Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tak orientacyjnie pytam:)

22 tysiące za wesele

Polecane posty

przepraszam teraz doczytałam że wesele na 60osób, to będzie podobnie jak u mnie, ale ty koszty masz za talerzyk wysokie, za sam talerzyk masz 10800 a do tego nocleg, stroje obrączki, cała otoczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takakulturalna
Wrześniowa- bardzo ładna ta suknia, ja bym brała :) Wesele mamy na 55-60 osób (czekam jeszcze na kilka potwierdzeń). Koszt menu weselnego, poprawin i noclegów (300zł na osobę) to 18tys. Zostaje nam się 12 tys. Moja suknia 1800zł, garnitur 1200zł. Auto mamy swoje, dekoracje robimy sami- kościół i auto. Zespół 2tys, po znajomości. Także to wszystko wychodzi ok 23 tys. Kamerzysty nie przewidujemy, fotograf jeśli będzie to po znajomości bo ma dług wobec nas więc free. Pewnie jeszcze jakieś drobiazgi wyjdą, nie policzyłam tutaj np obrączek, to myślę do 25tys dobije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrześniowa panna 2012
U mnie pewne koszty to: - sala 170 zł/os (70 osób) - ok. 12000 - zespół 2700 - fotograf - 1000 Dodatkowo doliczam (tutaj szacunkowe koszty) - suknia plus buty i dodatki - 2000 - garnitur i buty pana młodego - 1500 - obrączki - 1000 - kamerzysta 1600 - kościół plus organista - 700 - wystrój kościoła - 300 - alkohol - 2500 - zaproszenia - 300 - tort i ciasto - 700 - bukiet plus butonierka - 300 - fryzjer i kosmetyczka - 400 I już wychodzi 27000 :( Mam nadzieję, że coś się uda zaoszczędzić z tych podanych kwot ale ciężko będzie zejść do 25 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takakulturalna
No racja, my tak liczyliśmy pi razy drzwi, ale faktycznie z tych pierdółek się zbierze- opłaty za kościół, organistę i takie tam. No mamy nadzieję w 25tys się zmieścić, tak staramy się oszczędzać na tym co się da, dlatego np zrezygnowaliśmy z wynajmu auta, fajerwerków czy dekoratorki. Nie wiem jak ja to liczyłam ostatnio że mi 20tys wyszło, chyba dlatego mi podskoczyło że wybraliśmy ostatecznie większe menu, miało być 120-160zł os, a będzie 180-210zł os i już koszty w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zrezygnowałam z kamerzysty, bo mamy w rodzinie miłośnika filmowania, a że jest dość bogaty to też ma dobry sprzęt, fotografa mamy za 1300 ja ozdoby też robię sama, już mam pomysły tylko czekam na przelew na konto i zacznę zamawiać kwiaty organzę i całą resztę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takakulturalna
Ja kwiatów jeszcze nie zamawiam, na ile wcześniej trzeba to zrobić? Materiały już można kupić, na Allegro jest tanio. A macie już nauki? My jeszcze nie. Myślimy żeby teraz już zrobić nauki a papiery z Cywilnego i inne wziąć później, bo mają okres ważności tylko do 3 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My zastanawiamy się nad poprawinami. Poniewaz duza cześć ludzi będzie przyjezdnych i zamawiamy dla nich autobus aby zabrał ich i potem odwiózł. Może ze 4 pokoje wynajmiemy. Nauki zaczynamy w ten weekend. A kwiaty raczej się zamawia miesiąc przed najlepiej isc z jakimś zdjęciem i żeby nie mówić że to na ślub , wtedy będzie taniej :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my właśnie robimy poprawiny bo dużo mamy przyjezdnych gości, koszt to 30zł od osoby, i po podliczeniach nie jest to tak jeszcze wysoko, a poprawiny się przydadzą, takie odpoczęcie od nerwówki, bo w dniu wesela tak na spokojnie nie da się usiąść, pogadać, a w poprawiny tak,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takakulturalna
U nas też poprawiny to konieczność, robimy wesele nad morzem więc wszyscy będą przyjezdni, to taki dzień właśnie luzu gdzie już można usiąść i pogadać. Kwiaty będę mieć żywe w kościele i na sali więc nie ma co zamawiać na razie. Mnie najbardziej przeraża załatwianie tych wszystkich formalności- kościół, cywilny, masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrześniowa panna 2012
Ja dopiero jutro jadę zamówić termin w kościele. Oby nie był już za późno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrześniowa panna 2012
Załatwia się pewnie szybko ale oby się nie okazało, że ktoś był szybszy. Tym bardziej, że chciałabym konkretny kościół na konkretny wiadomo dzień i do tego godzinę tez mam już wybraną. Teraz tylko pytanie czy ten termin będzie wolny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takakulturalna
Ja jeszcze kościoła nie zaklepałam ale się nie martwię bo mam tam chyba z 10 obok siebie :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrześniowa panna 2012
Mi zależy żeby to był "mój" kościół, czyli w ten w którym miałam chrzest, komunie i bierzmowanie. W ostateczności będę musiała wybrać jakiś inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny :) Ja także jestem w "fazie przygotowań". Mamy ślub 7 lipca 2012. Mamy zarezerwowaną salę, zespół, uzgodniliśmy datę w kościele i zrobiliśmy juz nauki przedmałżeńskie! :) Wiem, czasu mamy coraz mniej! :) Do końca lutego chcemy uporać się z zaproszeniami, iść do poradni i kupić obrączki... Największy problem mam z sukienką. Zupełnie nie mam pomysłu. Chciałabym taką bez ramion, lekko rozkloszowaną. Jestem niska (156 cm + obcas 6-8cm) i nie chcę wyglądać poprostu śmiesznie... :( Moze macie jakieś pomysły co do sukienki lub znacie jakiś fajny salon godny polecenia w wielkopolsce!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrześniowa panna 2012
Na tak niski wzrost ciężko będzie Ci wypożyczyć bądź kupić używaną. Najlepiej jakbyś uszyła na swój rozmiar. Wszystko zależy od tego czy jesteś niska/chuda, niska/przeciętna czy niska/puszysta. Jeżeli jesteś przeciętna to najlepszym rozwiązaniem chyba będzie sukienka o kroju w linii A bez koła albo ewentualnie ma małym kole. Unikaj sukienek w typie księżniczki na dużych kołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam też dodać,że obrączki powinny być nowe! Takie, które są z odzysku przynoszą pecha!!! :( U mnie w regionie jest to powszechnie znane i nawet Rodzice czy Dziadkowie nie przekazaliby swojego złota na obrączki dla młodych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrześniowa panna 2012
Przesąd brzmi: "Obrączki ślubne powinny być nowe i nienoszone. Jeśli już dostaliście je po kimś powinniście wymienić u jubilera lub przetopić na inne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrześniowa panna 2012
Ja się zastanawiam na czym jeszcze mogę zaoszczędzić i przyciąć koszty ale niewiele przychodzi mi do głowy. Macie jakieś pomysły? Samochodu raczej nie będę wynajmować tylko poszukam po znajomych, w cenie sali mamy 4 pokoje hotelowe gratis i już więcej nie będziemy brać. Zastanawiam się nad kamerzystą czy brać czy nie. Boje się tylko tego, że później mogę żałować że nie było. Tym bardziej, e młodzi są na tyle zestresowani że wielu rzeczy nie pamiętają z tego dnia (szczególnie kościoła). Mogłabym sobie wtedy przynajmniej obejrzeć jak to wszystko wyglądało :) Może faktycznie wezmę się sama za zrobienie zaproszeń i dekoracji do kościoła. Zawsze parę groszy się zaoszczędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my kamerzysty nie bierzemy, chcemy jakiś filmik z samej przysięgi, i troche z sali tanecznej, i nic więcej, bo przy ogladaniu róznych filmów czy z wesela czy ze stódniówki po pierwsze są one nudne, i za długie, lepiej zainwestować w fajne zdjecia, zdarza sie też te filmy źle wygladają bo goscie sie chowają, nie chcą być filmowani, goscie są spieci, i takie moje zdanie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też kamerzysty nie bierzemy, stwierdziliśmy ze szkoda pieniędzy (a na tym można zaoszczędzić ) Przysięge nagra nam jakiś znajomy, teraz prawie każda cyfrówka ma opcję że można nagrywać krótkie filmy. Wiem sama po sobie że jak ktoś stoi z kamerą to czuję się skrępowana itp. Lepiej zainwestować w jakiegoś dobrego fotografa, zdjęcia są piękne i możesz je cały czas oglądać. A film obejrzy się raz i rzuci gdzieś na półkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2jamajka5
Miami_24 Wszystko już prawie dopięte na oststni guzik ;) Ale suknia jeszcze nie kupiona, mam nadzieję że to już nastąpi wkrótce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2jamajka5
Na początku lutego idę po suknię. Mam 2 upatrzone i niestety nie wiem na którą się zdecydować :( Może dlatego tak zwlekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2jamajka5
model Olga i Ofra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×