Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Pandora a moje dwie baaardzo bliskie przyjaciółki zorganizowały swoje wesela jedna 01.09 a druga 08.09 :( jedna bierze ślub po 9 latach od cywilngo a druga po wielu nieszczęśliwych związkach i wiem ze mnie nie bedzie co mnie smuci bardzo...ale ich radość jak dzwoniły powiadomić o weselu a ja je wtedy powiadomiłam o Dzidzi była tak ogromna że troszkę mi lżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmieniły się plany i już nie jedziemy do Chorwacji. Pogoda ma być kiepska, ciągle deszcz. Więc z ciekawości wybraliśmy sie rano do biura podróży, że może się cos trafi. No i się trafiła Grecja:):) Jutro wylatujemy:P Cieszę się jeszcze bardziej!!! Co do majtek, polecam z siateczki. Pampersów 2 dużo nie kupujcie, lepiej więcej nr 3. Ja od czerwca biorę się porzadnie za kompletowanie wyprawki. Pandora - ja miałam termin na 28 października, 4 października poszłam na wesele a 18 urodziłam. Więc możesz nie zdążyć, ale to slub brata, więc trzymam kciuki, zeby się jednak udało być przynajmniej do oczepin. A potem możesz prosto na porodówke:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki dzieki za info z tą kartą i DOZem...w 3 dni karta przyszła i mogę zaraz akupować ze zniżką :) buziaki dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jeśli chodzi o promocje na stronie doz.pl nawet jeśli się skonczyły na stronie, to można podejść z kartą do apteki i tam mogą jeszcze trwać więc popytajcie jakby kogoś interesowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandora opłaca sie te paczki po 5 szt za 8 - 9 zł ale oczywiscie jak kupujesz coś jeszcze...przesyłka listowna z 5 zl ja mam pytanie z czego ma byc materac do łóżeczka?? ceny materacy sa od 50 zł do 700!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiula-ja kupiłam materac gryka kokos pianka i tak na przemian 6 warstwowy. płaciłam około 200zł juz nie pamietam dokładnie. z tego co wiem to właśnie gryka kokos i pianka sa najczęsciej kupowane. co do majtek poporodowych to powiem wam ze ja kupiłam L i tak z przodu odstaja z tyłu odstaja a w nogach jest ciasna gumka i mnie gniotą;) i nie wiem jaki rozmiar mam kupić bo w XL wiem że sie utopie;) mame poprosiłam żeby mi w pl kupiła takie jak bokserki bez gumki na nogach. podkłady poporodowe kupiłam i wszystkie były bez skrzydełek. a ja jestem jednak za tym zeby były. ale mąz znalazł mi w jakimś sklepie ze sktrzydełkami i sa naprawde super. ale jakie grube i długie to szok;) dziś byłam bardzo zaskoczona, położna zadz do mnie ze czy moge dziś przyjśc na sprawdzenie czy z dzidziusiem wszystko ok. powiedziałma ze wizyte mam dopiero 6czerwca. a ona że dzwoni z pogotowia bo wie że byłam 3 dni temu i oni chcą mieć pewnośc że jest ok i chcą zrobić ktg i to na skurcze. byłam i wszystko ok. skurczy nie było, małemu serce waliło jak szalone. i badał mnie ginekolog i stwierdził że szyjka tylko miękka ale zamknieta. mam dbac o siebie i w razie czego dzwonic na porodówke jak by cos sie działo. w kwietniu przed swiętami miałam robione 2 zeby w pl. mam plomby a żeby bolą od wczoraj jak cholera;( mam wizyte za tydz. chce bez znieczulenia ale zobacze czy dam rade;) dzis jak byłam na badaniach przywieźli na porodówke pania ze skurczami co 3 minuty i była taka spokojna że nawet nie pisneła ani słowa że coś boli, jak zbliżał sie skurcz to zagryzała małą poduszke i dalej siedział;) ja to chyba bede sie darła na cały szpital;) miłego dnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja- zapytaj czy nie musisz mieć zaświadczenia od lekarza że możesz latac samolotem po 27 tyg ciazy. bo wiem że linie lotnicze robią z tym problemy. mi połozna powiedział że takiego zaświadczeni by nie wydała bo niby krótki lot ale ciśnienie jednak inne. a i od wczoraj mam podłogi czyste mąz wkońcu umył;)) pandora-sukienka sie nie martw wystarczy tylko troszke poszukac. a to bedzie lato założysz długa sukienke letnia dopniesz kwiatka i napewno bedziesz super wyglądać. moja kuzynka miał tak wesele siostry. była w 9 miesiacu i miała na sobie właśnie lettnia długa sukienke dopieła kwatka i wyglądała super. jak pokazała pod sukienka jakie ma nogi opuchnięte to zrozumiałam jak sie czuje. ale z wesela była zadowolna itydz pózniej urodziła syneczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula - ale mnie nastraszyłaś z tym zaswiadczeniem! Ale dziekuję za taką informację, sprawdziłam i w tych liniach chcą taki papier od 32 tygodnia:) Co do majtek polecam tej firmy - Molipants, majtki siatkowe, 3 szt 6.89 2szt. 13.78 Można je używac wielokrotnie, są z siateczki super trzymają podkład i przepuszczają powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula - masz rację, jakcos to bym od razu dzwoniła do gina, tak więc dzięki za info:) A ten komplecik na chrzest zamówiła moja szwagierka:) Jeszcze go nie dostała, ale myślę, że będzie super. Ok, my już prawie spakowani, reszta nad ranem, bo to kosmetyki. Młody wykąpany, zaraz idzie spać. Ja to chyba z wrazenia nie zasnę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny trzymajcie sie bedzie dobrze! wszystkie bez wyjatku musimy dotrwac do swoich terminow ;-) Goja udanego pobytu! ja mialam jednorazowe przy malym w szpitalu bylo mi wygodniej wyrzucic odrazu z tym podkladem a w domu juz w normalnych chodzilam bo i podpaski wieksze nosilam nie te podklady i teraz tez takie kupie kasiula piekne! ja to bym wszytsko brala jak widze te ciuszki dla dziewczynek ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja:-Dwypoczywaj super z ta Grecja wam sie udalo:-Dnabierz sil:-Dnormalnie musisz miec usmiech od ucha do ucha hi hi:-Dpandora jesli procz majtek cos bedziesz zamawiala to pewnie ze sie oplaca;-)ja wielorazowe kupie ale anetka dobrze napisala ze wygodniej wyrzucic z podkladem ale kazda wybierze jak uwaza:-)a jesli chodzi o materac to z wlasnego doswiadczenia sie nie wypowiem bo z corka mialam z gabki ale siostra miala gryka-kokos to starsza na gryce 'nie lubila' spac. Kasiula ciesze sie ze sie toba tak zainteresowali:-*bedzie dobrze:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki;)ja po 2 zajęciach w szkole rodzenia dziś eh ćwiczenia wykańczają mnie heh potem w domu padam:)dziś prowadził lekarz opowiadał o porodzie itd itp masakra zaczynam się bać heh:)Goju ale Ci fajnie:)odpoczniesz sobie;)a że nie Chorwacja to co tam:)ja narazie tych majtek żadnych nie mam kupiłam fizelinowe takie ale ponoć lepsze te siatkowe są więc kupię te siatkowe i podkłady do nich. Mi dziś siostra przywiozła ostatni wór ciuszków po synku:)i fotel wiklinowy bujany będę się bujać z maluchem:)tych ciuszków mam walizkę torbę i wór heh kupiłam dzisiaj proszki, oczywiście za jelpem zlatałam się jak głupia nigdzie kompletnie nie było kupiłam lovelę, w rossmanie jest promocja 20 zł za 1,8 kg i do koloru i do białego to jakbyście potrzebowały kupić to jeszcze parę dni jest promocja;) Muszę zacząć prać to wszystko nie chciałam bo zimno było i w mieszkaniu by mi się kisiło to. Ale jutro ma być cieplej już może zacznę jutro:)a potem prasowanko:)Mąż złoży komodę to poukładam sobie potem rozmiarami:)nie wiem czy mi miejsca starczy heh:)coś mam twardy i taki napięty brzuch dziś może za dużo na kolację zjadłam heh:)w sobotę usg trzymajcie kciuki żebym się załapała bo będzie dużo chętnych:)życzę dobrej nocki Kochane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć z rana! Ja coś nadrobić Was nie mogę, muszę trochę poczytać!!! W poniedziałek byam u lekarza, wszystko ok, mały waży 667g. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Basia to trzymam kciuki i czekam na wiesci ;-) "troszke" ciuszkow faktycnie masz hehe ja zawsze myslalam,ze jak bedzie dziewczynka bedziemy musieli kupowac a tu sie okazalo ze kumpela dla mnie odklada, meza kolega ma corke z grudnia 2011 tez juz odklada(juz nawet jakis worek czeka na odbior) i jeszcze znajomi ktorym pozyczylismy ciuchy i kilka rzeczy po malym maja po swojej siostrzenicy (lyko nie pamietam czy z jego czy z jej strony ;-) ) wiec tez trovche jest tymbardziej ze ja po malym tez duzo odlozylam takich uniwersalnych pandora ja ksiazek nie czytalam ale nie mialam nigdy problemu tez z zasypianiem i nockami mlodego wiec tyle od siebie co moge dodac to trzymac sie rytualow od poczatku (kapanie jedzenie spanie) wyciszyc przed snem i niektore dzieci zasypiaja ze smokiem i pieluszka tetrowa inne bez niczego wiec jak widzisz wiem nie wiele hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dziś na 19 drugi "zjazd" szkoly rodzenia, nie mgoę się doczekać bo wreszcie będzie o porodzie, i o roli osoby towarzyszącej wiec jestem ciekawa reakcji męża który panikuje że poród to wojna i wszędzie tryska krew :) będzie wesoło...a w niedzielę na szkole są ćwiczenia z oddechu itd więc zapowiada się fajowo... chodziłam dziś po sklepach i spisywałam ceny pampersów i powiem Wam że na tej promocji DOZ jest mega tanio.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już jestem po 4 zajęciach na szkole rodzenia i muszę powiedzieć, ze po początkowych "nudach" o żywieniu, ostatnie zajęcia o I fazie porodu były super. Co raz lepiej grupa się poznaje i jest co raz fajniej. ćwiczenia też dobre, na szczęście nie są jakieś super forsujące, raczej takie na oddychanie, rozciąganie, mięśnie kegla czy na bóle kręgosłupa. i ćwiczymy tylko na co drugich zajęciach. Jeszcze mi zostało 8 spotkań (po 2 godziny) i zwiedzanie szpitala. Byłam bardzo sceptyczna ale jednak te zajęcia zaczynają dawać jakieś rezultaty. np ostatnio było co spakować do szpitala :-) Z tymi majtkami to położna mówiła, żeby kupić największe bo często dziewczyny kupują za małe i one mają potem problemy z nałożeniem :-) Podkłady na łóżko w moim szpitalu są ale już podkłady higieniczne trzeba sobie kupić. A dla dziecka to tylko pampersy i chusteczki - resztę dają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i było o tych wodach płodowych i o tym co u Sikorki, że często można pomylić z upławami, które pod koniec ciąży też się robią wodniste i dużo ich więcej niż normalnie. Położna powiedziała ważną rzecz - że jak się taki wyciek trafi i że jak jedziemy do szpitala to zeby koniecznie wziąć tę wkładkę zmoczoną. Oni mają taki płyn, którym polewają wkładkę i można od razu zobaczyc czy to był wyciek wód płodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzielę się bo myślę, że to ważne :-) sama bym przed wyjściem dokładnie się umyła i wymieniła wkładkę na świeżą :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Susełek ja też dziś miałam wizyte i byłam u takiej fajnej lekarki co też mi wytłumaczyła o tych upławach. A wątpię zeby w moim szpitalu mieli taki płyn do sprawdzania co jest czym. Straszne zacofanie. A ja dziś chodzę nieprzytomna, zimnem mnie trzęscie, spałam 2 godziny w nocy tylko, bo o 2 nad ranem mój P. wyjechał, i oczywiście nie mogłam zasnąć, potem miałam koszmary, w końcu przed 6 wstałam. Od lekarza to myślałam że nie dojdę tak mnie brzuch zaczął boleć, Mała coś musi uciskać, pewnie pęcherz bo biegam często siku. Snuję się po domu i czuję jakby ktoś powietrze ze mnie spuścił. Pojawiła się już u was ta ciemna linia nad spojeniem łonowym? Ja dziś zauważyłam że wychodzi mi, w dodatku strasznie mnie skóra ostatnio swędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)no ja też generalnie szkołę rodzenia oceniam na fajnym poziomie a że boję się porodu to myślę że ani szkoła ani nic innego tego nie zmieni. To mój pierwszy poród nie wiem co i kiedy mnie czeka, więc obawa to chyba norma w tej sytuacji. Jutro muszę wstać o 6 żeby się wyszykować i dojechać na 9 na usg heh:)tzn zaczynają od 10 więc kolejkę sobie zajmę wcześniej:)masakra dowiem się jaką maluch ma płeć już się nie mogę doczekać;)obym zasnęła wogóle:)co do tej kreski spojenia mi się nie pojawiła póki co ale mam taką karnację że chyba się już nie pojawi jakaś widoczna:)mnie ostatnio skóra na piersiach swędzi a tak to nigdzie indziej hm..ciekawe...eh oby już nie rosły bo się załamę:)Ciekawe jak tam Goja podróż samolotem przeżyła;)Dzięki za kciuki w sprawie usg, odezwę się jutro:)dobrej nocki buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sikorka tak, mam taką krechę od pępka w dół od jakiegoś 15 tygodnia a od 2 tygodni mam też u góry...mnie jak brzuch swędział to potem wylazł ogromny rozstępus :( dziś miałam pierwszą i drugą faze porodu, w niedzielę cwiczenia parcia i oddychania nie boję się porodu na chwilę obecną i chcę rodzić bez znieczulenia ze względu na mój niewyleczony przed ciazą kręgosłup i ucieszyło mnie jak powiedzieli ze nie czuć nacięcia krocza...bałam się tylko tego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też linię na brzuchu mam od około 3 tygodni- narazie siega tylko do pępka. SXwędzenia skóry jeszcze nie mam, ale wpewnie w miarę rozciagania się pojawi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki:)wczorajszy dzień był szokiem i dla mnie i dla męża:)oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu:)na usg na które się dostałam, chociaż było strasznie dużo dziewczyn i pare nieprzyjemnych sytuacji wyszło że w brzuszku mieszka dziewczynka:)Pani która robiła usg powiedziała że na 100%:)zaśmialiśmy się z mężem obydwoje bo od początku ja czułam chłopca i wszyscy zresztą mówili że a to brzuch na chłopca, a to wyglądam tak że chłopiec będzie na pewno, i ja sama do brzucha mówiłam Wiktorek hehe:)a tu niespodzianka:)cieszę się jednak i ja i mąż chociaż byliśmy mocno zaskoczeni heh:)ciążowe zabobony się nie sprawdziły jak widać w moim przypadku:)myślimy nad imieniem heh i jest ciężko::) ale chyba będzie Zuzia:)przez te pare kolejnych dni będę jak w amoku heh muszę się oswoić z córeczką heh:)ale cieszę się bo to taki pozytywny szok:)Mała waży 1150g już a wyszedł 28,5 tygodnia:)i tak jak czułam przez ostatnie dni, bo latałam co chwilę sikać i coś pęcherz mnie uciskał non stop główką w dół mała jest odwrócona i dlatego:)a tak to wszystko w porządku:)mam zdjęcia z 4d ale widać tylko nosek heh po mnie i usta po mężu:)plus jedno oczko:)heh:)ja krechy nie mam póki co i nawet brzuch nie swędzi więc liczę że rozstępów nie będzie;)miłęgo dnia Kochanee:)dzięki że pisałyście heh że czekacie na wieści:)buziakiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basienka to serdecznie córuni gratuluje wam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ładnie waży, moja w 25t3d ważyła 800g, więc mam nadzieje że też będzie ważyć koło tego w odpowiednim czasie. Powidz czy warto tak w ogole jechać na to usg-u mnie jest w nast niedziele, a pisalas o kilku nieprzyjemnych sytuacjach..ile w ogole trwalo, czy bylo cos poza usg?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu to gratulacje!!! :) najwazniejsze ze juz wiesz!!! Pandora a tez jestem ciekawa bo roznie to bywa hehe krechy tez nie mam i w pierwszej ciazy nie mialam teraz tez raczej nie bede miala skora nie swedzi ale kochane rozstepy to i po porodzie moga wyjsc wiec jeszcze dalekaa droga ;-) zreszta pepek tez mialam przez cala ciaze schowany milej niedzieli ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×