Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

Mi sie w głowie nie mieści, że płacimy składki a taki problem jestz głupia receptą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
że sie wtrące bo sporo dziekuje za rade. Właśnie u mnie problemem jest to, że te krzyki są od poczatku od kiedy się urodziła a kolki podobno zaczynają się od 3tyg życia. Spróbuję z tym nutr a jak nie poskutkuje to jeszcze z tym pepti. Bebilonu trochę się boję bo jak pisałam mała większość zwracała. Powiem Wam że już miejscami płacze razem z Anią :( z tej bezradności. A ten brak refundacji to dziwne rzeczy tylko wczoraj byłam mega zmęczona i nawet nie miałam siły się dopytać o co chodzi;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
że sie wtrące bo sporo dziekuje za rade. Właśnie u mnie problemem jest to, że te krzyki są od poczatku od kiedy się urodziła a kolki podobno zaczynają się od 3tyg życia. Spróbuję z tym nutr a jak nie poskutkuje to jeszcze z tym pepti. Bebilonu trochę się boję bo jak pisałam mała większość zwracała. Powiem Wam że już miejscami płacze razem z Anią :( z tej bezradności. A ten brak refundacji to dziwne rzeczy tylko wczoraj byłam mega zmęczona i nawet nie miałam siły się dopytać o co chodzi;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość że sie wtrące bo sporo
ale próbowałaś ze zwykłym bebilonem nie? moze i kolka zaczyna sie od 3 tygodnia ale mojemu zaczeło sie w 5 dniu jak tylko zaczełam karmic systemem mieszanym. naprawdę nikomu nie zycze tego co ja przechodziłam razem z dzieckiem.pierwsze miesiace macierzynstwa to jeden horror, a wystarczyło eksperymentalnie podac pepti duzo wczesniej. a jestes zadowolona ze swojego pediatry? moze trzeba by isc do pediatry alergologa? w Krakowie chwala sobie dr Olesiak jako alergolog przyjmuje w przychodni na piastów na nfz no ale terminy sa paromiesieczne (aczkolwiek tam i tak najkrócej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc to właśnie te problemy nie pozwalają mi się cieszyć macierzyństwem. Zaczyna mnie brzuch boleć czy zaśnie sobie spokojnie, czy nie będzie znowu krzyczała. Po tym enfamilu o-lac jej sie poprawiło pod tym względem ale wysypka i ta krew.... Nic spróbuje najpierw nutr a później beb ( i tak-po zwykłym bebilonie zwracala). Nie jestem zadowolona z pediatry. Niby nie mam sie do czego przyczepić oprócz recepty ale coś mi w niej nie pasowało. No zobaczymy, nie będę po jednej wizycie wyrokować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dajcie sobie w kasze dmuch
oj Iza ja to byłam dosłownie wiezniem w domu- inne mamy chodziły z maluchami na zakupy jak cos brakło a ja spacerowałam 10 metrów wokół domu zeby w razie czego wrócic szybko:-((( a jak dziecko miało "atak" to pomagało tylko noszenie na rękach w zwiazku z czym rece miałam dosłownie do ziemi a wygladałam jak typowa zaniedbana matka-polka bo czasem umyc np włosy dawałam radę jak maż wracal z pracy. owszem mały spał i to sporo ale podczas drzemek ja albo przegladałam internet w poszukiwaniu pomocy, albo siedziałam i tępo patrzyłam przed siebie bo po prostu nie miałam siły na nic. hormony pociazowe tez robiły swoje:-((( a w usypianiu pomagała tylko i wyłącznie suszarka. to był mój najwiekszy przyjaciel w tamtym okresie:-D i wcale cie nie chce straszyc tylko musiałam tu napisac do ciebie bo jak czytam ze kolejny pediatra bagatelizuje to mnie trzepie po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza może po nastepnej wizycie jak dalej nie będziesz pewna tej lekarki to szukaj innej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza proponowałam naszą pediatrę.Nie ma długich terminów a nuż się uda i wypisze receptę (ja na szczęście nie potrzebowałam dla małej) masz na @ dane.Dziękuję Bogu,że moja nie miała kolki,ani nie jest alergikiem.Trzymajcie się hop hop jak tam Asia dziś wizyta u doktorka :) mam pytanie jak podajecie wit d3 chodzi mi o to czy w taką słoneczną pogodę się daje czy raczej pochmurne dni?my mamy co 2gi dzień a jak to u Was jest ? mała w koncu usnęła a ja gotuję obiadek pewnie znów bedzie cyrki odstawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyrki z jedzeniem ? Kurde no ja bym chciała, żeby moje tez nie miałao problemów , ale to juz chyba nie ejst zależne od Nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angel no cyrki z jedzeniem ;( nie moze byc przeciez tak kolorowo :D doktorek się śmiał,że jeszcze się nie urodziła,a już dba o linie :D dziś gotuje barszczyk czerwony wg przepisu Składniki chude mięso (indyk/ kurczak/ cielęcinka/ królik) 1 mała marchewka pietruszki mały kawałek selera pora dużego ziemniaka buraka natka pietruszki łyżeczka masła Niezbędne urządzenia kuchenne 2 garnuszki blender lub tarka nóż deska do krojenia Sposób przyrządzenia Do leciutko osolonego wrzątku wrzucam obrane i umyte warzywa, poza burakiem, którego gotuje nie obranego w osobnym garnku. Gotuję aż warzywa będą miękkie ok. 20-30 min. W osobnym garnku gotuję umyte mięsko (kawałek wielkości ok.1/3 dłoni), które również wrzucam do leciutko osolonego wrzątku. Wyjmuję warzywa i kroje na kawałki: marchewkę, pora, ziemniaka, buraka i wrzucam z powrotem do garnka. Dodaję masło i natkę, chwilkę jeszcze gotuję i zupka gotowa. apropo polecam stronę www.osesek.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angel to nie da mnie przecież tylko dla dziecka :D dobry wyszedł ;) patrz co znalazłam Witam.Mieszkam w Krakowie i mam 3mc synka,nie pije nie palę i mam ogromną ilość pokarmu-mogę pomóc. Nie istnieje nic lepszego niż mleko matki , już od b.dawna istniały tzw.mamki. Trzeba jednak wiedzieć czy dziecko może brać mleko od innej kobiety, być może potrzebna jest specjalna dieta? co sądzisz o takich ogłoszeniach? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co , jak komuś bardzo zależy na karmienie mlekiem niemodyfikowanym to czemu nie. Istnieja przecież banki mleka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolała bym jednak wziąć takie mleko z banku , niz od kogos obcego. Oni tam robia badania no i jest to takie bezosobowe, jak kupienie mleka w sklepie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też powiem szczerze ze tak mi dziwnie byłoby z tą myślą ze kupuje mleko od nieznanej osoby i podaje swojemu dziecku.Rozumiem mamy, które nie mają pokarmu mimo usilnych starań.Ja nie zdecydowałabym się na kupno mleczka od nieznajomej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś tu cicho dziś nie angel ? :) jak tam lista zakupów coś jeszcze wymyśliłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dlatego wolała bym iśc do banku i traktowac to jako normlany towar sklepowy :) Ale mi się nie chce dzisiaj nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm w sumie nie :) Wczoraj odebrałam 20 szt spiochów na 68 :) i śpiworek :) 4 pary różowych śpioszków powędrowało do koleżanki, jutro mi przyjdzie paczka z all. Ehh wkurwiła mnie baba iod butelek co zamówiłam miała wysłać w tamtym tyg nie wysłała , dzwoniła ona z pretensjami ze ja na nia głos podnoszę, . Dzwoniłam z 3 rożnych numerów odebrała dopiero ten ostatni i tekst ze nie była pod telefon ni chuj mnie normalnie strzela. Wysłała meila ze jak odeslę butle to ona mi kase, a ja ich nie mam , prosiłam o numer przesyłki i cisza. Powiedział Mojemu ze ma zadzwonić bo ja ją zwyzywam normalnie. A no cicho, jeju widziałam ta fotke brzuszka Asi on jest ogromny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci , że się panicznie boje tego tycia, jak widzę, że rosnę to normalnie słabo mi sie robi, a gdzie tam do końca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mialam nie raz przejscia z all raz mi babka wciskała,że kasy nie przelałam na konto i musialam jej przeskanowac dowod wplaty rozumiem Cię z tym tyciem kazda kobieta chce miec zgrabna figurę no ale niestety ciąza juz to ma do siebie ze tu i tam musi troszkę urosnąć.Nie martw się na zapas jest mase kobiet ktore po ciązy wygladaja jak sprzed lub sa nawet chudsze:) moja siora urodzila dwoch łobuzów i patyk z niej :) dasz radę przecież już zrzuciłaś dużo kg.Powiem Ci,że od tego siedzenia to na Twoim miejscu bardziej bym się hemoroidów obawiała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie cos mi sie tak ostatnio wydawało, że się robią ale przeszło hehehehe :d Ja mam tendencje do Tycia, kurcze nie lubie sie ograniczać z jedzeniem tzn mam ochotę na frytki to jem porcje, kawałek pizzy czy ciasta. Wiem, że jak będe sobie zabraniać to sie rzucę jak debnil i zjem wiecej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nigdy nie miałam problemu z all, wiesz to nie ejst duża kwota bo 30 zł ale teraz każdy grosz sie liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nigdy nie miałam problemu z all, wiesz to nie ejst duża kwota bo 30 zł ale teraz każdy grosz sie liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co Ci doradzić - staraj się jeść z głową i zdrowo może jakieś sałatki?male ilosci tych frytek czy ciasta są ok tylko nie znów za często. ja mialam ochote znow na pepsi i piłam :) z innej znow strony co zjadlam i pilam do 22 tc poszlo w kanał tak mnie muliło..także zazdoroszczę samopoczucia;] spi ta mloda juz tyle czasu kurde,a na spacer pasuje wyjsc i obiad jej podać co tam mnie na Fb podglądasz? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza my też mamy podejrzenie o nietolerancje laktozy tzn. Gniewko :) karmimy się moim mlekiem i nan pro 1 HA bo mojego jest niestety zbyt mało dodatkowo kazali nam podawać przed karmieniem krople delicol to jest enzym laktaza i po tym jest spokojniejszy lepiej je i trawi wiec polecam niestety kropelki nie sa najtańsze :/ bo ja zaplacilam ok. 38 zł w hygienie ale może w jakiejś aptece udalo by sie taniej no i kazali mi odstawic nabial : mleko sery jogury itd Dziewczyny a co do wagi to nie ma sie co obawiać ja myslałam że dużo czasu minie niczym wrócę do normalnej wagi a w tydzień po porodzie wagowo wróciłam do tej sprzed ciąży fakt że sylwetki jeszcze jak sprzed ciąży nie mam ale mam nadzieje że wszystko w swoim czasie :) bałam się że będzie gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skąd wiesz, że podglądam :) Jeju jak od początku ciazy frytki jadłam dwa razy pizze może ze 3, ciasta nie jadłam od niedzieli, ale to wiesz zwykła babka taka do kawy dziubne jak mój je :d Ogólnie jem rano bułkę pózniej jogurt , ze dwie kawy, popołudniu teraz sie przerzuciłam na wafle ryyzowe z serkiem, i duzo winogron:0 Ja na pepsi nie amm ochoty tylko na 3 pomarańcze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 kg ale mi robicie ochotę na jedzenie a ja tu jakies gotowane miesa musze zjadac :( brakuje mi jedzenia z czasów ciąży i przed :P ja całą ciąże grzecznie piłam wode a pod sam koniec sprite tylko to mi smakowalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no 10 to nie dużo , ja w 5 miesiącu wg mojego spisywania mam 3,5, a wg lekarza 4,5 :( Ryczec mi się chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×