Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Gość mamapoodluszkaa
Dziewczyny, a ile przytylyscie do tej pory? Bo ja jestem w 25 tygodniu i juz mam na plusie 8 kg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiulka222222222
ja 24 tc 5 kg na plusie i dostałam baty, że tak dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamapoodluszkaa
no to dziwne troche, chyba ze mialas dosyc duza nadwage przed ciaza. Wg kalkulatora wagi w ciazy mieszcze sie w normie. Poza tym rece , nogi mam bez zmian, przytylam tylko w piersiach no i brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiulka - wlasnie przez takich lekarzy kobiety w ciąży wpadają w niepotrzebny stres, na siłę się odchudzaja i szkodzą dziecku! Jak można powiedzieć, że 5 kg w 24 tyg to dużo???? Jakis porąbany lekarz... mamapoodluszkaa - ja tak jak ty przytylam 8 kg, jestem w 25 tyg. Ale pilnuję się bardzo, bo w pierwszej ciąży miała ogromne problemy z wagą, strasznie mi skakała i na koniec przytyłam aż 23 kg! Ale miałam stan przedrzucawkowy i bardzo puchłam, tak więc po porodzie od razu zleciało mi ok 13 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamapoodluszka
goja, a pamietasz ile ci przybylo w pierwszej ciazy w okolicach 25 tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Quore88
dziewczyny a co z ciuchami wiem ze jeszcze troszke czasu jest ale nie moge tego oragnac ;p mam troche juz nakupowanych ale rozmiar 62 i wieksze ... co kupic w rozmiarze 56 ... i po ile sztuk ... prosze o dokladne wytyczne bo naparwde dla mnie to czarna magia ... ;) a co do wagi to ja przytyłam 7 kk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wyprawki to kiedyś ktoś wkleił taką listę ubranek: 5 bawełnianych śpioszków, najlepiej na zatrzaski w kroku, co ułatwia szybkie, a częste w tym czasie przewijanie; - 5 koszulek bawełnianych lub body; - 5 bawełnianych kaftaników; - 4 pajacyki; - 2 pary skarpetek bawełnianych lub buciki bawełniane; - 2 sweterki, spodenki; - Czapeczka na dwór, grubość czapeczki zależy od pory roku; - 2 czapeczki bawełniane, które stosujesz po kąpieli; - Rękawiczki bawełniane, które zapobiegają bolesnym zadrapaniom; Do kąpieli i higieny będziesz potrzebowała następujące rzeczy: - 2 ręczniki kąpielowe z kapturem; - Wanienka do kąpieli; - Myjka; - Bezpieczne nożyczki dla niemowląt do obcinania paznokci; - Szczotka do włosów z miękkiego włosia; - Termometr do wody - Mydełko dziecięce; - Oliwka dla niemowląt; - Sterylne gaziki; - Spirytus 70 % (wystarczy kupić 100 ml spirytusu rektyfikowanego, rozcieńcza się go przegotowaną wodą w stosunku 2:1); - Sól fizjologiczna do przemywania oczu lub czyszczenia noska; - Waciki z bezpiecznymi końcówkami do czyszczenia uszu; - Aspirator do noska z filierkami lub gruszka gumowa do usuwania wydzieliny z nosa. Przybory do karmienia dziecka - Butelka do podawania picia lub karmienia ze smoczkiem o małym przepływie, traktuj to, jako rezerwę na wypadek gdyby były problemy z laktacją; - Podgrzewacz do pokarmu; - Sterylizator do butelek; - Zestaw szczotek do czyszczenia butelek i smoczków; - Termoopakowanie. Inne: - Wózek; - Folia przeciwdeszczowa do wózka; - Również moskitiera przeciwko owadom; - Fotelik samochodowy adekwatny z wiekiem i wagą dziecka; - Proszek do prania ubranek, pościeli i pieluszek malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba zwariuje z niewyspania
ja przepraszam, ze sie wtrace ale mysle, ze moze pomoge choc troche :) ja przed porodem (pierwsze dziecko) wariowalam z wyprawka- wiadomo, brak doswiadczenia. teraz moge powiedziec, co sie u mnie sprawdzilo a co nie :) oczywiscie to tylko moje zdanie :) U mnie najlepiej egzamin zdaly pajace- mialam ich dosc sporo- i takich welurowych i cienszych bawelnianych (te ciensze glownie na noc-rodzilam w listopadzie). oczywiscie nogawki na zatrzaski :) Spioszki tez w sumie byly ok ale jakos bardziej przekonana bylam do pajacykow. Jak dla nie 5 szt. byloby za malo Body- tego tez mialam dosc duzo- moja mala nieraz musialam z 4 razy na dzien przebrac- a to pielucha przemoczona, a to sie ulalo, itp, wiec mysle, ze 5 szt to tez troche malo, chyba ze bedziecie praly na biezaco ale z tego co wiem, to lepiej ten czas wykorzystac na sen ;) kaftaniki- kupilam za namowa mamy i w ogole nie uzywalam ani razu- wg. mnie o wiele wygodniejsze jest body- kaftaniki podwijaja sie na pleckach pajacyki- juz pisalam, mialam ich dosc sporo, nawet nie wiem ile :D sweterki, spodenki-hmmmnie, nie mialam tego zbyt duzo z prostego powodu-dla mnie byly malo wygodne. U Was moga sie sprawdzic bo rodzicie w sierpniu, u mnie egzaminu nie zdaly- ciezko jest dziecko ubrac w kombinezon ;) swtereki (bluzy) z kapturem ubieralam tylko w domu i to doslownie na chwile, tak samo ze spodenkami. czapeczka na dwor wystarczy jedna, po kapieli ze dwie- ja uzywalam tylko do pierwszego miesiaca, pozniej juz nie. Niedrapki tez mialam dwie par- bardzo przydatne :) Do listy dodalabym jeszcze pieluchy- tetrowe i/lub flanelowe- przydatne m.in do kapieli zeby polozyc w wanience i przy karmieniu. Myjka u mnie sie nie sprawdzila- za duza do tak malenkiego dziecka :) polozna mi polecila bym zamiast myjki uzywala chusteczki nawilzonej- (po kapieli wyrzucic)-sprawdzilo sie :) termometr- mialam i uzylam tylko kilka razy- wolalam stosowac babcina metode- lokiec :D mydelka dla dzieci i oliwki nie uzywalam i nie uzywam do tej pory- do mniej wiecej 3 miesiaca do kapieli stosowalam oilatum- dla mie jak nabrdziej ok, super nawilza sol fizjologiczna- bardzo przydatna- do oczu i noska spirytusu nie mialam- uzywalam octeniseptu-polecenie ze szpitala aspirator lub gruszka- poczatkowo uzywalam gruszki, aspirator (mam fride) jak dla mnie wydawal sie za wielki do tak malego noska :) waciki sterylne do pepka- u mnie duzo ich schodzilo ale tylko dopoki kikut nie odpadl, pozniej juz nie uzywalam Butelki- mialam (mam) dosc duzo- od poczatku karmilam mm i baaardzo sie przydaly, szczegolnie w nocy- nie trzeba wciaz myc, szczegolnie jak ma sie malego glodomorka:) podgrzewacz- dla mnie b. przydatny, tez szczegolnie w nocy sterylizator- intensywnie uzywalam przez jakies 2 miesiace, teraz praktycznie nie uzywam szczotki do czyszczenia butelek- jakos nie moglam sie przekonac- mam oddzielna gabke do mycia tych wszystkich akcesoriow :) termoopakowanie- tez przydatne, w razie jakiegos wyjscia , np. lekarz posciel- mam 4 ale i tak uzywam tylko dwoch na zmiane :D kocyki- mam 3- dwa ciensze, jeden grubszy- jak dla mnie to nie za duzo rozek- dosc krotko uzywalam, chyba nawet nie miesiac- dopoki nie nabralam pewnosci w trzymaniu corci :D pozniej mala mi sie w nim zsuwala wolalam ja zawijac w kocyk :) jak mi sie jeszcze cos przypomni, to dopisze, tymczasem pozdrawiam i chlodniejszej pogody zycze bo sie pewnie meczycie z brzuszkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałyśmy już wcześniej dużo a propos ubranek dla dzieci. Ja zgadzam się w 95% z poprzedniczką. W 100% co do ubranek - pajace i bodziaki! To najpraktyczniejsze ubranka! Bluzy z kapturem, czy sweterki to na pokaz chyba tylko, niewygodne, przeszkadzają. Te 5% różnicy w zdaniu dotyczy spirytusu - używałam go, bo też nam zalecono w szpitalu. Butelek - karmiłam piersią. Wszystkich akcesoriów do butelek - z wiadomych już powodów. Oczywiście nigdy nie wiadomo, jak to z tym karmieniem, więc lepiej dokupić po porodzie niż mają się miesiącami kurzyć w szafce i nie przydać. Dziewczyny - moja dobra rada - nie szalejcie, bo teraz można wszystko kupić od ręki, a po co wydawać niepotrzebną kasę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od 12 tyg mam na plusie raz 4 raz 5 kg. ale czuje się jak wieloryb;) ciężo jest mi w nocy sie przekręcić z boku na bok;) a co dopiero pod koniec ciązy bedzie;) i juz dziś pierwsze rozstepy znalazłam na piersiach;( a od początku ciąży smaruje sie kremami;( goja-trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze z tym wynikiem. nie czytaj staraj się nie czytać głupot w internecie na ten temat. ja sie tak o czytałam jak wyszło że mały ma za dużą głowe i przez 2 tyg prawie o niczym innym nie myślałam tylko o tym. a potem sie okazało że wszystko ok. co do wyprawki to był już duzo pisane. i ja też nie bede kupować żadnych ciuchów z kapturem. mam tylko body i pajace mniejsze i większe i tyle. do pepka tylko letnia woda, tak w angli robią i słyszałam że w pl juz coraz cześciej w szpitalach tez tylko woda i kikut powinien odpaść do 10 dni. dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula - dzięki, staram się nie martwić:) Co do wody, ostatnio ogladalam program, że faktycznie w polsce odchodzi się od spirytusu. U nas się sprawdził, więc chyba będziemy stosowac przy drugim dziecku. Najwazniejsze to się nie bac porządnie czyścić zakamarki pępka aż do suchego patyczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny z tymi kg to jest ciekawie...jak już ciesze się ze przytyłam 2 kg to mi jeden spada, teraz niby na wadze widziałam 3 kg to na drugi dzień spowrotem 1 wiecej...nie wiem już od czego to zalezy ale myśle zeby się na tym nie skupiać ani na nadmiarze ani nad za mało..dziecko rośnie jest ok...moje dwie przyjaciółki przytyły po 30 kg w ciazy - każda miała zdrową bez cukrzycy itd - po żadnej nie widac by kiedykolwiek w ciązy była wiec widocznie raz się tyje a raz nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zakupów dla dzieci ja akurat mam inne zdanie, wolę coś kupić na zapas najwyżej tego nie uzyję i sprzedam dalej na allegro np. butelki, laktator itd niż po porodzie wyślę męża i kupi coś dwa razy drożej w aptece bo będzie się śpieszyło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja, ja miałam dawkę glukozy 75g, -przed glukozą miałam 75, a po dwóch godzinach 111 ( na wynikach górna granica 110-więc chyba nie jest tak źle). Pozdrawiam wszystkie sierpniówki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boję się glukozy bo mam jutro ale dlatego ze moi rodzice mają cukrzycę a w ciązy jedyne na co mam chęć zawsze to słodycze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie wiem czy nie muszę, ale nie sądzę. Do lekarza idę dopiero 17.05, więc się wtedy dowiem. Powiedziano mi, że taki poziom po 2 godzinach może być wynikiem tego, że jem bardzo mało słodyczy i ten cukier inaczej się wchłania, czy coś takiego. Na zapas nie będę się stresować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basienka normy w ciazy sa inne do 140 wiec badz spokojna, ja ide 9go do lekarza ciekawa jestem co tam slychac i jak wyniki u mnie juz po pieknej pogodzie. szkoda bo dni mijaly tak szybko i przyjemnie. maly juz spi tez sie chyba poloze bo nic mi sie nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basienka -tak, racja do140 jest norma, więc się nie musisz martwić. Ja posprzatałam łazienki, wyszorowałam pralkę i teraz chwilę odpoczywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki:)masakra jak długo nic nie pisałam:)te ostatnie dni ciągle w rozjazdach byłam poza domem i już wczoraj poczułam straszne zmęczenie:)myślałam że będę dzięki temu super spać w nocy a tymczasem do 4 nad ranem oglądałam telewizor:)Co do ciuszków to siostra na majówce dała mi kilka porządnych worów ciuszków po małym, i przebrałam je na miejscu sobie. Wyszła duża torba podróżna i walizka na kółkach więc naprawdę dużo tych ciuszków wszystkich:)dała mi jeszcze fotelik dla malucha na pierwsze miesiące więc wózek mogę kupić bez fotelika:)Teraz muszę tylko kupić proszek do prania dla dzieciaków siostra mi polecała jelpa 2 w 1 że od razu z płynem zmiękczającym, a faktycznie wolałabym naszym płynem do płukania dziecięcych nie płukać. I muszę wyprać wszystkie te ciuszki żeby były czyściutkie a potem czeka prasowanko:)jakoś nie przepadam za tym ale nie mogę się doczekać akurat dla maluszka na zrobienie tego:) A Wy w czym prałyście?Eh dzisiaj o 16 mam wizytę u lekarki:)na pewno bez usg :(więc tylko zwykłe badanie czy na dole ok:)ja po glukozie 75 po 2 godzinach miałam wynik 104 a na czczo miałam 74. Na moich wynikach norma napisana jest 60-99 więc mi zaznaczyli że mam za wysokie ale też gdzieś słyszałam że do 140 jest norma.Co do wyprawki ja za parę dni jadę po takie pierdółki jak termometry butelkę podgrzewacz wanienkę i te inne drobiazgi a w przyszłym miesiącu postaram się kupić wózek. Na początku wszyscy raz teściowie raz mama krzyczeli że kupią wózek a teraz cisza więc stwierdziłam że prosić i upominać się nie będę i kupię sobie sama. Jak będą chcieli to pieniądze dadzą ale wątpię w to chyba;)A te upały przez ostatnie dni były faktycznie nie do zniesienia. Źle się czułam naprawdę na tym gorącu już wolę taki chłód jak dziś mogłoby być bez deszczu ale trudno. I ja powiem Wam, że mi z dnia na dzień też coraz gorzej, już chodzę jak ciężarna, kręcę się jak beczka w chodzie heh:)Też oddycha się ciężko mąż z łóżka mnie podnosi i popycha heh:)ciężko z brzucholkiem się dzwigać. I w nocy też mi ciężko się przekręcać sapę że hej heh:) No ciekawe ile ja mam kilo więcej dziś się dowiem:)No nic życzę Wam miłego dzionka trzymajcie kciuki:)bużka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Jestem sierpniową mamą ale z 2011, powiem Wam że miło was sie czyta i wspomina jak to było z brzuszkiem a dzis taki mały brzdąc lata po domciu ;) Nie przejmujcie się wyprawką nie każdy szpital w Pl daje ciuszki musicie sobie sprawdzić co Wasz szpital zapewnia. Dla dziewczyn w Uk tyczy się to samo - sama rodziłam w Uk. jesli chodzi o ciuszki to zaopatrzcie sie w 56 po 1,2 sztuki bodziaków i pajacy nie wiecej bo jak się mały/a duży/a urodzi to tylko wyrzucicie kase w błoto jakby co to mozecie spokojnie zakladac 62 a pozniej dokupić jeśli bedzie taka potrzeba. ja tak zrobiłam i się sprawdziło. Na poczatku to faktycznie body pajace kaftaniki najwazniejsze cieplejszych rzeczy jak bluzy spodnie mniej bo z takim maluchem bedziecie raczej wiecej siedziały w domu, dopiero od 3 miesiecy jakies dresiki sukienki itp. Wiem ze jest Kasienkaa z Uk u was - w grudniu zakupiłam w Polsce i sprowadziłam do Uk posciel dla łózeczka, aby mi się opłacało brać kuriera do Anglii zakupiłam większą ilość zostało mi 3 komplety poscieli jasny bez, zółty i 1 różowy reszta rozeszła mi się bardzo szybko każdy sobie chwali. Podaje linka do zdjęcia tej poscieli na ebayu http://www.ebay.co.uk/itm/BABY-COT-COTBED-CANOPY-DRAPE-PINK-HOLDER-485cm-WIDTHcovers4sides-/330725428844?pt=UK_Baby_NurseryBedding_RL&hash=item4d00c58e6c Jeśli ktoras z was byłaby zainteresowana proszę o kontakt mailowy. apozyczka@interia.pl moje komplety mają po 10 częsci - od razu dodam że cena jest bardzo atrakcyjna!! Jeśli chcielibyście jakieś ciuszki używane bądź sprzęt dla dzieci to piszcie do mnie na maila ja spytam koleżanki z Pl może mają jeszcze coś do szprzedania. Nie popełniajcie naszych błedów nie kupujcie za dużo! naprawdę po ten używa się tylko tych ulubionych, sama mam pełno ciuszków które załozyłam raz albo i wogole bo mała bardzo szybko wyrosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia - kurcze, ale ty jestes pilna z tą wyprawka i praniem:) Chyba przy pierwszej ciązy też taka byłam:P Teraz już aż tak się nie spieszę. Do pranai używałam Dzidziusia - niedrogi i nie uczulał. Teraz raczej zdecyduję się na płyn zamiast proszku, bo w ogóle przerzuciłam się na płyny. Ale jeszcze zobaczę. Bedę miała teraz sporo wolnego, więc powolutku zacznę kompletwoać wyprawkę:) U nas dużo chłodniej ale duchota okropna. Poszłam z mlodym na zakupy i oczywiście zamiast jednego chleba wróciłam z dwiema torbami! A kawałek mam do domu, więc się trochę nadźwigałam. Teraz czekam aż mąż wstanie po nocce, zrobię obiadek i odpoczywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh aż się sama Goju dziwię że tak mi spieszno do tego bo normalnie jeśli by to były ciuszki dla mnie czy męża to z oporami bym się brała za to heh:)Ja chyba ciuszków nie będę kupować wcale, mam te od siostry i w sumie nie liczyłam ile jest czego i w jakim rozmiarze ale stwierdziłam że wyjdzie w praniu i jak mi będzie brakować jakichś śpioszków czy bodziaków szybko skoczę do sklepu albo męża wyślę z dokładnym opisem:)Goju a u Ciebie co z tym cukrem?nie miałaś wizyty jeszcze tak?Bo czytałam że miałaś niski po 2 godzinkach tak?może wystarczy że powtórzysz i powtórka będzie już ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pralam w naszym proszku od poczatku i teraz tez tak zrobie Basiu to sie troche uzbieralo ciuszkow ;-) nam znajomi oddali po malym jak przebralam to 3/4 dla malej sie nadaje bo wszytsko to zielone zolte itp bo z ta wyprawka tak jest, jedna bez tego sie nie bejdzie druga bez tego... np ja pomimo tego ze karmilam butelka nie mialam podgrzewacza i nie utrudnialo to mi zycia a wiele mam nie wyobraza sobie zeby go nie miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
___aga___ gratuluje cudownego skarba;* ja już mam prawie wszystko;) jak byłam w pl to zakupiłam pościele 2 komplety żeby mieć na zmiane na przebranie. ciuszków w najmniejszym rozmiarze mam tylko pare tak żeby wziąśc do szpitala, a potem w domu bede podwijać rekaw i ma być;) w tym szpitalu co będe rodzić pytałam co musze mieć to położna dała mi liste, jak przeczytałam to sie roześmiałam;) myślałam że to jakiś żart. powiedział że połowa z tych rzeczy może sie nie przydać ale lepiej mieć. we wtorek mam kolejną wizyte i będe dalej wypytywać;) mam takie pytanie do Ciebie, w czym myłaś swoją córeczke po urodzeniu. jest strasznie duży wybór w sklepach mydełek ale bardzo dużo uczula, pytała połoznej to powiedziała w czym tylko chce;) bede w aptece pytac o emulsje tak na pierwsze 3 miesiące. o prosze widze że Basia naprawde nie może sie doczekać małego cudu. że pranie juz zacznie;)ja tak pewnie za miesiąc jak dostane paczke od mamy z rzeczami które kupiłam w pl. ja proszek już wybrałam FAIR tylko czekam na promocje w sklepie na niego;) i pewnie tak do 3 miesięcy bede go używać a potem pewnie zwykły ten co ja używam. ale to wyjdzie w praniu;) byłam dziś u lekarza na wizycie kontrolnej. po 7 dniach brania antybiotyku uszy ok ale gardło dalej boli;( zgłupieć można. ja jeszcze 2 tyg popracuje i potem bede sie lenić;) buziaki kochane;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulaUk przez pierwsze 10 tygodni uzywałam jedynie wody przegotowanej zadnych mydel plynow itp skóra dziecka jest tak delikatna ze nie powinno sie nic uzywac! jesli juz cos uzywałam to mydełka dzieciecego ale to sporadycznie. ja dostałam liste to było na niej bardzo mało rzeczy i faktycznie wiecej nie potrzebowałam. w szpitalu bedziesz gora 3 dni i uwierz ze ciuszków uzyjesz niewiele bo to dziecię bedzie non stop spało a Ty bedziesz tak zmeczona ze nie bedziesz miała checi go non stop przebierac stroic dziecię zaczniesz w domu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do proszku to polecam Persil non bio (polecany jest dla dzieci) czesto sa na niego promocje a comfort do płukania. zestaw cudo - pachnie delikatnie i pięknie! a persila mozesz tez uzywac do swoich rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki __aga___ proszku używam dla siebie właśnie persil;) co do płynu do płukania to czasami kupowałam comfort ten dla dzieci do płukania bielizny. az do momentu zajścisa w ciąże;) jak poczuje ten zapach to mnie odrazu mdli;( a wcześniej go uwielbiałam;) za łynem sie jeszce rozglądne. dziekuje za odp. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×