Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Basiu błagam odpisz mi w miarę szybko bo mi zapisali leki do astmy na te duszności - jeden to oxodil ma w ulotce napisane ze nie stosować w ciązy a drugi to miflonide ten już ma łagodniejsze napisy w ulotce...pani w szpitalu położniczym mowiła mi ze leki wdychane do oskrzeli i płuc nie szkodzą dziecku...ale teraz nie wiem co myśleć...napisz prosze jakie masz leki, naraze tego oxodilu nie bede brała mam nadzieje ze się uda zasnąc... co do tego usg trwało tak długo mi.n. dlatego ze moja córcia nie chciała wyjąć spod głowy jednej rączki i pani powiedziała ze jak nie zobaczy 5 paluszków to nigdzie mnie nie puści więc było zabawnie...bo tam zołądek, nerki, wątrobę to łatwo poszło jak ciałko takie przexroczyste...nawet przepływ krwi słyszałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki!!!! A propos humoru to wczoraj się z Moim pokłóciłam.... Goja idz na zw.lek odpoczniesz sobie, może już załatwiają zastępstwo, bo boją się, że zostaną na lodzie, nawet nie to, że ty ich olejesz, tylko, że są sytuacje losowe....a wiesz to już 6 miesiąc :-) ja chodzę juz ponad miesiąc do pracy po zw.lek. i też troszkę zmęczona jestem, ale chyba bardziej nudą w tej pracy niz robotą. Biorę zw.lek na cały przyszły tydz i zastanawiam sie czy z kolejnego tyg nie wziąć L4 do środy. Muszę pogadać z przyjaciółką czy nie pojechałaby ze mną do domku nad jezioro tak na łono przyrody :-) odetchnąć. Marti śliczny brzuchol, mam podobny w 22 tyg. dziewczyny jak wy miesiące liczycie, 25 tydz to który miesiac wg Was? Wczoraj byłam z kumpela na obiedzie, potem poszłam do empiku chciałam ksiązki zobaczyć, takie o noworodkach, o opiece, wychowaniu, wzięłam kilka ksiązek i jak usiadłam tam, to ponad godzine siedziałam, kupiłam narazie książkę bardziej o odbieraniu sygnałów od noworodka i wychowaniu nazywa się :Język niemowląt. I chce jeszcze jedną kupić bardziej taka o pielęgnacji, widziałam fajne dwie, jedna to dzieciozmagania i to jest też o wychowaniu do 5 roku życia, druga to pierwszy rok z życia dziecka czy jakoś tak-nie wiem na którą się zdecydować :-) Macie którąś może? Zaraz zadzwonie do przyjaciółki odnosnie wyjazdu i dzis mam w planach poszukać szkoły rodzenia, ale nie wiem czy sie zdecyduję. Pozdrawiam Was i życzę miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula Uk no wlasnie patrzylam i nie widze tego a pozatym nja od poloznika dostalam tylko mala kartke gdzie jest tydzien ciazy i wymiary dzidziusia...moja kolezanka mieszak w leeds ona mowi ze wlasnie dostala jeszcze duza kartke do tego gdzie ma wszystko opisane ja tego niestety nie dostalam . no ale coz 17maja mam wizyte u poloznej i zapytam sie jej jak to jest a jak ona sama nie bedzie mogla zobaczyc jakei mam lozysko to niech mi da skierowanie na usg bo to jest chyba wazne co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak wogole to synus dzisiaj szaleje w brzuszku od samego rana ..... ale za to ja sie jakos slabo czuje wzielam witaminy tez te co zawsze i rano odrazu po nich zwymiotowalam nie dosyc tego zaczela mi leciec jeszcze krew z nosa..... co do humorkow to ja az takich nie mam ale z byle powodu moge plakac wystarczy ze sie leciutko posprzeczam z moim odrazu lzy mi sie lleja nie moge tego opanowac hormony sa silniejsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna mi tez jest dziś słabo i niedobrze, i chyba tez po witaminach, aż pobiegłam do kibelka, ale jakoś dałam radę, otworzyłam okno i wypiłam gorzkiej herbaty teraz mi lepiej. Zaraz ide na kawke do pokoju obok, dzwoniłam też do przyjaciółki i chce ze mna jechać także mam nadzieje, że bedzie pogoda. Dziewczyny a myslałyscie coś o wakacjach i słońcu, chyba nie bardzo można się wygrzewać, nawet jeżeli brzusio zasłonięty? Nie mówie o całym dniu leżenia na patelnię, ale np nogi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech skleroza nie boli mialam isc dzis wyniki zrobic ale coz nie kupilam poj. na mocz a przypomnialo mi sie wieczorem a sloika po musztardzie nie mialam hihihi:P:P:P Goja nie przejmuj sie ale i tak nie fair z ich strony ze tak postapili takie sprawy to przeciez powinny byc uzgodnione w cztery oczy trudno:( mysl o wypoczynku ktory cie czeka:) Asiulka myslalam o tobie:) grunt ze juz lepiej sie czujesz:) ita mam nadzieje ze pogoda w wakacje dopisze ale bez ogromnych upalow bo mam jeszcze zamiar przed porodem jechac nad morze obiecalam corce ale to sie zobaczy:)w pierwszej ciazy nie wystawialam sie zbytnio na slonce bo ogolnie balam sie plam ciazowych i slabo na sloncu mi sie robilo jak za dlugo przebywalam okaze sie w lipcu:)oczywiscie nie bede miala zamiaru paradowac w stroju tylko w przewiewnej tunice zeby nie bylo hihi Piekny dzien sie zapowiada wlasnie siostra oznajmila ze jedzie do mnie w odwiedziny(za 3tygonie ma termin porodu) zycze wam milego dnia:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Asiulko nie wiem jak tam z tymi Twoimi lekami ja brałam między innymi takie: pulmicort turbuhaler, fenoterol ventolin, salbutamol rotadin ,flonidan. Mi kazano odstawić nie wiem jak jest z tymi Twoimi ale skoro w szpitalu Ci pani powiedziała, że nie zaszkodzą to widocznie tak jest.U mnie lekarz na usg nie liczył paluszków:(nawet nie oglądał dobrze każdego narządu:(Dziewczyny wróciłam z badań było tragicznie. Ta glukoza to masakra. To 75 g mi rozpuściła w takim małym kubeczku i kazała wypić w ciągu 5 minut zaśmiałam się bo powiedziałam że nie dam rady ledwo to połykałam. Potem zaczęły do mnie z pretensjami mówić że piję to 10 minutę a to trzeba szybko wypić a nie tak się bawić. Eh miałam taki bardzo spooory łyk kazała mi wziąść na raz że zaraz mi da do tego kubka wodę zimną eh i jak wzięłam ten łyk w momencie tak mnie zaczęło szarpać poleciałam do umywalki ale starałam się utrzymać wszystkie wnętrzności miałam w gardle eh masakra wyszarpało mnie za wszystkie czasy. Potem te dwie godziny czekania i jeszcze jak chciałam wejść po tych 2 godzinach to awanturować się z ludźmi musiałam że mam wejść zajęłam sobie kolejkę ale wolno szło i miałam wejść o danej godzinie a z kolejką się nie zmieściłam w czasie. Eh teraz wróciłam do domu zjadłam bułkę było ok a po 5 minutach pobiegłam do toalety zwrócić eh dobrze że już w domu byłam. Teraz chyba cały dzień to odpuszczę sobie jedzenie masakra. Ja nie wiem jak Wy to przeżyłyście ja ciężko zniosłam i naprawdę drugi raz choćby nie wiem co to bym nie dała rady, mam nadzieję, że jak 75 g miałam od razu do wypicia to już tego 50 nie będę pić. Ita co do książek to Dzieciozmagania to 2 część tej o której ja pisałam że jest super więc ją polecam:)sama ją kupię:) No wygrzewanie na słońcu na pewno odpada ale nogi same a reszta w cieniu to myślę może być. Aga ja miałam to samo kiedyś z pojemnikiem na mocz i ostatnim razem kupiłam kilka na raz eh czekają na swoją kolej. Ja się na wakacje raczej nie wybieram może na kilka dni gdzieś tylko ale raczej niedaleko. Zjadłam po tych wymiotach teraz banana żeby nie mieć pustego brzucha nawet głodna jestem coś bym zjadła chętnie ale nie wiem czy znowu tego nie zwrócę. Eh noc w połowie była nieprzespana może się prześpię później to może będzie lepiej:(Wam życzę lepszego dnia. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny napiszecie mi o tym miesiącu bo ja już głupia normalnie jestem, 25 tydz to początek 7 miesiąca czy 6? A ja mam ochotę na grilla, taka ładna pogoda dziś, mam nadzije, ze jutro też będzie, bo umówiłam się na grilla u przyjaciółki na działce. mam ochotę na białą kiełbaskę i kaszankę(ale nie wiem czy mogę) A dziś mam strzyżenie mojego piesa, już tak zarósł biedaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjmuje się, że: - 1 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 1 do 4 tygodnia, - 2 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 5 do 8 tygodnia, - 3 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 9 do 13 tygodnia, - 4 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 14 do 17 tygodnia, - 5 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 18 do 22 tygodnia, - 6 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 23 do 27 tygodnia, - 7 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 28 do 31 tygodnia, - 8 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 32 do 35 tygodnia, - 9 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 36 do 40 tygodnia. Więc 25 tc to połowa 6 miesiąca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję Sikorka wiesz, bo sa rózne wersje haha Własnie obdzwoniłam kilka szkół rodzenia, w weekendy nie ma, tylko jedna położna organizuje i bierze 40 zł/h. Ale trafiłam na szkołe rodzenia gdzie jest refinansowana z UE i jest bezpłatna, fakt, że tylko 8 h trwa kurs, ale jest tez wyjscie do szpitala, a tam gdzie 400 zł płacisz nie ma....więc chyba się zdecyduję :-) szkoda, że bez męża, no ale cóż.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia, mam nadzieję że nie będziesz musiała powtarzać badania i wyniki wyjdą ok. Ja tylko Ci powiem, że mi przez stres i nerwy właśnie na tym badaniu cukier skoczył i musiałam powtarzać. tylko jak dwa lata temu robiłam, to najpierw miałam 50g, a jak za wysoki mi wyszedł to piłam dopiero to 75g. mam nadzieję, że ten koszmar masz za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaa eh brak słów...ja jak coś nie dam rady powtórzyć tego chyba naprawdę jeszcze przeczytałam że nie powinno się chodzić podobno bo to fałszuje wynik a poszłam do sklepu po wodę i gazetę zresztą tam mnie tak mdliło że musiałam się przewietrzyć ale krótko więc nie panikuję;) eh jutro odbiorę wyniki nie wiem jakie mają być normy ale na internecie poszukam może będą jakieś fachowe strony z wynikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia - spokojnie po 75 sie nie powtarza, tylko jak zaczynasz od 50! Ja też od razu dostalam 75 i aż mnie mdli na samą myśl, bo już to raz przezyłam. Pomogła mi od razu guma miętowa. ita - już wszystkim powiedziałam że od 7 maja mnie nie ma, więc mam problem z głowy. Tylko zła jestem bo ta dziewczyna, która mnie zastępuje, oczekuje ode mnie, że wszystko będę za nią robić! Ze wystawię oceny, itp. Kurcze, mam nadzieję, że jej ktoś to wybije z głowy, bo ja chcę odpocząć. Co do książek, ja mam na dysku Język niemowląt i jest super, bardzo mi się przydała ta książka. Szczególnie o usypianiu:) Ja niestety noc mam też nieprzespaną. położyłam się o 21, bo bylam okropnie zmęczona, ale zasnęłam grubo po północy :( Najgorsze jest to, ze mi się chce spać, a sen nie przychodzi:( Na wakacje planujemy pojechać w maju na kilka dni nad morze. Potem już nie damy rady. Opalać się jakoś nie będę, bo pogoda pewnie nie będzie rewelacyjna, ale troszkę chyba nie zaszkodzi. Moga plamy wyjść na skórze od hormonów, zobaczymy, generalnie upałów należy unikać. ufff dziś znów maraton. Lekcje, próba, teraz wpadłam na obiad i zmykam zaraz na szkolenie. Tak więc do 19 w pracy, a mówią, że nauczyciele tak mało pracują:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpisanie o tych lekach...no to ja mam chyba jakiś mniej profesjonalny, dziś byłam u mojego prowadzącego podałam mu nazwę i sprawdzał w sieci ulotkę i powiedział ze mogę to wciągnąć jak będzie potrzebny ale powiem Wam ze ta nocna inhalacja i chyba pogoda powoduje ze dziś spałam tez bez zadnych leków i oddycham...myślę ze to mogło być też przez kota...nie mam alergii ale pani w sw. zofii powiedizała ze w ciazy się ma na takie rzeczy alergię ze az szok o powiedziała zebym nie spała z kotem...nie spię dwa dni i jest ok... byłam dziś na usg u mojego prowadzącego widziałam buziulkę mojego Słoneczka i powiem Wam czysty Tata, normalnie szok...i widziałam jak mnie celowo palcem dziubnęła i poczułam...smieszne to bylo bo mysłalam ze dziecko kopie bo się wierci czy coś a ta mała wzięła palec i mnei dziub w brzucho!!! i zasłaniała się jak mogła od usg :) pozy ma w brzuchu identyczne jak my z męzem jak spimy, ręka pod głową, albo łokieć na głowie...aż szok ze dzieci tak się upodabniają!! tylko nie chce mi plyta działać zebym mogła to bez łez w oczach na spokoju obejrzeć i tak mi troszkę smutno bo mój też nie zobaczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weszłam na Wasz topik z sentymentu. Jestem sierpniówką z 2011 roku. Któraś pisała o książce" Język niemowląt". Polecam, ale przeczytajcie już teraz, ja miałam w ciąży, ale jakoś odkładałam jej przeczytanie, bo w wersji elektronicznej a jakoś nie lubię tak czytać. Przeczytałam dopiero 2 miesiące temu i żałuję ze nie zrobiłam tego wcześniej bo oszczędziłabym sobie i dziecku stresującego oduczania złych nawyków w zasypianiu. Rozkoszujcie się swym stanem. Te 9 miesięcy to cudowny czas. Właściwie zazdroszczę Wam. Mój malec już taki "dorosły".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka, właśnie tak sobie myslę - szkoda, że nie możemy częściej podglądać naszych maluszków w brzuchu..niesamowite, co one tam wyprawiają, uwielbiam patrzeć na fikołki dzidziusia jak mam USG :) i też mi się łezka w oku kręci...jak bym mogla, to bym podglądała go codziennie, no ale nie ma takiej możliwości...z resztą chyba takie USG ma chyba też jakieś szkodliwe działanie, tak słyszałam, dlatego często nie można...bo jakieś promienie przesyłane są, podobnie ksera i urządzenia komputerowe..słyszała może któraś o tym? najgorsze, że ja w pracy czasem muszę korzystać z xero...ale staram się jak najmniej mieć kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUPERNUDZIARA
hej przyszłe mamusie :* ja od wczoraj zaczęłam 22 tydzień ale powiem wam , ze jak nie miałam apetytu to teraz tak tyje że już 8 kg na plusie i często nie mam siły to przez to siedzenie w domu no ale jak dźwigać nie mogę a taka praca w markecie to takie zalety heh tycie :D dzisiaj posprzątałam cale mieszkanie i rogaliki upiekłam . czytam , ze wasze maluchy sie tak wiercą a ja mojej tak bardzo nie czuje chyba ze położę sie na plecach i położę ręce to czuje ale tak jak wy to nie hmmm myślę dlaczego czy ona ciągle śpi i ma to po tacie czy coś jest nie tak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, już po szkoleniu, na szczęście skończyło się wcześniej:) asiulka - ja nie mialam 3d ale nawet na zwykłym super się malucha ogląda:) limetka - nie przesadzałabym:) W pierwszej ciąży pracowałam 8 godzin przed komputerem do 9 miesiąca. Generalnie wszystko szkodzi, nie da sie uciec od tego. supernudziara -ja tez mam większy apetyt:) Musze się ograniczyć, bo nie zmieszczę się w moje jedyne jeansy:) Co do ruchów, to ja teraz czuję je mniej ale regularnie. Rano nigdy, zawsze po obiedzie i wieczorem. No i w nocy! Spać mi nie daje przez to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki ja właśnie z usg wróciłam, mała już 600g waży, rośnie jak na drożdżach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limetka, ja miałam na początku wizyty co 2 tygodnie i za kazdym razem usg...moj lekarz uważa ze nie szkodzi tylko usg podgrzewa brzucho a jak wiadomo dziecku nie jest wtedy fajowo, ale jak masz takie krtokie usg 5 min to nic chyba się nie dzieje, ja dziś czułam tylko ze mi cieplo w brzucho bo było 20 min a tak generalnie nigdy wcześniej...poza tym tamta babka co mi robiła usg w sumie przez 3 h mowiła ze jak jest nowy sprzęt to one sa lepsze i mniej inwazyjne...tak jak z mikrofalą stare szkodzą a nowe już mniej lub wcale...poza tym chyba sa dwa obozy jedni mówią ze szkodzi drudzy ze nie tak jak z lekami w ciazy, zwierzetami itd.. generalnie ja obecnie mam wizyty co 3 tygodnie a potem chyba bedą spowrotem co 2 tygodnie :) nie dałabym rady psychicznie mieć tylko 3 razy usg w ciaży a stres chyba bardziej szkodzi... dziewczyny ale mam chęć coś kupić Polci ale nie wiem co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze tak często macie wizyty, chodzicie prywatnie? Bo teraz na NFZ jest tylko 8 wizyt bezpłatnych. Bez sensu, ale jakiś "mądry" to wymyślił:( Ja mam tak co 4 lub 5 tygodni wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja ja też mam co 3 tygodnie wizyty, chodzę prywatnie. Na każdej wizycie mam usg, ale króciutkie zeby szybko pomierzyć i serduszka posłuchac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fabi784
goja27.10 - jak to 8 wizyt na NFZ? tak ci powiedzieli? Pracuję w służbie zdrowia i nie spotkałam się z czymś takim, żeby komuś powiedzieli (ginekologia) 8 wizyt i ani jednej więcej... Ba , jak idę do lekarza to on mi mówi kiedy mam przyjść, raz było nawet tak, że w ciągu tygodnia byłam dwa razy, bo była taka potrzeba ( i nie w Placówce , w której pracuję),a od początku ciąży byłam już 7 razy u lekarza w piątek mam kolejną wizytę i co musiałabym do końca ciąży już do lekarza nie iść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja moja psiółka miała tak jak Ty dokładnie.. ja chodze prywatnie do lekarza, który mój cud sprawił :) malo jest lekarzy co chcą prowadzić ciążę po inf, jak poszłam do lekarki do medicover to się skrzywiła i zapytała dlaczego ona i powiedziała ze ona nie chce i się boi :) a to się niczym nie rózni, przez pierwsze 16 tygodni po prostu brało się progesteron :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh zazdroszczę Wam tych usg:((((( ja miałam tylko 3 do tej pory pierwsze jak pęcherzyk był drugie niby to genetyczne i trzecie połówkowe niby ale one odbiegały od tych Waszych eh nie tak dokładne i wogole:(wiecie martwię się tym bardzo:(czy po prostu wszystko ok czy ten lekarz od usg to na pewno dobrze sprawdził:(nie chcę iść do innego lekarza bo jakby to wyglądało, że mam prowadzącego ciąże lekarza a łażę po innych eh. to 4d w galerii może mnie uspokoi:)ja chodzę prywatnie co 4 tygodnie mam wizytę. eh ja już leżę w łóżku mąż pojechał do pracy nie jadłam nic bo co zjadłam to zwróciłam po tej glukozie eh..mąż poszedł po chrupki kukurydziane i o tym jestem eh byle do rana dotrwać wtedy może jakieś śniadanie wcisnę. U mnie maluch dziś mniej się rusza ale niedziwne skoro nie jadłam to i on pewnie głodny heh:)mam nadzieję że po dniu takich wrażeń przynajmniej spała będę super:)zyczę Wam dobrej nocy :)oby przespanej buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabi - tak mi powiedział lekarz (i nie tylko mi), że od tego roku na fundusz w ciąży przysługuje tylko 8 wizyt. Bez sensu moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia nie masz się czym martwić, lekarz prowadzący wie co robi...a robi pewnie szybko usg bo się dobrze zna i wystarczy mu zerknąć i wie już ze wszystko ok :) szkoda tlyko bo Ty się nie możesz napatrzeć ale zaufaj nie chciałabyś tyle wizyt i usg co ja :) lepiej mieć dzidzię naturalnie i nie przechodzić przez to wszystko także ciesz się ze masz zdrową pociechę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka wiem wiem powinnam się cieszyć i myśleć pozytywnie. Ale właśnie chodzi o to że moja lekarka prowadząca ciążę kieruje mnie na usg do gabinetu obok i to usg robi lekarz który jest kardiologiem i przyjmuje normalnie dorosłych pacjentów owszem robi też usg piersi i inne usg. I tylko się martwię na ile on jest kompetentny w dziedzinach ciążowych i płodowych. Ufam mojej lekarce dlatego staram się myśleć że wszystko ok:)Jak widzicie po godzince nie spię:)ale noc nawet fajnie przespałam dopiero o 4 się obudziłam:)żeby zabić czas zanim mąż wróci po nocy z pracy włączyłam komputer:)życzę miłych pobudek i poranka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Byłam właśnie na usg. I nie zrobiła mi baba połówkowego, bo podobno za mała ciąża. Z OM to jest koniec 23tc. A lekarka spojrzała na pierwsze usg, gdzie ciąża była 2 tyg modsza i kazała przyjsc za 2 tygodnie dopiero. Jak zmierzyła główke i brzuszek to wychodziło 20 tc. Zła jestem jak nie wiem, bo połówkowe robią miedzy 18 a 24 tc a ona mi gada ze za mała ciąża... Chyba pojde prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×