Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Przyszlamama ja od 3 tygodni biorę magnez, bo mam czeste twardnienie brzucha, wczoraj okazało się ze szyjka skróciła się o 20% więc tez mam odpoczywać, nic nie robic, nie dziwgac itp i mam przyjsc już za 2 tyg na wizytę, jeśli będzie się posuwać skracanie to założą mi pessar-standardowo przy skracających się szyjkach, maja kumpela miała przy 2 ciążach, zdejmuje się go koło 36-38t.c Jedynym pocieszeniem jest fakt, że po zdjęciu przeważnie szybko akcja porodowa następuje a sam poród sprawniej przebiega:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marti a orientujesz sie, jak zakladaja ten pessar? Daja jakies znieczulenie, czy to jest bezbolesne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackRosssa dobry artykul :) Ja mialam kiedys robione badanie hsg i to zakladanie osprzetu na szyjke nie bolalo, wiec pessar tez nie powinien :) Tym bardziej, ze jest silikonowy a nie metalowy jak ten caly osprzet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa to jest zwykly mały krążek, zaklada na szyjke macicy w gabiecie, to nic nie boli wiec nie potzreba zadnego znieczulenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie przeraza samo "grzebanie" tam w srodku... W ciazy wszystko jest rozpulchnione i w ogole... Badanie wziernikiem jest nieprzyjemne, a to zakladanie pewnie tez. Ale czego nie robi sie dla Malucha! :) Zjadlam 100g sliwek suszonych i wypilam 4 szklanki maslanki! Czekam, az mi chociaz cos zabulgocze w jelitach a tu nic :P Mam nadzieje, ze sie ruszy :P A tymczasem nie wiem gdzie ja obiad zmieszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, przejęłam się tym badaniem. A wiecie coś na temat tego czy przed badaniem na obciązenie glukozą trzeba dzień wcześniej jakąś dietę zastosować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam, że wczoraj o 22 jadłam budyń z cukrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Marti nie mamy innego wyjścia jak leżeć i pachnieć :D Mam nadzieje że ta luteina zahamuje skracanie i będzie dobrze, ten pessar mnie nie przeraża, bardziej te szwy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izka ja slyszalam, ze na kilka dni przed badaniem powinno sie ograniczyc slodkie jedzenie. Najwyzej bedziesz musiala powtorzyc badanie ;) Wiecie moze, kiedy dzidzius obraca sie tak, ze juz do porodu zostaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszlamama a kiedy zaklada sie szwy a kiedy pessar? Jest to czyms uwarunkowane, czy jak sie chce lekarzowi? Bo te szwy to chyba daja znieczulenie nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szwy dają znieczulenie, różnica jest taka że podobno od szwów się odchodzi ale one są bezpłatnie zakładane, a pessar to koszt dla pacjentki około 120-150 zł, tak słyszałam, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszlamama też mi mówił ze szwy to już przeżytek tearz w wiekszości pessar zakłądają bo bezpieczniejszy, jakby co można go wyjąć w moment, przy zakładaniu nie trzeba znieczulenia tylko ze trzeba płacic u mnie to 170zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joa-nnnnaaa
Hej dziewczyny. :) Podczytuje czasem co u was, staram sie byc na biezaco. :) U mnie wszystko ok. Na usg nie bylam, teraz jade za jakis miesiac. Bedzie to 29 tc. :) Mam kilka pytan, z racji tego, ze mnie dosc dlugo nie bylo. 1. nie mialam jeszcze obciazenia glukoza, o ktorym piszecie. Czy jesli pojde w 26 tc to bedzie ok? I to ze ciagnie mnie do slodkiego niekoniecznie swiadczy o czyms zlym, prawda? :) 2. nie mam zadnych ubranek (moze z 5 sztuk), gdyz nie znam plci, chyba jestem z takim czyms sama, nie? :P Nie zaczelam tez kompletowac wyprawki, gdyz nie ma na razie po co tego upychac w domu, zaczynamy remont 3. jesli mialam badanie hiv w 1 trymestrze to powtarzac je teraz? :) 4. czy mozna przedawkowac kwasy dha? Bo ja biore i roslinne i zwierzece, 2 tabletki (kazda ma 50% dawki, wiec chyba nie, prawda?:) 5. jak czesto kopia wasze maluszki? Aaaaa i wczoraj mialam glupia sytuacje, moze czytalyscie - stopilam raczki od garnka i zasmrodzilam caly dom, po czym bolala mnie glowa i teraz sie zastanawiam - oczywiscie zgodnie z regula, czy nie zaszkodzilam dzieciorkowi. Moja przyjaciolka urodzila 5 dni temu, ale jej super, ma juz maluszka ze soba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joa-nnnnaaa
ciesze sie ze nbadal tu jestescie i zdrowka dla maluchow :) U mnie sie wlaczyl syndrom wicia gniazda, wszystko przenosze, przekladam, ukladam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszlamamo to jest koszt pessara zalezy tez od firmy ale o9na jest wahaja kolo 150zl, niektorzy smi w aptece zamaiwaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Joanna!:) ciesze sie ze u Ciebie wszystko oki :) Nie jest za pozno na badanie glukoza :) u nas lekarz roznie zleca nawet w 29 tygodniu :) Nie zaszkodzilas dzieciaczkowi tym smrodkiem spokojnie :) Nie jestes sama z plcia bo ja tez nie znam :) i tez mam malo ciuszkow chociaz przed chwilka kilka zakupilam:P:P Co do badania hiv to ja np nie robie wcale a slyszalam ze raz sie wykona je i to wystarczy na cala ciaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o kopanie mojego malenstwa to musze przyznac ze leniuch jest :P czasem pokopie czesciej ale to tylko przez chwile ogolnie jest leniuszek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joa-nnnaa
Heh, nie moge sie doczekac usg za miesiac, moze uparciuszek pokaze kim gtam w koncu jest :P Rafal bardzo chce synka, ale pokazalam zdjecia cory kolezanki, zakochal sie i mowi, ze moze tez miec taka coreczke - Laskawca kurcze :P Jem teraz okrutnie, waga plus 7, takze uroslam ;) Kogos tam bolalo kolano - przepraszam, nie pamietam nicku, bardzo wspolczje. Moze jakies oklady? Opaske uciskowa mozna? Co do cukrzycy, podziwiam, ja bym chyba umarla z glodu na takiej diecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna w koncu sie odezwalas :P 1. Apetyt na slodkie raczej nie zwiastuje cukrzycy. Tez jeszcze nie mialam badania po obciazeniu i dopiero jutro na wizycie pewnie mnie skieruje, a jestem w tym samym tygodniu co Ty :) 3. Badania na HIV bym nie powtarzala. Z reszta ja nie mialam robionego wcale :P 5. Moj Maluch kopie jak mu sie chce :P Czasem od rana do nocy, a czasem tylko wieczorem :) Na pozostale pytania ja nie znam odpowiedzi :) Stopiony garnek dziecku chyba nie szkodzi ;) Mi sie zdarza czasem kilka wdechow jakiejs chemii. Jak np wejde do lazienki chwile po sprzataniu, albo jak maz cos maluje i pojde z nim pogadac ;) Nie sadze, zeby takie cos szkodzilo dzidziusiowi. Oczywiscie staram sie ograniczac takie sytuacje, ale nieraz sie nie da po prostu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moja przyjaciolka rodzi w czerwcu i zrobila wyprawke wg tej listy moze komus sie przyda :) AKCESORIA łóżeczko ( regulowana głębokość, wyjmowane szczebelki, szuflada) materac do łóżeczka przewijak - komoda z przewijakiem bądź przewijak nakładany na łóżeczko wózek - polecam taki 3 w 1 gondola, spacerówka oraz można zamontować fotelik fotelik samochodowy torba do wózka butelka 150 ml ze smoczkiem 0+ smoczek od 0+ jeżeli mieszkacie w dużym domu, przydaje się elektroniczna niania UBRANKA śpioszki 4 szt kaftaniki 4 szt body - 4szt z krótkim i 4 szt z długim rękawem koszulki 4szt rampers - pajacyk 4 szt czapeczki bawełniane 2 szt skarpetki 3 pary rękawiczki bawełniane sweterek zapinany na guziczki lub zatrzaski spodenki ubranka związane z porą roku np w zimie kombinzon Drogie mamy, pamiętajcie, że dzidziuś szybko rośnie. Na pierwsze dni kupujcie ubranka w rozmiarach 54-56cm. Mój synek w ciągu 2 miesięcy zmienił ubrania od 54 do 62 :) PIELUCHY I POŚCIEL 10 pieluch tertowych 10 pieluch flanelowych pieluszki jednorazowe - od urodzenia używałam Pampersów i Huggiesów rożek kocyk - grubość w zależności od pory roku komplet pościeli - 2 szt płaska poduszka prześcieradło z gumką - 3 szt ceratka do łóżeczka KĄPIEL I PIELĘGNACJA wanienka fotelik kapielowy- spotyka się też nazwę foczka ( plastikowy) ręcznik z kapturkiem 2 szt termometr kapielowy myjka chusteczki nawilżane - kupuję firmy DADA z Biedroki waciki i patyczki niemowlęce szczotka do włosów z naturalnego włosia nożyczki do paznokci dla niemowląt pojemnik na brudną blieliznę proszek lub płyn do prania dla niemowląt płyn do kąpieli oliwka lub mleczko krem przeciw odparzeniom szampon do włosów płyn do mycia lub mydełko plastikowa miseczka na przegotowaną wodę kosmetyczka APTECZKA termometr - polecam taki, który mierzy temperaturę z czoła lub ucha sól fizjologiczna jalowe gaziki przyrząd do odciągania kataru - frida lub gruszka spirytus do przemywania pępka izotoniczny roztwór wody morskiej do pielęgnacji nosa NIEBĘDNIK MŁODEJ MAMY bawełniany stanik 2 szt wkładki laktacyjne maść na popekane brodawki herbatka laktacyjna balsam do ciała laktator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joa-nnnaa
Tak w ogole to mdlosci mi wrocily, ale to chyba od przezarcia :D:D:D Ja mialam isc dzisiaj zrobic ta glukoze, ale za glodna bylam :D Moze jutro. Albo za tydzien. Malutka przyjaciolki jest tak urocza, ze szok.:) Podpatrze u niej jak sie takim malenstwem zajmowac, wazy tylko 2500 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna to mala rzeczywiscie malutka :) ale fajnie sie takie malenstwo pewnie rodzi heheh :) jak ma na imie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joa----nnnnaa
Michalina. :) Imie tez mi sie podoba. :) Ubranka boskie, i jaki fajny kocyk, wyglada na mieciutki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×