Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lubliniankaa

Poród w szpitalu na Staszica w Lublinie

Polecane posty

Gość MatkaEV:
Anuś 800: To ty niezłą "gwiazdę" masz:) Widocznie kiepska z ciebie synowa, skoro nie czekasz na nią ze świeżym ciastem i kawką:) W końcu masz teściową na audiencji, więc kogo jak kogo, ale ją należy przyjąć ze wszystkimi należnymi jej honorami !!!! Ja na Twoim miejscu ugościłabym ją, ale arszenikiem:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, troche sie zdolowalam. Dzwonilam do przychodni, moj lekarz bedzie przyjmowal od sr do pt, potem prawdopodobnie juz nie bo pani z rejestracji powiedziala ze nie chca tam takiego nieodpowiedzialnego lekarza co sobie nie przychodzi do pracy. Wiec najpewniej bede musiala zmienic bo prywatnie nie chce do niego chodzic. Teraz czekam do srody, zadzwonie upewnic sie ze przyszedl i pojde na wizyte w czwartek albo w piatek, mam nadzieje ze wynik wymazu juz bedzie. Nie usmiecha mi sie zmiana lekarza w ostatnim miesiacu ciazy ale co zrobic? Moj maly ostatnio jest bardzo cichy, malo sie rusza i nie sa to kopniaki tylko jakby przelewanie. Mam nadzieje ze nic zlego sie nie dzieje, wiem ze im blizej porodu tym dziecko jest mniej ruchliwe ale jakas niepewnosc jest... KassiaM. widzisz jednak Lupo Cie przekonal ;) Ja tez mam zamiar go kupic - kolor niebieski. Mowisz ze dlugo trzeba czekac to moze jeszcze przed Swietami sie wybiore do Rampersa bo wczesniej myslalam ze po Swietach na spokojnie bo pan mowil ze wystarczy poczekac tydzien. A orientujesz sie moze ile kosztuje Lupo z Maxi Cosi Citi? Bedzie chyba taniej niz z Cabrio? MatkaEV: przemyslalam to co mi radzilas odnosnie fotelika i nie bede kupowac uzywanego tylko MC Citi bo jest tanszy od Cabrio a tez sprawdzony, w przeciwienstwie do Dumbo. KassiaM. ja tez sie jeszcze nie spakowalam, mysle ze zrobie to dopiero po swietach. Przy pierwszym dziecku spakowalam torbe w niedziele a w poniedzialek urodzilam (3 tyg przed tp) dlatego teraz podswiadomie chyba nie chce spakowac sie za wczesnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuś800
..Ale te ciążowe sesje też są fajne.. Szkoda że mój mąż to antytalent jeżeli chodzi o robienie zdjęć. Zakładam że to moja ostatnia ciąża , a do tego ostatni moment zanim zacznę puchnąć w 8 i 9 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bardzo chciałam sesje z brzuchem, bo wyglądam nadspodziewanie dobrze w ciąży (narazie :P) i warto było by to uwiecznić ale niestety tyle wydatków się nazbierało przed pojawieniem się juniora że musiałam odpuścić. Jutro mam zapewne ostatnie USG nie widziałam juniora już 2,5 miesiąca denerwuje się 3majcie kciuki. Mam nadzieje że nie wykręci się pupą ani plecami jak zazwyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KassiaM.
Sisia, no widzisz przekonalam sie do lupo, rowniez dzieki Wam:-):-):-). Nie wiem ile kosztuje z mc citi, facet w rampersie daje dziwne upusty:-) zalezy jak ktos sie targuje. Nie wiem tez czy na wszystkie kolory tak dlugo sie czeka, mi powiedzial ze generalnie te wozeczki swietnie sie sprzedaja i oni sami musza czekac dosyc dlugo na dostawe, ok. 10 kwietnia mam go miec, musialam zaplacic tez 500 zl zaliczki. Gaha fajnie ze jutro zobaczysz swojego Junioreczka, trzymamy za Was kciuki, ja swojego widzialam 6 tygodni temu....... Sisia moj Malenki tez przelewa sie w brzuchu, sporadycznie kopie ale jak juz mu sie zdarzy to potrafie krzyknac z bolu:-):-):-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam sklep http://sklepmati.pl Sprzedawcę znalazłam przez allegro ale okazało się, że siedziba jest w Lublinie na Łęczyńskiej. Kupiłam tam łóżeczko, materac, przewijak i cała mnóstwo gadżetów dla dziecka. Ceny mają niższe niż w innych sklepach. Dodatkowo zawsze można liczyć na pomoc miłego pana, który tam pracuje-jak zacznie gadać to czasem nie potrafi przestać ;D Jedyny minus to to, że nie jest to sklep w którym można kupić wszystko od ręki. Prowadzą oni sprzedaż internetową a odebrać można na miejscu, zapłacić także (ale tylko gotówką). Ich główny magazyn znajduję się bowiem poza Lublinem. Wielki plus dla sklepu za to, że jeśli przyjedziesz po odbiór i coś Ci się nie spodoba na żywo lub zobaczysz coś fajniejszego to możesz bez problemu zrezygnować lub wybrać inny produkt. W tym niby sklepie/magazynie mają trochę rzeczy wystawionych, ale nie wszystko co jest na stronie. Ja po pierwszych dużych zakupach już jestem stałą klientką tego sklepu. Szkoda tylko, że nie sprzedają ubranek :( Szczerze polecam ten sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś się orientuje jaka jest w tej chwili sytuacja z porodami rodzinnymi na Staszica? Mam termin na 28 marca i się trochę denerwuję, że męża nie będzie przy mnie :( I jeszcze jedno pytanie: w czwartek mam pierwsze KTG, ile czasu wcześniej muszę być żeby się jeszcze zarejestrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mtuśka
jeśli chodzi o fotografa dziecięcego polecam także wymieniona juz Agnieszkę kołodyńską , osobiscie zdjecia bede sama robic swojemu maleństwu , ale wiem że czasem przy braku sprzetu i umiejetnosci fajnie jak ktoś pomoże. a pamiątka na całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
Magda_gk dzisiaj byłam na wizycie na Staszica. Na pytanie o termin zniesienia zakazu moja Pani DOktor powiedziala, ze pewnie jak sie skonczy zima to skonczy sie i zakaz :/ wiec w sumie nadal nie wiadomo na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda_gk z tego co wiem zakaz bedzie na pewno do końca marca, jak i nie do początku kwietnia... na ktg w przychodni najlepiej pójść tak z 20 minut wczesniej do rejestracji. Mamy podobny termin, masz już jakieś skurcze ? U mnie jeszcze cisza, tylko przepowiadające skurcze...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też tylko przepowiadające :( Czuję się jakbym siedziała na bombie ;) Liczę na to, że syfiasta herbatka z liści malin, którą piję już od miesiąca coś pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuś800
Kolejne przyszłe mamusie się szykują i stresują... a je jeszcze 2,5 miesiąca! Ale dobrze, przynajmniej zima zdąży odejść w zapomnienie;) Mniej klamotów do szpitala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
jeszcze w temacie wózków.... jakie wymiary mają wasze spacerówki? ta, która mi się spodobała ma szerokość wewnętrzną 40 cm.. znalazłąm jedną opinię, że jest to spacerówka bardzo wąska i np w zimie dziecku jest bardzo niewygodnie i ciasno, gdy leży w niej w kombinezonie i kurtce... mozecie powiedzieć coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
agusia, rzeczywiscie jest dość podobny, jak się sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
agusia, wlasnie tak oglądam te wózki i oglądam, i rozmiary rzeczywiscie wszedzie są podobne.. wpisuję ten od Ciebie na listę moich faworytów :) powiedz tylko proszę czy jesteś z niego zadowolona, czy łatwo się prowadzi i skręca, rozumiem, że są amortyzatory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wózki są bardzo ładne :) czy któraś z Was ma jakieś info od Wadetty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV:
Ja wybrałam Lupo, ale z fotelikiem Maxi Cossi. Od początku wiedziałam, że to właśnie ten. Miałam przypadek w rodzinie, gdzie z powodu kiepskiej jakości nosidełka, niestety podczas zderzenia nie było za ciekawie. Dlatego też wolę dołożyć i nie mieć później wyrzutów sumienia, czy za każdym razem drżeć ze strachu. Kostecka: Bardzo ładne te wózki, kolory super, jednak poddawałabym w wątpliwość właśnie nosidełko. Podejrzewam, że ma tylko dopuszczenie do sprzedaży (a takie nosidełka nie są testowane zderzeniowo - crash test i nikt nie wie jak się zachowają, nikt też nie daje Ci gwarancji, że są w pełni bezpieczne). To jest podstawowa rzecz, na jaką zwracam uwagę. A co do wielkości gondoli, to chłopak z Rampersa wspominał, że praktycznie wszystkie wózki maja identyczne gondole i żeby się tym za mocno nie kierować (ponoć znacznie ważniejsza jest spacerówka - piszę to co usłyszałam, specjalistą nie jestem, więc to już każdy musi sam rozstrzygnąć). Tak na prawdę każda z nas ma inną sytuację i warunki. Ciężko komukolwiek doradzać, czy polecać, bo to mega indywidualna sprawa, np. macie kostkę, czy stare duże płyty na pobliskich chodnikach, mieszkacie w bloku, czy domku, macie windę, czy targacie wszystko ręcznie, macie mały lub duży samochód (pakowność wózka), jesteście wysocy, czy niscy (regulacja rączki i stelaża), macie daleko - blisko do lekarza, sklepu, parku.....Reasumując, nawet najlepszy wózek nie gwarantuje sprawdzalności w różnych warunkach i sytuacjach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV:
Co do Mikado, też o nim myślałam, ale brat męża ma taki i się nie sprawdził przy wysokich krawężnikach (zbyt miękkie i poddające się amortyzatory). On jest też wysoki, więc, żeby wjechać na wysoki krawężnik, musi rączkę naginać prawie do kolan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MatkaEV:
Kostecka: Z całym szacunkiem ale ja bym bardziej stawiała na Paris - jakoś bardziej mi się podoba, pod względem konstrukcji, jest też jakby zgrabniejszy (ja bardzo nie lubię jak wózek wygląda ciężko jak karoca). Mikado niestety sprawia wrażenie ciężkiego i masywnego.Koła mają podobne, chociaż Paris ma lepsze amortyzatory i unikniesz tego o czym pisałam wcześniej (naginania przy wysokich krawężnikach). Ale to już musisz sama podjąć decyzję. Byłaś w Rampersie, albo innym sklepie z wózkami? Najlepiej zrobić listę i po kolei sprawdzić. U mnie wiele odpadło właśnie przez to, że na zdjęciu ładny zgrabny, a w rzeczywistości - ciężki parowóz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
Matkaev - dziękuję za wypowiedź. masz rację, że nikomu na 100 % nic nie dogodzi niestety :/ w rampersie byłam wczoraj i spisałam kilka modeli, ale ceny mnie jednak troszkę przerosły - wózek kupują rodzice i nie chcę za bardzo szaleć z cenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostecka Tak jestem bardzo zadowolona lekko się prowadzi ładnie skręca nawet po śniegu :) są amortyzatory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
agusia mam prośbę, odezwij się proszę do mnie na meila izaa_16@tlen.pl . chciałabym zapytać jeszcze o kilka rzeczy odnośnie tego wózka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, wracam po tygodniowej nieobecności z masą szczęścia w ramionach i wielkim bagażem doświadczenia. W tamten wtorek wylądowałam na patologii ciąży, w środę robiono mi badania, a od czwartku się zaczęło. Najpierw cewnik foleya, a w piątek o 11.00 trakt porodowy z wielką ilością oksytocyny. Nie ma co mówić ale trochę kosztowałam służbę zdrowia. Rodziłam z ZZO i mimo tego i wielkiej pomocy olbrzymiej liczby osób z oddziału porodowego, o godzinie 21.00 trafiłam na salę operacyjną. Na świat przyszedł mój synuś 3300g i 56 cm. Kiedy wracam myślami do tego wydarzenia i myślę o ilości godzin spędzonych w bólach, tym bardziej wiem ile warte jest moje szczęści! Opieka na oddziale porodowym jest rewelacyjna!!! Cudowne kobiety, a wiem co mówię, bo miałam do czynienie z niejedną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vendetta17 Gratuluje szczęścia :) i wytrwałości dopiero przy porodzie człowiek dowiaduje się jak wiele może znieść bólu i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostecka
Vendetta17 wielkie gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×