Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

ja tam pierwsze slysze zeby jakis lekarz mowil zeby nie dawac wit d3.stad moje pytanie bylo odnosnie dawnowania w sloneczne dni tak jak pisalam my mamy co 2dzien. angel mam takie same buty tylko z odkrytą piętą:D super wygodne sa.Rośnie pięknie ten Twój brzusio pasuje Ci taki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekolade :-) inka stanika juz dawno nie mam :-) no rosne mowilam szkoda ze nie sam brzuch a dupa tez heh no buty kupilam dzis od kolezanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie dzięki za słodycze to ja mogę zabić.Dajesz popalić haha dupa rośnie ;=]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia co do nisiej masy ciala dziecka nasz doktorek lubi straszyć mnie w skierowaniu do szpitala wpisał podejrzenie hipotrofi i straszyl ze mała nie będzie miała 2500 (badanie usg Rydygier) owszem mała się ur,ale miala ponad 2660 i nie ma mowy tu o hipotrofi.A co do umowionego cc z naszym dr to rozmawiałam z panią,której robił i jest zadowolona:) iwcia dziś nam zaginęła pewnie Dawidek daje w kość buuu angel a te buty od kolezanki to nowki mam wiarę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość że sie wtrące bo sporo
Krakuska stópek nie pamietam zeby sie pociły ale pociły sie całe plecy i główka. a to było przed zimą i zwróciłam wiekszą uwagę bo wyciagałam małego z auta i normalnie bałam się ze go zaziębie (mimo szybkiego narzucenia czegos) bo tu upocony a tu zimno.... poszłam do lekarza jak mi ktos podpowiedział o tej witD. lekarz przyznał mi rację obmacał główkę i stwierdził że ciemiaczko małemu za szybko zarasta. dostałam devikap krople na receptę i dawałam wiekszą dawkę. po miesiacu było juz ok. a co do słonca to owszem słoneczko pomaga o ile....nie smarujecie dzieci kremem z wysokim faktorem. bo przez wysoki faktor jak słonce ma sie przebic? dlatego mimo iscie tropikalnego lata ja dalej podaje wit D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raz je miala na nogachn a cio ? ja mam od niej chyba ze 4 pary butoww. kurde troche sa szerokie ale jak nogi spuchna beda oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze sama juz nie wiem, ale w sumie z tym ciemiaczkiem to ostatnio akurat badala ja inna pediatrka i nie stwierdzila nieprawidlowosci, a powiedz mi w jakim okresie urodzil sie Twoj malec ? dzis juz nie mam sil ale obiecalam sobie ze jutro o tym poczytam, najwyzej wprowadze jej wit ale np co 3 dni albo dwa razy w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angel no bo uzywane buty to mi sie nie bardzo widzi :/ krakuska spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość że sie wtrące bo sporo
Krakuska latem urodziłam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie czytam tak teraz o tym i dzieciom z niedoborem wit d3 czesto poci sie glowka, u nas w sumie tylko przy jedzeniu ma spocona ale to chyba wina tego ze goraco a ona chce szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość że sie wtrące bo sporo
teraz to chyba w ogóle ciezko stwierdzic czy dziecko sie poci bo mało wit d czy z powodu tych pochrzanionych temperatur:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzywica i witamina D3 Przyczyną krzywicy jest niedobór witaminy D3. Przy karmieniu głównie sztucznym lub mieszanym zawartość witaminy D w pokarmach, zwłaszcza dla niemowląt jest za mała. Ilość wit D3 powstająca w skórze z prowitaminy pod wpływem promieni nadfioletowych światła słonecznego jest na ogół w naszym klimacie niewystarczająca, szczególnie w dużych miastach, gdzie promienie słoneczne są pochłaniane przez dym i kurz. Pochłanianie promieni nadfiloletowych nasila się w sezonie jesienno-zimowym. W związku z tym, na krzywicę narażone są głównie niemowlęta w dużych miastach, karmione sztucznie. Krzywica występuje zwykle między 3 miesiącem a 2 rokiem życia. Ciężkie postacie krzywicy spotyka się u niemowląt szybko rosnących, otyłych, które są karmione sztucznie lub/i nie otrzymujących wit D3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luzik , zazwyczaj te co mam to raz miała heheh i wychodziło, że albo ja obcieraja albo coś :) Kurcze z tymi lekarzami ehh, witamine d to pamiętam ze się szczeniętom tez podaje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejna ciężka noc Dziewczyny :( Po tym Nutri mała znowu nie spała, krzyczała i dawała koncert. Później dostała moje mleko i zasnęła. O 4 rano znowu to nutri i znowu koncert. To jakaś masakra jest. Wybaczcie, że się nie odnoszę do tego o czym piszecie ale jestem na bieżąco i śledzę Wasze wpisy tylko nie mam siły odpisywać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc...wczoraqj w koncu moj mezczyzna miał wolne wiec korzystałam bo teraz znów bedzie miał rundke w pracy. Dawidek mnie wykonczy-tzn w dzien jest spoko jest grzeczny ale od kilku nocy budzi mi sie co chwilke jak noworodek normalnie-co 2h albo i czesciej... dostaje pic troche sie pokreci i dzie spac dalej, i niewazne o ktorej pojdzie spac to o 7 jest pobudka przez co jestem nie zywa. Iza bardzo Ci wspołczuje tego co musiz teraz przechodzic:( ja niestety nie jestem ekspertka w tym temacie wiec nic nie powiem bo sie nie znam:( ale duzo słyszłam opinii o tym pepti wiec moze to was uratuje. trzymam kciuki!! ja wit D w słoneczne dni nie podaje wogole. zalecenie pani doktor. ale oprocz tego to codziennie daje małemu Cebion multi tam jest tez troszke wit D. Angel widziałam fotki,brzusio juz slicznie rosnie:) teraz to bedzie Cie dopiero wypychac, tak po 20tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc...wczoraqj w koncu moj mezczyzna miał wolne wiec korzystałam bo teraz znów bedzie miał rundke w pracy. Dawidek mnie wykonczy-tzn w dzien jest spoko jest grzeczny ale od kilku nocy budzi mi sie co chwilke jak noworodek normalnie-co 2h albo i czesciej... dostaje pic troche sie pokreci i dzie spac dalej, i niewazne o ktorej pojdzie spac to o 7 jest pobudka przez co jestem nie zywa. Iza bardzo Ci wspołczuje tego co musiz teraz przechodzic:( ja niestety nie jestem ekspertka w tym temacie wiec nic nie powiem bo sie nie znam:( ale duzo słyszłam opinii o tym pepti wiec moze to was uratuje. trzymam kciuki!! ja wit D w słoneczne dni nie podaje wogole. zalecenie pani doktor. ale oprocz tego to codziennie daje małemu Cebion multi tam jest tez troszke wit D. Angel widziałam fotki,brzusio juz slicznie rosnie:) teraz to bedzie Cie dopiero wypychac, tak po 20tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid poszedł spac jakos mu sie nie dziwie ze jest spiacy bo po takiej nocce kazdemu by sie chciało spac. sama bym poszła, ale jzu teraz nie zasne. no Angel nie było widac a teraz juz piłeczka sie robi:) teraz sie bedziesz robiła wielorybkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) Iza w przychodni na kolorowym tam gdzie jest diagnostyka tylko na parterze przyjmują pediatrzy (niestety nie wiem czy prywatnie czy na NFZ) Zerknęłam dziś z ciekawości na tablicę z nazwiskami lekarzy i przyjmuje tam Dr Dorota Gracz-Olesiak pediatra-alergolog to chyba ta sama kobieta, o której wspomniała nam nowa koleżanka. Z tego co wiem na kolorowe miałaś niedaleko może zadzwoń tam zapytaj kiedy Dr przyjmuje i przejdź się i uproś ją o wizytę. Nie znam tej lekarki, ani opinii o niej, tak tylko piszę, że akurat znalazłam ją całkiem blisko Ciebie, może ta informacja do czegoś ci się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwcia nie strasz :d Nie chce byc wilorybkiem choćby nie wiem jakimi słodkimi istotami były hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w kolejny upalny dzien :) Iza bidulko wspolczuje Ci :( niestety nie potrafie Ci nic doradzic, ale moze sprobuj z ta lekarka co Inka mowi, jak termin dlugi to idz i pros o wizyte wczesniej. Angel brzusio coraz bardziej widoczny, zaraz bedziesz sie mogla w kolejki wpychac jako uprzywilejowana ciezarna :D Ech dopiero teraz zdalam sobie sprawe jak blisko konca jestem... Aaa wlasnie bo gdzies na innym forum dotyczacym porodu w rydygierze wyczytalam ze po cc nie mam dziecka caly czas przy sobie na sali tak jak kobiety po SN bo nie jestem w stanie sie nim sama zajac, i dostaje je tylko do karmienia lub jak ktos jest u mnie. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ależ Ty jesteś okropna ;p;p;p heheh no damy rade jakoś , kurde trzeba sie będzie zmobilizować do zrzucania :D Mój zadeklarował, że będzie pomagać . Trzymajcie kciuki idzie dziś auto oglądać takie jak moje ale w wersji kombi :) A co się z tym wiąże, zacznie normlana prace , i dodatkowo będzie znowu przywoził masę ciuchów:d. Bo nie wiem czy wiecie on jeździ po takich zadupiach jak mszana itd ( proszę sie nie obrażać jak cos) i tak te same rzeczy co u Nas kosztują grosze. Nakupił sobie bluz w tamtym roku każdą po 20 zł , spodnie za kolano w krk 80 zł a on dał 35 :D Mi tez kupił bluzy, sukienkę, koszulki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel nie masz się co przejmować wielorybki naprawdę są fajne ;) Hehe moja diagnoza twojej osoby jest następująca: startowałaś z dobrą wagą i figurą, kiedyś byłaś większa niż jesteś obecnie a wniosek z tego taki, że w ciąży będziesz mieć ładną piłeczkę i rozstępy ci raczej nie grożą, bo skóra była już kiedyś naciągnięta. Tym bardziej nie będziesz ociężałym słonikiem, bo masz świadomość, jakie jedzenie szkodzi dobrej figurce a uwierz, że to już naprawdę sporo. Przesyłam wam link do strony, na której jest opis składu kosmetyków, może kogoś zaciekawi :) http://podwojona-sroka.blogspot.com/2011/03/analiza.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia jestem 100% pewna, że po cesarce w Rydygierze dzieciaczki leżą na neonatologi i może je odbierać osoba ci towarzysząca i jak od ciebie wychodzi o musi maluszki tam z powrotem oddać, ale ile to trwa dobę dwie czy trzy to nie wiem. Nie wiem jak szybko można chodzić czy ty możesz się tam doczołgać i je tam dokarmiać pod okiem pielęgniarki? Mówię ci umówmy się na ten sam dzień to się podzielimy 1,5 dzieciaczka na głowę będzie ci łatwiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem ciekawa jak bedzie z moimi rozstepami... nic nie mowilam ale mam brzuch caly w paski (rozstepy) :/ a smaruje sie jak szalona i nic nie pomaga... a na dole to az mnie skora piecze taka naciagnieta :( ale Tobie to Angel nie grozi :) najwazniejsze zeby od poczatku dbac a nie dopiero jak brzuszek sie zaczyna pojawiac, ale widac mi nie jest dane miec ladnego brzusia w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×