Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

oliwia - trudno powiedzieć. Może się przydać i nie musi. Ja w pierwszej ciąży mialam taki ręczny, przydał mi się kilka razy dosłownie. Przy nawale można spokojnie mleko ściągnąć ręcznie, do odczucia ulgi. Natomiast jeśli planujecie wyjścia czesto z domu bez malucha to na pewno się przyda, żeby zostawić pokarm. Do szpitala kupowac to w ogóle bez sensu. ja tym razem dostałam od kuzynki taki fajny medeli elektryczny, więc nie mam dylematu czy kupowac:) Tantu rosa myślę, że tez się przyda. Sa tez takie globulki dopochwowe, które przyspieszają gojenie - Cicatridina, kosztują ok. 30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laktator mozna kupic jak juz maluszek bedzie na swiecie bo nie kazda z nas bedzie potrzebowala. Goja w srode zaczynam 30tc i oby do 38 dotrwac:-) :-) dzis juz sobie wyobrazalam jak to bedzie bo siostra mnie odwiedzila z malutka:-) jutro az tydzien bedzie miala :-) :-) Ja tylko chcem aby wszystko bylo dobrze ze mna i z synkiem:-) :-) jestem pozytywnie nastawiona :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martii ten raj rodzica tez ma majtki i podkłady, dlaczego pytam o to co się faktycznie sprawdza bo to co wypisze szpital to jest orientacyjnie ale wiem ze np. podkłady bella mogą się nie trzymać w tych jdnorazowych majtkach i wtedy te na łożku i lezenie bez bielizny się sprawdzi itd itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka fajne tez sa podklady absorgyn matopat:-) nie sa tak popularne jak belli. Pracowalam w hurtownii farmaceutycznej wiec jeszcze kojarze co schodzilo:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka tam aga a orientujesz sie czy sa dobre? mnie powiem Wam szczerze nic tak nie przeszkadza jak ten caly połóg a najbardziej pierwsze dwa tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miekkie sa w szpitalach takie daja u nas. Najlepiej to kupic sobie jedno opakowanie i porownac do tych z belli ale TZMO specjalizuja sie w opatrunkach wiec moga byc dobre. Poczytaj opinie moze cie zacheca bo cena tez dobra jest:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! jej, widzę wszystko już wyprawkowo..ja jeszcze praktycznie nic...nie mam nawet czasu, cały czas pracuję i jestem po prostu zmęczona...ale już się rozglądam...mi szwagierka poleciła sprzedawcę na allegro: "r_p77" też praktycznie wszystko u niego właśnie kupowała z takich drobniejszych rzeczy i była zadowolona! co do tych majtek - to mi poleciła bardziej te siatkowe, które można kilka razy użyć - przewiewne, no i w domu można sobie jeszcze wyprać i też chodzić - lepsze wietrzenie :) do sutków pogryzionych i podrażnionych mówiła, że super Bepanthen - nie jest taki tłusty, szybko się goją, no i dla dzidzi też może być. No i koniecznie stanik do karmienia! bardzo wygodne i pożyteczne - szczególnie potem w domu, bo w szpitalu to wiadome - w koszuli bez się chodzi :) no i pas też ten sam, co pisałyście ma i baaardzo sobie chwaliła, z resztą widziałam jak jest "z" i "bez" i też ładnie wygładza tą skórę...no i tak wypytuję tą moją szwagierkę - jest moją encyklopedią wiedzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Quore88
limetka_87 r_p77 ja zamawialam u niego naprawde duuzo rzeczy i tez moge ci go polecic naprawde sprawna wysylka produkty wszystkie zgodne z opisem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki:)heh ja też jestem zielona nie wiem o co chodzi z tymi podkładami i resztą rzeczy dla kobiet po porodzie:)kupiłam tylko takie fizelinowe jednorazowe majtki było chyba 6 sztuk w paczce. Tyle mam a resztę muszę kupić. Patrzyłam na listę tych rzeczy które szpital wypisał jako konieczne heh i nawet do lewatywy płyn wypisali śmiałam się do męża dziś nawet:)no nic jakoś to ogarnę:)Eh mąż pracuje od dziś na nocki więc czekają mnie samotne wieczory i noce a jakoś ostatnio łapę dołki ale może się uda przetrwać:)Zapłaciłam dziś za materacyk do łóżeczka z allegro i czekam aż przyjdzie:)W przyszłym miesiącu dokończę wyprawkę i też zakupię ten pas poporodowy tylko nie mam pojęcia jaki rozmiar. Nie wiem czy S nie będzie za mały:)chyba się na M zdecyduję. Wiem że im ciaśniejszy tym lepszy ale bez przesady heh bo nie będę mogła oddychać:)Apropo siostra dziś do mnie dzwoniła, że widziała gazetkę z Lidla na przyszły tydzień i mają być rzeczy dla mam i maluchów jakieś fajne podobno pieluszki tetrowe kolorowe i inne rzeczy, nie widziałam gazetki ale piszę możecie sprawdzić co i jak ja sprawdzę w sklepie ale nie wiem czy to jakościowo fajne rzeczy będą. 30 już 30 ja też ostatnio w poście pisałam że jak synek będzie to też Wiktor będzie miał na imię:)Goju ale Ci fajnie z tym urlopem fajnie zrelaksujesz się troszkę przed tym wszystkim:)Ja jutro mam te zajęcia w szkole rodzenia ciekawa jestem jak będzie;)a żyję już tylko sobotą i tym usg 4D bo poznam płeć malucha mam nadzieję:)no nic Mamusie to dobrej nocki życzę Wam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam bardzo sennie.Obudzilam sie w nocy zasnac nie moglam dopadly mnie jakies mdlosci ech i brzuch mi sie znowu daje we znaki:( Biustonosza do karmienia nie bede potrzebowala bo pewnie takich malych rozmiarow nie ma hehe:) A ja mam pytanko czy kupowalyscie albo macie reczniki z yska podoba mi taki zielony roz 65x130 http://www.jysk.pl/97/98/99/2300564/a/catalog maja tez kocyki polarowe http://www.jysk.pl/210/452/ag/catalog/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)no ja się przejdę też bo też zerknęłam na tą gazetkę na internecie o której siostra mi mówiła i z ciekawości pójdę zobaczę może coś wybiorę:)Ja dzisiaj spałam sama bo mąż w pracy był i co najśmieszniejsze przespałam calutką noc heh:)z wstawaniem na sikanie ale w momencie zasypiałam:)Wniosek jest jeden-to mąż nie daje mi się wyspać porządnie w nocy bo jak razem śpimy to pół nocy leżę a pół nocy oglądam tv:)Mąż teraz śpi ja jeszcze się nie ogarnęłam a muszę iść na jakieś zakupy coś na obiad kupić i ugotować zanim wstanie a pomysłu żadnego nie mam hm:)na 16 idę do szkoły rodzenia po napiszę jak wrażenia;)Mało Mam coś się udziela chyba wszystkie wyprawkami i pracą zajęte:)Aguś ja nie kupowałam z jyska ani ręczników ani kocyków ale nie wyglądają na jakieś tandetne. Kup może na próbę sobie i wypróbuj jak się sprawdzą to dokupisz więcej:)eh szkoda że noc nie za fajną miałaś:(mnie boli ciągle żołądek po tym żelazie ale cóż łykam:(Też bym chciała jak Ty móc napisać że biustonosza nie potrzebuję bo małych rozmiarów nie ma heh;)mi biust podrósł na pewno trochę ale nie wiem ile nie mierzyłam się nie wiem czy jeszcze rośnie czy nie heh ciężko ocenić:)niedługo się wybiorę po jakiś może to się dowiem jaki rozmiar:)F to na pewno jak nic, albo lepiej:)Każdy kto mnie widzi, to mówi, że nie widać żebym cokolwiek przytyła wyglądam tak samo jak przed ciążą wiadomo tylko brzuszek jest, no i że biust trochę podrósł, ale jak zaznaczają zawsze miałaś większy heh:)no nic Mamusie pogoda brzydka to życzę więcej pogody ducha heh:)buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu wlasnie dla synka chcem kupic te reczniki ale nie wiem czy sa chlonne.A kocyk polarowy kolorystycznie mi odpowiada ten z fredzlami zielony lub pomaranczowy:) myslalam ze w biedronce sie pojawia ale nie widac na razie zeby na gazetkach cos bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przejrzalam gazetke z lidla sa koce i reczniki ale wzor mi sie nie podoba.Pandora:) chyba wszedzie poliester rzadzi:P Mam jeszcze rozek ale kocyk i tak musze kupic. Zrobilam sobie kawe i zgagulec mnie dopadl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam ten ręcznik z ikei http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10124731/ Kupiłam go Wiktorowi jak się uroził i do tej pory mu służy! Jest bardzo chlonny, duży, w ogóle nie blaknie kolor, nie rozciąga się, po prostu jest super:) Kupiłabym drugiemu taki sam, ale nie ma innych kolorow i może mi sie mylić. Chyba ze podpiszę:P Co do kocyków, wiekszość jest z poliestru. Ja mam chyba z 5 kocyków po starszym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Goja wlasnie a jak kupie rozmiar s to gora mi wszystko nie wyjdzie?? ;D bo ja po malym brzuch po porodzie mialam dosyc sporawy a mowia ze po drugiej ciazy zostaje jeszcze wiekszy wiec tez chyba m wezme tymbardziej ze ja nie z tych plaskich w brzuchu ;-) znalazlam miarke 100 cm mam w brzuchu wiec faktycznie malo mi urosl (znajome mi mowia ze wywalilo mnie i "stanal" w miejscu) co nie oznacza ze maly jest hehe Marti ja z all na bakier wiec jak faktycznie uda mi sie cos znalezc to wkleje te podklady majtki ale jak juz mi sie uda to na bank wszytsko od innego sprzedawcy hehe zgadzam sie rzeczy z lidla sa fajne, kupilam nawet wczoraj pizamke malemu na lato, kupowalam tam body rajstopki i jeszcze dla malej posluza hehe laktator przy malynm pozyczylam od kumpeli i dobrze bo malo mi sie przydal teraz tez tak zrobie ale to decyzja kazdej z nas bo trudno powiedziec czy sie przyda czy nie w ysku nie kupowalam recznikow ani z ikei wiec sie nie wypowiadam ;-) Basiu powodzenia na szkole! Asiulka mi tez na sama mysl o pologu slabo ;-) pomimo tego ze nie mialam zadnych problemow z siadaniem chodzeniem zaraz zreszta po porodzie juz chodzilam sama i wszystko robilam ale ta krew brrr ;/ juz mi slabo hehe 26.10.2010 :) Moje 3800 i 58 cm szczescia!:) Aleksander:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandora co do facetow to zgadzam sie z Goja, oni zostaja ojcami kiedy sie dziecka urodzi, wiadomo nie wszyscy ale wielu w tego dnia nagle dorasta. Oni nie przechodza ciazy jak my, my czujemy od poczatku jak w nas rosnie dziecko, wizyty u lekarza itd itp a oni wiedza tyle co im mowimy nie "czuja" tak tego a jak sie urodzi to szalenstwo 26.10.2010 :) Moje 3800 i 58 cm szczescia!:) Aleksander:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandora - z biustonoszem możesz poczekać, bo czesto po porodzie biust jest jeszcze większy:) Potem powoli się zmniejsza, więc kurcze trudno dobrac rozmiar. Może kup pod sam koniec ciąży? taka tam aga - ale mimo wszystko będzie ci latwiej w takim staniku, bo nie będziesz musiała się cała rozpinać. I małe tez sa, nie martw się:) Basia - powodzenia! Na pierwszych zajęciach będzie pewniu dużo teorii, więc się nie zrażaj:) aneta - oj, nie wiem jaki rozmiar. Ja kupowałam L zdaje się (jak kuzynka mi odda to sprawdzę, może jeszcze widac na metce). A mam 176 cm wzrostu i po porodzie zaraz ważyłam ok. 82 kg, więc dosyć duza byłam:P Właśnie się najadłam szpinaku! Taką miałam ochotę, że usmazyłam sobie całą patelnie z czosnkiem i śmietaną i zjadłam wszystko:) Może organizm się domagał. Mąż już w pracy, sama siedzę i nie wiem, co robić. Mam 1,5 godzina dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie mamusie;* sikorka-ja mieszkam w londynie północnym, ale niestety nikt z moich znajomych nie bawi sie w wynajowanie pokoju. każdy ma rodziny i jest im tak wygodnie samemu. wiem że w gazetach jest pełno ogłoszeń o wynajem pokoji, ale zazwyczaj to wynajmuja cygani. jak chcesz to moge poszukac Ci w gazetach numery tel i przesłać. dziewczyny super tanio kupiłyście pieluszki tetrowe!! ja płaciłam po 3,30zł w zwykłym sklepiku dla dzieciaczków. sa dośc grube. moja bratowa używała tetry przy bliżniakach;) a pampersy tylko jak wychodziła z nimi na zakupy. ja jakos nie widze sie w tetrze, mama mnie troszke namawiała że to niby zdrowsze jak ma sie chłopca bo jajka lepiej oddychaja;) i takie tam. ale zostaje przy pampersach. ja na allegro zamówiłam ten termometr 4 maja i jeszce nie doszedł;( http://allegro.pl/mescomp-termometr-do-ucha-czola-ac322-plus-lektor-i2288598697.html pierwszy raz mi sie tak zdarzyło że tyle musze czekać. ja reczniki i kocyk kupiłam w sklepie mała akademia w rzeszowie na podkarpackiej. jak ktos jest z tych okolic to polecam sklep super obsługa. i rabaty daja takie że taniej niz na allegro. byłam wczoraj wieczorem na pogotowiu. bo zaczął mnie bolec potwornie brzuch i niechciałam tego zostawic na noc. i okazało sie że mam bardzo miękka szyjke macicy. nie odstałam zadnych tabletek, tylko mam uwazac na siebie i dużo odpoczywac.lekarz powiedział żeby dotrwac jeszcze chociaz miesiąc z ciaża. do tego mam opuchniety policzek bo rośnie mi ząb mądrości;) i nic nie moge zrobic dopóki nie urośnie a boli potwornie;( zapisałam sie do dentysty na 13 czerwca. bedzie to początek 8 miesiąca i nie wiem czy nie za póżno. zobacze jak nie to dopiero jak urodze. położna poleciła mi szkołe rodzenia. jest 4 spotkania po 2 godziny i na ostatnim spotkaniu mozna zwiedzic porodówke. i zajecia są w soboty. wszystko super bo mąz ma wolne i chodził by zemna;) u mnie maża tak jak u was, chyba jak dziecko sie urodzi to dojdzie do niego ten fakt. jak mu powiem że jest mi z tyg na tydz ciężej to sie tylko śmieje, że chyba nie jest tak źle bo brzuszek nie jest duży. jak tak dalej bedzie robił to mu arbuza przywiąże i każe chodzic z nim jeden dzień;) dostałam od koleżanki maseczke na twarz z dax perecta mama, normalizująco-relaksująca i moge polecic, buźka jest bardzo fajna po niej.jest w saszetkach i kosztuje cos około 3 zł. u mnie twarz jak na poczatku ciążybyła straszna to teraz nawet zaskórniaka nie znajde taka gładka;|) oby tak dalej miłego dnaia;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wróciłam z zakupów w lidlu właśnie byłam i wzięłam sobie gazetkę no ciekawe jak to będzie z tymi rzeczami:)heh Goju ja też kupiłam ostatnio ten ręczniczek zielony kąpielowy w Ikei drugi kupiłam w entliczku. Jeszcze jakiś zwykły ręczniczek taki większy dokupię może w jysku właśnie spróbuję jak Aga:)eh wiecie miałam dziwną przygodę jak wracałam z zakupów jakiś Pan mnie próbował napastować że aż się nieprzyjemnie zrobiło teraz się śmieję, że ciężarna kobieta i brzucholek nie odstraszają skutecznie ale nie było mi wesoło wtedy:) Heh w szkole rodzenia już 2 razy zajęcia były i nie byłam bo tamta Pani do której wtedy dzwoniłam mnie nie dopisała bo nie było miejsc i miałam iść w czerwcu ale wcisnęła mnie ta druga Pani więc dołączam do 3 zajęć może już nie ma tyle teorii:)Goju heh dobrze że na takie zdrowe masz apetycik:)ja na obiad gotuję brokułową zupkę a na drugie naleśniki z serkiem i konfiturą malinową:)Mąż mnie może z domu nie wyrzuci:)eh szkoda że narzekacie na Mężów że tacy średnio zorientowani i odpowiedzialni, hm ja na mojego nie mogę narzekać, bo jest dużym wsparciem dla mnie i stara mi się ulżyć jak może, a i w rolę ojca się wczuwa powoli. Tylko ostatnio kilka razy wychwalał córeczki małe kolegów że takie słodziutkie itd itp że czuję trochę że wolał by dziewczynkę a ja taka pewna chłopca jestem heh:)zobaczymy w sobotę co tam między nóżkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia - naleśniki...mniam! Choć mój mąż nie uwaza ich za obiad:P Kurcze ja z mężem dałam sobie na luz. Nie ma co oczekiwać, ze jak na filmach będzie codziennie pytał o nasze samopoczucie i biegał za naszymi zachciankami:) Rzeczywistość jest inna. Nasi panowie pracują, mają swoj męski świat ale to wcale nie oznacza, że nas nie kochają i nie troszczą się o dziecko. Trzeba niestety przy facetach poprzestawiać troche myslenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Quore88
Witam przepraszam ze tak nie w temacie ale czy ktoras z was bieze FENOTEROL ... wczoraj caly dzien pobolewal mnie brzuch ... kłucie w dole po obu stronach... nie wiem skurcze jakies lekkie nie mam pojecia ... ale taki napety brzuch mialam prawie caly dzien .... bylam dzis na wizycie ... z szyjka jest wszystko ok ale lekarz przepisal mi wlasnie ten fenoterol mam brac 3 razy dziennie po pol tabletki ..... dzis mnie juz nic nie boli ... i nie wiem czy to brac boje troche bo czytalam ze te tabletki wywoluja kolotanie serca ... zreszta uprzedzil mnie o tym lekarz .... hm nie wiem czy jest sens brac bo wczoraj troszke sprzatalam i moze przegielam z tym dzis leze plackiem i nic nie robie ... i jest ok ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quorre moze rzeczywiscie przecholowalas ze sprzataniem. Fenoterol powoduje kolotanie serca dlatego dodatkowo przepisuje isoptin do niego. Ale jesli lezysz i nic sie nie dzieje ciezko doradzic tez bym miala watpliwosci. A kiedy masz kontrole? Basiu poprosze nalesniki na wynos:-) :-) :-) u mnie to bardzo lubia nalesniki moglyby byc co drugi dzien:-) :-) za to do zup maja dlugie zeby:-) Goja pewnie ze wygodnie z takim biustonoszem:-) patrzylam na allegro malo ktory ma podane dokladne wymiary ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quore88 ja bym brała te leki, ja też dostałam jakiś czas temu luteine, miałam brać miesiac, i mimo że dolegliwości przeszły to ją brałam tak jak kazali. KasiulaUK, współczuje z tą szyjką... Ja w piątek mam wizyte to sie dowiem co u mnie nowego. 2 dzień z rzędu już jakoś dziwnie się czuje, Mała mniej się rusza, nawet zaczęłam liczyć ruchy w ciągu dnia. Ciągle się martwię bo wszyscy mówią że mam dziwny brzuch, za nisko. W piątek o wszystko wypytam. Kurczę ładnie poleciałyście z wyprawkami :) Ja mam same ciuszki i to takie co mi znajomi przynieśli i nic więcej. Wózek od koleżanki kupuje za miesiąc, a kojec upatrzony na allegro. A reszta to jak na razie poczeka :) Chciałabym potwierdzić płeć, bo ja tak mówię do brzuszka "Malwinka", a tu się może okazać że w 3 miesiacu była pomyłka i będzie chłopak ;). Jak będę miała pewność to będę wszystko kupować dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyn jestem po wizycie i moje bóle brzucha to nic innego jak moje sporaśne dziecko - mowię sporaśne bo brzucho jej wychodzi o 2 tygodnie do przodu!! nie wiem co ona je, ale ja tak nie tyję :) i kazał mi się lekarz oszczędzać, bo teraz będzie mnie ciągnąć bo mam już duzy brzuch a to dopiero za tydzień wchodzę w III trymestr i żadnego mycia podłóg mam nie robić zeby mi nic nie pękło...matko ja nie wiem czy ja te dziecko naturalnie urodzę...do ilu kg pozwalają naturalnie?? mam płytkę z wizyty, to co mnie na brzuchu najbardziej ciągnie to nie nogi tylko głowa...nogi ma centralnie na moim żołądku stąd wieczny brak apetytu.. co do reczników - IKEA, co do kocykow polarowych również IKEA, ona ma taki zestaw bodajże 4 szt. za 39,90 to są takie fajne cienkie kocyki a jak się bardzo pobrudzą to do kosza i już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quore ja masz brać prochy to pobierz jakiś czas, lepiej brać niż by się coś miało dziać...ale to co opisujesz to jest dokładnie to co u mnie, skurcze, ciągnięcie itd...i moj doktorek np, od razu mi powiedział ze mam duży brzuch jak na ten miesiąc i bedzie bolało wiec powiedział zeby się oszczędzać...posprawdzał wszystko nic isę nie odrywa, szyjka długa zamknięta, dzidzia rośnie...na co są te leki? bo luteinę to ja stosowałam bardzo długo, jedna moja kolezanka nadal po inf jest na luteinie i to jest bardzo mądra tableteczka na podtrzymanie :) jak odstawiałam to mi nawet smutno było bo jakoś się z nią bezpieczniej czułam..także bierz lepiej prochy a jak bedzie kołatać to zmiejsz moze do 2x1 lub zapytaj czy może dac coś innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka masz racje dawke mozna zmniejszyc jesli lekarz pozwoli.Quore moze akurat dobrze sie bedziesz czula po nich. A to byl twoj lekarz prowadzacy?? Asiulka to zapowiada sie spora corcia:-) :-) grunt ze dobrze jest. Trzeba sie oszczedzac teraz:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka a ile waży twoja mała?? Ja właśnie też po wizycie i moja ma 800g. Niestety szyjka mi się trochę skraca no i te twardnienia brzucha trwające od około miesiąca, na które magnez średnio pomaga...mam kolejną wizytę za 2 tygodnie-jeśli nadal nic się nie zmieni to załóży mi pessar... Na szczeście z małą wszystko w porządku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti kurcze nei wiem ile waży bo wiem ze to akurat moze się sporo różnić ale mieisac temu miała prawie 500 g wiec nawet cieszę się ze się nei spytałam :) a jest jakaś przyczyna tej szyjki skracania? nie znam się dobrze na tym ale lepiej zeby Ci tak "zakleili" niż masz sie denerwować podnosząc z kanapy :) a dzidzia oki to i uśmiech pewnie masz na buzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×