Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Hej:)ja wróciłam niedawno z Krakowa:)byłam na zakupach:)tych pierdółek się uzbierało trochę heh:)nie kupiłam tylko podgrzewacza aspiratora termometru elektronicznego i kosmetyków . Zamówię podgrzewacz termometr i aspirator na allegro. Jeden komplet pościeli jeszcze zamówię bo jeden mam. Materac kupiłam na allegro.I na śmierć zapomniałam o pieluchach a były w takich zestawach fajnych w entliczku eh trudno. I to by wychodziło że mam wszystko??masakra jakoś to szybko poszło:)ubranka jak popiorę to zobaczę czego brakuje ale chyba wszystko będzie:)Aaaa miałam Wam pisać że w Realu jest promocja za 84 zł takie pudło pampersów z Pampers chyba ze 100 tam ich jest hehe każdy miał w koszyku po pare tych pudeł heh. Ale widziałam że zostały same 3 4 5 więc piszę Mamom które już mają pociechy:)I 6 paczek chusteczek nawilżanych też z Pampers za 26 złotych. Nie wzięłam ich i żałuję:)ja kupiłam pampersy z Pampersa Sensitive newborn 70 parę sztuk. Miłe takie zakupy:)teraz coś humor mi się popsuł mocno, a na zakupach byłam zadowolona że hej:)eh trudno czasem tak jest:)dla siebie nie mam narazie niczego do szpitala prócz majtek tych jednorazowych heh:)też muszę koszulę zamówić na allegro i w rossmanie kupić te małe produkty.No i w przyszłym miesiącu wózek i by było wszystko:)eh no nic Dziewczynki wena gdzieś uciekła:(zyczę dobrej nocy Kochane:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja myślę już usilnie o skompletowaniu wyprawki, oglądam na allegro i tak znalazłam sprzedawcę raj rodzica- u niego np. komplet 5 szt.pieluszek tetrowych kosztuje 8,27 zł (czyli wychodzi 1,65 zł za jedną-to naprawde niewiele,wszędzie są od 2,5zł wzwyż), prześcieradło frotte 13,30 zł, można kupić sporo drobiazgów typu podkłady poporodowe,wkładki laktacyjne, kolorowe pieluszki flanelowe za 3,69 (u mnie w sklepach są po 5 zł)...etc. a takie pytanie-czy cena jaka jest u tego sprzedawcy za pieluszki Pampers Newborn 43 szt -26,85 zł- jest dobra????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta*
Pampersy małe w rossmanie 27 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Susełek - oczywiście, kazdy sam wybiera rodzaj pieluch i ja zawsze podziwiałam kobiety decydujące się na tetrę. Nie znam dobrze danych na temat zdrowotności pieluch, więc nie będę się spierać:) Wiem po prostu, że będę miała tyle obowiązków przy dwojce dzieci, że zabawa w tetrę by mnie chyba dobiła. Kurcze ale idziecie z tymi zakupami! Ja mam właściwie wszystko upatrzone, tylko zamówić i zapłacić:) Te koszule nocne calkiem fajne i niedrogie! Chyba zamówię sobie dwie. Szlafrok mam taki frotte, ale po porodzie zawsze jest trochę zimno, więc może dam z nim radę. W końcu będę w nim wychodzić tylko do wc. A kupować mi szkoda nowy, bo w domu nie używam. Padnięta jestem po zajęciach a jutro znowu na 8 trzeba wstać. Zmykam więc do łóżka. Miłej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pampersy 43 szt dla noworodków są na doz.pl za 20 zł teraz tylko trzeba się tam zarejestrować:) u mnie w rossmanie są po 22 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja napiszę z innej beczki całkiem :) Pytanie do dziewcząt z UK :) Nie znacie kogoś kto ma do wynajęcia pokój jedynkę? Mój P. w czwartek jedzie i szukamy pokoju w Londynie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja napiszę z innej beczki całkiem :) Pytanie do dziewcząt z UK: Nie znacie kogoś kto ma do wynajęcia pokój jedynkę? Mój P. w czwartek jedzie i szukamy pokoju w Londynie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30już30 zrobiłam większe zakupy w raj rodzica na allegro, tetra super - kupiłam i te kolorowe i te białe...wszystkie poniżej 2 zł nawet te 80x80 cm czyli spore. warto kupić kilka rzeczy i raz tylko za przesyłkę biorą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3ojuż30
o to świetnie, to ja się zdecyduję na tego sprzedawce, wybrałam u niego same drobiazgi wprawdzie ale na kwote ok.150 zł sie uzbierało w tym właśnie kolorowe pieluszki flanelowe i tetra biała wiec ta przesyłka bedzie sie opłacac. dzięki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomyłka w loginie, wracam jako czarna :) Bolą mnie dziś łydki jakby po nadmiernym aerobiku a ja przecież nic nie robiłam....czyżbym przespała skurcze łydek ubiegłej nocy...? W ogóle czuję sie różnie, czasem kiepsko, brzuszek mam spory-już 104 cm w najszerszym miejscu! szok:) i przytyłam 8 kg, ale jak czytam poradniki to jest to książkowo jak na 27 tc...choć wolałabym oczywiście przytyć o wiele mniej niż standardowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, zdecydowaliśmy się nazwać synka WIKTOR- Goja ukłony w stosunku do Ciebie :) Będziemy mieć Karolka i Wiktorka Do tej pory miał być Szymek ale choć sama wymyśliłam to jakoś nie mogłam sie przyzwyczaić do tego...i od dziś rośnie mały Wiktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30juz30 - wzruszyłam się:) Uwielbiam to imię i cieszę się, że innym również się podoba:) Dziewczyny dajcie link do tego sprzedawcy, bo cos nie mogę znaleźć po nazwie. Ja po weekendzie zajęć byłam tak wykończona, że na dwie godziny musiałam się położyć. Dzięki bogu jutro nie muszę iść do pracy, bo byłoby kiepsko! A poza tym planujemy za trzy dni wyjechac na wakacje i mój mąż wymyślił Chorwację. Trochę mam obawy, bo to 1000 km, sama nie wiem. Lekarz mówił, że nie widzi przeciwskazań do podróży, poza tym pogoda dużo lepsza. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja ja z mężem wybraliśmy się autem do chorwacji w końcówce sierpnia zeszłego roku, było super!! my jesteśmy tchórze samolotowe więc wszędzie tylko autem...ciezko powiedzieć jak zniesiesz podroż w ciazy ale jedzie się fajowo bo widoki nieziemskie, piekny kraj...tylko mega gorąco wiec klimę sobie nastaw na większą temperaturę bo mój Mąż pierwszą noc myślał ze się dusi zanim się przyzwyczaił wiec w ciazy moze być też ciężko..ja byłam tydzień w miejscowosci Umag, a tym roku jada moi znajomi z 6 miesięczną córeczką.. także powinnaś być zadowolona z chorwacji, jedzie się szybko bo wszędzie autostrady i zero dziur w drodze więc ile fabryka dała pod maską możecie jechać :) link do raj rodzica: http://allegro.pl/show_user.php?uid=21186118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy któraś może wypisać ile czego jest potrzebne do szpitala dla nas do higieny? w sensie: - majtki jednorazowe - majtki wielorazowe - podkłady bella do majtek - podkłady pod pupę na łożko czy może jeszcze coś innego? nie wiem ile tego kupić a dodatkowo to tyle miejsca zajmuje bo jest dosyć spore objętościowo jakim żelem do higieny się myć po porodzie? wiem że mydła nie zawiera laktacyd ale moze jest coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asulka 358 majtki wielorazowe albo jednorazowe - to chyba zamiennie, chyba nie warto kupować tego i tego. Ja np. kupiłam sobie opakowanie majtek jednorazowych 7 sztuk w środku. Jak zużyję będę już chodzić w bawełnianych albo w miarę możliwości bez. W sierpniu pewnie ciepło będzie a rana jednak najlepiej goi się wietrzona. Jeśli chodzi o podkłady poporodowe to zakupiłam dwie paczki tj. 20 szt, w domu będzie mi wygodniej już w dużych podpaskach poprostu. Podkładów na łóżko w naszym szpitalu się nie kupuje, sami dają. Do domku można sobie kupić ale też nie za dużo. No ale każdemu co innego pasuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!! 30juz30 super imię wybraliście:) Goja ja też w zeszłym roku byłam w Chorwacji samochodem, bo lubimy być niezależni jadąc na wakacje, trasa faktycznie super, my odpoczywaliśmy w Trogirze-mogę w 100% polecić w pisany an listę UNESCO:) Myślę ze za rok lub dwa znów tam pojedziemy już z małą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;-) Goja co do wakacji to od Ciebie zalezy ;-) ja w ciazy z malym lecialam samolotem tylko do norwegii a tam jednak chlodniej ale w maju jeszcze nie jest tak goraco jak wlasnie lipiec/sierpien wiec powinno byc ok majtki jednorazowe ja kupuje tez tylko do szpitala ale wezme 2 opakowania bo pamietam ze maz mi dokupywal i wzial rozmiar s! wiec wole mu takich spraw znowu nie powierzac hehe podklady tez tlyko do szpitala 2 opakowania w domu to podpaski wieksze a podklady u mnie w szpitalu tez sa jesli chodzi o zel do higieny to jak z malym bylam w ciazy to byla teoria ze moze byc ten ktorym sie myje w ciazy albo bialy jelen, ja kupilam bialy jelen i teraz tez tak zrobie i dokladnie najwazniejsze to wietrzyc ktoras z Was pisala o pasie poporodowym pani teresa widzialam ostatnio w hurtowni jak bylismy i z tego co pamietam ta dziewczyna ktora o nim pisala chyba polecala czy sie myle?? ;-) bo nie wiem na jaki rozmiar sie zdecydowac.. ja mialam sie zmierzyc w brzuchu ale maly gdzies wcisnal juz miarke;/ ale jak patrze na zdjecia z olkiem ten etap i teraz wygladam na brzuchu podobnie my sie zdecydowalismy na Kaje jesli chodzi o imie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti ja mam karte doz dla mamy i malenstwa wystarczy ze pojde z ta karta i kupie czy jakies zamowowienie trzeba zlozyc? aa kupilismy juz lozeczko maz jednak wzial drewaniane i materac od razu poki co stoi w piwnicy, posciel uszyje mi mama zajmuje sie tym i bedzie jej milo napewno, kupilam tez pieluchy tetrowe i flanelowe w czerwcu podjade tlyko bo te higienicznie juz rzeczy badz na poczatku lipca, miejsce w szafie dla malej tez zrobilam ciuchy polozylam ale prac bede w lipcu jak sie bede dobrze czula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta ja dopiero założyłam tę kartę i czekam aż mi przyślą więc niestety nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka358 - a na stronie szpitala, w którym chcesz rodzić nie ma informacji co wziąć? W moim jest i z rzeczy dla kobiet widzę, że piszą tylko o szlafroku, 2 koszulach, kapciach pod prysznic i majtkach jednorazowych. Jak leżałam w nim rok temu po poronieniu to w łazience leżała cała paczka takich wielkich podkładów, można było korzystać do woli, nawet pozwolili zabrać do domu. Wiktor piękne imię! Goja - jak lekarz nie zabrania to wyjazd zależy juz tylko od Ciebie i od męża. Jak znosisz upały i czy mąż zajmie się dzieckiem. Jakbyś sobie mogła tylko leżeć pod parasolem i odpoczywać to czemu nie :-) Podejrzewam, że przy małym dziecku to i tak robicie przerwy w podróży. Ja bym się nie zdecydowała bo ciężko znoszę temperatury powyżej 20 stopni no i jak tylko się zmęczę to od razu mam skurcze i bałabym się że urodzę poza Polską - ale są kobiety które biegają do porodu i świetnie się czują. Dziewczyny a po co jest ten pas poporodowy? Z tą wagą podczas ciąży to mogę napisać bo akurat przerabialiśmy ten temat na szkole rodzenia - że wszystko zależy od naszej wagi wyjściowej. Jak miałbyśmy nadwagę to przytyć powinno się mniej, jak wagę normalną to oblicza się, ze około 20% masy ciała możemy przybrać, a jak niedowagę to nawet do 20 kg. Nie ma co się mierzyć pod jeden sznurek :-) A nie boicie się robić większych zapasów pampersów? Tak jak słucham dzieciate koleżanki to czasami sie zdarzają uczulenia na dane pieluchy i wtedy jest poszukiwanie innej marki. Podobno Belli Happy są bardzo dobre bo mają dużą zawartość bawełny - ja sobie takie kupię do szpitala i na pierwsze tygodni aż kikut pępuszka nie odpadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja ale masz fajnie:-) :-) chorwacja tez mi sie marzy hmmmmm:-) :-) My to chyba sobie w myslach czytamy:-) tez znalazlam na allegro pieluchy tetrowe w fajnej cenie patrze a to ten sam sprzedawca o ktorym piszecie:-) jestem juz zdecydowana ale musze do czerwca poczekac. Patrzylam majtki wielorazowe ale nie wiem czy roz s znajde. Moim zdaniem sa lepsze. Bella podklady 2 paczki kupie bo w szpitalu daja a w domu jak zuzyje to kupie zwykle dlugie podpaski. W pierwszej ciazy w ogole tych podkladow nie kupowalam sprawdzily sie bella nova maxi ze skrzydelkami bo fajna bawelne maja. Pisalyscie ze tetra fajna:-) wiec po co przeplacac:-) tez zawsze patrze zeby raz za przesylke placic:-) Asiulka podkladownna lozko nie kupuje ale jesli uwazasz ze ci sie przydadza w domu to kup ale w szpitalu daja wiec po co masz sobie miejsce zajmowac niepotrzebnie. A zel do higieny to wedle uznania duzo kobiet uzywa ostatnio szarego mydla albo w plynie mydlo bialy jelen. Po pierwszym porodzie podmywalam sie zelem ktory uzywalam w domu po kazdej wizycie w toalecie . Z tego co pamietam jesli komus ziaja sluzy to jest plyn do hig. intymnej po porodzie z makiem polnym:-) teraz to taki wybor dawniej tak nie bylo. Nadmanganian potasu kobiety tez uzywaly kiedys zamiast tantum rosa bo ma dzialanie bakterjobojcze i lecznicze. Wiem ze to stary sposob ale sprawdzony:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suselek ja nie robie zapasow pampersow ani chusteczek bo wlasnie nie wiem jak to bedzie. Moja bratowa kupila chusteczki pampers w promocji 4pak byl i co maly mial takie uczulenie na nie ze musiala je oddac komus ech kase sie wyda a tu niespodzianka. Cos dzis pisanie na raty mi wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Quore88
Dziewczyny ja tez sie zarejestrowałam na doz. i czekam na karte, jednak te pampersy jak narazie sa niedostepne, co do wyprawki to widze ze nie jestem sama ze tak sobie powoli z nia koncze :) ja zaczełam od tzw. pierdołek ( mata do przewijania, butelki, smoczeki, tetry, bezpieczne wałeczki, frida, itd itd) .... teraz zostały powazne zakupy łozeczko(z całym wyposazeniem) i wozek ale tylko gondola :) od siostry bede miala super spacerowke, i wiele innych rzeczy podgrzewacz, fotelik samochodowy z kompelu ze spacerowki, chodzik, nosidełko, spiworek do wozka, czeeekam juz 4 tygodnie paczuszka płynie do mnie prosto z Nowego Jorku ;) jestem siostrze bardzo wdzieczna bo naprawde sporo kasy jest zaoszczedzone, no i pampersiki trzeba kupic bo jeszcze nie mam, zastanawiam sie jeszcze czy teraz kupic laktator czy jak juz urodze i okaze sie ze bedzie potrzebny ... bo nie wiem czy mi sie przyda czy wy tez planujecie sie w niego zaopatrzec ? co do majteczek poporodowych to zakupiłam na allegro 4 sztuki mam nadzieje ze wystarczy na okres pobuty w szpitalu goja co do wyjazdu to tez bym troszke sie bała .... ale wsumie nie bedziesz isccc tylko siedziec wygodnie na tyłku ... ;) troszke mecząca podroz ale skoro lekarz nie widzi przeciwskazan no to czemu nie ... asiulka358 majtki jednorazowe 4 podklady bella 2 opakowania... zawsze mozna poprosic swojego meza/chlopaka/ mame o dowiezienie ;) podkłady chciałam kupowac ale sa w szpitalu zapewione wiec tyle z głowy ja chce kupic tantum rosa slyszalam wiele dobrego no i słynne mini produkty z rossmana :) swietna rzecz bo jak byłam ostatnio w szpitalu to kosmetyczka zajeła mi poł torby takze napewno sie w nie zaopatrze wkładki laktacyjne kilka sztuk wiezme ze soba ... recznik papierowy i podkłady na deske wc mysle ze tyle ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za slowa otuchy i zachęty co do wyjazdu:) A więc jedziemy na bank w czwartek po południu. Ale się cieszę!!! asiulka - ja w pierwsze j ciązy miałam ok. 10 szt. majtek takich z siateczki (bardzo je polecam), podkładów miałam 2 paczki podobnie jak dziewczyny i się przydały, w domu używałam jakiś dużych podpasek. Co do podkładów na łóżko tez bardzo polecam, bo u nas w szpitali dają tylko ligninę, która przemaka. Ja bardzo krwawiłam po porodzie, nie wiem jak teraz będzie, ale na pewno kupię tak z 5 sztuk do szpitala. Mydło do ran to tylko szare biały jeleń - teraz jest w dozowniku, więc bardzo wygodne. Ja mam jeszcze butle po operacji z zeszłego roku. A i któraś z was pytała o blizny po operacji. Ja rok temu mailam wycinany woreczek i mam blizny. Nic mi sie z nimi nie dzieje i lekarz mowił, ze nie są przeszkodą w ciąży. Jedna mnie bardziej swędzi, ale jest ok. aneta - ja pisałam o pasie pani teresa i bardzo polecam:) Wygodny i spełnia swoją funkcję. ale kup tak ciasny, zeby brzuszek ścisnął po porodzie:) Co do doz to musisz sie zalogowac na ich stronie, złożyc zamówienie i czekać na maila, w którym cie poinformują, ze produkt jest już do odebrania. Cena pokazana jest przed rabatem a już w aptece pokazujesz kartę i naliczaja ci znizkę. Odbiór tylko osobisty w wybranej aptece. Suselek - spróbuj najpierw tych happy, bo ja je miałam i wydawały mi sie bardzo kiepskie:( Są sztywne, grube i duże. No i wycięcie na pępek nie pasuje za bardzo, więc i tak trzeba zawijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, nie moge sie doczekac już tego porodu! W pierwszej ciąży chodziły za mną wielkie obawy, a teraz wiem co mnie czeka, widze to oczmi wyobraźni i już bym chciała tulić malenstwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe mamy dawno sie nie odzywałam nie miałam sił do pisania. Widzę że zakupy ostro ruszyły fajnie:) co do pampersów to fajne są bella happy i day z biedronki , do higieny po porodzie też uważam że biały jeleń najlepszy, mi jeszcze podpaski poporodowe zostały po poprzednim porodzie ,ale dokupie bo mi dużo zeszło fajne te mini produkty chyba tez sie zaopatrzę. Chociaż teraz pójde i tak z mniejszą torbą :) Goja mi się wydaje że upały to ty przezyjesz tylko podróż cię wykończytyle godż w samochodzie ja w zeszłym roku jechałam tylko 200 km w 25tc i nie wiedziałam jak mam siedziec w samochodzie ,albo na leżąco z tyłu:) ale i tak fajnie w wodzie sobie poleżysz super. Widzę że już wiekszośc imiona wybrała no i dobrze bo miałam taką laskę co nie wiedziała jak dac na imie i tak dziwnie mieć dziecko i mówić mu tylko synu cały czas. A wpasie mam równo 100cm:) koniec 24tc a na wadze +4,5 kgale to w tym miesiacu tak przywaliłam bo wcześniej trochę schudłam. Powiem wam tylko tyle że lubie was czytac ale pisać juz mi się nie chce zabardzo wiec od czasu do czasu się odezwę trzymajcie sie:) róbcie te zakupy i piszcie ile maluchy już wazą +\-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy moglybyscie wyslacjakies linki np z allegro z tymi podkladami, bella, majtkami, bo ja nawet nie wiem jak to wyyglada i czego dokaldnie szukac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka - własnie tej podróży najbardziej się boję. Bo upalów nie będzie, powyżej 20 stopni o tej porze roku, zresztą w aucie jest klima:) Będziemy robić długie przerwy. W brzuchu ja mam 105 cm, dzisiaj się zmierzyłam:) A z wagą, hmmm szaleje ta waga że hej! Czasem z dnia na dzień mam 2 kg na plusie, potem spada, więc staram się liczyć co wizytę u gina. W każdym razie rosnę, z czym trzeba się pogodzić. pandora - w pierwszej ciąży moj mąż zachowywał sie podobnie. Teraz albo ja mam inne podejście, albo jest inaczej. Na pewno to minie, jak urodzi wam się dziecko. Mój M. pojechal do pracy a ja wzięłam się za sprzątanie. W weekend mailam zjazd, więc nadrabiam zaległości:) Idę umyś łazienkę i podłogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tantum Rosa się zgodzę, bardzo przydatne, i duża ulga , już zakupiłam. Ajeśli chodzi o laktator- ja uważam ze się przyda prędzej czy pozniej, może do szpitala niekoniecznie, choć moze pomóc przy nawale pokarmu, w każdym razie ja się zaopatrzę na wszelki wypadek odrazu. A jakie są Wasze opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×