Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ulęgałka

starania o ciążę

Polecane posty

dostałam 1 ale było czarno-białe, a na własną rękę wywołam sobie buzię z 3d - ładniej widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to czarno biale przeciez 3d czy 4 d sa kolorowe takie hmmm zolto pomaranczowe. Ale moze zalezy gdzie sie robi oj nie wiem. Wazne ze wogole jest taka mozliwosc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qfiatek1986
dziewczyny pomozcie ? moja sytuacja chyba nie jest najlepsza w srode udalam sie do ginekologa ktory widział zarodek 0.44 cm , jednak bie slyszal tetna , zaniepokoilo mnie to poniewaz jest to wedlug obliczen 7/8 tydzien ciazy , 5 tydzien od zaplodnienia , w dniu dzisiejszym powtorzylam badanie beta hcg wyszlo 9 971 , 4 wrzesnia wynosil 1511 wiec wedlug moich obliczen nie wzrasta tak jak powinno , dwa tygodnie temu bylam rowniez u tego lekarza i nawet nie widzial zarodka w srode juz byl ale bez echa... kazal czekac dal d*phaston ktory biore juz od 4 wrzesnia , strach mnie paralizuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak duszak, na aparacie takie są, ale na wydruku było czarne więc fotograf mi zrobił brązowe, takie jak na płycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qfiatek zadzwoń zapytać lekarza czy przyrost jest odpowiedni albo umów się to sprawdzi tętno. Ja nie wiem jak to przyrastają dokładnie, ale chyba tylko lekarz może udzielić kompetentnej odpowiedzi. Mam nadzieję, że będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jak zwykle pod koniec dnia sama tu się pojawiam :) Duszak, badania mąż ma w przyszły czwartek, także zrobimy kolejny kroczek do przodu. Co do bycia chrzestną to wg definicji kościoła ma to być osoba, która przekaże "chrześcijańskie wychowanie itd"., chrzestna wbrew pozorom nie jest od kupowania quada na komunię :) Tak jak napisałaś wymagane jest zaświadczenie o moralności z parafii też bym go nie dostała w końcu są ku temu przeciwwskazania - w końcu żyję w grzechu... Czapus gratuluję córusi Anusi !!! Griszanka pewnie teraz się świetnie bawisz - mam nadzieję, byłam dziś u psychiatry... było ciężko, wyłam jak bóbr, masakra, a Ty ostatecznie zrezygnowałaś z terapii czy zmieniłaś lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszak a świadkowie ślubu nie muszą być "moralnie czyści",hihihi tu akurat nie ma problemu, z resztą byłam już 3 razy świadkową, ale chrzestna to niestety co innego..... aż mi głupio, bo rodzice dzidzi byli już w 3 parafiach i nikt się nie chce zgodzić.... mam wyrzuty, że przez moje wybory życiowe mają takie problemy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula a nie możesz spróbować inaczej? Ja też miałam problem u nas w parafii też ksiądz nie chciał się zgodzić bo tylko po cywilnym jesteśmy ale poszłam do drugiego kościoła i wcale o tym nie mówiłam i zgodę dostałam. To jest właśnie chore trochę bo czy po kościelnym jak się jest czy po cywilnym chodzi wkońcu o dziecko i jaki się daje mu przykład to od tego przecież nie zależy od ślubu ja jestem chrześcijanka i tak mnie wychowano natomiast do kościelnego zaden ksiądz na chama mnie nie namowi będzie w swoim czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michelinka, ale wg definicji ...rodzice chrzestni poręczają za wychowanie swojego chrześniaka w duchu religii, którą on przyjmuje podczas chrztu" - więc ja grzesznica się nie łapię, poza tym narazie jest problem z wydaniem zgody przez księdza udzielającego chrztu, ja narazie po żadne zaświadczenie nie byłam, ale może powinnam właśnie ja spróbować takie zaświadczenie zdobyć, a siostra niech nie przyznaje się, że ja mam tylko cywilny? Myślisz, że to przejdzie? Tylko, że ja mam 2 nazwiska i od razu widać, że mężatka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że siostra nie powinna o tym wspominać a co do nazwiska to twoi rodzice również mogą mieć dwuczlonowe a dzieci przecież dziedziczą nazwiska po rodzicach. Ewentualnie zostaje ochrzcić w innym kościele albo inną matkę Chrzestna wybrać :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michelinka moja siostra była już u 3-ech księży..... Ja też nie chcę stawiać jej w takiej sytuacji, żeby przez moje życiowe wybory musiała chodzić i się za przeproszeniem "prosić o łaskę". Miło mi, że tak bardzo mnie chcą na chrzestną, a z drugiej strony bbbbb mi przykro, że nie mogę nią być :( I chyba stanie na tym, że ktoś inny nią zostanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czapus wroce na chwile do tego usg 3d bo mam wrazenie ze Ty mialas troche inne niz ja i byc moze ja przeplacilam wtedy. Pamietam te 200 zl za jedno badanie to byl dla nas spory wydatek tym bardziej przy kompletowaniu wyprawki dla dziecka kazdy grosz sie liczy. Tym razem chcialabym taniej. Dlatego napisze Ci co ja mialam. Kilka zdjec kolorowych formatu pol a4 na twardym papierze foto i reszte na papierze usg tez kolorowe. Plus plytka z nagraniem przebiegu usg z glosem i wszystkie zdjecia i kod do strony internetowej gdzie bylo to samo co na plytce ale dla rodzicow bylo wygodniej bo nie dawalam plyty a chwalili sie w pracy. Tym razem zupelnie wystarczyly by mi same zdjecia 3d. Plytke obejrzalam raz a potem juz sie do tego nie wraca, tak jak z filmem ze slubu w sumie;) Moze Ty mialas jakas inna wersje, napisz bo robie rozeznanie i nie chce wydawacza duzo kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwi mnie podejscie ksiezy. Robia takie same problemy jak z in vitro. Na sile staraja sie wykluczyc z Kosciola ludzi ktorzy maja slub cywilny chociaz szczerze wierza w Boga i przyjeli wiare chrzescijanska na Chrzcie swietym. Moja babcia ponownie wyszla za maz. Miala slub cywilny. I to znaczy ze jest grzeszna i we wspolnocie chrzescijanskiej nie ma dla niej miejsca? To niedorzeczne. Z tego co wiem przyjecie Chrztu jest jednoznaczne z przyjeciem Boga. Ksieza prezentuja poglady sredniowiecza. To ze ktos nie moze miec dzieci tzn ze nie moze skorzystac z in vitro bo to niemoralne wedlug ksiedza? Albo moja babcia ktorej maz zmarl miala zyc sama bo ponowny slub jest cywilny wiec juz grzeszy? A jak kogos nie stac na slub koscielny bo ksieza zycza sobie niewiadomo ile kasy a chce z ukochanym spedzic reszte zycia to nie moze bo to grzech? Szlak mnie trafia normalnie jak cos takiego slysze. Niejednokrotnie ci ze slubem cywilnym maja mocniejsza wiare i przekazuja wiecej wartosci chrzescijanskich dziecku niz dewotka siedzaca codziennie w kosciele i dajaca kase na tace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszak świetnie to ujęłaś, to że nie mam ślubu kościelnego wcale nie znaczy, że gorzej przekażę wartości chrześcijańskie dziecku niż ktoś, kto ten ślub ma i jest co niedziele w kościółku. A ja wiem, że jestem uczciwsza od niejednego obłudnego ktolika, bo często spotykam się z takimi zachowaniami ludzi, którzy są teoretycznie "wierzący" i "praktykujący", że sama zastanawiam się jak się to ma do ich wiary? czy się z tego spowiadają.... ehhh szkoda słów, a ja nie mam tego papierka od księdza i jestem wobec tego zła, masakra :) ps. A choćby taka prozaiczna sprawa jak sex przed ślubem jak księża chcą być tacy restrykcyjni to osoby uprawiające sex przed ślubem (czyli wszyscy) powinni nie dostać rozgrzeszenia i ślubu kościelnego :) Ale wtedy wielka kasa by przepadła, a dziecko trzeba ochrzcić i wiadomo, że znajdzie się inna ciocia spełniająca ich kryteria więc mogą powybrzydzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam 3d, kilka zdjęć na płytce kolorowych i filmik... po znajomości zapłaciłam 100zł, ale lekarz tylko płeć sprawdzał i nic nie badał, bo dzień wcześniej byłam badana u swojego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki - ledwo zyje. Pobalowalismy, ze hoho. Impreza mega wystawna, nie jedno wesele jest skromniejsze, bylo wszystko. Poczawszy od wystroju, kelnerow, jedzenia - bylo pyszne i sliczne, alkohole do wyboru do koloru i barman, ktory serwowal mega drinki, po tance i atrakcje dodatkowe... Spiewal nawet Wodecki na zywo, bylaam zszokowana. Bardzo, bardzo mi sie podobalo, a byl taki moment, ze nie bardzo chcialo mi sie tam isc. Ale bym zalowala. Wypilam kilka drinkow i wybawilam sie, ze hej. Dzisiaj wszystko mnie boli i nie mam sily sie podniesc z lozka, ale bylo warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Czapus, musze sie rozejrzec u nas jak z cenami. Niestety usg 3d nie mam w lux medzie w pakiecie bezplatnego tylko 2d. Coz chyba trzeba bedzie szykowac sie jednak na wydanie tej kasy jak sie chce tak dzidzie ogladac. W sumie to mialysmy prawie to samo tylko Ty po znajomosci wiec super ze taniej ;) Ja jednak musze sie szykowac z wydatkiem. Griszanka jak fajnie ze sie wybawilas! Odpoczelas od problemow! Ale ekstra impreza kurcze nawet z Wodeckim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszak, myślę, że warto zapłacić i zobaczyć dzidzię, będziesz miała niepowtarzalną pamiątkę, tak długo czekałaś na ten moment więc warto go utrwalić na zawsze :) griszanka super, że się wybawiłaś..... kto wie, może nie będzie Ci to dane przez najbliższe 9 miesięcy (i dłużej). Ps. kiedy testujesz? Za 1,5 tygodnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duszak ja nawet za 2d płace 150zł za wizytę bo chodzę prywatnie, ale lekarza nie zamienię w życiu! To dzięki niemu moja Mała może broic teraz w brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry moje kochane, dzisiaj wybieram sie do lekarza gardelko drapie, nosek sie zatyka, wiec do pracy sie nie nadaje - wybieram sie do lekarza :p x Tak czytam o tych Waszych usg 2d, 3d widzialam w mojej klinice nawet 4d, a ceny za podgladanko niebotyczne. Nie uwazacie, ze to jest troche zerowanie na przyszlych mamusiach, ktore chcialyby jak najbardziej dokladnie zobaczyc juz swoje malenstwo. Kiedys sie nad tym zastanawialam, czy w ciazy zdecydowalabym sie na takie superasne 3d czy 4d, wtedy myslalam, ze nie, ale pewnie jak pojawi sie taka mozliwosc to bede siedziala z niecierpliwoscia pod gabinetem i nie bede mogla sie doczekac ;) x U mnie jak @ sie nie pojawi, to jade na bete w przyszlym tygodniu w poniedzialek lub wtorek, ale nie licze na to, ze wytrzymam do wtorku ;p x Michellinko skarbie jak sie czujesz? Kiedy wyciagasz malego z brzuszka? 😍 x Milego i pieknego dnia Wam zycze :) 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Griszanka masz rację... 3d i 4d to tylko bajery, tak mówi mój lekarz. Są to usg dla rodziców tylko bo badania i tak wszystkie dokładnie wyjdą na zwykłym. Ja zrobiłam to po znajomości i po to by rozwiać wątpliwości co do płci, ale jakoś dużo kasy bym nie dała. Lepiej coś Malutkiej kupić za to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie, tez sie zgadzam z Wami. Tak jak pisalam, 4d to byl dla nas spory wydatek wtedy, jakies pol lozeczka hehe :) Ale pierwsze dziecko i to byly moje urodziny i chyba dlatego maz sie zgodzil. Dlatego teraz zaczelam sie zastanawiac czy warto. Ale chyba sie skusimy bo za zwykle usg nie place ani grosza, za wizyty i badania tez bo mam w pakiecie a moja gin na szczescie przyjmuje w lux medzie gdzie mam wlasnie karte firmowa. W sumie oplaca sie bo co miesiac place za pelny pakiet jakies 66zl a tak musialabym za wizyte 100zl plus usg 90zl plus badania a ja robie sporo bo ciagle chora, to masakra! I tez wszystko co miesiac a nawet czesciej jak cos sie dzieje. Synia mam dzis w domku bo chorusienki. Idziemy po poludniu do pediatry. Zlapal cos w przedszkolu albo w sobote na wsi jak siedzielismy przy ognisku. Moze wtedy sie przeziebil chociaz byl otulony trzema kocami. Jeszcze pogoda u nas fatalna, ciagle leje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki wszystkie doskonale wiemy, że te wszystkie bajery typu usg 3d i 4d to trochę naciąganie, ale każda, która może sobie na to w miarę pozwolić tzn. nie jest to dla niej aż tak ekstremalny wydatek, "taki, że musiałaby sobie od ust odejmować" -zdecyduje się na to.... ja bym na pewno nie wytrzymała, podziwiam osoby,które nie chcą do końca poznać płci, bo też takie się zdarzają. Michelinka czy Ty już na dniach nie wybierasz się na cesarkę, coś mi się kojarzy, że to już, trzymam mocno kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane, mam zwolnienie do pt, w najgorszym wypadku wezme urlop na zadanie i dotrwam do paxdziernika bez wypowiedzenia ;) W poniedzialek chyba pojade na bete, jak bedzie ok.to bede miala z bani nerwy z praca :p Nasza Michelinka, to chyba szykuje sie do cesarki, no chyba, ze juz po...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam takie przeczucie, że u michelinki dzieje się coś związanego z wydostaniem się maluszka na zewnątrz :) Griszanka mam nadzieję, że Ci się udało, na prawdę niech też coś się tu ruszy na tym forum, bo narazie stoimy tu wszystkie w miejscu.. Mój m idzie w czw na badania, trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :D 🌻 griszanka super że się wybawiłaś :)przynajmniej mogłaś wreszcie z domu się wyrwać :) hmmm to świadczy że w firma nie ma się aż tak źle skoro ich na takie rzeczy stać :) dobrze że jeszcze wypowiedzenia nie dostałaś mam nadzieję że od 1 października będziesz na zwolnieniu z wiadomych przyczyn :D a może jakbyś przełożonemu powiedziała że w każdej chwili możesz w ciąży być może nie zwolnili by cię bo wiedzieliby że i tak już nie wrócisz a przynajmniej świadczenia będziesz miała ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×