Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Ah to faktycznie nie przesunęłam, nie spojrzałam, że są dalej ;) No to ta budka co widziałam w necie i tak jest dla mnie biedna ;) Tak to wózek fajny, ale mi by pasował jako dodatkowy jakbym miała miejsce na trzymanie ;) Musisz poczytać opinie o wadach i po prostu sama stwierdzić co Ci jest potrzebne, a co nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.... Gosia dla dziewczynki ładniutki...ale dla chłopczyka nie bardzo...ja proponuje żeby takie zakupy typowo płciowe zostawić na sam koniec...z ta płcią to rożnie się czyta powyżej ... może jeszcze się małej odwidzieć i będzie chłopczykiem:) ale ogólnie fura super...mnie osobiście kolorystycznie tez odpowiada..jest taki inny...super... skurczy żadnych nie mam przynajmniej nie odnotowałam...witaminek tez zadnych nie zazywam oprucz kwasu foliowego...wyniki ok...wiec moja gin mówi ze nie ma potrzeby... ...w pierwszej ciązy zadnych wymiotów, bóli - nic a nic!!!!...cudowne 9 miesięcy ...w tej ciązy katasrtofa od 6 tygodnia ciązy...wymioty, nudności, gorzki smak w ustach, bóle kręgoslupa, bóle kosci ogonowej, spuchnięte ręce i troche nogi(ale to chyba temp.) i waga waga waga w góre średnio 2 kg na miesiąc, oj daje mi popalic ten mój drugi synus...:) dziewczynki powiedzcie mi jak to jest...w pierwszej ciąży z moim małym czułam ruchy po lewej stronie (w sumie bez znaczenie) i wyżej bardziej na wysokości pępka i później tak jakby po środku i wyżej teraz mały jest po prawej stronie i ruchy czkawkę czuje po prawej stronie ale na dole jakby pod brzuszkiem - na łonie (nie wiem jak to sprecyzować) - wiem ze jest ułożony główka w dół i tam rozrabia...ale czy wy tez tak może miałyście ...a i napioszcie ile wasze maleństwa waż bo mój mial w 19 tygodniu 340g. i 18cm. Jasne cos czuje ze zaczynam świrowac...wiem wiem panikara jestem hehe:)..pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patisonek87
GosiaqKR mi się wózek podoba ;) ale tak jak mówi małaBlondynka podpytaj czy nie ma zakładanego daszka na wersje spacerowa bo to zawsze się przydaje czy to deszcz kropi, czy za mocne słońce świeci. A wydaje mi się, ze można ten fotelik spacerowy w rożnych pozycjach ustawić, tak żeby był na bardziej lezaco.. Ja swój wózek, tez kupiłam używany ale z tego względu, ze na nowy taki mnie nie stać bo cena to ok 1800 a ze jestem zakochana w wózkach tego typu no to cóż... :D Ja kupiłam w stanie idealnym wózek który prawdę powiedziawszy wiekowo jest starszy ode mnie i mając go u siebie w domu wiem, ze to był najlepszy zakup i niezamienilabym go na żaden inny ;) pomimo swoich gabarytow i ze praktycznie nadaje sie tylko do pieszych spacerow bo auta z tak wielkim bagaznikiem nie mamy już się doczekać nie mogę kiedy moja mała będę w nim wozić :D a jak będę dużo chodzić zamiast w auto się pakować to szybciej zgubię te dodatkowe kilogramy, które do końca mi jeszcze pewnie przybeda.. oby nie za dużo ;) MałaBlondynka Ja teraz mam tak, ze muszę garderobę cała powymieniac bo na lato nosilam zawsze takie dopasowane ciuchy.. Z Dorianem jak byłam. ciąży to ciazowek nie miałam żadnych! Przez cała ciążę przytylam ledwo co 7kg i młody jakoś tak się pod kręgosłup wcisnal, ze brzuszek tez mały był ;) nikt mi wierzyć nie chciał jak mówiłam który to już tydzień ;D tak jakoś dopiero w początku 6miecha pokupowalam kilka ciuszkow rozmiar większy niż zawsze i mi starczyło ;) fakt faktem młody urodził się miesiąc przed czasem ale swoje 3kg miał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o fure dla malucha to i oweszem upatrzona bede miała ale kupuje dopiero jak urodzę...nie wiem ile maly bedzie mierzył...jesli tak jak mój pierwszy to 60cm wiec musze kupić odpowiednią długosć gondoli zęby trochę pojeździć...a poza tym ja nie kupuje 3 częściowego tylko głęboki na razie myślę za na 6 miesięcy starczy tak do maja czerwca...a później kupie spacerówkę...a poza tym cierpię na chroniczny brak miejsca w mieszkaniu :) wiec nie będę sobie go jeszcze zagracać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też czułam ruchy nisko bardzo. Ostatnią wizytę specjalnie o tydzień przyspieszyłam bo się martwiłam o to ( wydawało mi się, że powinnam czuć je w brzuchu, a nie pod majtkami ;) ) ale lekarz powiedział, że prawidłowo jest :) Że pewnie po prostu pamiętam już późniejsze ruchy jak maluch zajmował cały brzuch i zapomniałam, że to stopniowo idzie wyżej. I faktycznie po miesiącu już mam bliżej pępka :) Waga w 19tc - 285g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patisonek87
z ta cea to miałam na myśli 1800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patisonek87
nie wiem czemu ale znaczka waluty mi nie wyświetla ;) tutaj jest troszkę inaczej bo nie podają wagi brzdaca tylko długość :/ a po porodzie znowu tylko wagę i obwód główki.., jak chcesz wiedzieć ile dziecko ma to centylem sama musisz zmiezyc. Wiec co do długości to moja niunia w 20 tyg mierzyla 17,3cm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też szukam wózka dla samej gondoli bo spacerówkę mam osobną z której jestem zadowolona, więc też jakoś tam cenowo patrze na używane bo na około pół roku nie będę nie wiadomo ile dawać ;) Foteliki też mam więc sama gondola mnie interesuje patisonek87 No ale jak pisałam, moda teraz taka, że ciążowe odpowiednie na później też będą. Ja noszę bluzki w rozmiarze xs i chyba do końca ciąży mi posłużą bo to z tego rodzaju oversize ;) więc później będą akuratne, a po ciąży jakiś czas zatuszują ładnie sflaczały brzuchol ;) A bluzki to tani koszt, a jak mi tak przyjdzie sweterki kupować z myślą o brzuchu to kurde z żalem będę kasę wydawać bo ja właśnie sweterki lubię obcisłe i wiem, że tego już później nie ubiorę. Dlatego mam nadzieje, że jesień będzie cieplutka i da mi możliwość chodzenia w bluzkach i odpiętych sweterkach ;) Na zimę już by się tak nie dało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz nie pamiętam ile cm. Mój lekarz mierzył, ale to nie wpisuje mi w kartę tylko jakby mi zdjęcie dawał to bym miała, a akurat z ostatniej wizyty nie mam zdjęć. A na tym 3d/4d widzę, że nie zapisane Spadam bo dziecie me wstało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolaina83
Hej. ja tez czuje ruchy tak nisko - więc chyba jest ok. coraz bardziej się wierci ;) a co do ciuchów to kupiłam kilka takich elastycznych pasów na allegro i sobie przerabiam stare spodnie czy spódnice (stare tzn. takie w których już nie chodzę bo np. w spodniach za szerokie nogawki - to zwężam i wszywam pas na brzuch) sukienkę też przerobiłam bo mi się gora nie podobała to obciełam i zrobiłam sobie spódnicę z pasem. Ale ja to trochę szyć potrafie i maszynę mam. Teraz chodzę i kombinuje co by tu jeszcze obciachać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolaina tak wszytsko ładnie pieknie tylko ze ja muszę wszystko już prawie 2 rozmiary większe kupowac bo w stare spodnie nie wchodzę (zresztą bluzki tez ..wszytsko jakieś takie jakby po młodszej siostrze hehehe)...więc nie tylko brzuszek ale i ja razem z nim rosnę (głownie od pasa w dół czyli biodra, dupsko i uda ) oj będzie co zrzucać po porodzie oj bedzie....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypominam:) uzupełniajcie sie dziewczyny;) Azja.................tp. 29.10.......2 ciąża.........płeć nieznana Blondi.......tp. 1.11.........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia......tp. 1.11.........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30..............tp. 3.11.........3 ciąża..........synek Miłosz mamajuleczk......tp. 3.11.........2 ciąża..........prawdop.chłopiec malinka_77.........tp. 5.11 ........2 ciąża.........płeć nieznana Leonka5-11......tp. 5.11.........1 ciąża.........Leonard......Warszawa 1111ewa............tp. 6.11........2 ciąża.........płeć nieznana Życiowa optym....tp. 10.11.......1 ciąża.........płeć nieznana Agnieszka1011....tp. 10.11.......1 ciąża.........płeć nieznana ewela................tp. 14.11.......2 ciąża ....... płeć nieznana Dagniesia 37.......tp. 14.11.......4 ciąża.........prawdop.chłopczyk martarta...........tp. 17.11........1 ciąża ........płeć nieznana kasika26............tp. 21.11.......1 ciąza.........płećnieznana idris...........tp. 22.11.......1 ciąża.........dziewczynka.....Warszawa GosiaqKR......tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana.......Kraków Listopadowa M.....tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana biegaczka.........tp. 24.11........2 ciąża......... Maksymilian Anka271112........tp. 27.11........2 ciążą.........prwdop.dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggie White
Cześć Wszystkim! Jestem tu nowa, termin też mam na listopad, dokładniej 23. Narazie płci nie znam, mam nadzieję, że u lekarza w poniedziałek się dowiemy! Jestem przy końcu 20-go tyg., a wczoraj przed zaśnięciem czułam pierwsze wyraźne ruchy :)) Cudowne przeżycie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Megii ....:) tak 20 tydzien to czas kiedy czuje sie maluchy będąc pierwszy raz w ciazy...cudowne wiem wiem...ale to nieważnie ile sie jest razy w ciązy zawsze te pierwsze motyle w brzuchu i bulgotki są cudowne...i cieszą....zostaj z nami i opowiadaj co u ciebie słychac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patisonek87
...biegaczka... no to się uzupelniam ;) Azja.................tp. 29.10.......2 ciąża.........płeć nieznana Blondi.......tp. 1.11.........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia......tp. 1.11.........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30..............tp. 3.11.........3 ciąża..........synek Miłosz mamajuleczk......tp. 3.11.........2 ciąża..........prawdop.chłopiec malinka_77.........tp. 5.11 ........2 ciąża.........płeć nieznana Leonka5-11......tp. 5.11.........1 ciąża.........Leonard......Warszawa 1111ewa............tp. 6.11........2 ciąża.........płeć nieznana Życiowa optym....tp. 10.11.......1 ciąża.........płeć nieznana Agnieszka1011....tp. 10.11.......1 ciąża.........płeć nieznana ewela................tp. 14.11.......2 ciąża ....... płeć nieznana Dagniesia 37.......tp. 14.11.......4 ciąża.........prawdop.chłopczyk martarta...........tp. 17.11........1 ciąża ........płeć nieznana kasika26............tp. 21.11.......1 ciąza.........płećnieznana idris...........tp. 22.11.......1 ciąża.........dziewczynka.....Warszawa GosiaqKR......tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana.......Kraków Listopadowa M.....tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana biegaczka.........tp. 24.11........2 ciąża......... Maksymilian Anka271112........tp. 27.11........2 ciążą.........prwdop.dziewczynka patisonek87........tp. 6.11.........2 ciąża..........dziewczynka.....Anglia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggie White
Azja.................tp. 29.10.......2 ciąża.........płeć nieznana Blondi.......tp. 1.11.........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia......tp. 1.11.........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30..............tp. 3.11.........3 ciąża..........synek Miłosz mamajuleczk......tp. 3.11.........2 ciąża..........prawdop.chłopiec malinka_77.........tp. 5.11 ........2 ciąża.........płeć nieznana To i ja się dopisuję Leonka5-11......tp. 5.11.........1 ciąża.........Leonard......Warszawa 1111ewa............tp. 6.11........2 ciąża.........płeć nieznana Życiowa optym....tp. 10.11.......1 ciąża.........płeć nieznana Agnieszka1011....tp. 10.11.......1 ciąża.........płeć nieznana ewela................tp. 14.11.......2 ciąża ....... płeć nieznana Dagniesia 37.......tp. 14.11.......4 ciąża.........prawdop.chłopczyk martarta...........tp. 17.11........1 ciąża ........płeć nieznana kasika26............tp. 21.11.......1 ciąza.........płećnieznana idris...........tp. 22.11.......1 ciąża.........dziewczynka.....Warszawa GosiaqKR......tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana.......Kraków Listopadowa M.....tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana Maggie White.......tp.23.11........1 ciąża.........płeć nieznana....Wrocław biegaczka.........tp. 24.11........2 ciąża......... Maksymilian Anka271112........tp. 27.11........2 ciążą.........prwdop.dziewczynka patisonek87........tp. 6.11.........2 ciąża..........dziewczynka.....Anglia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patisonek87
MałaBlondynka no ja wlasnie na odwrót mam bo te letnie takie przylegające lubię i teraz to serio nie bardzo zaczyna być w czym chodzić :D chociaż teraz zaczynam kupować na ebayu używane ciazowe ciuszki bo szkoda mi wydawać pieniędzy na nowe skoro posłużą mi tylko przez ledwie kilka miesięcy.. a nie są się ukryć ze te mamowe ubrania są droższe niż normalne. Ja niestety nie mam talentu krawieckiego chociaż maskotki młodemu z polaru ręcznie sama szylam.. ale ubrania i maszyna to dla mnie wyzsza szkola jazdy..mam w rodzinie sporo krawcow w tym moja kochana mamusie jednak niczego takiego nie odziedziczylam ;) umiem robić na drutach bo mnie przy mojej profesji na zajęciach uczyli ale ni w cholerę cierpliwości wiec po maks 30minutach zaczynam się strasznie denerwować i ciskac drutami w kąt ;) a nam terapeutom wciskali ze robotki ręczne to idealne zajęcia odprezajace :D ja chyba za energiczna jestem żeby siedzieć z tyłkiem i tylko oczka liczyć.. ale mamusie zaangazowalam w uszycie pościeli do wózka dla jej pierwszej wnusi.. niby można kupić nie drogo ale ja mam wymagania :) musi mi do wózka pasować a ze jest taki w stylu vintage to i pościel z koronki falbanki itp mieć musi :D aaa.. no i mój to tez gondola bo spacerowke mam od mlodego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggie jak to masz 20tydzien i termin na 23 jak ja mam 21/22 tydzien a termin na 17? bylam dzis na wizycie i mi nie zrobil usg :( powiedzial ze nastepnym razem mi zrobi, dzis tylko bicie serca slyszalam :) na twardy brzuch powiedzial zeby magnez brac, tak jak myslalam:) a pozatym wszystko ok, w sensie wyniki badań :)) Ktos tu pisał o wozku maxi cosi, wg mnie nie ma sensu placic za uzywany wozek ponad tysiaka tylko dlatego ze dobra firma, widzialam w komisie wozek jakiejs tam firmy, (espire?czy cos takiego) dobrej ponoc, niby sie wydawal łądny, widac slady uzytkowania ale jak sie nim "przejechałam" to rece opadaja, taki rozklekotany, a gosciu mowi ze 700 zl bo to firmowy...to ja wole dolozyc 2 stowy i kupic nowy zwykly bo przynajmniej mam gwarancje jakas chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggie sory dobrze masz, to ja sie myle xD chyba od tego goraca mi tak , dzis caly dzien tak mam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heeeej Ja już po wizycie, ale nawet nie nadrabiam co pisane było bo się rozpływam i idę pod prysznic ;) Pogadałam z lekarzem i tak - magnez nie ma wpływu na żelazo, są owszem takie witaminy czy minerały co mają, ale magnez możemy brać spokojnie. Twardnienie brzucha - to bardzo dobrze bo nie boli tylko tyle, że twardy - znaczy się macica jak najbardziej ładnie "pracuje". Dziecko się kręci wierci, a ona razem z nim współgra i tu go chroni tam go chroni ;) Żelazo - dostałam jeszcze jedno żeby mieszać. Anemia jest ale jak na ciąże to nadal w granicy ciążowej normy tzn jeszcze mnie nie straszy zastrzykami ( mam 10,5 hemoglobiny). Przytyłam 1kg od ostatniej wizyty, czyli łącznie około 6kg. Badanie ginekologiczne super ok, chociaż martwiłam się jakimiś tam lekkimi upławami to powiedział, że są jak najbardziej zdrowe i naturalne w ciąży. Usg wszystko fajnie, też powiedział, że jakby miał obstawiać to stawia na synka. Pokazywał mi narządy wewnętrzne, że tu pęcherz a tu obok to mu na mosznę wygląda bo on ma stare usg i jako tako fujarkę zobaczyć to ciężko. W niedziele mam iść do jego syna do szpitala i po znajomości 3d/4d za max 100zł ma mi zrobić :) A tak to pogadaliśmy o dzieciakach i mówiłam o tym, że widziałabym sobie drugą córkę to się śmiał, że teraz to przynajmniej facet da mi spokój, a tak to pamięta jak kiedyś na wizycie mój P powiedział, że będzie robił póki syna nie zrobi, na co mój lekarz " nooo ja też tak robiłem i mam 3 córki, ale za 4 razem mi się udało" :) Yyyyyy nie pamiętam nawet czy coś jeszcze tam miałam pytać, czy może pytałam a nie pamiętam... w każdym razie mamy się ok i jeśli nic nie będzie się działo to następna wizyta we wrześniu. 13 sierpnia mój ginek ma urlop więc teoretycznie to on mówi, że nie muszę przed przychodzić bo ciąża przebiega prawidłowo, no ale jak będę chciała to ok, jak nie to spokojnie mogę przeczekać do września. Ale pewnie nie wytrzymam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolaina83
Maggie White - witaj. ja tez jestem nowa, ale dziewczyny śa tak miłe, że przyjeły mnie fajnie ;) ...biegaczka... ja jak narazie się mieszcze. Przytyłam tylko ok 3kg. Ale moj gin mówi, że nie ma się czym martwić, że tak ok 10% można przytyć, będzie mniej do zrzucania. Jak narazie mi tylko brzuszek rośnie ;) MałaBlondynka - sympatyczny ten Twój lekarz. Miłego wieczorku - może choć troszkę się ochłodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolaina83
Azja.................tp. 29.10.......2 ciąża.........płeć nieznana Blondi.......tp. 1.11.........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia......tp. 1.11.........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30..............tp. 3.11.........3 ciąża..........synek Miłosz mamajuleczk......tp. 3.11.........2 ciąża..........prawdop.chłopiec malinka_77.........tp. 5.11 ........2 ciąża.........płeć nieznana Leonka5-11......tp. 5.11.........1 ciąża.........Leonard......Warszawa 1111ewa............tp. 6.11........2 ciąża.........płeć nieznana Życiowa optym....tp. 10.11.......1 ciąża.........płeć nieznana Agnieszka1011....tp. 10.11.......1 ciąża.........płeć nieznana ewela................tp. 14.11.......2 ciąża ....... płeć nieznana Dagniesia 37.......tp. 14.11.......4 ciąża.........prawdop.chłopczyk martarta...........tp. 17.11........1 ciąża ........płeć nieznana kasika26............tp. 21.11.......1 ciąza.........płećnieznana idris...........tp. 22.11.......1 ciąża.........dziewczynka.....Warszawa GosiaqKR......tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana.......Kraków Listopadowa M.....tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana biegaczka.........tp. 24.11........2 ciąża......... Maksymilian Anka271112........tp. 27.11........2 ciążą.........prwdop.dziewczynka karolaina83........tp.10.11........1 ciąża........płeć nieznana Szczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wam zazdroszcze, ja to szybko tyje, od ostatniej wizyty do dzisiejszej nie odmawialam sobie tego czy tamtego i co? 3 kg przytylam :/ moglabym caly czas jesc, masakra czuje sie zalosnie, bede wygladac nidlugo jak słonica.... i to z mojej winy bo jak nie jem slodyczy lodow itp to jest ok, ale nie moge sie powstrzymac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moze przesada bo wyszlo ze caly czas slodycze i lody pozeram :p chodzi mi o to ze moglabym non stop jesc, uwielbiam owoce swieze albo pomidory i tak caly dzien chodze i sobie zjadlam jakies jablko, jakas brzoskwinie, a tu w lodowce sie cos ciekawego napatoczy i tak jem i jem... wlasnie teraz sie zrobilam "glodna" i chyba zjem pomidora... ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To aktualizuje się , Marta, ja też tak miałam,,,, ale się zawzięłam , zamiast słodyczy kupuje tonami owoce.... mam tylko postanowienie że raz na 3 dni jednego loda sobie odmówić nie mogę :) zobaczymy jaki będzie rezultat 10 tego,,,, przy ostatniej wizycie waga już mi skoczyła na 66,8 a zaczynałam ok 61 , więc sporo .... teraz mam nadzieję że nie będzie więcej niż +1 kg ,,,, :) zobaczymy ... A o maxi cosi ja pisałam, i nie chodzi mi o markę ale o to że ten wózek mi się już dawno podobał, jedynie waga mnie zniechęca ale to był 1 typ mój, z tym że wiedziałam że nie mam szans na niego,,,, więc odpuściłam, ale zaczęłam się nad używanym jednak zastanawiać, z tego co już babką pisałam to zostałoby mi rok gwarancji na niego, bo z tej firmy dają 24 mc zazwyczaj, a ona go kupiła na początku roku, myślę że i tak się na niego zdecyduję, raczej ma pozytywne opinie, a Mała B, jeśli chodzi o kusą budkę, zawsze można parasolkę zamontować, mnie nie przeszkadza,,,,, a zresztą jak by dobrze pokombinować to może wymyślę coś lepszego ;) ,,,, bo podobnie jak Karolina, ( Witaj :) równolatkami jesteśmy jeśli 83 to rok ur ) maszyna do szycia nie jest mi obca :D ,,,,, Maggie W. Mamy ten sam termin :) Azja.................tp. 29.10.......2 ciąża.........płeć nieznana Blondi...............tp. 1.11.........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia...........tp. 1.11.........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30..............tp. 3.11.........3 ciąża..........synek Miłosz mamajuleczk......tp. 3.11.........2 ciąża..........prawdop.chłopiec malinka_77.........tp. 5.11 ........2 ciąża.........płeć nieznana Leonka5-11........tp. 5.11.........1 ciąża.........Leonard......Warszawa 1111ewa............tp. 6.11.........2 ciąża.........płeć nieznana Życiowa optym....tp. 10.11.......1 ciąża.........płeć nieznana Agnieszka1011....tp. 10.11.......1 ciąża.........płeć nieznana ewela................tp. 14.11.......2 ciąża ....... płeć nieznana Dagniesia 37.......tp. 14.11.......4 ciąża.........prawdop.chłopczyk martarta...........tp. 17.11........1 ciąża ........płeć nieznana kasika26............tp. 21.11.......1 ciąza.........płećnieznana idris.................tp. 22.11.......1 ciąża.........dziewczynka.....Warszawa GosiaqKR...........tp. 23.11........1 ciąża.........dziewczynka.......Kraków Listopadowa M....tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana biegaczka.........tp. 24.11........2 ciąża......... Maksymilian Anka271112........tp. 27.11.......2 ciążą.........prwdop.dziewczynka karolaina83........tp.10.11........1 ciąża.........płeć nieznana Szczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patisonek87
zazdroszczę wam dziewczyny tych zdolności krawieckich ;) tez bym tak chciała usiąść i sobie coś sama uszyć czy przerobić ;) Ja bym chciała mieć takiego gina jak ty MałaB :D w sensie wogole mieć swojego ;) moja położna, która jest panem tez jest miła/y ale to nie to... ja nie mam wszystkich badań na miejscu robionych :/ w zasadzie żadnych ;/ no ale nic, zechcialo nam się emigracji to teraz mam :P a ty Gosia, jak się wózek podoba to bierz. Ważne żeby Ci służył ;) A pozostałe nowe, Maggie, karolina, ja tez tu nowa ;) ale już się zdążyłam zaklimatyzowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja jem dużo owoców właśnie, tyle ze ja ciągle coś jem i to chyba dlatego tyje szybko...nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia No dlatego właśnie musisz patrzeć na wady i zalety pod kątem tego co Tobie potrzebne ;) Ogólnie opinie wózek ma dobre więc to tylko kwestia tego czego się szuka. Co do parasolki do budki - u mnie to akurat był wielki nie wypał :D Miałam parasolkę może przez tydzień i wyrąbałam bo tylko mnie wkurzała jeśli chodziło o ochronę przed słońcem ;) Co się lekko skręciło to zaraz i parasolkę trzeba było ustawiać ;) A budka dla mnie ważna była nie tylko na słonce, ale i też na niepogodę ;) Moją mogę zamknąć tak, że aż do tej rączki dla dziecka buda cała jest zamknięta jak np nagle niespodziewanie złapie nas czy ulewa znikąd czy wichura :) A od góry miałam siateczkowe okienko, że widziałam co u młodej - z tym, że no właśnie to była kwestia mi akurat ułatwiająca spacery :) Dla kogoś innego może być ważne, że dziecko może jechać przodem lub tyłem, a tego już mój wózek nie ma. Za to kosz na zakupy mam taaaaaaaki głęboki, że wiele razy ktoś mnie zaczepiał i pytał o dokładną nazwę wózka bo właśnie ten kosz wielu mamą jest przydatny. Gondolki z Chicco niestety aż takiego nie mają więc jeśli się zdecyduje to jakoś się te pół roku przemęczę - w sumie na zimowe spacerki i tak dużo brać nie będę bo krótkie koło domu będą tylko, a później już spacerówka :) Co do mojego lekarza to powiem wam, że go uwielbiam :P Rodzina z powołaniem bo i on i jego dzieci to lekarze :) A on zapewnia super atmosferę w gabinecie, a stałym pacjentką daje swój prywatny numer w razie gdyby coś się działo np w weekend czy od święta. Jest już stary i strasznie ubolewam nad faktem, że pewnie nie długo przejdzie na emeryturę i będę sobie musiała innego szukać :( Ale dobrze, że chociaż ciąże zdąży mi poprowadzić obie. Dzisiaj jeszcze się śmiał jak już tak o dzieciach gadaliśmy czy jeszcze planuje, a ja mu, że planować nie, ale jak będzie trzecie to nie tragedia. Z tym, że dwoje planowanych a trzecie zostawiam jako wpadkę - niespodziankę ;) Bo jakbym zaplanowała sama to trzecie, a później zaliczyła wpadkę to już bym się podłamała z faktu czwórki dzieci... to tak się śmiał ze mnie, ale stwierdził, że bardzo mu się to rozumowanie podoba ;) No i uwielbiam go za nowoczesność. Poród naturalny czy cesarka? Jakbym chciała. Akurat ja chce naturalnie, ale gdybym mu powiedziała, że się boje i wole cesarkę to by mi coś wymyślił bez problemu, żeby napisać takie skierowanie co bym miała cesarkę. No i zawsze dokładnie bada, wszystko omawia... a przy nadżerce nie stosuje wypalania tylko wymrażanie - lepsze dla pacjentek, a jakoś większość lekarzy dalej te wypalanki robi. Ale się o lekarzu rozpisałam :P No a jutro jadę do szpitala tam gdzie rodziłam zapytać o nazwisko położnej która przy mnie była bo nie mam na wypisie, będę prosić o jakiś kontakt z nią i chce się umówić, żeby ją wynająć do porodu. Też cudowna babka mi się trafiła i jak zgodzi się prowadzić mój drugi poród to powiem wam, że już będę spokojna i zrelaksowana myślą o porodzie. Ciekawe tylko ile mnie za tę "przyjemność" zawoła ;) Noooo ale się rozpisałam, a miałam posprzątać :P Niedawno wróciliśmy od znajomych, uspałam młodą i przy otwartych oknach patrze jak pada, ale coś średnio chce się ochłodzić w pokoju. Przynajmniej powietrze takie w miarę rześkie. Zabawek nie ogarniętych masa i chyba posprzątam to dzisiaj bo rano ukrop będzie to lenia będę miała ;) martarta A dużo pijesz? W ciąży bardzo ważne jest picie dużej ilości wody i ja chyba od tego jakoś tak bardzo się nie opycham. Potrafię przechylić na raz 330ml butelkę staropolanki gazowanej to później nic bym nie zjadła bo po prostu pełna jestem. I tak naprawdę nim zdążę to wysikać już mam w ręku następną którą sączę więc nawet jak mam zachciewajkę to muszę pierw na dłuższa chwilę przestać pić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolaina83
mnie już martwiło to moje nie tycie bo wszędzie piszą, że 10-14kg można przytyć a ja długo nic. Ogólnie to ja jestem zarłokiem ;) przed ciążą mogłam jesc na okragło, non stop i cały czas (musiałam się hamować by nie wyglądać jak balon) choć gruba nie byłam, wazyłam ok 57 kg przy 164cm więc w normie a teraz jeść mi się nie chce. Na pczątku przez mdłosci a teraz nie wiem czemu. Zmuszam sie do śnadania i obiadu, jakieś tam przekąski głownie owoce bo warzywa mi nie wchodzą, jakiś jogurt a kolację to zalezy jak nie zjem takiego typowego obiadu tylko się napcham owocami to jem kolację. Lody to 2-3 naraz wciągam, ale takie wodne bo mi najlepiej smakują ;) Myslałam, że sobie pozwolę jeść bez ograniczen i w koncu bedę się mogła opychać a tu nic. ja sobie przerabiam, mam kilka typowych ciążowych z allegro (i nowe i używane) ale w tych tunikach wygladam jak godzilla i też wolę takie przylegające jak patisonek87. GosiaqKR tak to rocznik więc jesteśmy równlatkami :) nad wózkiem się nie zastanawiałam jeszcze. Widziałam tylko takie, które mają i gondole i spacerówkę i fotelik samochodwy i takie chyba bym chciała. Jak narazie mam mnóstwo ubranek, staram się kupowac takie uniwersalne bo nie znam płci ale wybieram takie bardziej dla chłopca. Nie mogę się powstrzymac w sklepie jak jestem. A teraz w smyku mają przeceny i można znaleźć takie ciplejsze, welurowe ciuszki akurat na zimę. no i kupuję już po trochu takie śrdoku higieniczne - waciki, chusteczki, patyczki, gaziki, szczoteczki itp. Zawsze potem niej tego będzie. Zastanawiam się nad respiratorem do noska i nie mam pojęcia jaki wybrać. Myślałyście o tym już??? Widziałam reklame w gazecie takiego co się do odkurzacza podłącza - ale to już przesada. Bardziej pytanie do biegaczki i do dziewczyn które mają już dzieciaczki i coś wiedzą na ten temat. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×