Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Ramysia, nie martw się to tak jest, dzieci po jakimś czasie robią sobie dłuższą przerwę w nocy. Ja moją Kornelkę karmię tylko piersią i też tak jest choć są dni że budzi się w nocy nawet i dwa razy a czasami w ogóle. To zależy ile zje wieczorem. Wczoraj nakarmiłam ją ok 20 i dzisiaj wstała dopiero o 6 rano na karmienie. Co prawda przed spaniem dopiła sobie kilka łyczków ale tylko dopiła do spania z piersi bo ja ją ostatnio na wieczór karmię odciągniętym mlekiem z butelki ponieważ za 2 tygodnie idziemy na wesele i nie chcę żeby moja mama jak z nią zostanie miała problemy. Po za tym potem i tak przez dwa dni tylko wcześniej odciągniętym mleczkiem dla pewności bo zamierzam się troszkę napić na weselu. A dzisiaj moja Kornelka to kochane dziecko. Wstała o 6 rano, nakarmiłam ją i położyłam obok siebie w łóżku gdzie przespałyśmy do 9:30. Potem znowu karmienie, siostra przyjechała żeby wziąść małą na spacer, ja w tym czasie ogarnęłam mieszkanie. Po spacerze karmienie i teraz znowu śpi a ja kuchcę zupkę i prasuję jej ubranka. Ale nie cieszę się za bardzo bo jak ją pochwalę to zawsze potem daje mi popalić na resztę dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulkao7 ja karmię mlekiem modyfikowanym Bebilon Pepti i mały robi takie luźne,żółtawe kupki jak po mleku matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZEŚĆ DZIEWCZYNY :-) nawet nie mam czasu dowas zaglądnąć :-( moja Olimpia nie chce wogóle spac abo nie moze juz nie wiem sama dzisiaj od godz 8 rano spała 2 razy po 20 min i dopiero teraz cos sie uspokoiła i zasypia, czy to mozliwe zeby niemowlak nie spał???? co do szczepionek to cholera nie wiem sama co mam robić. Nie chodzi tu o kase...bo mogę dac e 3razy po 150 zł zresztą pzu bardzo ładnie mnie potraktowało , niezle wypłacili za przedłużony pobyt w szpitalu :-) troszkę mi szkoda maluszkowej :-( jak pomysle sobie ze będą ją trzy razy kłuć w jednym dniu :-( My na badanie bioderek idziemy 24 pażdziernika :-) ............................................................................................................................... co do kupek to u nas jest dość dziwnie raz są rzadkie raz jak ciastolina :-) sama nie wiem z czego to wynika. Zmieniliśmy meko z nan pro na HA na samo nan pro czekamy na reakcje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karmię przeróżnie, znaczy sie raz mały je 15 minut, raz godzinę, nie wiem od czego to zależy, może od tego ile mam mleka. Obecnie mam go bardzo dużo aż mi cieknie jak stoje bez stanika, muszę oddciągać ale to dobrze :) bo mamzapas w zamrażalniku, już ponad litr :). Jeżeli chodzi o spanie to też różnie, ostatnie dwie noce ładnie przespał 6 godzin, potem dokarmiłam go i spał jeszcze 3. ale wczesniej spał po 2 godziny i mnie męczył bo już się spać nie chciało małemu :P Szczepienia są drogie :/ jeszcze na dodatek becikowego nie dostaniemy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLCZAK piękne fotki na nk,miałyście jakąs profesjonalną sesje? są na prawdę przesliczne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sesję robił mój znajomy który jest fotografem :) narazie mam tylko te 3 zdjęcia, resztę dostaniemy do 2 tygodni :) cieszę się że się podobają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
olczak u nas Kalina nie miała zrobionego usg w szpitalu,ale pediatra od razu zasugerował,że z bioderkami nie jest ok i kazał pojsc do lekarz w 2-4 tyg jej życia. Ja karmię czasem i 2h,ale to wynika z tego,że mam mało pokarmu i malutka czasami po prostu sobie ssie,a ja wiem,że i tak nic nie cieknie :/ Cycek to dobry uspokajacz dla dzidzi :) Dziś się okazało,że Niunia ma kręcz szyi...Jakby nam dysplazji było mało...Może dziecko którejś z Was też to ma?Wykonujecie jakieś masaże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama mam nadzieję że zarówno na bioderka i szyję coś lekarze zaleca i wszystko będzie ok. Moje karmienia też są długie tylko że słychać że mała przełyka więc coś tam musi lecieć :) bo przecież im więcej dziecko ssie to tym więcej pokarmu powinno się wytwarzać. My właśnie jesteśmy w trakcie karmienia :) Dagmara obudziła się właśnie po niecałych 6 godzinach spania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BETISMILE a dlaczego becikowgo nie dostaniesz? ............................................................................................................................................ MAMA28 oj rany kochana współczuj tych wszystkich rzeczy a powiedz mi co ten krecz szyi i mozna go tak na oko zobczyc? jak to sie wykrywa? ................................................................................................................................... Moja malutka dzisiaj ze panie się nie popisała, co chwilę mi sie budziła :-( najdłuższy sen był 2 godz. Od 24 do 2. Jestem zmęczona...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja gdzieś od tygodnia mam problem z kolanami. Bolą mnie zwłaszcza przy siadaniu i wstawaniu. Czy któraś z Was również się z tym problemem wzmaga i wie co jest tego powodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLCZAK ja własnie mam cos takiego, zastanawiałm się czy nie wmawiam sobie czasami :-( ja ciągle mówie że bolą mnie stawy w kolanach.Jakbym przykucneła to nie potrafie sie podniesc....:-( nogi odmawiaja posłuszeństwa ................................................................................................................................................. a jak u was sprawy tam na dole? krwawicie jeszcze? ja cały czas od porodu jeszcze. I jeszcze opuchlizna mi całkiem nie zeszła, stasznie to powoli u mnie idzie. Brzuch mne jeszcze cały czas boli :-( tak ciagnie...Myslałam ze rane po cesarce bede miala troche mniejsza a jest spora. Siostry mi w szpitalu mówiły że trafiłam na najgoszego rzeżnka co do cesarek :-(, Ze reszta lekarzy tnie ładniej :-( całe szczescie ze to bedzie pod majtkami nie bedzie widac :-) ..................................................................................................................................................................... A JAK WASZE BRZUCHY KOBIETKI PO CESARSKICH CIECIACH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie jestem sama z tymi kolanami. Na internecie czytałam że to albo od odwapnienia spowodowanego karmieniem albo od rozpulchnienia stawów kolanowych. Co do spraw na dole to ja również nadal krwawie i zazwyczaj wieczorem zaczyna mnie boleć krocze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLCZAK ja nie karmie piersia wiec u mnie odwapnienie chyba odpada, chyba ze organizm w ciazy oddał malutkiej wszystkie moje witaminy i teraz to wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nadal krwawie,troche ale jednak. Wczoraj myslalam ze dostalam okres bo mialam taki nawal jak w pierwszych dniach po porodzie,ale teraz znow tylko troche wiec nie wiem czemu to takie rozregulowane. Mnie też boli jeszcze krocze jak siadam i ogolnie wszystko od tych podpasek:-( Kupilam malej ogromną poduche z pierza i teraz patrze jak rozwalona śpi na całej ciągle się uśmiechając:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
hej nie czytam wszystkiego za co z góry przeraszam ale mój mały [potworek daje mi popalić. jak czytam ile wasze dzieci spia to mi zal , bo mała spi po 2-3 godziny w nocy a jak sie obudzi to nie spi z 1,5 h a jak ja nakarmie na półspiaco to zachowuje sie jakby nie pamietała ze jadła. a m nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, dzieki za odpowiedzi co do tego spania. dzis marcik spała od 21 do 4. no ale skoro mowicie ze to normalne to ciesze sie bede prznajmniej wyspana:) pisałyscie ze bolą was stawy w kolaach..mnietez bolą stawy tyle ze w biodrach. ci di krwawienia to mi mija dzis 5tyg od cesarki a nadal mam lekkie plamienia. taki brązowawy śluz. mam do Was pytanie, szczegolnie do mam ktore urodziły juz troche wczesniej. ile czasu po porodzie i czy wogole zaczełyscie już współżyć? bo niby mowi sie ze 6 tyg trzeba poczekac, mi mija 5 tyg a nie wyobrazam sobie zebym mogła cos robic bo tak mnie boli jeszcze rana po cesarce, krocze i taka sie czuje całą obolała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!Olczak sesja małej bardzo ładna,zresztą dziewczynki wszystkie te wasze dzieciaczki są śliczne!nie długo wyjście do pediatry-jestem ciekawa ile ten nasz głodomorek waży?po kolce która była ok.24 i trwała prawie do 1 mały spał do 6,przewinęłam,nakarmiłam i miał problem z zaśnięciem-dopiero teraz od 15 min.śpi,jutro na badanie bioderek!co do bólu kolan to strasznie mnie bolą-nawet całe nogi,ale tłumaczę sobie tym,że może przez to,że jak dosyć długo noszę małego i później jak chcę go uśpić to bujam się na tych nogach!Mama28 bardzo mi przykro,że córeczka musi to wszystko przeżywać,ale z czasem wszystko będzie dobrze zobaczysz!co do masażu to my z Kacperkiem bawimy się w takie masaże-brzuszek-najbardziej przy kolce,nóżki,stópki-mały to uwielbia!u mnie od dłuższego czasu już brak krwawienia tylko czasami jeszcze miewam taki brunatny śluz(przepraszam,że tak piszę bezpośrednio),a z raną ok.nic mnie nie boli tylko czasami takie mam dziwne uczucie jak np.przejadę sobie po tej ranie majtkami-praktycznie czuję się jak przed cc(a mam w tym miejscu ranę na ranie)!co do spraw intymnych to jeszcze nic nie robiliśmy-jutro idę do mojej pani ginekolog na kontrolę po porodzie to wszystkiego się dowiem czy jest wszystko dobrze,poza tym chcę receptę na tabletki anty bo kolejnej ciąży nie planuj,poza tym co do współżycia to jak na razie przy Kacperku to nie ma na to ani czasu ani ochoty-wolimy się wyspać jak mały na to pozwala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się że zdjęcia się podobają :) kolega wcale dużo za zdjęcia nie chciał więc grzechem było by nie skorzystać a pamiątka super :) na chrzcinach w ramach podziekowan dla gości chcemy dać właśnie zdjęcie z sesji w ramce :). My czekamy na położna która przesunęła wizytę. Z 11 na 12.30. Ile tych wizyt jest? Dagmara właśnie zasnela od pobudki o 8 rano także idę ogarnąć siebie i mieszkanie. Co do współżycia to ja też zamierzam poczekać na wizytę kontrolna u gin. Teraz jakoś w ogóle nie mam do tego głowy ale o męża staram się dbać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki :) Ja też ostatnio sajgon na całej lini, nie mam kiedy na spokojnie Was poczytać, ani poudzielać się troszkę.. Widzę jednak, że nie ma dużo stron do nadrobienia i wszystkie mniej piszecie, no cóż - nowe obowiązki wzieły górę. Mam nadzieję, że jak się wyrobie z pracą to będę mogła częściej zaglądać, tymczasem przy Zosi wykorzystuję każdą wolną chwilę na porobienie fotek lub czegokolwiek w domu. Ja nie czuje się już obolała TAM, no może minimalnie, rany nie było , nacinania ani pęknięcia, więc i gojenie szybsze. Natomiast boli na maksa kosć ogonowa, tak jakby ktoś z buta mnie mocno potraktował. Też myślałam, że to odwapnienie, ale jak sie okazało podczas porodu, gdy dziecko przechodziło przez kanał ta kośc ogonowa mi się dość mocno odgieła i stad ten ból. Myślałam, że z każdym dniem będzie lepiej, ale niestety... Moja bratowa przez 4 lata odczuwała ją po porodzie;/ Mam nadzieję, że u mnie tyle to nie potrwa. Ze współżyciem też będę musiała poczekać, bo jeszcze coś tam ze mnie leci. Za 3 tyg. wizyta kontrolna i mam nadzieję, że wreszcie się wysiąpie, bo długo to trwa. Olczak, piękne zdjecia małej Dagmary :) W ogóle przesłodkie są te nasze pociechy :) Jeśli chodzi o karmienie to na tą chwilę można powiedzieć u mnie, że karmie butelką i dokarmiam piersią. Nie mam już takiego nawału pokarmu jak na początku i niunia bardzo się denerwuje gdy ssie i nic nie leci. Na butelce jednak lepiej mi śpi i muszę powiedzieć, że i ja jestem spokojniejsza, bo widze ile wypija i że jest najedzona. Kupki regularnie, troszke o zmienionej konsystencji, ale idą bez oporu ;) Jutro Zosia będzie miała 3 tygodnie i widać diametralną różnicę jak rośnie i przybiera na wadze. Zrobiła się bardziej krągła na buźce, rączkach i nóżkach i wreszcie jakieś ciuszki są na nią akurat ;) Potrafi sporo godzin przespać w nocy, więc póki co problemów większych nie mamy. Niechcący nauczyliśmy ją noszenia, ale może gdy będzie coraz większa i bardziej kumata to będzie można zająć ja jakąś zabawką. Na tą chwilę uwielbia być brana na rączki i wtulać sie w mamusię ;) To chyba tyle co u mnie. Zmykam zrobić pranie i ogarnąć mieszkanko, ale chyba znowu to przesunę czasowo, bo właśnie widzę, że Zośka strzela już oczami na prawo i lewo i się wybudza :D Do usłyszonka kochane, wszystkiego dobrego dla was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu nie dostane becikowego bo żeby dostać nie można przekraczać razem z ojcem dziecka 85 tysiecy za rok 2011. Tak przynajmniej wyczytalismy w internecie. Ja też mam sporoą rane po cesarce około 10 cm, a szwy miały sie rozpuscic a dalej są :/ a krwawie tez dalej, co prawda czasem wiecej a czasem tylko plamie. czekam kiedy mi lekarz po tej cesarce pozwolićwiczyć, ale z tego co słyszałam, że trzeba czekac nawet 3 miesiace :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
BETIMILE!!!!!!!!!!!!!! ktoś Ci głupot naopowiadał bo becikowe zalezne od dochodu ma dopeiro wejśc za rok. Teraz żeby dostać becikowe trzeba miec zaświadczenie od lekarza ze było sie pod opieka medyczna od 10 tyg ciązy i zaświadczenie zanieśc do mopsu lub urzedu gminu i dają becikowe do 30 dni od złożenia wniosku. Masz do niego pełne prawo!!! sliczna sesja maluszkowa na nk!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti to prawda, becikowe nie jest zależne od zarobku,tzn to podstawowe, bo jest jeszcze drugie ale żeby je uzykac zarobek nie może przekraczac 504 zł na osobę. Jestem wykończona, Weronika budziła sie w nocy co godz a od rana zasnęła w dzień na pół godz i teraz dopiero po 16... póki co śpi a ja chętnie tez bym się położyła ale muszę jeszcze wyprac jej ciuchy bo tak leżą namoczone i potem ma przyjsc teściowa spac na noc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Megisu78 kręcz można zaobserwować kiedy dziecko przekręca główkę tylko na jedną stronę,a w szyjce po drugiej stronie wyczuwa się taką wystającą "gulkę",która przeszkadza dzieciątku przekręcić główkę do końca na drugą stronę :(. Co do krwawienia to je miałam przez jakieś niecałe 3 tygodnie i tak się zastanawiam czy wszystko w porządku skoro Wy nadal macie chociaż plamienie...,ale nic mnie nie boli,więc chyba ok? Sama jestem ciekawa jak będzie wyglądało współżycie...mojego R. już nosi,a ja się obawiam,bo mi tam na dole sucho... Mam do Was pytanie,ponieważ jestem zaniepokojona...czy jak zmieniacie pieluszki dzieciom to w trakcie dzieci często siusiają?Kalince zdarza się to prawie zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie BETISMIE to jakieś bzdury....Smerfa ci dobrze napisała, załatwiaj becikowe,potrzeba zaswiadczenie od lekarza, akt urodzenia i tyle i do urzedu miasta. Ja mam inne zmartwienie, moja Olimpia tak dziwnie odchyla głowe do tyłu tak jakby się napinała, byłam dzisiaj u pediatry i dała mi skierowanie do neurologa zeby to sprawdzic :-( bo w takiej sytuacji jakby cos było nie w pozadku nie mogą jej szczepić. Mam stresa cholernego :-( nie wiem czy przesadzam czy...:-( musze załątwic tego neurologa do 6 listopada wiec pewnie tyko prywatnie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA28 moja koleżanka mi powiedziała ze jak dziecko po rozpieciun pampersa poczuje zimo to ubi sobie siknac :-) wiec mysle ze to nic niezdrowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Megisu78 mi kazali pojsc z Małą do neurologa w 3 mscu życia i nie powiedzieli dlaczego,a ja nie zapytałam,bo myślałam,że to rutynowa wizyta i każde dziecko musi iść do neurologa... Jutro mamy bilans miesięczny,więc mam nadzieję,że pediatra mnie uspokoi i okaże się,że z Małą wszystko ok. Co do brzucha po cesarce to mam lekki nadmiar skóry no i jeszcze odstaje i taką "śmieszną" falbankę nad szyciem jak patrzę w lustro sotjąc bokiem. Nie wiem ile cięcie ma cm,ale powiedziałabym,że może nawet z 15cm. W każdym razie małe nie jest,ale chyba ładnie się goi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Megisu78 dziękuję za odp,choć kurczę u nas w pokoju jest non stop temp.23-25 C (podobno za wysoka...),a ona i tak siusia prawie przy każdej zmianie pieluszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×