Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Sikorka słuchaj mój lekarz też mnie tak wkurza prowadzący zawsze bierze ostatni dzień na wykonanie usg ...teraz byłam 22 tygodnie i 6 dni ( u mnie w rozpisce jest polowkowe 18-22) to mnie wkurza a on mowi ze fajniej jak jest dziecko większe...kiedyś mu powiem ze jak chce większe to po porodzie zróbmy usg!! ale chodze na te do lekarzy certyfikowanych do medicover bo tam mam kartę i tam przestrzegają sciśle terminow więc jak byłam teraz u niego to już 10 dni wcześniej miałam tam i wiedziałam ze z niunią ok...niestety chyba trzeba kombinować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienka77
witam Was wszystkie szczęśliwe przyszłe mamusie. Ja też mam termin na sierpień, który troszkę mi się zmienia, bo po pierwszym usg i z miesiączki miałam na 21 sierpnia, a po kolejnych na 12 i 13 sierpnia :)). Bardzo lubię Was czytać, ogólnie jestem typem obserwatorki, i niewiele się wypowiadam, więc wybaczcie, jeśli rzadko będę się odzywać. Już tak mam. Wydaje mi się, że z Basią2410 byłyśmy na jednym topiku-wrześniowe panny młode 2011:). Moje maleństwo sobie bryka i wszystko na szczęście jest ok :). O i nawet teraz fika, kiedy piszę... Pewnie wie, że się chwalę moim Skarbem. Nie znam płci, i nie chcę wiedzieć. No chyba, że lekarka się wygada :). Pozdrawiam Was wszystkie i trzymam kciuki za dotrwanie do sierpnia :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienka77
oj, w poprzednim topiku miałam czarny kolor niku basieńka77. Nie wiem dlaczego teraz jest pomarańczowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc ale u mnie leje, a pranie mam na balkonie, nic jutro ma byc ciepło więc wyschnie ;-) No i dzis z grilla nici, ekstra a tak miałam ochote Co do badania połówkowego, jak sie zapytałam lekarza kiedy, to on do mnie, że on co miesiąc pod tym kątem robi, nie wiem o co mu chodziło, a badanie to może z 10 min trwało maksymalnie. Załatwiłam sobie zw.lek na ten czas co chciałam, odpoczne troche. U mnie wojny ciąg dalszy z Moim.... Goja Ty pracujesz w budżetówce z tego co kojarze? Wiesz jak to jest z 13-stkami po ciąży? podobno trzeba przepracować pół roku żeby dostać w przyszłym? Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita u mnie tez niezafajna pogoda chodze snieta glowa boli.Bylam zrobic wyniki jutro sobie odbiore bo dzis nie mam ochoty jeszcze raz jechac.Wczoraj w kosciele na probie tak zmarzlam to juz na dworzu cieplej bylo.Z siostra troche pochodzilam i juz brzuch sie odezwal wieczorem wiec nie bede przesadzac z ruchem. Goja ja tez sie nie spotkalam z tym ze jest 8 wizyt a pod koniec i tak sie chodzi czesciej. Ja bym sie tym w ogole nie przejmowala. Nie mam dzis weny do niczego. Milego dzionka dziewczyny:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja kulturalna jestem witam nowa mamusie obserwatorke:-) :-) :-) :-) Sikorka troche dziwnie twoj lekarz postapil sugerujac sie wynikiem z ost.usg dla pocieszenia powiem ci ze moja bratowa ma polowkowe 10 maja dopiero a termin ma na 18sierpnia wiec to bedzie gdzies 26tc. A dobry lekarz jest wiec tez bylam zdziwiona. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basienka77 aż mi się miło zrobiło, że mnie poznałaś:)tak byłam na forum wrześniowe Panny Młode 2011hm..kurczę wybacz ale Cie nie kojarze, miałaś inny nick?ja miałam taki sam:)heh co za zbieg okoliczności w jednym czasie brałyśmy ślub i w jednym czasie będziemy rodziły:)heh miłe:)pozdrawiam Cię cieplutko:)Aga niskie ciśnienie dziś z tego co widziałam więc może stąd Twoja spadkowa forma:)kawusia i może minie troszkę:)Mi za to lekarka mam wrażenie za wcześnie daje skierowania na usg. Zaraz na samym początku terminu albo nawet wcześniej:)i ja na to się wkurzam, że wolałabym później mieć:)już nie wiem co gorsze:)eh ja się muszę przejść po moje wyniki ale mam kawałek z mojego osiedla na miasto wcześniej mi się chciało a teraz gdzieś odeszła ochota:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! ja jeszcze na wolnym dziś :) ale jutro już do pracy :( nie chce mi się w sumie, heh ale sobie troszkę wypoczęłam ;) oj widzę, że co lekarz, to inne jakieś ,,zasady"... ja chodzę prywatnie powiem wam...nie porywam się na NFZ, bo w moim mieście są nieciekawi lekarze, dużo ludzi się skarży, że pomimo, że na NFZ chodzą dziewczyny, to zdzierają za USG i takie tam...jeden podobno, jak dziewczyna miała zakażenie i tzw,,zielone wody" to powiedział jej żeby szła do domu, bo jest wszystko ok..w ogóle takie opowieści jakieś chodzą po mieście...a jakie kolejki, matko dziewczyny...nie miałabym kiedy pójść do lekarza..jeszcze jak pracuje...a u mnie wizyty są co ok 3 tygodnie, zawsze robię badanie i mu zanoszę, a w kolejny tydzień po wizycie jeżdżę jeszcze na USG do Lublina, bo tam mają lepsze USG, takie nowoczesne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie mnie nie pamietacie... przylaczylam sie do sierpniowek na drugiej stronie...niestety nie bylo mi dlugo dane cieszyc sie ciaza, bo poronilam w 7tyg:( To bylo moje drugie poronienie. Czasem sobie Was podczytywalam, ale nie pisalam juz, bo ciezko na sercu bylo... Teraz chce sie zWami podzielic swoja radoscia. Znow jestem w ciazy. I tak jak za pierwszym razem udalo sie w trzecim cyklu staran. Dzis bylam na pierwszym usg (8tydz) i poraz pierwszy w zyciu zobaczylam ta malutka istotke z tak pieknie bijacym serduszkiem!!! Cudowny widok. Teraz jestem grudniowka, ale wciaz mam sentyment do sierpniowek i na pewno w tym okresie bede Was tu podgladac i mocno kibicowac wszystkim rodzacym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nową mamusię :-) a co robisz z wyprawką skoro nie chcesz znać płci? pierwszy raz słyszę z tymi 8 wizytami na nfz. Ja też chodzę państwowo i na razie miałam co miesiąc wizyty ale z tego co wszędzie piszą to w 8 czy 9 miesiącu to nawet co dwa tygodnie wizyty powinny być. I też nie sądzę, że jakby była taka potrzeba to by lekarz nie przyjął częściej - głupie przepisy głupimi przepisami ale lekarz też człowiek i myślę, że przecież nie odeśle z kwitkiem jakby coś się działo. no ale zobaczymy :-) powiedzcie mi dziewczyny czy tę próbę glukozową to robi się wszystkim czy tylko jak wyjdzie glukoza w moczu? odebrałam dzisiaj wyniki i wszystko w normie i tak się zastanawiam czy będę pić ten ulepek czy nie :-) W piątek mam wizytę może w końcu poznam płeć. A co do tych usg to pomyślcie tak, że im później lekarz je robi tym lepiej wykształcone wszystkie narządy u dzidziusia i lepiej wszystko można ocenić. Nie złościłabym się więc na lekarzy choć wiem że to rozczarowujące, też miesiąc temu jak byłam to okazało się, że tylko serduszko dał mi posłuchać a usg nie zrobił. Ale widać tak trzeba - nie ma co za często maluchowi przeszkadzać ;-) Niby wszędzie piszą, że usg nie szkodzi ale nawet w nowych, amerykańskich książkach piszą że zaleca się po 1 usg na trymestr. Ale w pełni Was rozumiem - też najchetniej bym sobie zamontowała okienko w brzuchu ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Susełek1, niestety wszystkie ciężarne muszą wypić to coś i zrobić to badanie ... jest w programie tzw. badań obowiązkowych. A ja siedzę w pracy i tylko myślę, kiedy skończy się ten tydzień i będzie tydzień wolnego ... później wracam jeszcze na tydzień do pracy i biorę zwolnienie, mam już dość ... popołudniami jestem padnięta, nie mam siły bawić się z dzieckiem ... no i zaczyna mi wieczorami brzuch twardnieć, więc chyba pora zwolnić obroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak zwykle jak po ogień - zaraz zmykam na ostatni już basen z dzieciakami:) basienka77 - witam: ita - jest tak jak piszesz, trzeba pół roku czynnie pracować, żeby dostac 13-tkę. U mnie niestety nie będzie bo pracowałam 4 miesiące, potem l4 i macierzyński. Ale trudno się mówi, coś za coś:( Co do tych wizyt to się nie przejmuję, jak trzeba będzie to po prostu zapłacę i pójdę prywatnie. Dobro dziecka najwazniejsze. Karmelek - to masz termin jak moja bratowa:) Trzymaj się! Ja pierwszą ciążę poroniłam we wrzesniu w 6 tyg. więc rozumiem jak się teraz cieszysz:) suselek - oj nie ominie cię, nie ominie:P Gosiaa - tez mam tak z brzuchem, że twardnieje mi wieczorem. I to szczególnie z prawej strony, jakby mi ktos tam kamien wrzucił:( Uffodliczam dni - jeszcze dwa i wooooolneee!!! Pewnie po tygodniu zacznę narzekać, że nuda:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak zwykle jak po ogień - zaraz zmykam na ostatni już basen z dzieciakami:) basienka77 - witam: ita - jest tak jak piszesz, trzeba pół roku czynnie pracować, żeby dostac 13-tkę. U mnie niestety nie będzie bo pracowałam 4 miesiące, potem l4 i macierzyński. Ale trudno się mówi, coś za coś:( Co do tych wizyt to się nie przejmuję, jak trzeba będzie to po prostu zapłacę i pójdę prywatnie. Dobro dziecka najwazniejsze. Karmelek - to masz termin jak moja bratowa:) Trzymaj się! Ja pierwszą ciążę poroniłam we wrzesniu w 6 tyg. więc rozumiem jak się teraz cieszysz:) suselek - oj nie ominie cię, nie ominie:P Gosiaa - tez mam tak z brzuchem, że twardnieje mi wieczorem. I to szczególnie z prawej strony, jakby mi ktos tam kamien wrzucił:( Uffodliczam dni - jeszcze dwa i wooooolneee!!! Pewnie po tygodniu zacznę narzekać, że nuda:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie - ja też zapomniałam napisać, że witam nowe mamuśki - fajnie, że nas się więcej robi tutaj :) Karmelek - ja ciebie pamiętam i wiesz co wczoraj jakoś nawet pomyślałam sobie o tobie - ale to dziwne...tak się zastanawiałam, co tam może u ciebie się dziać...a tu proszę! tak więc gratulacje i bardzo się cieszę, że i ty masz powody do szczęścia :) jej..ja czekam z niecierpliwością, jak będę wiedziała już płeć, chyba do końca ciąży bym nie wytrzymała, jeśli mam możliwość się dowiedzieć :) - właśnie też chciałabym się już powoli przygotowywać na maluszka i coś pokupować..no ale jeszcze ze dwa tygodnie muszę wytrzymać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, wpadłam dziś do Wola Parku do kilku sklepów i kupiłam małej parę rzeczy... kupiłam w smyku kocyk i spiochy, w mothercare zestaw body na długi rękaw, kaftaniki i skarpetki 5ciopak... jakbym mogła to bym oglądała te rzeczy codziennie te co już kupiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odebrałam moje wyniki są podobne do ostatnich hemoglobina wiadomo spadła jeszcze niżej białych krwinek dużo czerwonych mało hematokryt niski. Mocz nie jest zły tyle że znów leukocyty mam eh trzeba będzie znowu preparat żurawinowy łykać:(takie wielkie tablety:( eh a glukozę na czczo mam dobrą a po 2 godzinach mam 104, napisali że norma do 99 jest ale to chyba dla normalnych pacjentów na internecie przeczytalam że poniżej 140 nie ma cukrzycy także się cieszę bardzo. Ale badania za nic w świecie bym drugi raz nie zrobiła heh:)Karmelek ja też Cię pamiętam bo czytałam forum od początku dołączyłam ciut później niż Ty eh szkoda że poroniłaś ale super że znowu jesteś w ciąży:)Limetka ja też muszę na wiadomość na płci poczekać do 20 maja jak się załapię na tą akcję dla mam przyszłych w galerii:)Goja odliczaj odliczaj:)fajnie że już będziesz niedługo odpoczywać:)mi też brzuch twardnieje czasem:)ale nie martwię się tym:)buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUPERNUDZIARA
czy kobitki nie wiecie co znaczy skrót od lekarza skierowanie do szpitala do opc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUPERNUDZIARA
o wiecie juz wiem odział patologi ciąży a ja myślałam i myślałam koleżanka jest w 40 tyg i mala na swiat nie chce wyjsc hehe i dopiero za tydzien do szpitala ma sie zglosic ciekawe do ktorego tyg my bedziemy czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia - to nieciekawe masz te wyniki? A jak hemoglobina? Bo jak spada poniżej 11 to czesto lekarz przepisuje żelazo. Czytałam ostatnio, że jego braki sa bardzo szkodliwe dla dziecka. supernudziara - oj oby nam wyszły w terminie! Okropne jest takie czekanie. Moja kuzynka tydzień leżała na patologii, a była juz dwa tyg. po terminie. Zamartwiała się okropnie. Ponoć dziewczynki każą na siebie czekać:) Ja już po basenie. Popływałam, wymasowałam się i padam:) Obym tylko szybko dziś usnęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. A ja zadzwoniłam do innego lekarza, zapisał mnie na 2 maja, pytałam o to usg, to mówił że robi wg tc od miesiaczki, około 22tc. Wierzę mu, jest ordynatorem w naszym szpitalu. Nie wiem jakim cudem jej wychodziły dzis takie dziwne obliczenia, że ciąża wg niej to było 19-20tygodni. A zaczynam już 24. Ona twierdzi że w sierpniu nie urodzę tylko około 5.09. Zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No szałowe nie są Goju te wyniki ale no pocieszam się tym że w ciąży tak lecą właśnie te wyniki. Hemoglobinę heh póki co mam równiutko 11 właśnie:) z badania na badanie mi spada więc pewnie następne badanie pokaże poniżej 11 a może i nie:)zobaczymy:)na razie lekarka nie kazała mi nic brać na nią. Tragicznie chyba nie jest tak że się nie łamię:)jakoś ten cukier w normie mnie ucieszył że resztą się nie martwię:)Ja też życzę i sobie I Wam żebyśmy wszystkie ładnie urodziły w terminach:)myślę o tym coraz częściej jak to będzie wszystko do końca:)niby już nie tak długo a jednak jeszcze tyle czasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu mój lekarz ma teorie ze musza lecieć bo to Dzidzia ciągnie :) mam dokładnie takie jak Ty nie martw się powinny się zatrzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia - też mam jak ty, ostatnio równo 11 i od początku leci w dół. Ale widocznie tak ma być:) Poganialiśmy po dworze z młodym i trzeb się szykować do spania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga.S
Cześć dziewczynki :) A ja nadal cierpię na bezsenność, noc w noc 4:00 - 5:00 a ja tak ślęczę i spać nie mogę... I właśnie tak mi na myśl przyszło czytając Was, że zupełnie nie wiem jak skompletować wyprawkę dla Małej (termin mam na 23/08). Nie wiem czego po ile sztuk i w jakim rozmiarze kupić, żeby nie przesadzić i żeby było odpowiednio dobrane do pory roku. Może to głupie pytanie, ale ja naprawdę potrzebuję jakiś wskazówek na początek... Dziewczyny poratujcie!!! Podpowiedzcie, jaki planujecie lub macie zestaw ciuszków dla Waszych Maluszków na pierwsze miesiące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Aga, mam na ten sam dzień termin...ja podstawy wyprawki wzięłam z tego co sugeruje szpital by wziąć do porodu...mój ma taką listę: http://www.szpital-inflancka.pl/site/co_zabrac i zwiększam ją tylko bo skoro tyle rzeczy chcą na 3 dni to tak pomyślałam ze warto mieć tego 2 x tyle... jeszcze tu mam coś takiego: http://www.familyservice.pl/Ciaza/Przygotowania-do-porodu/przewijak-kosmetyki-ubranka-pieluszku ale wiem ze jak wejdziesz np. na allegro to tam ludzie sprzedają uzywane zestawy i można tylko podpatrzeć co w nich jest :) a do tego to pewnie tutaj dziewczyny też wiedzą sporo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzik.w_86
cześć dziewczyny :) witam wszystkie sierpniówki. My też mamy termin wyznaczony po wielkości dzidzi na sierpień dokładnie na 12.08, aczkolwiek według okresu wychodzi mi ok 24 lipca. We wtorek też miałam badanie glukozy 75 g po 2h, ale ohydztwo, no ale szybko wypiłam i zapiłam wodą, mam nadzieję, że wyniki będą dobre. Dzidzia juz coraz bardziej dokazuje, ale to jest świetne uczucie. Czasami też w nocy się budzę i nie mogę spać, ale już chyba znalazłam na to sposób. Ostatnio jak obudziłam sie o pierwszej zaczęłam oglądać telewizje, ale nic nie pomagało, to zaczęłam...uczyć się słówek z hiszpańskiego. I powiem Wam że na efekty długo nie musiałam czekać, od razu mnie zmogło :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję wszystkim za przywitanie :). Basia2410 ja na wrześniówkach miałam taki sam nick, tylko czarny-nie umiem go teraz zmienić, (teraz zobaczyłam jeszcze błąd, bo pisałam basienka zamiast basieńka), może nie kojarzysz, bo też mało się odzywałam... Co do wyprawki, to ja nie przywiązuję aż tak wielkiej wagi do kolorów odnośnie płci, ale póki co będę kupowała rzeczy neutralne... Trochę się denerwuję, bo jutro mam badanie glukozy-a nie przepadam za słodyczami. No ale jak mus to mus. Nie ja pierwsza i nie ostatnia :)... Pozdrawiam słonecznie z Bieszczad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×