Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jestem pewna 29

STYCZEŃ 2013 - zapraszam wszystkie świeżutkie mamy :)

Polecane posty

No dobra a teraz zagadka. Przyszły do mnie wyniki z testu na Zespół Downa. Wynik: Bardzo małe prawdopodobieństwo. ( 1 in 45574) A reszta: to był 13 tydzień Beta HCG mom ---- 0.89 PAPPA mom ---------0.84 Nuchal translucency MOM --- 0.73 I ktoś może mi to rozszyfrować czy to jest Ok i co to wogóle znaczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężko mi zinterpetować bez wskaźników, zresztą ja zaraz panikę sieję, więc się nie udzielam w temacie badań :D ale wyglądają dobrze :) Co zestawów witamin na włosy to radzę się wstrzymać aż do czasu porodu, ponieważ zawierają wit.A, która w nadmiarze jest szkodliwa dla dziecka. Lepiej ograniczyć się tylko do preparatów wyłącznie dla kobiet w ciąży. A ja dziś usłyszałam "że ciąża to nie choroba" :O i słyszę za każdym razem, gdy mówię, że z czegoś rezygnuję. No nie wiem czy przesadzam, ale np. tenis, rower, branie kropel do ucha bez konsultacji z lekarzem czy inne rzeczy nie są widzi-mi-się, tylko mają logiczne uzasadnienie. rozumiem, że ciąża to nie choroba, ale jednak trzeba o siebie dbać i mysleć nie tylko o sobie, ale i o dziecku. Bo gdy coś będzie nie tak, to tacy ludzie pierwsi ci wytkną niedociągnięcia, nie mówiąc o własnych przeżyciach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta G.
hej ja też jestem w pierwszej ciąży teraz jestem w prawie 16 tc...brzuch mam ale wygląda to jakbym się objadła :D pierwsze 3 m-ce wymiotowałam i schudłam 6 kg :( ale teraz czuje że nadrabiam bo jem wszystko co wpadnie mi w ręce :) jutro idę na wizytę więc mam nadzieję, że dowiem się co się kryje pod moim serduchem czy Gabryśka czy Wojtek :p martwie się trochę, bo odebrałam dziś wyniki badań i w moczu mam leukocyty i erytrocyty świeże...leukocyty 10-15 (norma 0-5) a erytrocyty 2-3 (norma 0-3) reszta badań prwidłowa, ale te 2 wskaźniki mnie matwią :( dobrze, że jutro do lekarza idę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) Grochowa- całkiiem możliwe że poznasz płeć :) chyba że maluszek tak się ułoży, że nie będzie widać co ma między nózkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny;)Może i ja dołączę:) bo to coś w miom temacie:) Jestem w 17 tyg. Termin mam na 6 styczeń 2013:)Jutro wizyta, może się dowiem czy chłopczyk czy dziewczynka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
Ja płeć poznałam na początku 17 tygodnia, choć nie jest to jeszcze 100%. ;) Co do witamin jeszcze - jasne, że wit.A jest bardzo szkodliwa (odradzam zajadanie się wątróbką), dlatego wit, dla ciężarnych jej nie zawierają i tylko takie należy brać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Hej:-) bylam dzis u lekarza wszystko dobrze jak narazie 22 mam na usg i sie okaze czy lozysko sie cofnelo mam nadzieje ze tak. Mam takie pytanko kupujecie juz ubranka dla malenstwa? Ja jakos sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Tak sobie mysle dzis i doszlam do wniosku ze jesli usg bedzie mialo dobre wyniki to w nagrode kupie chociaz jedne spioszki bo nie wytrzymam tak kusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bentonowa
Cześć Dziewczyny, u nas remont pełną gębą- latam ciągle po jakichś budowlanych marketach, tel to już chyba mam przyklejony do ucha...ehhh w międzyczasie rozłożyło mnie ostre przeziębienie! no ale metody naturalne i jak ręką odjął :) A mój synek to niezły leniuch, bo bulgotania nie ma :) Bezsenność i mi doskwiera, kręgosłup boli, włosy wypadają- co prawda nie garściami ale chyba troszeńkę więcej niż zwykle. Brzuch już widać, a spodnie ciążowe noszę chyba od 12 tyg bo na początku ostro przywaliłam w tyłku i moje mnie uwierały w brzuch, wolałam nie ryzykować i kupiłam ciążówki. Fajne i w miare tanie można dostać w H&M :) Lecę do moich Panów robotników :) pozdrawiam i buziaki w brzuszki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
A ja kupuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co już takiego kupujesz ? mnie ostatnio moja mama rozśmieszyła, bo kupiła różowe śpioszki, czapeczkę, spodenki, pajacyk i body. ;) ja jeszcze nawet nie wiem co będę mieć ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
haha :D Śpioszki kupuję, bez przesady, mam może 3 sztuki, bo dużo nie trzeba dla malucha ;) Teraz były duże przeceny i takie śliczności, że żal nie kupić. :) A w żadne przesądy nie wierzę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanka25
A różowego niestety nie cierpię, z kolei niebieski kocham i dziewuszkę na pewno będę ubierać w niebieski i wszelkie jego odcienie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski też śliczny. dziewczynkę to bym ubrała w niebieski, ale chłopczyka na pewno nie ubiorę w różowy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, życzę Wam szczęśliwych rozwiązań i w ogóle wszystkiego dobrego! Ja jestem mamusią styczniową z 2012r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dużo ubranek i innych akcesoriów dostanę od koleżanki:) trochę bedzie taniej:)zrobiłam listę z wyprawką, analazłam super tani i dobry sklep u siebie i już się doczekać nie mogę jak zacznę wszystko kupować, poczekam aż będę znała płeć:) za dwa tyg. Keerah - nie mam pojęcia niestety co oznaczają Twoje wyniki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
No my niestety chyba bedziemy musieli wszystko kupic bynajmniiej wiekszosc napewno dlatego tak sie dowiaduje czy juz cos kupujecie. U nas to dopiero 16 tydz ale wstrzymam sie do tego usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny. Pisałam na tym forum jakoś w czerwcu. Niestety mnie się nie udało. Dokładnie 13 lipca dowiedziałam się że moje dziecko nie żyje od 2 tygodni. Poronienie zatrzymane. 16 lipca miałam zabieg. Życzę Wam wszystkiego dobrego i przede wszystkim zdrowych Maluszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18204
Kurcze strasznie mi przykro. Sama stracilam malenstwo w zeszlym roku i wiem co przezywasz. Trzymaj sie cieplutko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej:( trzymaj się ciepło...jak już dojdziesz do siebie nie poddawaj się, napewno kiedyś wszystko się ułoży:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki , byłam dziś na USG 3D i 4D :) Lekarz wykluczył 6 różnych wad genetycznych :) maluszek zdrowy, prawidłowo się rozwija i ogólnie wszystko jest dobrze :) mam płytkę z badania :) i fotki. Ogólnie maluch fikał-mikał, machał rączkami i nóżkami, uśmiechał się i wkładał piąstki do buzi, łapał za stopki, no normalnie było pięknie! :) Mój narzeczony był wzruszony :) Badanie trwało coś ponad godzinę, wszystko nam lekarz tłumaczył, opowiadał :) Co do płci, to najpierw stwierdził, że dziewczynka chyba, ale potem coś mu pod koniec badania kilka razy zamerdało i nie był pewien. Powiedział, ze się wstrzymuje od osądów na razie :) A to prezent dla Was - uśmiech z jęzorem :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/302145fc0a6c9110.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosieńka gratulacje:) super wieści:) maleństwo piękne:) ile placilaś za te usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. nie odzywałam sie długo bo nie miałam neta na nowym miejscu dopiero teraz mi go podlaczyli i oto jestem. mam nadzieje ze u was wszystko dobrze!!! witaj róniez nowe kolezanki. Keerah któregos dnia napisalas ze swedza Cie dłonie! to było tak jednorazowe czy dalej cie one swedza?? dzieki za odpowiedz! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×