Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lafari

********************mamusie LISTOPAD 2012*********************************

Polecane posty

Gość Iwajki
Cześć dziweczynki. Jestetm tutaj po raz pierwszy :-) termin mam na 7 listopada. Wczoraj byłam na usg połówkowym i trafiłam na kompletnego idiotę, który zbadał mnie w mniej niż 2 min. Nawet bicia serduszka nie sprawdził tylko powiedział, że akcja serca obecna :-( i stwierdził, że nie da się określić płci dzidziusia. Wyszłam strasznie rozczarowana. Chyba poproszę swoją gin o jeszcze jedno skierowanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Idris
Dlaczego nie jedziesz do Chorwacji tylko nad polskie morze?ja do Chorwacji za tydzień jadę i nawet jak będzie b.gorąco to wiem, że w wodzie mogę siedzieć cały dzień, a nad naszym morzem nie dość że drożej to możesz trafić na taką pogodę że woda w morzu będzie miała 10 stopni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki, melduję się na koniec tygodnia, jeszcze troszkę i do domciu :) . Dzięki za linki do cukierniczek . Biegaczka masz rację, narazie jestem w pracy o L4 jeszcze sobie marzę :). Brzuch wydaje mi się ogromny, ruchy czuje raczej codzienni. Jeżeli chodzi o wyjazd nad polskie Morze, to ja kocham ... Narazie planujemy też Chorwację, ale pod warunkiem że w sierpniu będę czuła się dobrza, w innym wypadku też pojedziemy gdzieś tam w Polskę. Zobaczymy jak znoszę takie upały i wtedy się pomyśli. Mała Blondynka, chcesz powiedzieć że można jeść te "nasze" sery pleśniowe typu Turek ??? Jeżeli tak to jesteś moją wybawczynią, też słyszałam że nie można jeść więc odłożyłam a jestem wielką fanką serków hehhh. Ja pracuję do końca sierpnia :) o ile tyle wytrzymam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dość że mnie głowa zaczęła napierdzielać to jeszcze odbyłam sprint do tramwaju i mnie teraz coś kluje, albo dzidzior się wkurza że nim zatrzęsło ;). Mam nadzieję że mu to nie zaszkodzi . Teraz sobie na działeczke jadę, zdążyłam jeszcze obskoczyć ciucholand i za 18 zł wysyłam z pełną reklamówka betów ;) , w skąd dzisiejszych zdobyczy zaliczam (wszystko po 3 zł ) nową lekką kamizelkę pikowana. W w kolorze ciemny/brudny róż, nową bluzkę dzianinkowa oczoje...ny róż , z raglanowymi rękawami i ściągaczami, kurtkę dżins białą na podszewce, krótką, spodnie długie , białe lniane na gumce, takie na teraz, i spódnice typu ołówek , ecrue, ale to już na pewno po ciąży ;) także zadowolona jestem i głodna, jak dojade to 1 jakiś obiadek muszę upichcić . Mnie się też jakieś wakacje marzą ale mogę zapomnieć w tym roku :( wszystko w działkę idzie. Jedynie jakiś wyjazd weekendowy może się uda zaliczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w takim razie
dam Wam znać czy przeżyłam w Chorwacji przez 8 dni z brzucholem:) Nad naszym morzem byłam 10 lat temu przez 2 tygodnie i wciąz padał deszcz. Teraz tylko na weekend lub na 1 dzień wyskakujemy. Jeśli o cenę chodzi płacimy 770 zł za osobę z 2 posiłkami, także nie wiem czy w Polsce znalazłabym tak tanio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nieumiejących czytać i szuk
Osoba, która zawarła umowę o dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne ma obowiązek zgłosić do ubezpieczenia członków rodziny niepodlegających obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego z innego tytułu. Zgłoszenie do ubezpieczenia członków rodziny nie wiąże się z koniecznością odprowadzania dodatkowej składki. Obowiązek ten nie dotyczy cudzoziemców - studentów i uczestników studiów doktoranckich oraz absolwentów, którzy odbywają w Polsce obowiązkowy staż, a także członków zakonów, alumnów wyższych seminariów duchownych i teologicznych, postulantek, nowicjuszy i juniorystów zakonów i ich odpowiedników, osób odbywających staż adaptacyjny oraz odbywających kursy języka polskiego lub kursy przygotowawcze do podjęcia nauki w języku polskim. Członkami rodziny są następujące osoby: dziecko własne, dziecko drugiego małżonka, dziecko przysposobione, wnuk albo dziecko obce, dla którego ustanowiono opiekę albo dziecko obce w ramach rodziny zastępczej, do ukończenia przez nie 18 lat, a jeżeli kształci się dalej - do ukończenia 26 lat, natomiast jeśli posiada orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub inne traktowane na równi - bez ograniczenia wieku; małżonek; wstępni pozostający z ubezpieczonym we wspólnym gospodarstwie domowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę bardzo:):)
Ja jadę od 06.07 autem i dlatego zamiast płacić 777 zł płacimy o 150 zł od osoby mniej, ale za to sami musimy sfinasować paliwo, ale jak kto woli. Byłam w Bułgarii z tego biura i też było tanio i bardzo fajnie. Za to że jedziemy drugi raz mamy 7% zniżki ( za Bułgarię płaciłam 750 za dorosłą osobę, 550 za dziecko za 12 dni z 3 posiłkami) Może tam nie ma super luksusów (biuro ma wycieczki tanie dla studentów itd) ale w Polsce za takie same warunki zapłacilibyśmy 3 razy tyle a tak pogoda zapewniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwajki
Ewela, z tego co mówiła mi moja gin można jeść sery pleśniowe, pod warunkiem, że zostały wyprodukowane z mleka pasteryzowanego. Wtedy nie ma ryzyka, że zarazisz się listeriozą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwajka dwie minuty na usg połówkowe to b.mało, tak mi się wydaje ja bym jednak wzięła jeszcze raz skierowanie albo poszła prywatnie. Och Chorwacja, no nie planowaliśmy bo nie wiedzieliśmy jak się ciąża ułoży, ale cena rewelacyjna w porównaniu z tym co zapłacimy w Polsce za 7 dni:-).Poza tym dla mnie jest za gorąco w takim miesiącu w Chorwacji, lepszy byłby wrzesień, a tu jednak już dość późno. Póki co u nas też zapowiadają się upały, mam nadzieje, że nie aż takie straszne, a jak będzie nawet ciut chłodniej to się nie będę przejmować, wręcz cieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) U nas strasznie gorąco. Nie ma nawet co wychodzić z domu bo się roztopić można. Poszłyśmy dzisiaj na taką niby łąkę u nas za centrum handlowe nazrywać roślinności dla Pana Królika ( mamy królika na miesiąc od znajomej która wyjechała) to młoda w cieniu stała, a i tak narzekała że mokro jej. Teraz pora obiadu więc siedzimy i się klimatyzujemy ;) ewela Tak turki śmiało możesz jeść :) Tak jak ktoś wyżej też napisał jak serek jest z mleka pasteryzowanego to zajadaj śmiało, czytaj tylko właśnie ten jeden składnik. biegaczka Ja też w czasie badania z łezką w oku patrzyłam w monitor ;) Super tak maluszka zobaczyć dobrze :) idris Ja bym się śmiało kąpała. Teraz nad jeziorem byłam i pluskałam się, pływałam, siedziałam w wodzie. Jeszcze nie raz planujemy jechać i też będę się kąpać. Przy młodej byłam w ciąży latem i co prawda nad morze nie jechaliśmy, ale pamiętam, że z brzuchem już sporym nad jeziorem byliśmy i też normalnie pływałam. Tylko wiadomo w słońcu nie siedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwajki No strasznie krótkie badanie miałaś. Ja miałam wizytę jak z zegarkiem w ręku 20 minut i wiedziałam jak szłam, że lekarz jest taki że pilnuje tego, no ale 20 minut wizyty z czego 13 minutowy film mam więc nie narzekam. W innym gabinecie za 300zł badanie trwa około 40min ale w sumie te 13 mi starczyło, nie wiem czy tak pół godziny chciałoby mi się leżeć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dzis usg połowkowe o 20. Ciesze się że zobacze maluszka jednak przez to że poprzednie usg miałam troche ponad tydzien temu to nie robi to na mnie takiego wrazenia. Zrezygnowałam z 4D ale i tak poprosze o nagranie badania na płyte. Poza tym mam nadzieje że wszystko wyjdzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka u mnie podobnie jak i u Was gorący dzień, wybrałam się na bazarek na zakupy i zakupiłam sobie dwie bluzki na okres ciąży ale po raczej też powinny być dobre ;) brzuszek już mi wystaje i nawet jakaś kobieta proponowała mi koszule nocną do karmienia ,teraz zobaczyłam ze na allegro można taniej kupić niż u niej, ruchy dziecka w zasadzie codziennie czuje ,nie są to jeszcze mocne kopniaki tylko raczej takie muśnięcia, łaskotanie czy bulgotanie, mój mąż przystawiał ucho do brzucha i mówił że też słyszy, na usg połówkowe jestem zapisana na drugi tydzień lipca, czy jeśli zechce mieć nagrane na płytce to powinnam zabrać ze sobą czystą płytę czy w gabinecie daja? dopiero po tym badaniu będziemy myśleć o urlopie, wstępnie planujemy polskie morze i może też zahaczymy o mazury ale to wyjdzie w trakcie, ta Chorwacja też mnie kusi tylko nie wiem jak bym znosiła w obecnym stanie, niby teraz czuję się dobrze ale jak będzie potem to nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po usg ale nie jestem zadowolona. Tzn. jestem zadowolona że wszystko ok i prawidłowo się rozwija. Jedank samo badanie krociutkie. Pewnie z 10 min bylismy w gabinecie z czego 5 min usg. Ale potwierdzenie że to chłopak jest. Kupiłam też jeansy ciążowe z wyprzedaży w C&A za 99 zł- fajne są i mam nadzieje że w pazdzierniku też sie w nie bede miesciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę bardzo:))
Idris dla mnie też lepszy byłby wrzesień lub maj ale drugie dziecko jest w wieku szkolnym i opuściłby za dużo lekcji. Trudno po prostu nie wyjdę z wody:) W Chorwacji będę 4 raz i dla każdego bym poleciła. A jeśli któraś z Was zdecydowałaby się jechać od tego 07.07 to dajcie znać jakoś się skontaktujemy, będzie raźniej. Miłego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny jak po weekendzie u mnie parno i gorąco nogi mi puchną okropnie i tylko chłodmy prysznic ratuje. Dziś czeka mnie pielęgnowanie ogrodu wiec zacznę jak najwcześniej bo potem będzie palma . Pozdrawiam i miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No weekend był koszmarnie gorący i pełen wrażeń jak dla nas przynajmniej :) , W sobotę rano jak zawsze ( gdy nie w pracy ) na działeczkę,,,,, pomału , i po trochę do przodu z ogródkowymi sprawami,,,, a wieczorem miałam imprezę firmową, początkowo miał być grill w plenerze, ale na ostatnią chwilę zmienili wszystko i wylądowaliśmy w knajpie, jak ja przyjechałam, ( reszta była wcześniej na paintballu ) większość włącznie z szefem miała już nieźle w czubie,,,, :) i zgłupiałam trochę na zachowanie szefa,,,, cieszyła się jak dziecko z faktu o bobasie, jaki był nieprzytomny tak wypytywał o wszystko i co wprawiało mnie w zakłopotanie , próbował pogłaskać po brzuchu,,,, aczkolwiek nie odczułam złych intencji , typu- przypadkiem ręka zawędrowała gdzie indziej ,,,, on się po porostu cieszył jak dziecko z tego faktu :D z czego i ja jestem zadowolona, aczkolwiek jak pisałam , zakłopotana bo siedziałam obok jego żony, Baby potańczyło trochę salsę , również z szefem ) , jeden z instruktorów rzucał monetą co będzie :) obstawiał chłopaka , 3 próby, 2x chłopak wyszedł 1x dziewczynka, :) , rzucał 5zł , i kazał wziąć na szczęście :) więc 15 zł wylądowało w skrzyneczce wyprawkowej dla malucha :) Mój mąż też wpadł na chwilę, i wróciliśmy chyba koło 3 ciej do domu, a wczoraj pojechaliśmy nad Rabę, pod parasolkiem w największy skwar niby siedziałam a i tak mi ramionka spiekło , i oczywiście co lubię najbardziej, na środku rzeczki na leżaczku na chwilkę musiałam zasiąść :) Wróciliśmy w sumie wieczorem, bo dopiero koło 17-18 zrobiło się na tyle przyjemnie że można było się wybrać z powrotem. A dziś jeszcze szef dzwonił z przeprosinami jakby jego zachowanie się okazało niestosowne bo nie pamięta co się działo :D Przy okazji powiem że nie zdarzyło mi się go nigdy widzieć pod wpływem,,,,, :) ,,,,teraz lecę się zbierać bo do pracy trzeba iść,,,,padne dzisiaj chyba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azja.................tp. 29.10.......2 ciąża.........płeć nieznana Blondi.......tp. 1.11.........2 ciąża.........Artur ( Bianka)......Wrocław kondalsia......tp. 1.11.........1 ciąża.........Zuzia (Antek)........Płock ulna30..............tp. 3.11.........3 ciąża..........synek Miłosz mamajuleczk......tp. 3.11.........2 ciąża..........prawdop.chłopiec malinka_77.........tp. 5.11 ........2 ciąża.........płeć nieznana Leonka5-11......tp. 5.11.........1 ciąża.........Leonard......Warszawa 1111ewa............tp. 6.11........2 ciąża.........płeć nieznana Życiowa optym....tp. 10.11.......1 ciąża.........płeć nieznana Agnieszka1011....tp. 10.11.......1 ciąża.........płeć nieznana ewela................tp. 14.11.......2 ciąża ....... płeć nieznana Dagniesia 37.......tp. 14.11.......4 ciąża.........prawdop.chłopczyk martarta...........tp. 17.11........1 ciąża ........płeć nieznana kasika26............tp. 21.11.......1 ciąza.........płećnieznana idris...........tp. 22.11.......1 ciąża.........dziewczynka.....Warszawa GosiaqKR......tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana.......Kraków Listopadowa M.....tp. 23.11.......1 ciąża.........płeć nieznana biegaczka.........tp. 24.11........2 ciąża......... Maksymilian Anka271112........tp. 27.11........2 ciążą.........prwdop.dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dawno mnie nie było... ale mimo iż nie pracuję to jakoś czasu mi na wszystko brakuje. zaczęłam już po mału kupować wyprawkę dla malucha :) biegaczka.. skasowałaś mnie z tabelki?! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aj... przepraszam. Jestem :P Bo byłam na końcu, a tu na początku się objawiłam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny U nas dzisiaj brak słoneczka z czego ja osobiście bardzo się ciesze bo nie lubię lata :P Już normalnie marzy mi się zima i siedzenie przy oknie z kubkiem kakao :) Ja weekend spędziłam u rodziców pod miastem, tzn mój P mnie koło południa zawoził, remontował pokój, a wieczorem zabierał. Młoda pluskała się w basenie, bawiła w piaskownicy, podlewała ogródek ;) Ja próbowałam poleżeć w cieniu na leżaczku ale za nic się nie dało :P Ajjj te dzieci ;) "mamo... mamo...mamooo..." I tak cały dzień hehe :) Oczywiście miałam wywody od mamy " bo gdy ja was miała to wszystko musiałam robić i nie było czasu na wasze marudzenie... " Ale mam to gdzieś. Kiedy naprawdę trzeba to młoda potrafi się zająć sobą, a tak niech mnie woła. Przynajmniej może zapamięta, że mama się z nią bawiła bo ja tam najbardziej pamiętam jak moja czasu nie miała nawet jak nic nie robiła :P Rano niby wielce zarobiona, a później musiała odpoczywać i bawiłam się wiecznie sama. Oczywiście tak jej to powiedziałam bo miałam dość słuchania, żebym leżała albo zrobiła to czy tamto dla niej, młoda tylko marudzi i niech się bawi sama to wielka obraza majestatu i odechciewa mi się jeżdżenia tam - to zaś marudzenie, że nie przyjeżdżam będzie :P A dziś rano byłam wyniki zrobić i ciekawe jak tam moja morfologia :( Cały czas tak strasznie słabo było, mam nadzieje, że coś się podniosło, później będę szła odebrać. A 6 do swojego gina ciekawe co on będzie widział, że we mnie siedzi :) Tak się zastanawiam czy ten wynik usg 3d/4d powinnam wziąć ze sobą? Czy tylko powiedzieć, że byłam i wszystko jak najbardziej ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondalsia Co ciekawego kupiłaś? Ja w sobotę robiłam Martynie przegląd ciuchów i wyrzucałam co za małe. Babskie ciuszki oddaje kuzynce bo ma 1,5 roczną córkę, ale trzyma to sobie już na zaś, a sobie zostawiłam dokładnie 4 koszulki z myślą o synku :) A tak ciągle muszę czekać na szafę, żeby ze strychu od rodziców przywieźć pudła z wyprawką niemowlęcą i zobaczyć co dokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tropiki dzis....tropiki.... Malablondynka zabierz wyniki z z badań jak najbardziej niech sam zobaczy i oceni...jednak to prowadzący lekarz to tym bardziej powinien moim zdaniem widzieć....a na twoim usg bylo widać jajeczka i siusiaka? kondalsia witam ...odzywaj sie częściej do Nas.... Gosiu w takim trzymam kciuki za usg...ja sie strachu najadłam dlatego jestem calym serduchem z Toba ale jestem przekonana ze ty to chyba bardziej spokojniejsza jestes ...ja to bardziej panikara:)i oczywiscie czekamy na relacje jak dzidzia rosnie i co tam sie kryje w brzuszku:) no własnie i ciekawa jetem czy termin sie Tobie potwierdzi czy bedziesz miala kolejny tak jak ja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×