Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

wlasnie kamilki ja ci tez wysylalam zaprosenie na fejsiei nie wiem czy przyjelas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamucha proszę wyślij mi jeszcze raz bo jakoś nie mam tego zaproszenia znaleść:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie. to chyba i ja wam powysylam zaproszenia na fb :) jak bedziecie widzialy jakas nieznajoma to ja :) Agusi cos nie chce sie wyswietlic, nie dziala cosik. Wrocilismy wczoraj od babci do domu. u babci byl spokoj. dotarlismy do domu, w aucie nie zasnal, ale spokojnie lezal nosidelku. polozylam go do lozeczka, a on zaczal marudzic i potem plakal. mysle kurde u babci spokojny, a u nas mu cos nie pasuje!! jadl u babci ok 19:30, w domu bylismy po 21. dalam jemu troche rumianku, nic nie pomoglo, dalej plakal. to dalam potem 60ml mleka, dalej placz. dalam kolejne 60 - i dalej chociaz mniej. potem moj go wzial, troche ululal, polozylam go potem na brzuszku i w koncu zasnal. w sumie od 16 chwilami drzemal, nie spal dlugo, wiec nie wiem. zmeczony? w nocy ok 2:30 zjadl i poszedl spac, potem 6:30 jadl i dalej spac. teraz tez spi po jedzonku, juz od rana spokojniejszy nie plakal. i powiem wam, ale nie chce krakac, ze juz sie tak nie prezy i nie robi czerwony i wczoraj nawet zrobil kupke i to bez wysilku, robienia sie czerwonym. moze t kropelki zaczely dzialac. i po tym mleku moze lepiej. mam nadzieje. mamucha jak Twoja Matylda miala przepukline to jak to wyglada?pepek wychodzi na wierzch tak?wtedy ta polozna nam mowila o tej przepuklinie, ale pediatra nic o tym nie wspomniala.. bede na wizycie 12 u ortopedy,moze jego zapytam,bo pediatre dopiero mam 1-03. Lilka jak tam? dajesz rade? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka GRATULUJE :) dawaj znac co i jak? jak sobie radzisz? jak się czujesz? papi szczepiłaś 6w1 tak? a szczepiłaś na coś dodatkowego? na te rotawirus? pneumokoki? albo co? ja już nie wiem... w sumie co ważniejsze?? moja mała dzisiaj obudziła się po 2 i nie myślała żeby spać... oczy szeroko otwarte :P ale nie gadałam do niej, nakarmiłam i spokojnie sobie leżała.. trochę na rękach trochę w łóżeczku ale usnęła dopiero po 2 godzinach.... ja jutro idę do ginekologa zobaczymy co mi powie :) dziewczyny a z innej beczki trochę... myślałyście już o powrocie do seksu i o zabezpieczeniach? kurde ja wcześniej brałam tabletki ale teraz jak karmię to odpada... a gumki?? beee :/ no ale chyba nic innego nie pozostaje :/ mi powiedziała położna że o kolejne dziecko po cc to za jakieś 2 lata najbezpieczniej... żeby wszystko się dobrze zabliźniło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ja mam pytanko - dostałyście już jakąś kasiorę z zusu jako macierzyński?? bo ja za cały styczen nie mam narazie ani za l4 ani za macierzynski od 18 i niewiem kiedy mogę sie spodziewać mamucha - tak tak bujam go nogą albo ręką :D ale to narazie w tym nosidle od samochodu bo ma funkcję bujania a leżaczek dziś przyjedzie. aha no to dobrze to będę go kłaść w tym leżaczku bez wyrzut ów sumienia :) kamilki, agusia - ten link agusi nie działa, niewiem czy nie ma zablokowanej galerii głodek - to czekam za zaproszeniem i od reszty dziewczyn też chętnie przyjmę :) rottana - jak rozprawa?? pojechałaś jednak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola chyba juz wyslalam :) i kamilki tez, rottanie i chyba komus jeszcze :) kogo znalazlam tu. Ja juz dostalam kaske ostatniego dnia stycznia za macierzynski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak usunac ten suwaczek? ja bede pewnie stosowac stosunek przerywany albo gumki. nie mam zamiaru znowu faszerowac sie tymi tabletami. ja potem tyje po nich jak mi zle dobiora.ja 14-02 ide do gina, tez jestem ciekawa czy wsio ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola pychota, wlasnie sie zastanawialam czy brzoskwinie wolno..ja mam ochote na ten sernik..ale sie ciagle waham po tym jadlospisie tu wklejonym;/ ale moze zrobie taki sernik bez sera tylko na mleku, i do tego tez dodaje sie brzoskwinie i galaretke a tn placek robisz na spodzie brzoskwiniowym czy to innego rodzaju ciasto? viola podobno do 2h mozna ausia ja tez dzis mialam okropna noc;/ maly co chwile sie budzil a pozniej nie chcial zasypiac;/ tez sie troche denerwowalam..a do tego w meidzczasie jak spal to ja mialam takie glupie sny ze samymi snami bylam zmeczona;/ wiec dzis noc bez rewelacji;/ no i wlasnie mamucha i inne mamy ktore maja bujaczek, ja sie juz dzis zastanawialam czy nie kupic tego bujaczka bo juz nie daje rady jak on tak nie chce spac po jedzeniu. to pomaga? wasze dzieci w tym usypiaja czy raczej bujaczek sluzy do zabawy??? kamilki ja tez nie moge otworzyc 'zawartosc chwilowo niedostepna' moje konto ja mialam dzisiaj identycznie i to nawet o tej samej porze:D ja caly czas mysle o powrocie do seksu:p z wyjatkiem chwil jak sie klocimy;p swoja droga jakos tak sie boje;/ z 2 str juz bym poszla do gina na kontrole bo juz 4tyg po a z 2 boje sie i nie chce zeby mi tam cos wkladala;/ psychicznie cos mi sie zmienilo po tym porodzie;/ mam nadzieje ze to sie odkreci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ustawilam na publiczne wiec nie wiem czemu nie wyswietla:-/ za glupia na to jestem. U nas akurat byl atak kupkowy i wszystko brudne. Takze ide prac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny bylam na rozprawie ale krotko bo szwagierka z malym sobie nie radzila, najpierw z butli nie chcial jesc pozniej tak poprostu plakal az sie jej zanosil no to wsiadlam w taxi i do domu dzida. kolejna rozprawa dopiero pod koniec marca ale juz biegli beda przesluchiwani. jesli chodzi o zabespieczenia i powrotdo sexu to juz o tym myslelismy. pewnie bedziemy stosowali seks przerywany bo teraz jak karmie to tabletki to moge tylko jednoskladnikowe a to dize ryzyko. za gumkami tez nie przepadamy... wyplate z macierzynskiego dostane pewnie 10tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka---> na pierwsza wizyte kontrolna idzie sie po 6 tygodniach. ja dopiero za 2 tygodnie pojde o ile okresu nie dostane. ale jak sie karmi to nie powinnam miec miesiaczki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam a ja mialam straszzzzna noc , zasnelam moze ok 2 i obudzil mnie straszzzny bol glowy nad ranem i trzyma do tej pory az musialam wziasc dwa apapy bo nie moge funkcjonowac;/ a mama ma przyjechac i mamy isc do centrum;/ moze przejdzie do tej pory;/ mamucha--- ja czytalam , ze wystarczy wziasc akt urodzenia w przypadku Twojej kolezanki z UK i przetlumaczony przez notariusza zaniesc do gminy , ale oczywiscie wczesniej trezba wyrobic pesel dzisusiowi i zarejestrowac w Polsce ale to i tak ja zrobie w ambasadzie Polskiej bo trzeba paszport wyrobic , zeby do tej Polski z dzidzia polecieć, wiec automatycznei bedzie zarejestrowana i peselek bedzie mialo:) podobno do dwoch tyg sa odpowiedzi . wiecej bede wiedziec w maju (jak dobrze pojdzie) bo planujemy wtedy poleciec z córeczką . Ja tez nie moze odtworzyc tego zdjecia Natalki;/ A iwczoraj pytalam poloznej czy to prawda ze jak sie wezmie epidural to spowalnia porod (bo tak slyszalam) ale ona powiedziala , ze to nie prawda itak sie zastanawiam czy brac w koncu czy nie ... ale pewnie zobacze w praktyce jak bedzie bolalo straszzzznie to bede blagac heheheh ide chyba na drzemke bo nie moge patrzec ... milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana ja tez pojde dopiero za 2 tyg wczesniej nie ma mowy bo mi w szpitalu powiedzieli zeby gina odwiedzic tak 4 do 6 tyg po porodzie ile wyscie placily za swoje bujaczki? mamucha twoja matylda siedzi caly dzien w bujaczku, wrzuc fotke tego bujaczka a najlepiej matyldy w nim bo chyba zakupie ten sprzecik tylko musze sie zorientowac jaki najlepszy a dzis w nocy skorzystam z pomyslu kamilki i sprobuje go pobujac w foteliku zobaczymy czy podziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wydaje mi się, że któraś z was pisała o maści Linomag - do czego ona jest potrzebna u dzieci? Ja ją stosuję na popękane pięty, bo tak mi poradziła kosmetyczka. Na tubce nie pisze do czego ona jest. Mamucha_83 -> ja też nie będę chrzciła, ale dlatego, że jestem baptystką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka - ten placek robie na normalnym biszkopcie, na to krem do tortów gotowy i brzoskwinie z puszki w kostkę i galaretka. a to jest mój link do bujaczka który dziś przyszedł : http://allegro.pl/fisher-price-lezaczek-bujaczek-3w1-do-18kg-i2984213533.html Mały właśnie w nim siedzi i mu sie podoba, nawet próbuje opowiadać coś :D jestem ciekawa czy w tym uśnie bo w nosidełku od auta usypiał chociaż nie zawsze ale czasem. ten bujaczek ma wibrację na baterie ale bujać trzeba go nogą albo ręką. ja też na pierwszą wizytę do gin idę po 6 tyg - już jestem umówiona na 6 marca. rottana - no to pewnie dodatkowe nerwy jeszcze jak szwagierka nie dała rady z małym - pewnie wyczuł że to nie mama i sobie pomyślał co on tam z ciotką siedzieć będzie, trzeba dać jej popalić :P june_mommy - linomag jest do pupy na odparzenia a raczej przeciw odparzeniom głodek - zaraz sprawdzam fb i przyjmuje zaproszenie :) My byliśmy pozałatwiac dokumenty o becikowe i dzięki głodek że wspomniałaś o tym zusie bo nawet bym nie wiedziała że coś takiego trzeba mieć, ale jest problem z moim mężem ponieważ on zmienił pracę w zeszłym roku i teraz trzeba pokombinować z tymi zaświadczeniami z zusu... ale ogólnie pani w MOPSie życzyła nam powodzenia w załatwianiu tych dokumentów bo powiedziała że teraz strasznie poutrudniali to wszystko. dostałam jakieś 600zł z zus dziś - to chyba zaległe chorobowe bo wniosek o macierzynski poszedł do zusu 29.01 dopiero. my też będziemy pewnie stosunek przerywany stosować - przed ciąza też sie tak zabezpieczaliśmy bo tabl brałam bardzo dawno temu a gumek nie lubimy :D ogólnie mam ochotę na seksik a tam ciągle coś leci... i jeszcze chyba nabawiłam sie hemoroidów do tego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wszystkim mamusiom które odpisały mi co do tych kosmetyków :) to teraz jestem już pewna, że nie muszę wydawać fortuny na zbędne rzeczy. Kupię to co planowałam, ewentualnie później zawsze można iść do sklepu i dokupić. Moja Mała wariuje w brzuszku, zjadłam dwa pyszne pączki domowej roboty od babci to pewnie dlatego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lodek- ja jestem u rottany i kimliki- niech one dadza a mnie namiary bo ja sie tu z nazwiska nie bede uzewnetrzniac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do seksu to my juz od jakiegos czasu dzialamy :P ale powiem wam ze jak dl mnie to szalu nie ma :) i to nie tylko z powodu ze w gumkach tak jakos.....:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola -> dzięki :-) To ja w takim razie nie będę już kupować takiego kremu specjalnie na odparzenia, tylko ten będę używać w razie czego. To jest jedyny krem, który mi pomaga i zawsze poluję na jakieś promocje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm viola napewno skorzystam z tego prostego przepisu na ciasto:) jak bedziesz robila jeszcze jakies ciasta to dawaj znac:D i tez daj znac jak twoje malenstwo na to zareagowalo. u mnie taki "problem" ze maz nie je ciast więc teraz jak już jest mały to muszę zrobić najmniejszą blaszkę żeby małego brzuch nie bolał jak się najem. twój lezaczek jest fajny bo jest az do 18kg a ten co ja znalazlam tylko do 9. a włączałaś już te wibracje? jak to działa na maleńśtwo? lipa z tymi hemoroidami;/ ze mnie tez nadal leci mini to taki wstęp przed jutrzejszym przyszłym czwartkiem:D june mommy ja tez lubie kosmetyki linomag, zanim kupilam dla dziecka sama ich uzywalam swego czasu;) moim zdaniem nie uczulają, choc to zalezy od skóry sluchajcie roznica miedzy bujaczkiem, a bujaczkiem lezaczkiem ejst taka ze bujaczek nie ma takiej funkcji zeby dziecko moglo lezec tak? i jak to jest z siedzeniem malenstwa w bujaczku jesli chodzi o kregoslup? skoro w foteliku nie powinno siedziec wiecej niz 2h to w bujaczku tez? ogolnie co lepsze? bujaczek czy bujaczek lezaczek? wasze dzieci z czego czesciej korzystaja z bujaczka na siedzaco czy z lezaczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strasznie duzo tych lezako-bujaczkow nie moge sie zdecydowac;/ viola znalazlam na necie taki jak twoj za 80zltylko ma inne zabawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola to identyczny jak twój prawda? http://tablica.pl/oferta/lezaczek-bujaczek-fisher-price-ID1XyXw.html#259e22b202;r:8;s: a tu podobny http://tablica.pl/oferta/lezaczek-bujaczek-firmy-fisher-price-ID2cIfw.html#9b21b4390e;r:8;s: one sie czyms różnia oprócz tapicerki? jak myslisz? przeczytałam ze te bujaki do 9kg sa mniejsze (ja mama malutkie mieszkanko) a twoj jest duzy? duzo miejsca zajmuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra po dlugim czasie studiowania wybieram ktorys z tych 3: http://tablica.pl/oferta/lezaczek-bujaczek-fisher-price-ID1XyXw.html#259e22b202;r:8;s: http://tablica.pl/oferta/lezaczek-bujaczek-fisher-price-ID1UG87.html#259e22b202;r:8;s: - co do tego to ktos napisal ze on od 2 miesiaca zycia (a prawie nie rozni sie od tego w 1 linku;/) http://tablica.pl/oferta/lezaczek-bujaczek-fisher-price-kick-play-ID2ei3H.html#259e22b202;r:8;s: czekam na wasze opinie (dwa pierwsze do 18kg, a trzeci do 9kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka - ja nie karmię piersią więc mojemu małemu ciasto nie zaszkodziłoby ale przyznam sie ze nie spróbowałam kawałka bo mój mąż całą blachę zabrał do pracy :P ale podobno dobry :) tak ten mój jest własnie do 18kg i można z leżaczka podnieśc oparcie i zrobić takie krzeselko jak już sie karmi malca łyżeczką. wibracje delikatne tylko u nas coś głośno chodzą - mąż musi zajrzeć do wnętrza czy coś tam nie obciera. narazie nie zauważyłam żeby te wibracje jakoś szczególnie na niego wpływały - chyba lepiej działa to bujanie :) no właśnie ja na początku polowałam na leżaczek-bujaczek z biciem serca mamy ale jak popatrzyłam to nie miało takiej funkcji typowego bujaczka tylko jak dziecko sie mocniej poruszyło to wtedy on sie kołysał a tutaj jest typowo taka kołyska i możesz to zablokować i jest sam leżaczek. w tym bujaczku też normalnie leży i widać ze mu napewno wygodniej niż tym nosidle od samochodu ponieważ leży bardziej na płasko... dop jakbym podniosła oparcie to by siedział. tak ten pierwszy co pokazałaś na tablicy to jest identyczny - i ta parasolka po środku na tym pałąku jak sie ją pociągnie to gra melodyjka. w tym moim też są zabawki na rzepy i można je odczepić i wyprać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×