Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

Gość Nowinka_1982
cześć Lenka- nie stresuje się Ja miałam dokładnie to samo - te same badania ..... i nie wydaje sie żeby to było jakes zaniedbanie ..... pewne na 3d będzie coś więcej .....bo właśnie to badanie jest kolejnym badaniem prenatalnym ...... bez stresu ...:) jest było i będzie WZYSTKO ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
Lenka ja miałam te badania które Ty masz normalnie, więc chyba nie masz sie co denerwowac. Kurcze kawał babki z tej Twojej dzidzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa ciagle mi się coś przypomina ... mam skierowanie na glukozę, kazał mi kupić w aptece 50 mm i będą pobierać krew przed i po godzinie od wypicia. Ja mam akurat 50 mm a nie 75.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenka chyba 50 mg a nie mm? to dobrze mniej teog tym lepiej ja jeszcze tego badania nie miałam a co do badania przez twojego lekarza to ejst ok zbadał co trzeba a na usg 3d/4d lekarz bad - to jest badnie ktore robi sie zwykle w innym meijscu i przez innego specjaliste jesr robione- wychodza wszystkie wady rozwojowe ktore mozna wykryc np rozszczepy kregoslupa wargi anomalie na twarzy itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
lenka, a nie 50g?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak dziewczyny 50 mg, g czy jak tam:) hihi pomyłka:) ufff dzięki:) to mnie uspokoiłyście, myślałam, że oni też badają inne narządy. Ja niestety nie będę miała 3d:( Ankama piękne te literki, normalnie je zamówię:) chyba, opryszczkę też miałam i mój gin też mi nic o lekach nie wspominał wtedy. Salva ja kupuję pomału wszystko bo nie dalibyśmy rady naraz. Jesteśmy zdani tylko na siebie. Moja mamusia chce pomóc ale ona malo zarabia i szkoda mi jej, więc jej nie pozwolę na wydatki. Szukam wszystkiego w miarę tanio ale bez przesady, niektóre rzeczy trzeba porządne kupić. Teraz będę zamawiać pościel, prześcieradła na allegro:) jak tylko wyplata wpłynie:) Bentonowa ale słodko masz z tym pieskiem, aż się wzruszyłam:) slodziutki:) one muszą coś wyczuwać. Naprawdę ta moja mała jest ogromna jak na 23 tydz. Miluska gratulacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ankama błąd mi wyświetla niestety:( a mój lekarz nie robi 3d i musiałabym w moim mieście zapłacić 300 zł:( nie dam raday finansowo:( szkoda. przypomniało mi się, że jescze mówil, że z kręgosłupem wszystko dobrze:) też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze teraz bedzie dobrze http://allegro.pl/super-kosz-lezaczek-mamas-papas-zestaw-matalan-i2609822632.html co do usg to tak ja robilam u kompletnie kogos innego tez lezymy obecnie finansowo - wynajmujemy mieszkanie musimy sie za jakis miesiac przeprowadzic do rodzicow a wczesniej wyremontowac pokoj w ktorym bedziemy mieszkac wiec rozowo nie jest ale wydalam 250 zl i było warto zobaczyłam niunia jak wygląda w 4d - to jest niesamowite - i dowiedziec sie ze jest zdrowy to najwazniejsze- bo jakby cos to czesto moga operacje wczesniej zaplanowac juz w łonie matki albo zaraz po- nawet nei macie pojecia co przezywałam przed wejsciem - badanie miałam o godz 20 i od rana myslalam ze padne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dawniej tez nei było takich badań i jakos tez byo :) a co do literek to ja ciągle o nich myśle ale oliwier - duuuzo ma liter :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Aaa i czemu miał Cię lenka lekarz besztać? 7-8 kg to dobry przybór wagi jak na ten tydzień. Jeśli chodzi o moje usg to lekarz badał wszystkie narządy, ale myślę, że Twój nie popełnił ządnego uchybienia. ;) Jejku jaka duża ta Twoja córcia! Moja niecałe 350g. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć piękne! Dawno nie pisałam, w sumie nie ma co opowiadać. Mały dziś mnie kopie w pęcherz od rana jak go otrząsnąć!? Jak nie pęcherz to żołądek. A to pierwsze boli jak %&*((^%$@#!@ !!!!! No seria kopów porządnych w biedny pęcherz :( Pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam to na jakiejs stronie Dla dziewczyn, które nie mają jeszcze dzieci i doświadczenia w siatkach centylowych - 10 centyl oznacza, że 10% dzieci waży tyle samo lub mniej, 50 centyl, że 50% dzieci waży tyle samo lub mniej, a 90 centyl, że 90% dzieci waży tyle samo lub mniej. A więc 10 centyl to chudziaczek, 50 centyl to absolutny średniak, a 90 centyl to duże dziecko. Mozna w sumie założyć, że jeśli na usg w 2 tygodniu dziecko było na 90 centylu, to podczas dalszych również będzie wysoko - można sobie oszacować mniej więcej wagę w następnych tygodniach. To oczywiście taka bardziej zabawa, a nie wytyczne...:) 22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl) 23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl) 24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl) 25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl) 26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl) 27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl) 28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl) 29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl) 30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl) 31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl) 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Blanka:) poprawiłaś mi humor choć wolałabym ważyć max 6 teraz:( ale cóż, córcia naprawdę wielka tymbardziej, że taka długa już:) Ankama dzięki za siatkę:) Keerah gdzieś się podziewała?? :) współczuję Ci moja raz tylko w pęcherz mnie pokopała i myślałam, że padnę.. nie wiedziałam czy mi się sikać chce czy zaraz popuszczę, niefajne to jest. Może ją popukaj:) albo się poprzewracaj z boku na bok jak leżysz to może zmeni pozycję? moja czasem zmienia. Moja maleńka ukochała sobie mój lewy kąt brzucha i tam ma dupkę zawsze, leży z glówką w dól i ma zawsze pępowinę między nóżkami i nigdy nie rozchyla nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zrobiłam małemu małą sesję edukacyjną. Dziś przedzieramy się przez dyskografię T.Love i się mały uspokoił. :) Muszę wpoić mu dobry gust muzyczny bo inaczej jego tatuś skaże go na uliczny rap. Wiecie co, tak się modlę i modlę żeby maluch miał po mnie charakterek a po tatusiu urodę. Byłoby idealne dziecko :) Spałby tylko i miał rwanie. Hehe A dziś się dowiedziałam że moja najlepsza przyjaciółka z Polski w moim wieku też jest w ciąży i rodzi w kwietniu, akurat jak ja zjadę z małym na 2 tygodnie. I tak mi jakoś miło i tak się cieszę! Jakiś wysyp tych mamusiek jest! Każda w ciąży! Nagrałam dziś brzuch jak galareta chodzi i widać z której mańki brzdąc się wychyla. :) A i wybrałam imiona z którymi będę wojowała u męża. Niko - zawsze chciałam tak nazwać synka. Ale ze względu na to że on chciał Aleksandra to ewentualnie zgodziłabym się na Alka. Samo Alek, tak krótko. Więc albo Alek albo Niko. :D I czad! PyZyDyRy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Keerah, mam identycznie, też chcę by maleństwo miało charakter po mnie i urodę tatusia. ;D Ale to byłby chodzący ideał. :D hihi. ;) Ciekawe bardzo jak to będzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulah
a ja się śmieję, że mały po tacie ma siusiaka i wystarczy a po mamusi przyda się reszta: uroda, intelekt, charakter ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
No dziewczyny to ja mam tak jak wy chce zeby malenstwo bylo podobne do tatusia ale charakter musi miec po mnie:-D a i doszlam do wniosku ze nie bede czekala do wizyty z tym pojawiajacym sie bolem i twardym brzuchem tylko w poniedzialek ide ladnie do lekarza niech mnie zbada chociaz bo usg dopiero 19-tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też dołączam do grona, też chce by dzidzia była podoba do tatusia :D Lenka, ja miałam takie same badania :) + wczoraj znienacka KTG bo nie czułam kopnięć, ale lekarz mówił, że można je już wykonywać od 23 t.c. a ja akurat zaczęłam :) fajne badania, całąy czas się słyszy bicie serca, i wiercenie dzidzi, i należy naciskać specjalny przycisk jak się poczuje kopnięcie, badania trwało 25 min :) ankama ciekawy ten kosz rozmaitości :):):) co myślicie o tej bluzce (chce zamówić, ale 90% to wiskoza...): http://moda.allegro.pl/buzka-ciazowa-dlugi-rekaw-rozm-uni-producent-pl-i2597427585.html ??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, ale miałam zaległości, byłam na malutkim wyjeździe i odpoczywałam sobie na działeczce. Mi się wydaję że tak od wtorku czuję trochę malucha, takie lekkie muskanie, czasami coś mocniej( ale nie za mocno). Wczoraj poszłam zanieść zwolnieni do pracy i aż nie chciało mi się wychodzić, od połowy czerwca jestem na L4 bo mam problemy z ciśnieniem. Pracuję w przedszkolu i jak zobaczyłam te moje dzieciaki jak podleciały do mnie ech... a w domu ciągle sama siedzę i już fioła dostaję . Juz najchętniej bym urządzała pokoik (no pół pokoiku) dla malucha, ale mąż krzyczy :P. cieszę się że po usg u was wszystko ok i maluchy zdrowe. Ja w czwartek idę do gina i mam nadzieję że zleci mi usg bo bardzo bym chciała zobaczyć malucha no i w końcu zobaczyć czy on czy ona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iducha
Keerah: Nasz Karmelowy niestety ulicznym rapem przesiąknie, tatuś ma w domu studio i ciśnie dzień w dzień. Dlatego też już powoli przeciwdziałam Beatlesami, Riedlem i muzyką celtycką (bo podobno dzidziole lubią takie brzmienia), coby był bardziej wszechstronny. Dziewczyny, mam pytanie odnośnie tego USG połówkowego. Słyszałam, że musi być ono wykonane do 22.tygodnia ciąży. Ja do ginekologa idę za dwa tygodnie i będę już właściwie wchodzić w 23. tydzień - myślicie, że jest to jakaś wielka różnica? Powinnam pójść prywatnie wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki. pamietacie mnie jeszcze??? londynek polowkowe czyli 2 moje usg i ostatnie mam okolo 20 wrzesnia. ankama co do urzadzenia kontrolującego ciążę to jest takie! mozesz sobie zakupić dopler i słuchac serduszka maleństwa kiedy chcesz. ja mam takie urządzonko i bardzo sobie chwalę np wczoraj cały dzień latałam po miescie mało jadłam a wieczorem tez przeszperałam cały dom bo portfel zgubiłam, byłam strasznie zmęczona cały dzień nie czułam maluszka to wziełam dopler przysztawiłam i usłyszałam piękne bicie serduszka 145-150 wiec jak najbardziej w porządeczku i od razu się uspokoiłam. ja np strasznie sobie go cenie bo w uk mamy tylko 2 usg a wizyt z połozna ktora tylko sprawdza cisnienie tez moze 5 wiec ja najczesciej mam jakas wizyte co 1,5-2 miesiace. literki super gdybym miała swoje mieszkanie napewno bym zainwestowała w cos takiego ;) Iducha jesli masz regularne usg to niemasz sie co martwic tydzień w tą czy w tą, chodzi tylko o to że wtedy dzidzia jest takiej wielkości ze najlepiej widac na sprzecie. na prywatne szkoda kasy bo nawet w 23 wszystko bedzie bardzo dobrze widac! zainwestuj te pieniązki w cos innego i cierpliwie czekaj na to USG. pozdrawiam was wszystkie i zycze miłego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeeeeść Aga! Co u Ciebie ? :) Znalazłaś ten portfel? Po co tak latasz po tym mieście?:) Iducha no to to to.. dokładnie tak samo. Chociaż omijam celtycką bo jeszcze małemu zbrzydnie, na ulicy ciągle dudy wyją i takie podobne rytmy. A co do połówkowego to wydaje mi się że jak jesteś stale pod kontrolą lekarza to i zrobione w 23 tyg nie robi różnicy. Ach, wiecie jakoś tak zaczęłam patrzeć na tą ciąże radośniej. Od początku na przemian było zamartwianie jak to będzie, płacz i niepewność a teraz jakoś tak spokojniej myślę o tym. Może dlatego że do szkoły chodzę i mam mniej czasu na siedzenie w domu i nic nie robienie i myślenie o tym wszystkim. :) W ogóle czuję się coraz lepiej. Skóra na twarzy jakaś ładna i gładka się zrobiła. :D Aż nie wierzę że zaraz 3 trymestr i że zrobię się jak balon! Dziewczyny tak w ogóle to gubię się w obliczeniach i tak dalej. Od których tygodni liczycie poszczególne miesiące? 23 tydzień to który miesiąc? Od kiedy 6? Różnie w necie podają. A i ostatnio tak do mnie dotarło że w sylwestra będę w 38 tygodniu, więc wszystko się może zdarzyć :D hehe W czwartek położna, dowiem się ile przytyłam :D Widać niedziela, wszystkie się stołują u teściowych :D I nie ma komu plotkować :D Pozdro dziewczyny! :) xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keerah byłam z kolezanka ktora dopiero co przybyła do anglii wyrobic jej NI a pozniej polatalysmy po sklepach hehe portfel na szczescie znalazłam ale juz łzy miałam w oczach bo gdybym zgubiła to na urlop musiałabym tu zostac i o wyjazdzie do Pl moglabym jedynie pomarzyc. miałam w nim dowód córci a przeciez samej bym jej tu nie zostawiła a na wystawienie nowego byłoby za pozno bo to juz za 3,5 tyg nawet z opcja ekspres bym sie nie wyrobiła. przewalilismy wszystko myslałam ze córcia gdzies znow wcisneła i poszedł np ze smieciami, ostatnio schowała nam kluczyki do samochodu. ja rano chce wychodzic a kluczykow nie ma. szukalam z m wszedzie i wkoncu znalezlismy je na jednej z jej zabawek hehe ogólnie jest słodka i bardzo grzeczna niecałe 2 tygodnie temu obchodziliśmy roczek była przeszczesliwa. mówie wam ten czas szybko zasuwa. niedługo wy sie nie obejrzycie a maluchy beda juz raczkować. bylismy dzis na spacerku przeszlismy 7,5km :D super dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ;-) Postanowiłam się dołączyć. Termin mam na 9 stycznia, ale... W brzuchu mam mężczyznę razy dwa :-D. Urodze bliźniaki. W 22 tygodniu i 2 dni ważyli po ponad 540g każdy. Waga wg lekarza bardzo dobra, jak na bliźniaki. Jak się czujecie? Jak dzieci się rozwijają? I czy kupujecie już wyprawki? Ja już kupuje i wózek też już będę miała na dniach w domu. A jak u Was? Pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda Kacha 22
mama_ wielkie gratulacje ! Jestes tu chyba jedyna mama z blizniakami ! kurcze ale fajnie . ja wczoraj mialam smutny dzien bo moj chlop pojechal znowu w trase na 3 tygodnie,ale mialam caly dzien zajety sprzataniem pokoju dla malucha po malowaniu. pokoik mamy na niebiesko ale mam wizje dodatków z "Kubusia Puchatka" normalnie zakochalam sie w Kubusiu teraz na kazdej stronie szukam pierdół z nim wczoraj np znalazłam prześliczną firaneczke http://allegro.pl/firanka-z-panelem-kubus-puchatek-i2613110947.html a tymbardziej ze myslimy tez nad imieniem Kuba dla malego . dziewczyny bo widzialam tam wyzej ze z zdjecia usg mozna wyliczyc dlugosc dziecka tylko jak ? bo mi lekarz nic nie powiedzial ile ma cm :( Milej niedzieli Wam wieloryby bo ciezarowki to juz chyba nie jestesmy :P Ja jade z rodicami do dziadków w odwiedziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Mama_ gratuluje:-) i witam w naszym gronie:-) ale tu cicho od wczoraj. My jeszcze dzis w pracy ale to juz praktycznie ostatnie dni i witaj lezakowaniu:-) oczywiscie po remoncie dopiero:-) wyprawki do szpitala jeszcze nie kupuje bo nie wiem czy dziewczynka czy chlopiec dlatego mamy ubranka kupione takie neutralne tak samo kolderka i nosidelko. Lozeczko tez zalatwione wogole mysle ze wreszcie czas sporzadzic liste co i jak musi byc bo w sklepach wszystkiego za duzo i az sie gubie:-) rozpisalam sie dzis jakos:-) chyba nadrabiam za pozostale mamusie:-) pozdrawiamy i udanej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo Wam dziękuję :-* długo się zbierałam zanim w ogóle znalazłam czas aby napisać. Ja już kupiłam dużo rzeczy ale łożeczko mam po Aniołku więc nie muszę kupować. Myślę że na początek pomieszcze dwóch w jednym ;-) Wózek też już mam zarezerwowany w weekend chce go odebrać. Pościel kupiona, wyprawka aby odebrać maluchy ze szpitala też. W tesco były słodkie kombinezony na zimę przecenione z 90 na 62 więc kupiłam a że muszę wszystko razy dwa to cholera muszę liczyć się z kasa. Trochę używanych ubrań z allegro trochę nowych i damy radę, zwłaszcza że te maluchyw rosną zawsze w oczach. Nie ukrywam, że trochę się boję nadmiaru obowiązków no ale dla mam nie ma rzeczy niemożliwych ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×