Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

ZAFASOLKOWANE: Nick......cykl starań......termin porodu.........tydz. ciąży.......płeć.. justa5jfk............0............27.01.2013..........41. .....dziewczynka lika1987........................30.01.2013.............40 ...........chłopiec brzoskwinka2220...2.........10.02.2013........... 39......dziewczynka mini93.........................19.04.2013............30 .. .....dziewczynka anusiak181........1.............24.04.2013...........23. ..........chłopiec qazwsx1991.......1.............01.05.2013............28.. ..dziewczynka june_mommy.......1............22.06.2013............20... ...chłopak masiaczka..........0............04.04.2013............28. . .... chłopiec MAMUSIE: Nick................data porodu........waga......wzrost........imię........... mamucha83..........18.10.2012.....2600.......51.......... ..Matylda< Papi88................21.12.2012.....3660.......53.......... ..Oskar kamilki09.............06.01.2013.....3750.......58....... ......Zuzan na Głodek86.............07.01.2013......3450......57....... .....Bartus moje konto..........08.01.2013.....3630.......54.............Mary sia kropelka6983........09.01.2013......3450......54......... ...Piotruś rottana..............12.01.2013......3600.......57....... ......Bartos z viola..................18.01.2013......4900.......57........ ......Filip Agusia18204.........30.01.2013......4040......57..............Natalia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka - gratulacje!!! w końcu zostałaś mamusią :D papi - jak szczepiłaś?? na nfz czy te płatne?? mamucha - i jak nocka?? bo pisałaś wczoraj że córcia cały dzień przespała :) U nas nocka dobrze, ale mój synuś sobie dzień zaczyna robić już po porannej pobudce, wczoraj było to o 6.30 a dziś o 5.30!! i dopiero teraz poszedł spać - usnął na piersi tatusia :D kurcze jak mu to zmienić?? zeby on rano jeszcze pospał do 8-9...?? i wtedy ja też :D ja biorę sie za placek za chwilkę bo mój dziś pierwszy raz do pracy po porodzie idzie na nocke i zabiera ze soba a synek za chwilę jak twardziej uśnie zostanie ubrany i wyprawiony z tatusiem na spacer bo pogoda u nas dziś super - słoneczko świeci :) i my też kupujemy dady i na dzien beda dady a na noc pampersy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
głodek - a co z zusu trzeba do becikowego?? bo ja myślałam że tylko zaświadczenie od gin i z urzędu skarbowego, a my jutro też mamy zamiar podjechać. tylko o zusie nic nie słyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini dziekuje bardzo:-* moja malutka w nocy ladnie spala pobudki co ok 3 godz. Nad ranem budzila sie czesciej ale przed chwila ta nadrobila i dopiero wstala. Wogole jest taka cudna ze nie moge sie na nia napatrzec. Kupki robi non stop i na pampersa to bym nie zarobila he. I tez jest mala glodomorra ciagle by jadla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha chodzilo ci o znieczulenie zewnatrzoponowe? u ciebie w miesci dawali? u nas nie ma o tym mowy;/ o lilka nowosc napisala ze znieczuleniem;D lilka ale faajnie:)))strasznie sie ciesze i czekam na relacje z macierzynstwa:) w ktorym szpitalu jestes i z kim rodzilas??? u nas nocka ok, widze ze malemu sluzy to nie spanie w dzien..bo w nocy budzi sie co 3h a jak an mojego szkraba to juz duzo. rottana my tak mielismy godzine pozniej od 3-4 nie spal a pozniej wzielam go do siebie do lozka i zasnal od razu viola a jaki placek??? na dzien dady a na noc pampersy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka gratulacje:)wkoncu masz synka przy sobie:)prawdziwe szczęście:) u mnie byłą położna i wszystko opowiedziała i doradziała.Ona twierdzi że jak moja dzidzia się pręży,stęka i robi się czerwona jak chce bączka puścić to jest to normalne i niema się czym przejmować.a co do kupek to jak stęka to nóżki pod brzuszek podciągać i ma pomóc.Ale naszej małej to nie bardzo pomaga:( a oto moja silna córunia:) https://www.facebook.com/photo.php?fbid=598287220184777&set=a.581953431818156.143943.100000105148747&type=3&theater

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilki---> mialam ci juz wczesniej to pisac ale twoja corcia ladnie glowke juz podnosi! a jest tylko 6 dni starsza od mojego:-D moj tylko tak ladnie trzyma jak jest na rekach w pionie bo jak na brzuszku lezy to delikatnie podnosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana moja to jak leży na brzuszku to praktycznie cały czas główka w górę....a jak ją na ramieniu odbijam to cały czas głowę prosto trzyma i chce na moją twarz patrzeć.słodka pysia:) a jak u Was z chrztem???bo ja w niedzielę chrzczę:)Jutro mam do fryzjera bo odrosty niesamowite i zakupy muszę zrobić bo w czwartek moja siostrzyczka startuje z pieczeniem ciast,w sobotę sałatki i mięska robimy:)już się tego wszystkiego boję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilki---> wydaje mi sie ze szybko ta gkowke podnosi:-D silna jest:-) cos mi mowi ze szybko zacznie raczkowac i chodzic:-D innych mamusiek maluszki tez juz tak glowki podnosza mocno? my prawdopodobnie na swieta wielkanocne bedziemy chrzcic. za jednym zamachem swieta i chrzciny:-) my dzisiaj jednak bylismy na spacerku i odwiedzilismy moja siostre:-) dzisiaj odwiedzin nie przespal;-) wrecz przeciwnie zasnol dopiero jak wychodzilismy;-) jutro mamy rozprawe. przeszlabym sie ale jakos nie chce malego ze szwagierka zostawiac:-/ juz widze jak go ciagle na rekach nosi i buja... hmhmhm muszem pomyslic:-/ :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wlasnie dzis tak sie zastanawiam ile czasu czekac do chrztu. Mysle ze tak pod koniec marca? Moja malutka jutro bedzie miala juz tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze sie pochwalic, ze moj tez ladnie podnosi glowke do gory jak lezy na brzuszku i jak jest w pionie podczas odbijania :) juz od urodzenia tak ladnie podnosil :) My tez pewnie chrzest zrobimy na wielkanoc. z zus-u zaswiadczenie o tym, ze byly odprowadzane skladki przez mojego pracodawce z 2011 r. jutro kolezanka mi podrzuci zaswiadczenie z pracy i moge leciec zostawic papiery. to do mopsu czy gdzie/tylko nie wiem czy dowolny mops czy tam gdzie moj maly sie urodzil czy w moim miejscu zameldowania. Kupilam ksiazke "twoje dziecko-od noworodka do 2 lat". Maluszek caly dzien spokojny, tez z niego niezly glodomor, caly czas by jadl. czasem steka jak sobie baczka nie moze puscic. ale kopki dzis nie robil jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia - proszę bardzo :) nie ma sprawy :* Ja wcześniej napisałam dłuugi post i coś mi się nie wysłało, przez ten internet zje**ny za przeproszeniem! Ogólnie to powiem Wam, już MAMUSKOM ze uwielbiam czytać Wasze posty, jak się dzielicie swoimi doświadczeniami ze swoimi maluszkami... a z drugiej strony nie mogę przez to jeszcze bardziej doczekać się mojej Malutkiej :) Kompletuję wyprawkę, już coraz mniej rzeczy do kupienia zostało.. Wiem, wiem, powinnam korzystać jeszcze z tych ostatnich tygodni swobody ale naprawdę nie mogę doczekać się kwietnia, i żeby być juz PO porodzie, bo nie ukrywam, coraz bardziej zaczynam się bać.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka gratulacje :* my jestesmy po kapieli ;) zrobilam mu butle ale wypil tylko 30ml i narazie wiecej niechce.. wczoraj zasnal po 23 i spal do 3 dostal mleko i spanie do 7 potem do 9 i 2h buszowania :) zobaczymy jak dzisiaj bedzie :) a szczepilam na to platne 6w1..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilki sliczna corunia:) my chrzcimy 14 kwietnia, zaraz po swietach, ja to juz bym chciala chrzcic ale jestem troche uzalezniona od chrzestnej ktora mieszka w wawie i wczesniej nie moze przyjechac. ja tez bede miala stresa przed chrzcinami.. rottana moj tez tak podnosi zwlaszcza jak lezy na brzuchu i chce zeby go juz wziac z lozezka i tez ciezko mi go utrzymac zeby mu sie odbilo bo odstaje glowa zeby mnie ogladac:) a ty chyba mialas dodac fotke jak malenstwo glowe podnosi;> mini zaczynasz sie bac porodu czy tego co po nim? papi ale twoj fajnie dlugo spi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mini---> nie masz czego sie bac;-) ani tego czego jest przed ani po;-) ja tam z usmiechem rodzilam (oczywicha nie w czasie skurczu tulko pomiedzy) a lilka to zdawala relacje na zywo:-D wiec nie jest az tak zle;-) kropelka---> nie moj tak mocno glowki nie podnosi jak lezy na brzuszku tylko ladnie trzyma jak jest na rekach. te kamilki zdjecie jest wrecz boskie;-) a tak na marginesie to chyba twojego malucha nie widzialam jeszcze czy przegapilam jak dodawalas fote? papi---> och tez bym sobie tak pospala no ale cos za cos. moj tez po krotkiej walce uspal bo byl juz zmeczony i marudzil i spac nie chcial ale w koncu usnol... ja tez ide w kime. lilka---> jak tam pierwszy dzien z maluchem? trzymajcie sie dziewczynki do jutra;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe rottana nie było fotki nie było:p bo ja zacofana jestem i nie mam konta na fejsie. chetnie bym sie i ja pochwalila swoim maluchem ale nie wiem jak, szkoda ze tutaj nie mozna dodac zalacznika moj sie wlasnie obudzil wiec nici ze spanka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka - boję się porodu :( Jestem taka mała i niepozorna.. boje sie, że przerośnie mnie ten wysiłek. rottana - obym dała radę tak samo jak Wy :) i może nawet będę też relacjonować poród akcja po akcji haha :) A mamuśki powiedzcie mi jak to jest. Ogólnie dużo czytałam w necie i wywnioskowałam, że maluszkowi na początku wcale nie jest potrzebne mnóstwo kosmetyków, wychodzi na to,że opłaca się (nie tylko pod względem ekonomicznym) kierować się zasadą, że im mniej tym lepiej. Sprawdza się to u Was? Wystarczyłoby gdybym mojej córci kupiła następujące kosmetyki: * żel do mycia ciała i główki * maść ochronna na pieluszkowe odparzenia * chusteczki do pupki Mam już krem z filtrem do twarzyczki z firmy Mustella i jakiś kremik pielęgnacyjny z Ziajki. Oba dostałam, oczywiście nieużywane i z długim terminem ważności. Proszę doradźcie mi czy ta "trójka" kosmetyków które wymieniłam wystarczy? Naczytałam się, że kupno oliwki, pudrów itp to niepotrzebny wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka ---GRATULUJE , i pochwal sie dzidzia jak najszybciej.... teraz moja kolej bylam dzis na spacerze jutro tez ide z mama do centrum i wieczorem do ikeii to moze cos ruszy , bo w nocy mialam calkiem regularne skurcze a i myslalam , ze to juzzzz... a tu du*a rano przeszlo. bylam dzis w szpitalu mocz ok cisnienie idealne wiec moja opuchlizna nieszkodliwa . no i bzykanko jeszcze a jak to nie pomoze to juz nie wiem ''trza'' czekac :) hehhe kamilki córunia sliczna , juz nei moge doczekac sie swojej niuni... A ja sie wczoraj dowiedzialam sie , ze nawet jak rodze w irlandii to przysluguje mi becikowe z Polski! wiec jestem zadowolona bo zawsze to 1000zl zdziwilam sie ale Polska to kraj uni europejskiej i rodze w kraju uni europejskiej a zreszta moja mala nawet jak sie tu urodzi to bedzie miec obywatelstwo Polskie a nie jakies irlandzkie wiec nalezy jej sie jak kazdemy innemu dzieciatku. fajnie bo tu czegos takiego nie ma jak becikowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mini ja tez sie balam nbolu a jakis czas przed porodem. tez jestem mala wazylam przed ciaza tylko 45kg;/ ale pod sam koniec mialam juz tak dosc tej ociezalosci i innych objawow ze zgodzilam sie wewnetrznie na kazdy bol byleby wrocic do formy i juz sie nie moglam doczekac a jak mi wody odeszly to bylam tak podekscytowana ze nie moglam mowic i choc na codzien mam b.niski prog bolowy to wtedy nie myslalam o bolu. zdecydowanie wystarczy tyle kosmetykow. ja mam tylko zel do ciala i glowki, husteczki nawilz i zasypke, pampersy i miekki papier do podcierania pupki. ja mam oliwke ale uzywam tylko smarujac przesuszone stópki i raczki, ale to tez nie codziennie. brzoskwinka czekamy na ciebie czekamy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka - placek z kremem, brzoskwiniami i galaretką :) a tak jak piszesz na dzien spróbujemy dady a na noc orginalne pampersy. kamilki - jak ślicznie ta główka w górze wygląda :) mój na brzuszku tak nie trzyma wysoko no ale ma dop trochę ponad 2 tyg, ale za to w pionie do odbicia to tak jak rottany - tylko w moją twarz by sie wpatrywał albo w tatusia :D fajnie tak na niego wtedy patrzeć :) to dobrze wiedzieć że jak sie pręży przy puszczaniu bączków to normalne bo mój też tak ma. zaprosiłam cie na fb :) głodek - ja czytałam że wymagane jest tylko z urzędu skarbowego, akt urodzenia małego i zaswiadczenie od gin... o zusie nic niewiem. musze jutro zadzwonic do mopsu. i my składamy w mopsie ale jestesmy zameldowani tu gdzie mieszkamy wiec niewiem - u ciebie chyba też gdzie mieszkasz... mini - ja mam chusteczki, oliwkę, krem do pupy (ale nie smaruje za każdym razem po przewinięciu), żel do ciała i włosków i teraz kąpiemy małego w Oilanie ponieważ ma suchutką skórkę i pediatra zaleciła. super jest ta emulsja - skóra natłuszczona ale my i tak jeszcze dajemy oliwkę bo kazała nam ją dużo natłuszczać zwłaszcza w zgięciach i pod szyjką gdzie skóra dotyka skóry. Pudru nie mam - skoro masz krem do pupy to puder zbędny. mam jeszcze próbki z j&j i tam taki fajny krem pielęgnacyjny to smaruję nim buźkę od czasu do czasu bo fajnie wygładza. brzoskwinka - to super że dostaniesz, pewnie warto skorzystać jak dają :D ciekawe kiedy nadejdzie twoja kolej rozpakowania :P My właśnie zostaliśmy sami - mąż pojechał do pracy na noc. synek śpi od 20.30 więc ja zaraz też idę spać bo pewnie wstanie tak ok. 1. usnął na rękach bo coś dziś kiepski wieczór miał do usypiania... my chcemy chrzcić albo pod koniec marca albo po świetach w kwietniu, terminu jeszcze nie mamy. a czy jak mój w ciągu dnia zrobi nawet 4kupki to czy na mleku mm to normalne?? mamusie które karmią mm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana - własnie dziś sie zastanawiałam kiedy masz tą rozprawę - to już jutro?? moja siostra jak przychodzi do malego to też go na rękach noci :) ale czytałam w gazetce dziecięcej że noszenie na rękach to wcale nie rozpieszczanie ale budowanie więzi z dzieckiem :) ale jutro ma przyjechać leżaczek i mam nadzieje że mu sie spodoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkrab usnal :) ide tez w kime wykorzystac chwile :) viola150 co do kupek to jest to normalne moj juz dzisiaj 3 zrobil a teraz spi i slysze ze robi czwarta :) dobranoc :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie- wszystkie bedziecie chcily maluchy czy tez znajdzie sie chociaz jeden "antychryst" taki jak ja i nie bedzie tego robil viola- pytalas o poprzednia nocke bo mla spala w ciagu dnia- spoko spala od 21 do ok 8 pozniej do 10 krociutko sie przebudzila o ok 3.30 dostala mleczko i dalej spac dzis tez duzo spalale znowu spi od 21 i zobaczymy jak dalej lilka- jak tam brzoskwinka- rozumiem ze te becikowe tez np dotycz angli? jakie papiery sa potrzebne, jakies dodatkowe? pytam bo kolezanka w ciazy a wyprowadzila sie do uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś my jestesmy pierwsi... jak co dzien od 3 dni synek wstał o 6.30 :) ale własnie teraz patrze ze bujany w nosidełku zasypia - kurcze leżeczek przyjdzie dzis dop i mam troche wyrzuty sumienia ze go trzymam i usypiam w tym nosidełku. myslicie ze moze mu sie coś z kregosłupkiem stac jak codziennie tak ok. 2 godz w nim siedzi?? nocka bez męza dobrze - mały wstał po 2, wypił mleko i przed 3 spał juz do tej 6. dzie jedziemy z moim pozałatwiac sprawy tego becikowego i na zakupy troche a mały zostaje z moja mama i siostra... papi - aha to dobrze :) mój w nocy strasznie baki puszczał ale kupki nie zrobił chociaz chyba go meczyła bo troszke popłakiwał mamucha - no to twoja córa spi jak złoto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nasza nocka dzis nieciekawa. Malutka budzila sie jesc wypijala butle jakies 90ml zasypiala i budzila ja kupka a wtedy znow glodna byla a nie dawalam jej wiecej mleka. Wogole juz z tych nerwow na mojego rano wrzasnelam bo glupie miny robil ze mala placze a on chce spac bo do pracy wstaje. Nie pomyslal ze ja moze tez chce spac jak ciagle mala sie zajmuje. Dobra wyzalilam sie troche. Musialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia- witaj w klubie :) ja tez mam non stop problemy z mezem i ja caly czas zajmuje sie mala :PP viola- jak w tym wieku siedzi po 2h diennie to nic sie nie powinno stac :P a bujasz go jakos? bo moja jak lezy w bujaku to sie sma wycisza i sama usypia i ja jak zobacze ze sie robi senna to ja do lozeczka przerzucam moja w byjaku siedzi prwie caly dzien :PPP dzisiejsz noc tak jak poprzednia :) marze o wywaleniu tego karmienia o 3 i tym by przesila cala noc :) lilka jak tam? kamilki- sliczna malutka :) jak nocki u maluchow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilki-rowniez wyslalam Ci zaproszenie. Mam zdjecie malutkiej na face to zobacz sobie jak chcesz:-) chcialam tu wrzucic link ale z tel nie moge;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia jak chcesz to mogę link wrzucić za ciebie:):)z informacją że to twoja dzidzia:) I jest naprawdę śliczniutka i taki słodziak z niej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny u mnie nocka spoko:)Mała poszła spać o 21:30 i obudziła sie o 2:20.Zjadłe i powierciła się z pól godz i spała do 7:10.Takie nocki mogą być:):)a jak u Was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×