Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Ja własnie siedze w przychodni po wypiciu 75g glukozy. Nie było az takie zle, ale czekam jak sie bede po tym czuła bo pielegniarka ostrzega, ze moze mi byc zaraz niedobrze. Wcisnełam do tego kubeczka poł cytyryny !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patisonek87
witam dzieczyny ;) ja tez listopadowka ;) do ewa1111 tez mam termin na 6 listopada ;) sie doczekac juz nie moge :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małaBlondynko - mój mąz też twierdził, że jest mu obojętne, potem jak dowiedziałam się, że drugi znowu będzie chłopiec to powiedział, że tak wolał, ale nie chciał mówić, bo przecież tak nie wypada. Chociaż pewnie w córce też by się zakochał. Fajnie że córka jest starsza i pewnie za jakiś czas będzie się synusiem zajmowała, dziewczynki jednak mają ten instynkt opiekuńczy bardziej rozwinięty. Mój syn stwierdził że dopóki nie będzie mógł z bratem pogadać to w ogóle nie będzie nim się zajmował:) Co do krwi też wyniki miałam słabsze niż ostatnio - dostałam żelazo i magnez na skurcze ( bo od czasu do czasu brzuch już mi się napina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martarta No co Ty gorąco u mnie jak cholera. Akurat mam okna tak, że całe słonce w najgorszych godzinach do mnie wali, więc pół dnia rolety zsunięte, a i tak taki ukrop się przebija. Z tym, że mam klimatyzator w pokoju, ale przed włączeniem wskaźnik na nim czasem pokazywał że jest 35-36 st :O A zbić mu się udaje w te upały do góra 30st :O Ale to siedzi się w chłodnym wietrzyku więc o ile młoda się nie kręci i mogę skierować na kanapę to siedzi się fajnie. A ja pod oknami mam akurat wszystkie przystanki, skrzyżowanie, żabkę w bramie... także mam cały dzień głośno i śmierdząco. To widok na mój blok http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/30836242.jpg i przecudowne podwórko gdzie niby mam spacerować z dziećmi http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/30836298.jpg. Brud i syf totalnie. Mieszkanie czynszowe mieliśmy wykupić na własność, ale stwierdziliśmy, że kij z tym. Nie będziemy brali kredytu na takie gówno bo ani tu sąsiadów normalnych, ani okolica nic nie ma :O Jak pojawi się jakaś okazja to chcemy się stąd zawinąć. Szkoda bo niby fajne ogromne mieszkanie ( ponad 100m) ale niestety nie jest to tak jak pokazują w serialach typu "pierwsza miłość" ;) ( jak ktoś ogląda to właśnie taka kamienica bo nawet moje miasto) bo inna okolica i naprawdę 90% tutaj to patologia :O ulna30 No i jeszcze Ty mi pisz o jakimś zabiegu :P A ruchy to ja mam tak widoczne, że np czytam książkę oprę o brzuch to mi trąca tak, że przeszkadza w czytaniu :P Muszę w końcu na kam to nagrać, ale co wstaje jak zaczyna tak kopać to później przestaje i zaczyna znowu dopiero jak ja już nie pilnuje tego ;) aaa_wazka No jak my się dowiedzieliśmy, że synek to mój podzwonił sobie po znajomych, że wreszcie chłopa zrobił bo tak jak pisałam, żartował, że będzie robił póki syna nie zrobi ;) Ale tak to chyba naprawdę mu to obojętne. Tylko właśnie w żartach typu " same baby mam w domu" mówi, że chce syna, ale jakbyśmy mieli naprawdę możliwość wyboru płci to chyba by zostawił tą decyzje mi :P A jakby była córka to by się cieszył, że może mi trzecie zrobić wg zasady " będę robił póki nie zrobię" bo tak to ja na parce zakończę swoje bycie ciężarówką ;) Znowu się rozpisałam o pierdołach, a muszę iść do tesco... kurde nie mam tam dojazdu i na nogach musimy pomykać, jakiś godzinny spacerek w jedną stronę to będzie :O Nie chce mi się, ale tylko tam jest moja ulubiona biała kiełbasa, a mam smaka na żurek :P No to trzeba zebrać doope, ogarnąć wygląd i iść bo nici z obiadu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemacie. dzis rano znow ten szalony pies, poszedl wiec moj luby pod sklep czekac na wlasciciela i go opierdolic, zaczał spokojnie i grzecznie: czy nie moze pan cos z tym zrobic zeby tak nie szczekal, a tamten do niego ze od 6 pies ma prawo sobie szczekac, chuj go to obchodzi ze ktos wraca w nocy z pracy i chce sie wyspac rano :/ mam ochote isc za tym gosciem zobaczyc gdzie mieszka i od 6 rano wlaczyc jakas muzyke wkurzajaca a jakby mial pretensje to powiedziec ze od 6 mam prawo sobie sluchac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny u mnie ruchy są przez cały czas tylko jak położe reke to sie uspokaja ale nie jest to dla mnie uciążliwe tylko ze spaniem na prawym boku mam problem bo mnie coś ciągnie i muszę spać na lewym albo na wznak aaa_wazka ja też miałam skurcze dosyć częste bo do 7 razy dziennie i mam jeść magnez 3 razy dziennie i przeszło mi to teraz tylko 2 razy mnie złapie i tyle Jeśli chodzi o połówkowe to ja miałam już w 16 tyg i termin przesuną mi sie na 1 listopada ale jednak mam nadzieje że yo nie będzie ta data

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc laseczki, Martus mam do Ciebie pytanie, powiedz mi wiesz może gdzie w sączu mogłabym się umówić prywatnie na usg 4D najlepiej w sobotę? Bo już tyle miejsc obdzwonilam i albo nie ma terminów albo mi nie pasuje... Znalazłam coś takiego: http://www.diagmed.info.pl/ ale żadnej opini na ten temat może coś slyszalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny Leonka5-11 mam nadzieje dałaś rade z ta glukozą, słyszałam że niektórzy ją zwracają, ja na najbliższą wizytę też muszę wykonać ten test i pokazać wyniki lekarce, również mi wspominała o wciśnięciu połówki cytryny u mnie podobnie jak u GosiaqKR dzidzia jakoś mało ruchliwa, czasem się zastanawiam czy to normalne, najbardziej w sobotę pod koniec dnia była aktywna ale tego dnia i ja dużo się ochodziłam, poschylałam, podziałałam w ogrodzie w ogóle miałam stresujący dzień i chyba maluszek to wyczuł i gdy się położyłam to tak się wiercił ;) z wyprawki to ja jeszcze nic nie mam, myśleliśmy z mężem ze zaczniemy we wrześniu kupować, na razie przeglądam te zestawy ubranek , nawet ciekawe ubranka są, mojemu też się spodobały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika a tu sprawdzalas? http://www.rynekmedyczny.pl/Niepubliczny_Zak%C5%82ad_Opieki_Zdrowotnej_Multi_Scanmed_Medycyna_Rodzinna_Sp_z_o_o,Nowy_S%C4%85cz,Sienkiewicza,ZOZ,1631346,1631347/kontakt znajoma kuzynki robila tu i ta kuzynka mowila mi ze fajna babka, dokladnie to usg i wogole chwalila, mialam tam isc ale nie mam kasy :/ a i kosztuje 200 zl chyba to usg, ale nie wiem na 100%, a i to jest dr Ewa Leśniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martunia bardzo Ci dziękuję :-* Jak tylko coś załatwie to dam znać :-) no i za zaproszenie na herbatke również dziękuję :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mam nadzieję, że po magnezie mi przejdzie:) Czasem mam ten brzuch jak balon. Do tego biorę żelazo i witaminy, nie wiem czy to dobrze tyle tabletek no ale tak mi gin. zapisała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewela , mi sie udało wygrać do 250zł +przesyłka, ciuchów było ok 30 , ale pani mi dodała jeszcze kilka gratisów w tym nowy z metka kaftanik na 68 gryzaczek nowy , przytulankę, kilka lektur i jakiś ciuszków z 2 szt. ciuchy sa duzo ładniejsze niż, na zdjęciu kilka to nowych z metkami , ja jestem zadowolona , bo mi chodziło o kombinezonik zeby ze szpitala wybrać , ta kurtka niebieska to jak nowa bedzie troszkę po tym kombinezonie bo po synku mam wiekszy 74 i 80 to juz na koniec zimy,o czapki,( bo mam wszystkie wiosenne ,lub letnie i spodnie,mi tez głownie chodziło tu mam ok 6,7 par, a takich bodów , pajaców, czy spioszków to wszystko mam juz po synku, to jest ten zestaw :: http://allegro.pl/0-6-modny-synus-jesien-zima-disney-bcm-i2435181247.html udało mi sie jeszcze kupić za 18zl 3 pary bucików od 3-6 m,bo te co sa w zestawie to takie miniaturki na początek tylko, http://allegro.pl/buciki-niemowlece-i2444990953.html ewela za 400 zł to fakt ale sa juz ładne rzeczy bo tez obserwowałam , i może więcej ale dla mnie kwota za duża , jak na tylko do 6 miesięcy , ja jeszcze z moja szwagierka mam zamiar sie wymienić , bo ona tez kupiła zestaw i te co sa letnie body , np , to mamy sie wymienic , ona mi da wtedy te cieplejsze , bo jej dzidziuś tez nie ubierze tego pózniej , a mój nie ubierze tych bodów z krótkim rękawem czy tych spodenek rampersowych takze ciuszków juz wystarczy, a na potem letnich to juz tez mam po synku , więc nastepny zestaw to napewno kupie ale temu starszemu , bo po nim bedzie miał ten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tego badania na glukoze to nigdy go nie lubiałam, ten syf pić fuj zawsze mnie słabiło pewnie jak pójde 19 lipca to lekarz mnie juz skieruje na to badanie LEONKA5-11 który to twój tydzień jest ze ty juz test na glukozę masz?? u mnie to gdzieś zbliza sie koniec 22 tydz termin mam na 3.11, z tego co pamiętam to miałam zawsze robiony w 7 miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolaina83
Witam. Poczytuje sobie to forum i postanowiłam się przywitać w końcu :) ja jestem w 21 tygodniu i termin mam na 10 listopad. Płci jeszcze nie znam ale mam przeczucie że chłopak (zawsze chciałam mić synka). To moje pierwsze dziecko. Ruchy też czuje tylko wieczorem lub rano albo jak się położe i leże spokojnie -ale to nie zawsze. Wydaje mi się, że nie ma sięczym martwić jak często się nie rusza choć przyznam, że wyczekuję na te ruchy bo są super. A dziś rano to nawet było widać jak jedna strona brzucha tak delikatnie drga ;) Nie śpię już- budzę się o 5tej 6tej i siedzę na kompie chyba, że idę do pracy to staram się spać do tej 8ej. Idę dziś na badania krwi i moczu i jestem na czczo, napiłam się tylko wody i czekam bo przychodnie mam na osiedlu (3min drogi) na tą 8 godzinę. Też biorę żelazo i na razie tylko to. Rozpisałam się dużo. Pozdrowienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolaina83
Leonka5-11 Ja własnie siedze w przychodni po wypiciu 75g glukozy. Nie było az takie zle, ale czekam jak sie bede po tym czuła bo pielegniarka ostrzega, ze moze mi byc zaraz niedobrze. Wcisnełam do tego kubeczka poł cytyryny !!! a to badanie z glukozą na na co??? na cukier? nie miałam czegoś takiego. a i w pon idę do gina i mam nadzieję, że mi zrobi połówkowe a jak nie to mam sie uponieć? i czy to to samo co badanie w 3D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulna świetne są te ubranka , rewelacja. Chyba nie mam nosa do aukcji, bo takiej fajnej żeby skończyła się na takiej cenie to jeszcze nie widziałam :). Muszę sobie dać tego sprzedawcę do ulubionych , może jeszcze będzie coś wystawiać. Hej Karolina, powiem Ci że ja też mam problemy ze snem i nie wiem czy to spowodowane jest upałami czy ciążą. Budzę się baaardzo niewyspana a potem chodze jak zombie. Żelazo wcinam od 2 miesięcy, a i tak morfologia nie jest powalająca hehh Czekam na weekend ... i wyjeżdżam w góry nad rzekę , już nie mogę się doczekać . Całuski dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam... ja jesli chodzi o ruchy to tez juz praktycznie dziennie daje o sobie znac...a jesli chodzi o spanie to nie ja nie mam problemów...tak wiem wiem najlepiej na lewym i tez tak staram sie spac...ale tak jak większość z Was wole na wznak lub na prawym:) ...ciuszki rewelacja ...ja narazie nic nie mam jakos tak nie mam weny na zakupy...mam nadziej ze po urlopie sie wezme za to:) muszę!!! no tak u mnie tez cieplo i chyb a na jakies ochłodzenie sie nie zanosi w najbliższych dniach trudno trza sie przyzwyczajać...pozdrowionka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny dzisiaj to i ja się wcześniej zbudziłam i wierciłam się ale to wszystko przez ta pogodę ale przynajmniej z rana mogłam poczuć ruchy maluszka :) ulna30 ubranka super aż mi się buzia uśmiechnęła jak je przeglądałam hej karolaina83 miło że do nas dołączyłaś, to badanie z glukozą wykonuję się w celu wykluczenia tzw. cukrzycy ciężarnych, czytałam ze ten test przeprowadza się od około 24 tc, tak więc lekarz pewnie jeszcze Cię skieruję na to badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patisonek87
nie wiem dziewczyny czy Wam zazdrościć czy współczuć tych upałów. U mnie ciagle tylko deszcze i jak jest na dworze +20 to jestem szczęśliwa.. ja jestem w 22+2 tygodniu, polowkowe miałam 2 tygodnie temu ;) na moje szczęście akurat tego dnia mała była mało ruchliwa (bo zazwyczaj daje popalic..) i na kolejne idę 11tego bo jej obejrzeć dobrze nie mogli ;) chyba dlatego, ze tatusia z nami nie było postanowiła zrobić mu niespodziankę i dać się zobaczyć akurat w jego urodziny ;) z sypianiem problemów tez trochę mam bo kopie szczególnie mocno o ok 4rano. Zbudzi mnie a potem zasnąć nie mogę. W dzień zadko okazja na drzemke bo muszę za synem latać ;) a tak jak czytam na rożnych forach, ze tak często macie USG.. pozazdrościć. Bo u mnie przy normalnym przebiegu ciąży 2x i dowidzenia :/ a orientujecie się w cenach w Pl za USG 4D? Bo wydaje mi się, ze taniej niż u mnie.. Ubranka zaczynamy kompletowac, głownie z eBaya i od znajomych dostajemy bo po synku wszystko wydalam... Wózek tez już kupiliśmy ;) chciałabym żeby te tygodnie szybciej mijamy bo się doczekać już nie mogę ;))) ojj.. to się rozpisalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM nowa mamusię fajnie że wam sie podobają moje ubranka, ewela ja dosc długo przeglądałam te zestawy i pótora tygodnia mi zeszło jak w końcu upatrzyłam i udało mi sie wygrać, kilka tez sie kończyło w podobnych cenach , ale niestety nie udało mi sie wygrać to tez trzeba mieć szczeście , w sumie to pózniej już miałam zamiar kupić na kup teraz, mają tam tez fajne rzeczy , tyle ze mi nie pasowało bo duzo dawali bodziaków i tych pajaców, a ja tego nie potrzebuje , bo juz mam , ale jak któraś ma pierwsze dziecko , to zawsze jest to potrzebne , jak znajdę link to podam wam jak babka sprzedaje fajne zestawiki pojedyńcze od 8 zł , kombinezoniki, i fajne ciepłe kurteczki od 8 zł, ,,angielski mix,, sie chyba nazywało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również witam nowe mamy ;) ja dzisiaj o 18,30 mam USG , dopiero z pracy wracam , bo musiałam wypłatę odebrać w innym miejscu co zawsze, i dostałam podwyżkę ;). Szef dziś osobiście wypłacał kasę, i oczywiście musiał pomiziać dzidzie (brzucho) i kurde, jego to naprawdę cieszy ;) i powiem Wam że pierwsza praca z której nie chce uciekać ;) nawet jeśli inne ośrodki płacą więcej . Bo co się dla mnie też liczy, że szef potrafi w kulturalny sposób opieprzyc, ale też potrafi docenić, co dla mnie jest motywujące np. Odezwę się pewnie po badaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również witam nowe mamy ;) ja dzisiaj o 18,30 mam USG , dopiero z pracy wracam , bo musiałam wypłatę odebrać w innym miejscu co zawsze, i dostałam podwyżkę ;). Szef dziś osobiście wypłacał kasę, i oczywiście musiał pomiziać dzidzie (brzucho) i kurde, jego to naprawdę cieszy ;) i powiem Wam że pierwsza praca z której nie chce uciekać ;) nawet jeśli inne ośrodki płacą więcej . Bo co się dla mnie też liczy, że szef potrafi w kulturalny sposób opieprzyc, ale też potrafi docenić, co dla mnie jest motywujące np. Odezwę się pewnie po badaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patisonek87
chyba się pospieszylam z ta zazdroscia co do upałów! dzisiaj ponad 30stopni i oddychać nie ma czym :/ do tego ale to pewnie od temperatury nogi i dłonie mi spuchly strasznie.. a tak wogole to jakbym mogła to bym chyba nago chodziła... bo w zasadzie nie mam w czym.. powyciagalam z szafy wszystkie swoje letnie rzeczy i tylko w jedne krótkie spodenki się mieszcze i to jeszcze w takie niewyjsciowe.. na zakupy trzeba się wybrac ;) a synus się pluska w basenie.. szkoda ze tylko taki mały mamy bo bym się dołączyła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulna30 - teraz jestem w 23 tygodniu. Z tego co wiem to to badanie robi sie między 24 a 28 tygodniem. Nie wiem czemu tak wczesnie dała mi skierowanie. Wizyte u mojej gin mam 9.07. wiec muszę juz jej przyniesc wyniki. Mam nadzieję, ze dostane też kolejne zwolnienie, bo nie dam rady jezdzic w te upały 1,5 godz. do pracy w strasznie zatłoczonych autobusach. U mnie to jest makra z tymi autobusami. Ruchy czuje juz od jakiegos czasu i codziennie i co chwila :) Czy ktoras z Was jest z Warszawy lub okolic??? Chciałam Was podpytac o hurtownio-sklepy z rzeczami dla dzieci. Jeszcze jeden temat do dyskusji; szkoły rodzenia - warto czy nie ??? Przyznam, że mi poprostu nie bardzo chce się chodzic na takie zajęcia. Moj mąż tez uważa, ze to strata czadu bo przeciez człowiek ma instynkt i do wszystkiego dojdzie sam, co i jak robic. Jak Wy myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heeej wam U nas po burzach też już upały przyszły... a jeszcze dopiero się dowiedziałam, że mój na ten weekend nie zjedzie i przykro mi teraz :( patisonek87 Ja mam usg co wizytę czyli co miesiąc, ale prywatnie chodzę, z tego co wiem to większość państwowych jest niby 3usg, ale to już od lekarza zależy. Za 3d/4d ja płaciłam 200zł i to jest chyba najczęstsza cena. Ja miałam 20 minutową wizytę z czego 13 minut filmu, w innym gabinecie za 300zł proponowali 40 minut. A ile ma Twój synek? Leonka5-11 Ze szkołą rodzenia ja słyszałam tak - nie jest to rzecz niezbędna, ale jak ma się czas i chęci to na pewno się przyda zarówno pod względem nowej wiedzy jak i nowych znajomości ;) Co do wyników morfologi - ja od początku ciąży przyjmuje żelazo (Sorbifer Durules) , witaminy dla ciężarnych ( wybrałam Falvit mama) i w pierwszym trymestrze dodatkowo brałam kwas foliowy ( teraz tyle ile mam go w falvicie). Przy ostatniej wizycie lekarz zalecił mi witaminę C przy żelazie żeby poprawić wchłanianie no ale jak widać i tak lipa bo znowu wyniki spadły :O Nie wiem co teraz, może zmienimy żelazo, albo będę brała mieszane bo chyba tak miałam przy Martynie. Poza tym gdzieś tam się z dietą pilnuję - sok z buraków, szpinak itp... lekarz mi zalecił jeszcze inne, ale są to w większości rzeczy których nie zjem bo zwymiotuje ( np. wątroba :O bleeeeee) Chciałam pić drożdże bo to akurat lubię no ale w ciąży niestety ponoć nie można więc już nie wiem co jeszcze. W sumie produktów jem tam jeszcze trochę co są wymieniane jako najlepsze źródła, nawet jeśli nie tak dobre jak wątroba ( typu pomidory - te jem codziennie w sumie i to często w dużej ilości) a mimo to wydaje mi się, że problemem nie jest dostarczenie, a chyba przyswajalność :( ulna ciuszki świetne, kurcze, aż bym już chciała mieć miejsce na przebranie tego co mam po młodej i żeby to już sobie gotowe czekało takie śliczne w szafie :P Miałam pisać coś jeszcze, ale muszę skoczyć do rodziców ukraść trochę zieleniny dla królika :P Ciao :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaż jeszcze coś napiszę, bo akurat na drugiej karcie czytałam o żelazie... zapomniałam, że dodatkowo na bardzo mocne skurcze łydek biorę magnez. Przy Martynie ryczałam nocami przez to, teraz biorę regularnie magnez i tylko raz miałam... no w każdym razie przeczytałam że żelazo z magnezem się "nie lubią", wspominali wam coś o tym lekarze? To w takim razie jak je brać jeśli jest to zalecone? Ja brałam żelazo rano i na noc, a żelazo w ciągu dnia więc nie naraz, a mimo to mogło to mieć wpływa na wchłanianie? Ale z drugiej strony przy młodej nie brałam magnezu a też wyniki leciały na łeb z wizyty na wizytę :O No to ja już nie wiem, może wam coś lekarze mądrego powiedzieli w związku ze słabą morfologią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×