Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ulęgałka

starania o ciążę

Polecane posty

Wg @ jesteś w 6 tyg ciąży, więc zgadza się z wynikiem bety. Tygodnie ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej @. Wszystko idealnie pasuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam zapisane :) a właśnie powiedz mi jak pójde do lekarza od czego zacząć rozmowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Że jesteś w ciąży, pokaz wynik bety :) o resztę lekarz zapyta, zrobi usg i już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Isia pracodawce powiadomomisz jak bedziesz miala zaswiadczenie o ciazy i zalozona karte ;) A pracodawca jeszcze Ci pogratuluje i bedzie sie cieszyl razem z Toba - nie ma co demonizowac :) Paula, a te wymazy to nie jest jakas super droga sprawa, u mnie pobranie wymazow kosztowalo 30 zl i wyniki 120 zl, moj lekarz kazal nam to zrobic w pierwszej serii badan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na moje zastepstwo pracodawca nie ma nikogo więc będzie musiał kogos szukać na czas kiedy mnie nie będzie więć nie wiem czy będzie zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co moze to głupie ale juz nie mogę sie doczekać kiedy będzie widać brzuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Isia to normalne :) każda ma inaczej, czasem szybko się pojawia, na czasem trzeba się narzekać hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Isia zazdroszczę, ale tak pozytywnie ;) znalazłam fajna klinikę niepłodności w Katowicach, Angelius slyszalyscie może coś na ten temat ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrina22
Witam wszystkie kobitki. Przepraszam, że tak się wtrące, ale potrzebuje Waszej opinii.. Moje pytanie to czy mam zrobić test, czy to raczej będzie zbędne wydawanie pieniędzy ? Oto mój przypadek: Od prawie 4 miesięcy jestem mężatką. Wraz z mężem od daawna myślimy o dziecku (oboje go bardzo chcemy), ale na chwilę obecną postanowiliśmy odłożyć owe starania na później, bo... ...bo SAMI zorganizowaliśmy sobie ślub i podróż poślubną - nikt nam nie pomagał finansowo ...bo mamy sporo wydatków ...bo niecałe 2 miesiące temu przeprowadziliśmy się do Niemiec ...bo ja nie znalazłam jeszcze pracy w Niemczech ...bo nie mamy jeszcze własnego mieszkania (wynajmujemy pokój) itp. Jednymi słowy to nie jest dobry czas na dziecko (z drugiej strony ponoć nigdy nie ma odpowiedniego momentujezyk.gif ) Dlaczego zastanawiam się czy zrobić test ? Miesiączkuje co 28-32 dni przez 6-7dni. Ostatnio dostałam miesiączkę 8 października - pierwsze dwa dni były normalne (w pierwszy dzień bolał mnie rano brzuch, ale tylko rano, no i pierwsze dwa dni były normalnie obfite). Jednak miesiączka po tych dwóch dniach zaraz ustała, tzn teoretycznie trwała 4 dni, ale ten trzeci i czwarty to już były naprawde znikome brązowe plamienia. Zdziwiłam się, że tak krótko trwała @. Ale jeszcze bardziej zdziwiło mnie to że moje piersi, a dokładniej sutki, nie przestały być wrażliwe. (zawsze dzień przed miesiączką moje sutki stają się wrażliwe, ale gdy kończy się @ to i one wracają do "normalności") Ta wrażliwość utrzymywała się przez niecale 10dni ! na chwile obecną ta wrażliwość sutków przemieniła się w lekką obolałość piersi. Nie bolą aż tak że nie mogę się tyknąć ale czuje że są trochę inne. Może nie zaczęłabym świrować gdyby nie to, że jest już 16dc a ja ciągle mam pustkowie w majtkach ;/ Jak myślicie, czy to może być ciąża ? Zrobić test ? Czy to raczej zbędny wydatek ? Dodam, że nie kochałam się z mężem po tej dziwnej @ - kochaliśmy się przed nią. ...nie kochaliśmy sie po tej nietypowej dla mnie @, bo jestem jakaś rozdrażniona i płaczliwa - ciągle się kłócę z mężem i to o byle co. Aż mi trochę wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katrina z tego co opisujesz to warto zrobić test. Na twoim miejscu zainwestowała bym nawet w badanie krwi czyli bete hcg. U nas to koszt 40 zł prywatnie. Po co masz sie stresować i cały czas myśleć. A jeśli jesteś w ciazy to stres jest ci zupełnie niepotrzebny. Zgadzam sie ze stwierdzeniem że nigdy nie będzie odpowiedniego momentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula zobaczysz, ze i Ty niedługo będziesz szczęsliwą przyszłą mamusią :) najważniejsze jest to ze cały czas walczysz razem ze swoim partnerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Griszankaanka, co do tych badań, o których pisałaś to jak się je wykonuje u facena ?? U mnie wymaz, a u męża, zastanawiam się czemu w posiewie tego nie zrobili ?? Czy to z moczu ?? Katrina22 zrób test, niewielki wydatek, a będziesz już coś wiedzieć ;) Ps. A jak Wam się zdarzy dzidzia to na pewno dacie radę, bo nie będziecie mieli innego wyjścia niż sobie poradzić. Ja też ciągle odkladalam decyzję o dziecku, zawsze jest jakieś BO.... a teraz mam 33 lata i nadal znalazłoby się wiele różnych BO... I ciągłe niepowodzenia w tej materii.... Takie życie..... Szczerze to nigdy nie jest ddobry moment na dziecko... Jakby tak to rozpatrywać, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katrina, a moze zbadaj szyjke macicy, jak nie jeates w ciazy to teraz powinna byc otwarta, bo jakos teraz powinnas miec dni plodne, ew. zrob test. Paula wystarczy, ze Tobie zrobia wymazy, jak wyjdzie, ze masz ktoras z bakterii, to maz ma ja rowniez i nie ma potrzeby tego potwierdzac (przenosza sie droga plciowa) Na miejscu powinni od razu zrobic antybiogram i wtedy leczenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Griszankaanka zastanawiam się co w takim razie próbowali wyhodować w tym posiewie jeśli nie bakterie, o których piszesz ?? Jak już badali to chyba wszystko, więc problem pewnie jest gdzieś indziej, a bez sensu robię dywagacje, 8.11 jedziemy do kliniki (niestety takie długie terminy mają), czyli do 3 razy sztuka ( 3 specjalista) :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tez posiew byl czysty, a mielissmy ureaplasme. Po leczeniu anyybiotykami i androvicie wyniki poprawily sie czterokrotnie :) W sumie to nie wiem jakiego typu bakterie powinien wykryc posiew... W sumie to dziwne ??? Ale z drugiej strony czytalam gdzies, ze jak robia w kierunku tych bakterii wymazy u facetow, to pobieraja je z wnetrza pracia, moze w samej spermie ich nie ma, a blokuja tylko produkcje spermy. Z reszta zobaczysz co Ci powie lekarz... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Isia zapisz się jak najszybciej do gina bo Becikowe dostaniesz jak pierwsza wizytę bedziesz miała do 10 tyg inaczej przepadną ci pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu dobra rada dla Isi, ale wśród staraczek to chyba niemożliwe, aby pójść na pierwszą wizytę po 10 tyg. hihihi. My to już w 5 dniu po stosunku chętnie byśmy poszły potwierdzić domniemaną ciążę :))) griszaanka racja to dziwne, że Ty nie wiesz jakie bakterie wykrywa posiew, ale skoro na wyniku badania jest tylko napisane "posiew ujemny" domniemuję, że jest to jakiś standarcik, bo inaczej byłyby jakieś szczegóły wymienione :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula no i mnie zmotywowalas do poszukiwan. Juz wiem dlaczego w posiewie nie wyszla nam ta ureaplasma, bo w posiewie ciezko ja wykryc. Przeczytalam w ponizszym art., malo tego mozesz zwrocic sie do lab. zeby podali Ci liste bakterii, w ktorych kierunku byl robiony posiew. Polecam do poczytania :) Troche rozjasnia w tym temacie ;) http://badanie-nasienia.pl/pl/artykuly-i-opracowania/wynik-posiew/ 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula święte słowa z tym, że u nas potwierdzenie ciąży po 10 tyg jest niemożliwe heheh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hi hi napewno byście szybko szły do lekarza ;-) tylko chodzi mi o to że oni też kolejki mają ja u swojego czekałam miesiac więc w 9 tyg się jeszcze zalapalam ale parę dni później i bylo by po becikowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jakbym sie dowiedziala, ze jeztem w ciazy, to jezzcze tego samego albo nastepnego dnia bylabym u gina, wepchalabym sie bez rejstracji i bylabym tam mile widziana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miedzynamikobietami
lulu8, nie stresuj się tym mięśniakiem, będzie dobrze. Jakbyś miała jakieś wątpliwości to zawsze możesz zapytać prof.T.Paszkowskiego na stronie mięśniaki macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula ja robilam ureaplasme, mykoplasme, chlamydia i rozne typy wirusa HPV wymazem z pochwy i drugim z cewki moczowej metoda genetyczna PCR, wyniki wysylali do Wroclawia i koszt to jakies 400zl. W zwyklym wymazie czy posiewie moczu Griszanka ma racje ze nie wyjdzie. A jesli nawet wynik bedzie pozytywny to nie ma pewnosci czy jest prawidlowy, czy byl wlasciwie posiany itd tu w gre wchodza sterylne warunki, temperatura i mnostwo innych czynnikow. Sam lekarz doradzil mi wydac wiecej pieniedzy na metode PCR niz potem robic dodatkowe badania gdyby cos wyszlo w zwyklym wyzmazie. Na wyniki czeka sie min 2 tyg z tego co pamietam. Nie ma skuteczniejszej metody badania tych swinstw. Jesli genetycznie nie wykryja DNA choroby to juz nie ma sily, na 100% nie ma wirusa. Mozna tez pobierac z krwi bo jako dziecko pamietam ze tak tez mialam robione. A u mnie cytologia wyszla ostatnio jakas dziwna, bo jest adnotacja o stanie zaplanym, zmian nowotworowych brak ale stopnia nie podali. Za tydzien w czwartek idziemy na usg i poznamy plec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze co do wymazow z pochwy czy z cewki (obojetnie bo jak masz w pochwie to i w cewce). Mozna i posiac na zwykle bakterie i grzyby. Wielokrotnie wychodzilo mi w ten sposob sporo bakterii, od razu robili antybiogram. Ale chlamydia wyszla mi tylko dzieki PCR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×