Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Hej kobietki :) Piszecie o rozmiarach, moja jak wiekszosc wyrasta 68 , pampki ma jeszcze 3 a dlugosc nie wiem. Wagowo jakies 7 kg moze juz miec, ide po swietach na szczepienie to sie dowiem :) Gosiu, twoja Lucyjka taka drobniutka! Modelka rosnie :) Blondynka, czytalam co napisalas o wprowadzaniu glutenu, nawet napisalam posta ale go zeżarło chyba heheh, w kazdym razie sie zgubił, ja tez poczekam, chce jak najdluzej karmic tylko piersia, zreszta przy okazji spytam co nasza lekarka sadzi. Idris masz racje, to czekanie na porod z perspektywy czasu jest zabawne hihih, najbardziej pamietam, jak Tobie chyba wlasnie "zaszkodzil" seksik bo cos sie niby zaczelo, ale potem sie uspokoilo, tak?? ;) No i blondi jak wyskakala na pilce prawie ze malego hihi. Leonka juz wtedy miala dzidziusia, jak dolaczylam.... Ale ten czas biegnie!!!!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nom tak bylo :-D. Krucha to pozno dolaczylas a mi sie wydaje ze bylas od zawsze :-D. Chociaz od samego poczatku forum to chyba Gosia ciagnie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, Natce zaczyna sie katar :( :( znów odciaganie :( oby na katarze sie skończyło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rybka841123
Hej dziewczyny, mam pytanko, bo też mam maluszka 3 miesięcznego i zastanawiam się jak wygląda katar u takiego małego szkraba? Czy objawia się on cieknącą wydzieliną z noska i częstym kaszlem? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka841123 mój mały jak miał katar to żadna wydzielina mu z noska nie leciała tylko jak oddychał było słychać że ciężko mu się oddycha bo było słychać jak coś podciąga a miał to bardziej w zatokach ale z noska nic nie leciało,dopiero jak robiłam fridą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rybka841123
Justyna1991 a dużo tej wydzieliny wtedy odciągałaś?, bo ja codziennie rano i wieczorem oczyszczam nosek asekuracyjnie i zawsze coś tam wyleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka Poranne oczyszczanie to norma, jeśli wystarczy oczyścić tylko to jest ok. Katarek to raczej jeśli w ciągu dnia TRZEBA to powtarzać. Ja mojemu jakieś glutki też wyciągam, ale to tyle co jedno wyciągnięcie i czysto. Nie koniecznie codziennie, teraz kilka dni już nic nie wyciągałam ale miał coś tam wczoraj przy karmieniu widziałam, jednak chyba wciągnął podczas drzemki :P Smacznego :D Gosia My ciuszków 62 już nie mamy żadnych chyba, może tam jakieś ogrodniczki regulowane czy coś tego typu Idris Też ostatnio myślałam o czasie ciąży, teraz dzieciaki już 4-5 miesięczne... a za rok będziemy do nocnika przyzwyczajać :) Czas leci :) Krucha No ja czasem bym się już pobawiła łyżeczką, dlatego myślę o warzywku nie codziennie ale tak tylko raz na jakiś czas. Od 5 msc zacznę np co 3 dzień, a od 6 już codziennie może jeden posiłek. 🌼 A ja chce wam ciasto polecić. Wczoraj robiłam i jest mega proste i szybkie, a baaaaardzo dobre. Wykonanie czasowo idealne dla każdej mamy ;) http://www.domowe-wypieki.pl/przepisy-ciasta-ucierane/428-przepis-na-szybkie-ciasto-na-maslance Zrobiłam z orzechami laskowymi, dałam mniej cukru i mniej śmietanki. Tak mi wyszło http://oi45.tinypic.com/m7urls.jpg Po zrobieniu zjadłam na raz 3 takie kawałki i mało mi było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi, faaaajne ciacho mniam, zjadłabym ale niestety dalej trzymam dietę bezmleczną, boję się wprowadzic nabiał, jeszcze troche poczekam, a potem sróbuje od kefiru.Diete zachowuje a i tak Natka ma miejscami wysuszoną mocno skóre. Rybka, no moja własnie ma katarek, wydzielina sama z siebie nie spływa, dopiero jak odciagam albo jak położe malutką na brzuszku-wtedy cos tam leci ale niedużo. Słychać przy oddychaniu takie pochrapywanie jakby.... ale odciągam, oklepuje, ihaluje, no nic więcej nie zrobie.... zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka my katarek miałyśmy zawsze w środku, chyba że po inhalacjach to przy oklepywaniu coś tam wyleciało z noska. A my dziś WYCHODZIMY! Co prawda na inhalacjach w dalszym ciągu ale co w domu to w domu :D Już wypis w rękach, czekam za mężem bo w pracy jeszcze... Justyna nasze dzieci nie mają jeszcze wykrztałconych zatok, co jedynie katar siedzi albo w nosie albo gardle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziolek Super wieści! Krucha Ja miałam zalecenie pić kefir cały czas. Pierw tak raz w tygodniu, później co kilka dni. Chyba po miesiącu piłam codziennie i coraz częściej inne rzeczy śmiało jadłam ( a tak to niby dieta a po plasterku sera czy coś czasem zjadłam) . Spróbuj i obserwuj bo może jest inna przyczyna suchej skóry. U nas to wysypka była objawem skazy, ale jest już całkiem ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziolek to fajnie, że przed weekendem was wypisali :) 🌼 Dałam dziś pierwsze łyżeczki kaszki aby wprowadzić gluten. Zjadł 20 ml kaszki, łyżeczką i był mega zadowolony. na początku chyba nie wiedział o co chodzi i co ma z tym zrobić, ale pod koniec to sam otwierał paszczydło :) teraz muszę obserowować czy coś mu bedzie czy zniesie dobrze ten gluten. Jak mu się uda to zamieszczę jakieś zdjęcie z jedzenia na poczcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka, fajna fotka, minka słodka, widać że smakowało :) ja jeszcze nie mam sliniakow, pora kupić! :) Justyna, Twój syncio fajniutki, nawet nie wygląda na 8 kg, slodki :) Blondi, właśnie chciałam pytać czy to gryzak, ale doczytałam ze pierwsza szczoteczka :) pewnie fajnie małemu masuje dziąsełka!!! Blondi, no to może ja też spróbuje z tym nabiałem powolutku.... Tym bardziej ze kolki minely, a sucha skore zawsze mozna wypielegnowac, a jednak w nabiale jest duzo waznych skladnikow. Przemysle sprawe i zobacze, ale zaczne od kefiru albo jogurtu bo to chyba najbezpieczniejsze. Gosia, Ty jestes jeszcze na diecie?? Madziolek, super wiesci!!!!!! Fajnie, ze wychodzicie!!!!! Jupi!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krucha No ja przez położną miałam ograniczony nabiał z tym, że kefir od początku zalecony. Jogurty odradzała. Polecam z Bakomy kefir :) A szczoteczka super, młody jej oddawać nie chce tylko trzeba pilnować bo mimo ogranicznika ma kilka cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna, właśnie widziałam Twoje fotki i faktycznie, nie wiem gdzie Alan ma te kilogramy. Fajny chłopak, wygląda w ogóle na starszego - jakby miał z 7 miesięcy. No nie wiem może przesadzam bo nie wiem jak wygląda 7 miesięczne dziecko :) Blondi - a własnie miałam Cię zapytać o ten gryzaczek - jak to się nazywa czy jakiej firmy to jest ? bo też bym chciał coś takiego kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka To jest zestaw z Rossmanna do mycia zębów. Resztę młoda wzięła bo to szczoteczki, a to guma taka z ogranicznikiem to młody obgryza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wygląda na 8720 a jednak tyle ma ale on będzie duży za tata a kilogramami się nie przejmuję bo to zgubi;) ale fakt nie wygląda na bobasa 4,5 miesięcznego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy karmiące piersią - macie już okres ? Kurcze, może już o tym pisałyście, ale nie pamiętam. Ja chyba właśnie dostałam :( Czy ma to jakiś wpływ na laktację czy normalnie nadal będe miała pokarm i będe mogła sobie karmic przez kolejne miesiące ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka ja jeszcze nie dostałam @ po pierwszej ciąży dostałam po 6 mies zobaczymy jak teraz mam nadzieję że też dłuższy cza nie będę miała jakoś tak wygodniej bez okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dzisiaj po szczepieniu , drugiej i ostatniej dawce na rota. Młoda Waży 6250 i mieści się w 25 centylu , czy jakoś tak, pielęgniarka powiedziała że wymiary co do wieku, (4miesiące i 1 dzień) są idealne :) Byliśmy też na tym instruktażu rehabilitacyjnym, Pani rehabilitantka zwróciła mi uwagę na to w czym jest problem, i faktycznie ,,, młoda " skraca " lewą stronę , i jak się patrzy centralnie to główkę ma trochę przekrzywioną , brodą w lewo a czubkiem głowy w prawo. Czyli nie czuje środka. Mam z nią ćwiczyć symetrie przede wszystkim, Pytałam się czy to może samo się naprostować ,,, i czasami dzieci same to sobie prostują a czasami trzeba im pomóc a nie zawsze nawet jak się pomaga przez rehabilitacje wszystko wraca do normy. Ja na razie się nie martwi , jakoś intuicyjnie czuje że wszystko będzie ok. Blondi , widziałam ten komplet tych szczoteczek u nas ale doszłam do wniosku że zakupie jak się zaczną zęby pokazywać. Łucyja od jakiś 5 dni ciągnie tak wyraźnie do siadania . ale to tak że jak leży na poł siedząco na mnie a jej nie powstrzymam , i asekuruje z boku to usiądzie do pionu. pozwoliłam jej tak ze 2 razy :) ale ogólnie nie pozwalam jeszcze :) W ogóle przyszło łóżeczko dzisiaj, i powiem że niczego sobie , bardzo fajne i solidne, materac też porządny, ale jeszcze jej nie zamieniam, póki kołyska jest jeszcze wygodna to zostawiam kołyskę, zresztą do łóżeczka i tak pościeli jeszcze nie mam, zastanawiam się nad kupnem puchowej poduszki,,,, z racji tego że mnie osobiście lepiej śpi się właśnie na puchowej niż na takiej piankowej, ale chce się jeszcze się zapytać tej rehabilitantki, co zdrowsze, może się wypowie. A wy jak sadzicie ,,, co lepsze ??? Chyba na dzisiaj to teraz , zaraz pewnie się obudzi młoda bo ona wieczorem tak na raty zasypia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonka Ja jeszcze nie mam okresu, przy młodej po 11 msc i nie miało to wpływu na dalsze karmienie Gosia Moja młoda ma 4,5 roku a dopiero z miesiąc temu kupiłam jej poduszkę :P Tzn miała taką malutką jakoś po drugich urodzinach no i u nas spała na poduszce, ale swojej dorobiła się dopiero teraz :) Młody też taki bezpoduszkowy będzie bo ponoć dzieciom tak najlepiej 🌼 Zrobiłam ciacho kokosowe... aaaaale aromaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To całkiem długo nie miałyście okresu. U mnie to chyba napewno okres :( :( :( Gosia - ja narazie w ogóle nie planuje poduszki dla małego. Słyszałam, że nie stosuje sie poduszek u takich maluszków, ale nie wiem zabardzo dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krucha, ja dalej na bezmlecznej , ja się jednak jeszcze boje, bo mojej to się w kolkach objawiało nie tyle co na skórze , więc wole nie ryzykować , jeszcze 2 miesiące wytrzymam , a od 6 tego zacznę pomału wprowadzać u siebie nabiał na zmianę z jej stałymi posiłkami...... tak się mówi że kolki do 6 tego miesiąca zazwyczaj są więc wole się jeszcze wstrzymać,,,, po 2gie dobrze mi to też robi na trzymanie lini :) Leonka , ja okresu też jeszcze nie mam . Co do poduszek wracając , to ja też słyszałam że u maluszków się poduszek nie stosuje , i w sumie teraz u siebie w kołysce ma takiego naleśnika płaskiego że praktycznie tylko na ozdobę jest :) Ale do łóżeczka już się zastanawiam czy jej nie kupić . ja w sumie jeszcze przed ciążą też wolałam bez poduszki w ogóle spać, mamy 2 oczywiście , ale rano jak się budziliśmy to mąż normalnie na poduszce a ja swoją zawsze gdzieś eksportowałam:) albo pod łóżkiem gdzieś jej rano szukałam , albo gdzieś w łóżku zbombrowana leżała upchana w kąt albo po prostu ja pod poduszką tylko z nosem wystawionym żeby się nie udusić :D , w ciąży z braku możliwości wygodnych pozycji , poduszka okazała sie nieoceniona :) i teraz jakoś już tak zostało,,,, ale do tej pory wspominam, ten tydzień co jeszcze przed porodem trafiłam z tymi bólami żołądka do szpitala ,,, jakie oni tam mieli wygodne łóżko , poduszkę i materac to jaaaaaaa :D skarby za tamto łóżko :) ,,,, bo w tym szpitalu co już rodziłam to trafiło mi się jakieś zdezelowane z wygniecionym materacem , ale to tak wygniecionym że się zapadałam a młodą jak na środku czasami kładłam to jak w gniazdku :D Młoda już zasnęła a ja , chyba pierwszy raz od 1,5 tygodnia nie padłam razem z nią :) Blondi Ty to masz zapał do tych ciast, ciasteczek :) ja chyba wole gotować ,,, ale to się okaże jak już będę miała swoją kuchnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe Gosia ja kiedyś powtarzałam, że nie piekę bo mi zakalce wychodzą, bo nie umiem, bo to bo tamto.... Tak było póki z mamą mieszkałam ;-) a później małymi kroczkami raz do roku coś zrobiłam i się udawało :-) Jednak potrafię :-) Facet lubi słodkie, dziecko jak to dziecko też to mam komu robić :-) taniej to i zdrowiej jak kupować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle to pojechaliśmy dzisiaj po pieluchy bo tanie po 22zł i paczkowane były zbiorczo po dwie paczki. Wzięliśmy pierw taką jedną x2, wzięliśmy drugą i tak jeszcze myślimy, że a tanie są a to się używa to dawaj jeszcze jedną będzie już spokój na chwile to wzięliśmy trzecią ;) A babka która towar rozkłada tak się patrzy na nas, uśmiecha i mówi, że się rozpędziliśmy bo tam są po dwie paczki, na co my, że no tak tak wiemy - mina babki bezcenna ;) Czy 6 paczek pieluch to aż tak dużo? Wzięliśmy już "4" więc nie wyrośnie, a nie chce mi się później szukać gdzie promocje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie przeglądnęłam pocztę , Krucha , ale Twoja malutka ma fajne te włoski i taka czarnulka :) Leonka,,,, Leosiowi faktycznie musiało smakować ,,,, :) Justynka - Alanek ten struj ośmiorniczki ma z H&M ??? ja mam taki sam tylko żabkę dla mojej młodej :D Blondi - kurde fajne te Wasze dzieciaczki , a młody taki wyraźny i rezolutny , tak samo jak Agnieszki :) takie bystre te chłopaczki :) Filmy mi się nie mogą coś ściągnąć ,,, ale czego można się spodziewać po nicie ooo właśnie się akuku otworzyło :D Jakie on ma pocieszne usteczka :) Ja młodej nie mogę nagrać jak sie cieszy :) ,,,, ale muszę uruchomić mój stary aparat bo ma funkcje nagrywania , a na pewno filmy będą dużo lepszej jakości niż z koma :) więc na pamiątkę lepsiejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze rowniez w koncu zajrzec na poczte. Moja wczoraj zasnela o 16:00 wybudzilam ja na zmiane jedzenia i pieluchy o 21 i wlasnie wstala. Za to juz teraz raczej nue zasnie. Ale cisza w domu ja moge was poczytac bo na szczescie jeszcze w miare ciemno wiec zajmuje sie soba. Wie ze o tej porze wszyscy jeszcze spia ;-). Blondynko jestes po prostu kulinarnym wymiataczem. Ja poki co gotuje ale menu dosc ubogie. Pewnie jak mala bedzie wieksza to wtedy sie wysile. Moja mama czesto gotowala pysznosci i dom mi sie wlasnie kojarzy z dobra domowa kuchnia i oczywiscie mila atmosfera, dlatego wlasnie mam zamiar to kontynowac. Moze dzisiaj namowie sie na te ciasto ktore zamiescilas. Blondynko powiedz mi tylko czy je polewalas na koniec jak w przepiscie wydaje mi sie to dziwne polaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×