Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ulęgałka

starania o ciążę

Polecane posty

Eeyore,ja Ci powiem, ze faceta, to trzeba podejsc sposobem i malymi kroczkami. Jak mu powiesz kochanie od dzisiaj sie odchudzamy i zyjemy zdrowo, to odniesie to odwrotny skutek. Zacznij wprowadzac do menu odchudzone posilki - nie wszystkie na raz, tak po jednym, bo zacznie cos podejrzewac ;) Do pracy zrob sobie pyszna salatke, a i jemu zapakuj i dodaj "wiesz kochanie troche mnie ponioslo i tobie tez zapakowalam", salatka bedzie dodatkiem, a on w koncu przywyknie. Za jakis czas wyciagnij go na silownie, bo przypadkiem znalazlas fajna "pozycje", ale zeby ja wyprobowac, to musicie wzmocnic miesnie, co byscie zebow sobie nie powybijali. Na pewno znajdziesz cos karkolomnego, co wymagaloby sprawnosci fizycznej, a jak pokazesz o co Ci chodzi, to dopiero bedzie mial o co walczyc ;) Jeszcze jedno, absolutnie nie uzywaj slow "odchudzanie", "zdrowy tryb zycia", to na nich dziala jak plachta na byka, a lozkowe fikolki zawsze sa mobilizujace ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griszanka ja też jestem księgową, co prawda dopiero od 2óch lat (wcześniej zajmowałam się czymś zupełnie innym), dlatego muszę się dokształcać, bo wiedzy mam ciągle za mało. A pracuję w biurze rachunkowym, czyli mam kontakt z wieloma firmami, które są różnie opodatkowane, mają inną politykę rachunkowości i wiedzy potrzeba dużo dużo, z resztą pewnie wiesz o co chodzi :) Tak sobie czasami myślę, że w dużej spółce w dziale księgowości pewnie jest łatwiej i spokojniej, ale mogę się mylić, jak to się mówi "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przydalybyscie mi sie teraz ;) Moja ksiegowa jest niezla jesli chodzi o sprawy firmy ale ostatnio ciagle z nia dyskutuje i nie mozemy sie dogadac, ze wszystkiego robi problemy. Ostatnio z podwyzszeniem mojej postawy zeby miec wyzszy macierzynski :/ I tak wkolko cos. Ciagle musze do niej chodzic i cos tlumaczyc. Co do facetow to Griszanka ma racje. Niby wymagaja zeby z nimi prosto i konkretnie rozmawiac, nie rozwodzic sie niepotrzebnie ale jak przyjdzie co do czego to trzeba sie cackac jak z jajkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedys ktos mi powiedzial ze ksiegowa to najwazniejsza osoba w firmie ;) Cos w tym jest, dobra macie fuche dziewczyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula ja nigdy nie pracowalam w biurze rachunkowym, tylko wlasnie raczej w wiekszych firmach. Choc i bylo tak, ze prowadzilysmy ksiegi dla 2-3 spolek, ale o zblizonym profilu :) Ja pracuje w zawodzie iuz 10 lat - zaczelam jak mialam 20 lat, powiem Ci, ze chyba niezaleznie od stazu pracy, w tym zawodzie trzeba ciagle sie doksztalcac, ciagle zmieniaja sie przepisy itd., wiec stazenie mozgu raczej szybko nam nie grozi ;) A co do samej wiedzy - jeszcze wile mi brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu8
Hej dziewczyny, pisałam do was o 1 w nocy, bo wróciłam z wycieczki, ale widzę, że nie ma mojego wpisu. Paula przestraszyłaś mnie tymi badaniami. Masz rację, trzeba zrobić, przynajmniej wiesz na czym stoisz. A może stanie się cud i bez napinki wyjdzie Wam fasolka. Będę trzymać kciuki. A ja właśnie dostałam okresu 5 dni wcześniej, aż się zdziwiłam. Trudno. Nowy cykl się zaczął i trzeba odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulu8 Tobie też radzę zrobić badania, nawet dla własnego spokoju, żeby potwierdzić, że wszystko jest ok :) A na cud nie liczę, z takimi parametrami plemników nie ma szansy na nic, trzeba znaleźć przyczynę i ją usunąć. Martwi mnie tylko to, że wyeliminowanie niepłodnośći męża nie oznacza sukcesu, bo ze mną może być też problem :( lulu8 to się zdarza, przynajmniej w moim wieku, wśród moich znajomych +/-parę lat różnicy to jest częste, wszyscy, któzy mają dzieci musieli swoje przejść i się wystarać, a 2 pary dobrych znajomych starają się 6 i 11 lat (Ci już adoptowali córeczkę) i nadal nic. Niestety takie czasy, stres, przemęczenie, niewyspanie, zanieczyszczenie środowiska, dieta, niepewność jutra i to wszystko powoduje, że w organizm jest słaby. A natura działa tak żeby eliminować najsłabszych osobników i nie dopuszcza to rozmnażania, ale to tylko taka moja teoria :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziś impreza rodzinna a ja nie mam co ubrać... wszystko ciasne w brzuszku... w sklepach też wybór nijaki, wąskie te ciuchy... padło na sukienkę całą luźną i nad brzuszkiem pasek, do tego szpilki na niedużym obcasie... :) moja Mała wczoraj byłą bardzo spokojną, ale dziś z rana odrobiła zaległości hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czapus, w takich kieckach "ciężarówki" właśnie wyglądają najładniej :) Miłej zabawy... Griszanka ja się cieszę, że ciągle się czegoś uczę, chyba nie chciałabym wykonywać zawodu, w którym popada się w rutynę i robi machinalnie dzień w dzień to samo, ale nam to nie grozi, już ustawodawca zatroszczy się o naszą ciągłą edukację :) Mój staż w tej branży to zaledwie 2 lata, czyli dopiero raczkuję i w sumie ledwo w miarę się poorientowałam w pewnych sprawach to od 2013 weszło tyle zmian, że masakra i musiałam przestawiać swój tok myślenia. Ale wolę to niż moją poprzednią pracę, w której przez ostatnie 1,5 roku nie robiłam nic i to dosłownie, siedziałam przy kompie, czytałam książki,oglądałam filmy i nie było nic do roboty, i powiem Wam, że człowiek miał dość po kilku dniach, a po 1,5 roku myślałam, że dostanę do głowy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malo wiem o pracy ksiegowej za to studiowalam dwa kierunki na raz w tym jeden to byla rachunkowosc i finanse. Pamietam jak nienawidzilam tych studiow. Nudzilo mnie to liczenie, wpisywanie do jakis tabelek, mielismy takie grube zeszyty cwiczen na rachunkowosci, malo juz pamietam z tego zreszta. Ale dzieki temu polubilam swoje ustawy i teraz z przyjemnoscia do nich siadam a rachunkowosc to byla dla mnie strata czasu. W zasadzie robilam je w razie gdybym nie pracowala w swoim zawodzie. Dlatego podziwiam ksiegowe ze maja tyle zapalu do tej pracy. Chyba trzeba to naprawde lubic bo inaczej sobie nie wyobrazam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihihi :) duszak na szczęście każdy jest inny (inaczej świat byłby nudny jak byśmy wszyscy lubili to samo), ja lubię liczyć itd. a praktyka jest o wiele ciekawsza niż teoria i suche liczby wpisywane do tabelek na dodatek w zeszycie zamiast w specjalistycznym programie :) A czym się zajmujesz zawodowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ moj m w piatek idzie na badanie ...w koncu sie zdecydowal. ciekawa jestem wynikow.zrobi pakiet rozszerzony. paula twoj m tez taki mial? czy moze jeszcze jakies badanie sie robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorotq super, że się zdecydował. Mój m miał zrobione podstawowe badanie, dlatego musiał iść drugi raz, bo próbka nie została od razu przygotowana do ewentualnego posiewu, ale to dobrze niech robi od razu kompletne badanie jak już udało Ci się go namówić, gratulacje!! My we wtorek mamy dzwonić czy są już wyniki... Teraz dorotq przez 5 dni abstynencja (alkoholowa i seksualna), nie może brać gorących kąpieli. Próbkę odda w domu i zawieziecie czy na miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula u nas pisza ze abstynencja 3-4 dni przed ale nie dluzsza niz 7 wiec zaraz bedzie co nie co :-P ... on sam sie zdecydowal az mnie zaskoczyl :-D odda na miejscu bo pisza ze najlepiej .bo w domu mozna ale troche strach jesli chodzi i przewoz bo jesli bedzie im za zimno to moze wynim wyjsc nieeiarygodny. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotq ciesze sie Twoim szczesciem :), fajnie, ze sam do tego dojrzal (moze podczytuje nasze forum hihihi) Teraz tylko trzymac kciuki, zeby wyniki byly w miare dobre :) Duszak, ja tez jestem ciekawa czym zajmujesz sie zawodowo :) Ja mam dni plodne i pierwszy raz od dawna mam to w nosie. Nadal jestem bezrobotna i to tez mam w tylku (poki co ;) ), dzieki temu mam ten przywilej, ze moge spac do 10-tej, tak jak dzis ;) I wiecie... z takim nastawieniem jest mi na prawde dobrze :D Nie wiem jak u Was, ale u mnie piekna zlota jesien :), sloneczko swieci i jest pieknie, normalnie chce sie zyc ;) Milego dnia dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Griszanka fajnie czytać, że u Ciebie tak optymistycznie :) My dziś z m jedziemy na wizytę do lekarza. Ciekawe co powie... Obiecał nam określić do końca płeć, bo jak pamiętacie ostatnio nie był pewien, stąd jechałam na 3D do innego ginka. Dotarło do mnie, że jak Michellinka urodziła to następna do porodu jestem ja..... Jeszcze się nie boję, ale tak na prawdę zostały mi 3 miesiące... Jak ten czas leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griszanka hehe moze i podczytuje :-P ..wie o forum :-D ja tez jestem bezrobotna niestety takie czasy nadtaly ze z ta praca ciezko. przepracowalam 8 lat jako fakturzystja potem firme zamkneli. a swpjemu m prowadze KPiR wiec troche pracy papierkowej mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeyore2013
słonka ajaki jest mniej wiecej koszt tych badań dla mężczyzn? z jaką kwotą trzeba się liczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeyore u nas to jest koszt 140 zl badanie rozszerzone a podstawowe 70 zl.ale lepiej zrobic to rozszerzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eeyore2013 u mnie za pierwsze badanie z konsultacją u lekarza (oglądaniem plemników itd.) zapłaciliśmy 130zł, a drugie badanie + oznaczenie hormonów z krwi 110 zł. Dziewczyny, przez ostatnie 9 miesięcy tak nauczyłam się swojego organizmu, że teraz kiedy nie liczę dni cyklu po prostu czuję, że jutro, albo najpóźniej w środę będzie @, masakra!! Zawsze miałam regularne cykle, ale nie myślałam i nie pamiętałam o tym, wiele razy zdarzało mi się, że @ mnie zaskoczyła, bo nie czułam nic. A teraz czuję na maksa tak się wsłuchałam w swój organizm i wiem, że od jutra będę paradować z podpaską, bo czuję, że jest tuż tuż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula no to nie duzo zaplacicilscie z wizyta.ja za samo badanue 140 zl. powiem ci ze ja tez juz nauczylam sie swojego organizmu.wiem kiefy mam dni plodne i owulke.potwierdzilo mi sie nie raz bez liczenia i mietzenya. ja jyz nie moge sie doczekac wynikow badanua m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe jak tam michallinka :-D odezwij sie :-D na fb tez cisza pewnie zajeta synusiem. wiecie ze ja dzisiaj trzymalam na rekach dziecko miesieczne -Zuzie :-D tak przypadkiem mi wsadzilu na rece nieznajomej dziewczyny i jeszcze piwiedzieli ze mi pasuje....ehhhh...i co mualam odpiwiedziec?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha...tak sobie pomyslalam ze jak uda nam sie zajsc w ciaze to jaka to bedzie potem lektura do poczytania - te nasze staranka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja też was czytam z tym że tylko w nocy bo w dzień jest co robić a w nocy jie mogę spać :-( mały miał tak mocna zoktaczke że stracił dużo na wadze i teraz żeby stan się jego poprawił a już jest ciut lepiej to muszę go karmić co 2 godziny :-( dziewczyny ja od porodu mogę zliczyć na palcach ile spalam :-/ może z 4 godziny łącznie. Jestem wykończona tym co chwilę wstawaniem i karmieniem jeszcze on taki leniuszek muszę go pobudzać do jedzenia. Na szcsescie pokarm mam. Ale czego się nie robi dla dziecka :-) ważne żeby mu się nie pogorszyło i się nie odwodnil. Jestem tak wykończona że az nue mogę zasnąć :-( a o 2:30. Następne karmienie. Tak tak czapus ty nastepna :-D zobaczysz jak szybko zleci :-) Griszanka jak miło czyta się ciebie dzisiaj :-D 👄 Dorotq mądra decyzja męża :-) a może ktoś go nakłonił skutecznie? :-D Całuje was i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotq bardzo sie ciesze ze wreszcie cos sie ruszylo i maz zdecydowal sie na badania. Swoja droga jak tego dokonalas ?:) Ciekawa jestem jakie beda wyniki. Paula ja jestem radca prawnym, teraz zajmuje sie glownie obsluga spolek, wczesniej pracowalam na etacie w firmie. A nauki mimo skonczonej aplikacji dalej jest mnostwo, troche Lex pomaga ale to tak bardziej w pracy codziennej. Nawet jak siedze na zwolnieniu to czytam i ciagle cos wypada. Latwo nie jest a radcow jest zatrzesienie, na aplikacji mialam wiecej ludzi niz na studiach. Czapus mysle ze wizja szybkiego porodu raczej Cie cieszy niz smuci, co? :) Nie mysli sie o strachu tylko ze to juz niedlugo :) Ja Ci zazdroszcze ze juz za trzy miesiace zobaczysz malenstwo. Sama nie moge sie doczekac na swoje a jeszcze tyle przede mna :) Kurcze bo ciaza za dlugo trwa, zdecydowanie wystarczyloby pol roku :) Michellinka odpoczywaj ile mozesz i trzymam kciuki za Was. Maly na pewno szybko odrobi wage, najwazniejsze ze karmisz piersia :) Za miesiac bedzie juz lepiej, wyrobicie sobie staly rytm dnia i znajdziesz nawet chwile w ciagu dnia na drzemke :) Buziale dla Ciebie :* :* i dla Aleksandra :* :* Paula kiedy wyniki u Was? Mysle Dorotq ze w naszej dziurze na wszystkim zdzieraja jak moga, np ja za usg 3d placilam 200zl a dziewczyny tu pisaly ze gora 150. Przed ciaza badania, w ciazy wizyty i usg, no niestety wszystko sporo kosztuje. Chyba ze ktos w ciaze zajdzie bez problemu a potem korzysta z publicznej sluzby zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka 🌻 michallinka oj kochana tak na poczatku jest z maluszkiem pozniej sie unormuje .duzo zdrowka dla malego.[ usta] moja nie miala zoltaczki wiec nie wiem jak to jest ale kolezanki mala miala i tez musiala czesto karmic duszak- on sam powiedzial ze pojdzie na badanie .sama bylam zaskoczona.chcial zebym tylko go zapisala i pojechala z nim. duszak o widzisz a ja niedawno potrzebowalam radcy prawnego :-D znalazlam na Sadowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michellinka jeszcze niedawno Mały był w brzuszku, a teraz jesteście już razem - super. Kiedy możesz to odpoczywaj, nabieraj sił :) Duszak trochę boję się porodu, ale czekam na moją Dzidzię, już bym ją chciała mieć.... Kochana a Ty jakie brałaś leki na swoje przeziębienia itp?? Ja się od kilku dni leczyłam dostępnymi lekami, ale wczoraj ginekolog kazał iść do rodzinnego i skończyło się antybiotykiem.... Trochę się go boję, bo muszę myśleć o moim dziecku, ale po konsultacji z ginkiem również stwierdził, że mam brać leki zapisane przez rodzinną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry, u mnie dzisiaj mglisto, zobaczymy jak bedzie pozniej. My za badania nasienia z morfologia i posiwem placilismy 150 zl, a za podstawowe 50 zl. Michelinko, Aleksander jest cudowny i widac, ze szczesliwy. Na pewno teraz jest dla Ciebie najtrudniejszy czas, mam nadzieje, ze maly szybko przybierze na wadze i bedziesz mogla go karmic rzadziej i bedziesz mogla sie wysypiac :) Czapus, moj lekarz rodzinny do przy staraniach chucha na mnie i dmucha, teraz antybiotyki to ostatcznosc, a jak dostaje to przewaznie takie bezpieczne w ciazy duomox albo jeszcze jedne, ktorych nazwy nie pamietam. Kochana trzeba zaufac lekarzom, czasami trzeba wybrac mniejsze zlo, infekcja dla malenstwa jest gorsza niz antybiotyk. Paula, kiedy odbieracie wyniki nasienia? Ciekawa jestem, kiedy i jakie leczenie Wam wdroza :) Bezikumalinowy, a co u Ciebie? Nic sie nie oddzywasz... Milego dnia 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanakali
Pamiętacie mnie? Chciałam tylko zameldować, że mam termin na 27 października. Zostało jeszcze 11 dni do planowanego spotkania z moim syneczkiem Krzysiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanakali ja Ciebie pamiętam, suuuper, ale przeleciało :) A Ty mnie jeszcze pamiętasz, jak byłam staraczką a teraz już prawie mamą? :) Buziaki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×