnal po 22 to pobudka o 1,30zjadl ladnie zasnal ale tylko do 3 no i zaczela sie jazda chce cyca szarpie prezy sie puscil baczka i spokoj chwilke cyc pluje zasnal zaraz sie wybudza i szuka i tak po 5 dopiero zasnal ale na 2 h wiec mialam jeszcze troche czasu na sen :) no i znow walka z cycuchem od rana chce jesc szuka zlapie pociagnie pare razy wypluwa i sie wkurza szuka i znow to samo poprostu juz nie wiem ale zadzwonilam do poradni i ide na konsultacje ok 11 zobaczymy co mi powie pani doktor poprostu juz nie wiem ale jak dalam mu ta butle wczoraj i on tak zasnal spokojnie to pierwsza mysl to ulga przestal lakac najadl sie w koncu i zasnal jak na niemowlaka przystalo :) ale pozniej ogromne poczucie winy przyszlo ze glodze dziecko :( ze jak tak moze byc ze on sie nie najada moim mleczkiem chociaz wydaje mi sie ze ono tam jest :( itd itp ale dziekuje wam bardzo za wsparcie juz sie nie stresuje trzeba bedzie dokarmiac trudno wazne zeby malutki byl zadowolony i najedzony a ja w koncu przestane sie uzalac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha ale juz nie podalam mu wczoraj wit k no bo nie wiedzialam skoro podalam butle noi teraz nie wiem moze poprostu to jakos podzialalo magicznie :) no nic zobaczymy co powie pediatra milego dnia kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamusie ja próbuję się wyspać na zapas haha bo potem to już nie wiadomo. Vicodin a ile płacisz za sprowadzony specyfik? Właśnie jak to jest jeśli się karmi i sztucznym i nat. to jak z wit.K? Podawać czy nie? Wiem na pewno po waszych doświadczeniach, że nie kupię w kapusłkach 2w1 tylko osobno wit.k i D. co do sztucznego mleka położna mówiła, że najlepsze to Nan, że po nim się nic nie dzieje, ale to pewnie od dziecka zależy. idę kawkę zrobić, wczoraj poryczałam troszkę mojemu do tel. jak Was poczytałam, czy ja dam sobię radę..... buziaki i miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej:)Vicodin ciężko z tymi kolkami u Twojego synka widzę. To u mnie mała lepiej śpi dłużej. Ja też się lepiej wysypiam. Eh nie zazdroszczę tych kolek Wam wszystkim:(u mnie Mała może ma delikatne bo też grymasi przy cycku nieraz też nie wiem czy się nie najada czy grymasi czy to kolka. W sumie ją wykluczam bo raczej nie płacze jakoś strasznie i nie pręży brzuszek miękki. Mam wagę w domu dla malucha i troszkę stanęła na wadze mała jak było 4300 jakoś w piątek to i wczoraj tyle samo. Ale nie panikuję narazie do tej pory super przybierała aż za dużo narazie jest z wagą do przodu i tak zobaczymy jak dalej będzie. Eh 13 września mamy szczepienia i chyba na te 6 w 1 się zdecydujemy ale się boję bardzo że to takie mocno skoncentrowane i jak mała zareaguje chociaż tyle czytałam o tym ze mam nadzieję ze bedzie dobrze. Mam głupie pytanie bo z tego co czytałam na forach nie ma przeciwwskazan przy karmieniu by farbowac włosy. Farbowałyście?nie sądzę sama by mogło zaszkodzić a planuję zmianę koloru i fryzury wiec farba bez amoniaku nie zaszkodzi mysle ale pomyslalam zapytam Was czy farbowałyscie:)Goja przepisy z lidla super ja zrobiłam ostatnio te papryki faszerowane Okrasy mezowi tak smakowały ze masakra:)cenowo obiady super i wychodzą fajne:)Eh trzymam Ita za Ciebie bidulko:)i za rtesztę Mam z kolkami i problemami:)ja krocze myłam tantum rosa też często hm..moze faktycznie tez mi zaszkodzilo ciut pomogł jeleń:)Ja psikałam octaniseptem dwa razy dziennie:)pępek u nas odpadł nawet po 5 dniach jakoś octaniseptem psikaliśmy szybciutko usechł:)tyle że narazie się nie schował tzn jest taki wypukły przepuklina to nie jest myślę bo bym chyba poznała chyba taka uroda pępka. Kładę mała na brzuszku często w miarę nie chcę kleić zadnymi lepcami zeby się schował:) Dobrego dnia Kochane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita - powodzeniai cierpliwości w oczekiwaniu:) Basia - to na pewno nie przepuklina:) Po prostu taki pępek, na pewno trochę wklęśnie. Powiem wam, że nawet dzisiaj trochę pospałam. Wieczorem była masakra - 2,5 godziny usypiana, ale w nocy budził sie 3 razy i to prężenie nie było aż tak straszne i trwałao max do godziny. Nie wiem, czy to zasługa tych kropli, w każdym razie było ciut lepiej. Za godzine mamy wizytę patronażową, a mój smyk śpi mi na brzuchu i nawet nie mam jak włosów wysuszyć:) Ale tak slodko śpi, że boje się, że się obudzi jak go odłożę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia dzięki :-) co do włosów, to chyba nie ma żadnych przeciwskazań, ja fabowałam w ciąży a to chyba jeszcze bardziej ma wpływ, niż przy karmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia farbuj spokojnie:) farba nie przenika, a chodzi o to by się nie nawdychać... więc w dużym pomieszczeniu i wietrzenie - będzie ok :) papryki nadziewane planuję zrobić w piątek:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam na kontroli z małym u pediatry. Pępuszek się trochę paprze ... mamy go potraktować fioletem na spirytusie, żółtaczka schodzi ... no i synuś ładnie przybiera. w tydzien przybrał 230g :-) i to tylko na piersi :-) cieszę się, bo martwiłam się, że wisi na piersi tyle czasu i ciągle chce to pewnie się nie najada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no my po wiycie wiec jednak kolki :( no nic maluch powinien sie najadac w tyd przytyl 350g wiec sporo a od urodzenia czyli w 3,5 tyg 1100g wiec pokarm ok ale powiedziala ze jezeli pomoze mu to zasnac to zebym go dokarmiala wieczorami no i te osobno k i d kapsulki a ja wlasnie podaje osobno to nie powinny kolki powodowac a i powiedziala ze jezeli zaczne go dokarmiac wiecej niz raz dziennie to odstawiamy wit k przy jednym sztucznym nadal podajemy i kazala mu dawac cos na kolki tzn infacol moze byc ale musze sobie sprowadzic to cos z niemiec :) i biogaja 5kropelek raz dziennie no takze musze sie jakos w sile wewnetrzna uzbroic :) i byc przy tym moim biedulku malutkim mam tylko nadzieje ze niedlugo mu te kolki przejda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez po wizycie. U nas młody przytył az 400 g w tydzień! No ale nic dziwnego jak apetyt ma a u mnie pokarm leci jak z kranu:P Na kolki tez poleciła mi delicol i biogaję i dodatkowo można infacol. Mam niemiecki lefax ale kazała ostrożnie z nim bo bardzo rozrzedza kupki. Wydaje mi się ze u nas ten delicol działa bo dzisiaj Igor ani razu się nie preżył a kupki idą bezboleśnie. No i śpi lepiej! Kurcze mam zonka co do tych witamin, bo kupiłam wcześnie bobik K+D a tu piszecie, że też mogą powodować kolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :* Co do witamin to ja mam VitBaby D+K i nie zauważyłam różnicy po nich, podaje 3 dzień. Ja dziś kupiłam na kolki Delicol, dużo osób polecało, moja w sumie kolek mocnych nie ma ale przy wiatrach i kupkach strasznie się pręży, czerwona się robi i popiskuje. Zobaczymy, może to jej ulży. Ja miałam przez 2 dni kryzys laktacyjny, pokarmu jak na lekarstwo, 2 razy dziennie dawałam Bebilon :/ Już myślałam że zanika ale moja mama mówi że tak bywa w 9-11 dobie podobno. Piłam hektolitry bawarki i herbaty na laktacje i dziś przy jednym ściąganiu miałam 75ml z jednej piersi, także ok. Akurat moja tak zjada 60-80ml jednorazowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Vicodin miało być do Ciebie kierowane o przepisach z lidla a ja tam Goję wcisnęłam heh:)eh te kolki...ja muszę mojej pediatry zapytać jak będę na szczepieniu bo wydaje mi się że moja mała nie ma ale też marudzi trochę i po jedzeniu płacze nie zawsze ale jednak no zobaczymy:)a mam pytanie do Mam dziewczynek, bo na szkole rodzenia mówili żeby w okolice intymne tylko z wacika troszkę wody spuszczać nic tam nie grzebać i nie wymywać a moja mała ma sporo tego nalotu białego nie jest to już śluz taki jak na początku tylko taki biały nalot jak w zakamarkach się zbiera i mąż się zdecydowanie za wymywanie codziennie po troszku wziął a ja się coś boję. Wiadomo delikatnie wargusie rozchylamy i przemywamy złożonym płatkiem z rumiankiem albo przegotowaną wodą cięzko to schodzi hm..i się zastanawiam czy Wy dokładnie wymywacie psioszki:) Trzymam kciuki za te koleczki zeby przeszły Waszym maluchom bo dla Was to więcej snu będzie troszkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia mi w szpitalu mówiła położna żeby wycierać tylko w kierunku odbytu i tyle. Moja też ma śluz, ja go wymywam codziennie. Nikt mi nie mówił że trzeba inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia spoko:)) Karolinka mówiłam, że to typowo na kolki... ale ja osobiście bym butli nie dawała - zobacz na ile ona usnęła na tej butli 2 h?? co to jest... mój pewnie na butli też by zasnął lepiej... ale za chwile będzie większa kolka niestety - bo pokarm sztuczny dłużej zalega w brzuszku...:( ja bym się pomęczyła, ale to ja:p mi szkoda jednak butli dawać:) i tak się staram namawiać ale rozumiem jak ktoś nie chce:) Sikorka mój ma kolki właśnie po Vitbaby D+K ... pamiętaj, że nawet najlepszym laktatorem nie ściągniesz tyle ile maluszek zdoła wyssać...:) stąd przypuszczalnie pokarmu masz zdecydowanie więcej niż 75 ml:) mogę oddać jedno opakowanie VITbaby K i pół opakowania D+K... jak któraś chce dajcie znać... mąż będzie jutro czy pojutrze na poczcie to może wysłać...:) powiedzcie na forum, a adres na priv mi można przesłać - ale maila nie sprawdzam zbyt często stąd info na forum:) dziś z małym nieco lepiej w dzień póki co, już bez takich krzyków... zobaczymy jak noc:) najlepiej to się Jemu na brzuszku śpi... ale w dzień to przypilnuję:) w nocy się zdecydowanie boję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia- ja małej wymywałam ten biały nalot, ale nie podczas kąpieli bo nie schodziło, tylko po kąpaniu, chusteczką nawilżoną nałożoną na palec i to konkretnie aż nie zeszło i nic jej nie jest :) Teraz już ma 3latka prawie i jeszcze jej się zdarza mieć, więc zawsze po kąpaniu chusteczką i sruu :) Wiadomo że nie tak jak bym szlifowała ale tak żeby jej nie bolało ale żeby wszystko usunąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny solą fizjologiczną to ja mam oczko przemywać czy zakraplaĆ?jedno oczko małemu ropieje i mamy soli fizjologicznej używać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaa - nam dzisiaj pediatra rumiankiem kazała przemywac oczko i masować pod okiem w kierunku kanalika łzowego. U nas dzisiaj jakby dziecka nie było! 3godziny byliśmy n a dworze i spał a teraz śpi w domu:) Ja też się kładę na drzemkę, póki starszego nie ma:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi położna nie pozwoliła wymywac tego nalotu i też tak robiłam myłam tylko z wierzchu ile zeszło to zeszło, i jakoś tak nie pamiętam dokładnie ale z czasem sie tak wymyło i nic się nie działo. My narazie kolek nie mamy ale to zazwyczaj po miesiącu lubi się zacząć , ale pamietam moja Zuzia tak miała Basia jak twoja że nie przy każdym karmieniu marudziła czy płakała i też nie myslałam że to kolki a jednak. Ale nie było tak ciężko noce przesypiała czasami w pod wieczór lub póżnym popoludniem się zdarzało to chwile ją ponosiliśmy mąż miał metode zawinąc w koc jak w szpitalu ona sie uspokajała i zasypiała w końcu raz tylko płakała ponad 1h to była masakra ja obok w pokoju z małym siedziałam i ryczałam a on biedny taki przestraszony pamietam był. Nic przyjemnego ale to tak raz tylko było zazwyczaj jak sie zdarzalo to góra 15min może 20 i spokój. Więc spółczuje tym dzieciom i wam z tej niemocy:( A mam pytanko nosicie te pasy bo ja nosze ale majtki sciągające i jestem zadowolona tylko że tak jak dziś to mi za gorąco i ściągłam ale poza tym spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój chyba wszystko przerabia - to już w szpitalu się zaczęło co do ropiejącego oka: 1. przemywać gazikiem z solą fizjologiczną od zewnątrz do wewnątrz - w kierunku noska 2. masaż z góry na dół (od brwi w kierunku nozdrzy) w wewnętrznym kącie oka - w zasadzie na nosku: w filmie w 2:30 pokazują gdzie znajduje się kanalik - tam trzeba masować... http://www.poradnikzdrowie.pl/filmy/niedroznosc-kanalikow-zowych_1,497/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hm..Malutka no moja Zuzia też się uspokaja jak ją się ciasno w rożek zawinie i nosi eh ja już nie wiem czy z głodu płacze czy z kolek..ale zaraz po jedzeniu chyba nie z głodu:)narazie nic nie podaję małej na własną rękę zapytam pediatry mam nadzieję że to minie eh Wam też zyczę tego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia ja raz tak mojego Antka nosiłam przez 1h bo myślałam że ma kolke a on z głodu tak wył:) pewnie lekarz ci powie. Ja teraz zmianiam mleko bo mamy niestety problemy z kupą i ulewaniem boje sie czy to nie refluks jutro ide do lekarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my dziś od południa mamy meksyk z Małą... Coś ją brzuch boli, jak wstała o 14 to zasnęła dopiero koło 21, drzemała po 15minut i się budziła z płaczem. Strasznie mi zaczęła ulewać, no i te gazy ją tak męczą :( A nie chce jej nosić ciągle na rękach bo zaraz P. wyjedzie i sama nie dam rady jak się przyzwyczai. Masowałam jej brzuszek, robiłam rowerek nóżkami, dawałam krople delicol przy karmieniu... Myślę ze mógł jej nie podpasować ser żółty na kanapkach które jadłam, w sumie pierwszy raz od kiedy karmię. Ale kurczę, 3 plasterki i taki efekt? Już nie wiem co ja mam jeść, noc się zapowiada nieciekawa... Za to Wam spokojnej życzę :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka to Ty karmisz butlą? Ja byłam pewna że piersią, matko już mi się wszystko myli... coraz gorzej ze mną :D A mam pytanie do tych rodzących SN- macie po porodzie hemoroidy?? Ja już nie wiem co z tym robić, jak pomyślę o wizycie w WC to się boję bardziej niż porodu!! A dzisiaj to już ledwo siedzę, w aptece byłam bo już nie wyrabiam, to jedyny lek jaki można jak się karmi to 32zł! Skąd oni biorą te ceny:( Mały dzisiaj zmiana witaminek na Juvit K+D3. Zobaczymy efekty :) Ponoć te w kapsułkach mają dodawany jakiś olej i on wywołuje kolki w małych brzuszkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sikorka- ojj znam to.. Mój mały od 15-16 nie śpi i zasypia o 22, już od tygodnia, ale nie jest tak że płacze cały czas.. Leży, ogląda sobie karuzelkę itd. Płakać zaczyna tak ok 19-20 zawsze te 2-3h się męczył, ale od kiedy nie daję mu tych wit, jest coraz lepiej. I oby tak zostało. Powodzenia, a może akurat jak malutka się tak zmęczyła to Twoja nocka będzie fajna i przespana :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiec nocka za mna ale zaraz ide spac kacer w przedszkolu a gabrys w koncu zasnal :) w nocy od 1 co godzine pobudka wiec czuje sie i wygladam jak zabi :) a zapowiadalo sie tak pieknie wczoraj mu podalam te kropelki biogaja i tesciowa mi zalatwila sab simplex wiec dostal po kapieli to i to no i butle mu zrobilam efekt taki ze przed 20 dziecko spalo zjesc zjadl moze ze 20ml i tak sobie slodko spal do 24 :) tyle tylko ze ja zamiast sie przespac to zaczelam ogarniac dom bo w ciagu dnia nie bylo kiedy no i o tej 24 to juz go wybudzalam bo piersi jak baloniki no i spac sie chce a tu taki psikus ze co godz mi pobudke robil :( no nic trudno ale mam wrazenie ze te kropelki jakos mu zaczynaj pomagac podaje przed kazdym karmieniem i juz dzis rano zjadl w miarespokojnie i zasnal a wczoraj to karmienie ponad godz bo tak plakal i sie szarpal oby jednak to nam pomoglo bo sie maly zameczy a ja razem z nim :) co do hemoroidow to mysle ze ja mam bo boli mnie jak ide na 2 do ubikacji :) ale ja tez takmialam po pierwszym porodzie nic nie kupowalam w aptece bo oe sie w koncu same wchlona poprostu staram sie jesc tak zeby nie bylo zaparc chlebek razowy pije 2 filizanki kawy inki z blonnikiem jem jablko dziennie a tak po samym porodzie to jadlam 2 jabka gotowane one tez jakos tak rozluzniajaco dzialaja no i mozna sprobowac suszone owoce ale z tym ostroznie trzeba by byo zobaczyc reakcje maluszka jak sie armi piersia ja narazie jeszcze sie nie odwazylam i tak sie juz biedulek meczy nic ide spac milego dnia kobietki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×