Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

Ja jeszcze wroce do tematu odnosnie Izy, u nas tez byl problem z mm, probowalam trzech roznych, wkoncu trafilismy do szpitala tam odrazu jej zmienili na pepti problem bolow brzuszka itp minal, wrocilismy do domu pediatrka poradzila zeby sprobowac znow wrocic do zwyklego mm a ja glupia posluchalam , mala mi sie cala noc meczyla i na drugi dzien wrocilam do pepti , mnie osobiscie na recepcie nie zalezalo tylko na dobru dziecka, ale po naszych przebojach wypisuje mi recepte bez dwoch zdan i tez mi mala ulewala po bebilonie nawet po pepti wiec dokupilam jej zageszczacz do mleka i jest super, pomaranczowa ma racje jak lekarz wygania drzwiami trzeba wchodzic oknami, ja mialam tydzien ze co drugi dzien bylam u lekarki ale mialam to w du... skoro mala cierpiala, a co do kolek polozna mi mowila ze teraz czasami pojawiaja sie czesciej niz po 3 tygodniu zycia . A co do refundacji dla was to moze byc dziwne ale od znajomej lekarki wiem ze lekarze nie chca wypisywac recept skierowan itp, bo sa przez nfz rozliczani z tego i moze byc to dla was smieszne ale przez to jada im po pensji .niestety ale taki mamy w polsce system :/ A co do wit d ja juz odkad wprowadzilam mm nie podaje , zalecenie pediatry, w mm jest odpowiednia ilosc tej witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki :) Ale miałam wczoraj ciężki dzień :( Asia to chyba wyczuła, że się ugotowałam robiąc zakupy... Strasznie się wczoraj zgrzałam, czułam się gorzej jak źle... Jak wpadłam do domu to prawie w ciuchach pod prysznic wskoczyłam, bo było mi tak nie przyjemnie, aż się zaczęłam zastanawiać, czy jakiś skurczów nie dostane, bo ponoć poziom oksytocyny wzrasta przy wyższych temperaturach, ale nic a szkoda bo już chciałabym urodzić. Jutro zaczynam 37 tydzień i szczerze się przyznam, że czekam i liczę na to, że moja kruszynka się zlituje i wyjdzie szybciej a nie dopiero w 2 połowie września. Było mi wczoraj ciężko nie tylko ze względu na duży upał. Byłam na kontrolnej wizycie z moim rozlatującym się sercem i diagnoza jest następująca: mogę rodzić normalnie skoro tak chce, bo lekarz nie widzi przeciwwskazań do porodu SN a w moim przypadku (ze względu na brane zastrzyki) to nawet lepsze rozwiązanie niż operacja, przy której mogłabym bardzo krwawić. I to była jedyna dobra dla mnie informacja. Niestety okazało się, zastrzyki muszę brać codziennie nie tylko do końca ciąży ale jeszcze 2 tygodnie po :( Ehhh bolą mnie te uciekające pieniądze a w sumie nie widać na co :( Ehh zaczynam się źle czuć z tym, że tak mało kasy "do domu przynoszę" a tyle miesięcznie trzeba wydawać na leki dla mnie :( Jak by tego było mało, że same zastrzyki to ok 500zł na msc bo mi też refundacja nie przysługuje, to jeszcze wczoraj lekarka mnie skasowała za wizytę 150 zł :( Wyszłam z tego gabinetu i dosłownie płakać mi się chciało. A ona jeszcze za 2 tygodnie kazała mi przyjść do siebie na kontrolę i pewnie znów będzie mnie chciała skasować za wizytę brak mi słów... Wie, że tyle mnie to leczenie kosztuje, wie ile kosztuje i wie, że przyszłam od niej bo lekarz do którego poszłam na NFZ rozsiał straszną panikę, nie umiał mi pomów i wręcz mnie do niej wepchnął. W głowie mi się to nie mieści chodzę do lekarza na NFZ bo leczę się na wiele rzeczy i nie pociągnęłabym tego, żeby wszędzie chodzić prywatnie a lekarz nie umie mi pomóc i jedyne co może dla mnie zrobić, to umówić mnie z jakimś swoim znajomym, który za 15minutową wizytę tyle kasy bierze ehh czuje się bezradna i podminowana :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze , że dotarłaś do domu. Wczoraj był jakis koszmar. Ja juz nie chce nic mówić o lekarzach :( Wydaje mi się, że lekarz pierwszego kontaktu do którego chodze jest tez pediatra :) A on jest super wypisuje bez problemu recepty. Ogólnie jak któraś z Was może to przenieście się na stoczniowców, tam jest przychodnia na nfz, ale umawiacie się na konkretna godz i zazwyczaj poślizgi są tylko wtedy jak jakis malych przyjdzioe i trzeba nagle przyjąć, albo jak się wizyta przedłuzy. Doktor sie nazywa Podołowski super lekarz naprawdę :) Aha i to jest przychodnia na dole ,na górze jest inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza i inne dziewczyny, które mają problemy z brzuszkami maluszków, życzę wam aby sytuacja jak najszybciej się poprawiła, życzę wam abyście mogły się cieszyć macierzyństwem a nie zamartwiać i załamywać ręce. Nie dziwie się, że niektórych bardzo wkur... obojętność, brak pomocy a może brak chęci pomocy lekarzy :( U mnie chodzi tylko o kasę, o jej szybkie rozchodzenie się, o to, że czuje się naciągana a u was zarówno o kasę jak i dobre samopoczucie waszych dzieci ehh a to znacznie większy problem niż mój. Mam wiarę, że uda się go szybko i bez nerwów rozwiązać, że wasze kruszynki będą grzecznie się uśmiechać i słodko wymachiwać nóżkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będzie dobrze , w końcu musza minąc te gorsze chwile , żeby przyszły te dobre, jeju muszę iśc na mszę a mam bluzke na ramiaczkach będzie wesoło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość że sie wtrące bo sporo
Iza zajrze tutaj za jakis czas pisz co ostatecznie pomogło. a wlazłam do was przez sentyment bo ja nie z samego Krakowa ale z pod. Krakuska a propos wit D: ja miałam odwrotne zalecenie: mimo ze była w mleku miałam podawac ( i badz tu człowieku mądry!) mimo to przypadkiem okazało sie ze dziecko ma duzy niedobór D i nawet przez jakis czas bylismy na zwiekszonej dawce. ( przypadkiem bo objawów w zyciu bym nie powiazała gdyby nie internetowe kolezanki, a mianowicie dziecko zaczeło sie dosc mocno pocic. oczywiscie zrzucałam to na karb np materiału w bujaku. do głowy by mi nie przyszło powiazac te dwie rzeczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powracając do waszego wczorajszego tematu dotyczącego biustu i miseczki ponad D, gdzie kupujecie biustonosze? Dostałam dziś nową gazetkę Bon Prix a tam... Cała masa bielizny wyszczuplającej. Będę musiała poszukać czegoś, co mi będzie brzuszek po ciąży trzymać czyli pasu poporodowego, tylko czy one rzeczywiście są skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka nie kuopuj z bon prix bo to szmaty sa . Fajny sklep jest w galeri krakowskiej koło empiku, maja rózna bielizne . Kupowałam tam rozm 65e i zapłąciłam za niego cos koło 65 zł, więc nie tanio, ale tez nie jakos starsznie drogo. Nie waz się iść do triumpoha pracowałam w nim i tam też są szmaty tyle reklamacji było, że szok. Ewentualnie wejdz sobie na lobby biuściastych tam często dziewczyny sprzedają większe rozmiarki w przystepnych cenach Chyba nie pójdziemy do tego Kościoła, a co do bluzki rano tak wyszłam a zapomniałam , że ejst Msza i mój nie wzioł mi bolerka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, ja właśnie wróciłam do domku po wizycie, a wcześniej nie miałam czasu sie nawet odezwać bo wstałam o 12 a wizyta o 14 wiec trzeba bylo sie sprężać. Generalnie trochę mnie dzisiaj doktorek wymęczył, najpierw badanie dopochwowe przy którym powiedział mi ze czuje juz Małego i jest nisko, wymacał mi kości łonowe za co myślałam ze mu tam z nogi przywalę bo bolało jak cholera a on sie jeszcze głupio pytał czy boli :P Później USG po którym mogę sobie tylko pomarzyć o porodzie SN... Niestety Mały stwierdził ze nie wygodnie mu główka w dol i wsadził mi tyłek w ujście, stad te bole bo wszystko mi sie rozlazi. Podsumowując Mały jest miednicowo a Mala dalej poprzecznie. Trochę przeraziła go waga moich Maluchów bo Maleńka przez 3 tyg przytyła tylko 50gram a Malec az 500!! Czyli Kruszynka wazy 1500 a Młody prawie 2kg, Jest miedzy nimi Bardzo duza różnica dlatego powiedział ze musimy to kontrolować, następną wizytę mam 6 września i na początku tygodnia w którym mam wizytę mam zadzwonić do niego to umówimy sie na USG w Rydygierze, bo tam lepszy sprzecior maja i umowimy sie na cc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu to kurcze maluszki nie duże , ale może córa dogoni jeszcez brata :) CC sie nie martw będzie dobrze,i po porodzie pewnie większośc niedogodności minie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie waga Malego jest ok ale Malenka jest taka kruszyna :( cc pewnie bedzie jak mala przekroczy 2kg tak mi dal do zrozumienia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głowa do góry będzie dobrze, :) może jakis taki chwilowy przestuj, wcześniej systematycznie przybierała ? Jaki jest margines błędu przy szacowaniu wagi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie Asiu, że cię Dr tak wymęczył, ja to bym chciał, żeby mnie ktoś z każdej strony pooglądał, żebym wiedziała na czym stoję i przede wszystkim strasznie mnie interesuje waga mojej niuni. Ostatnią wagę jaką znam to 1018 ale to było badanie z początku lipca więc dawno dawno temu... A twój młody to taki urwis będzie mnie brat też często objadał, widocznie bracia już tak mają. Najważniejsze, że będziecie to kontrolować, i masz jasne zalecenia co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel ja często kupowałam biustonosze w... New Yorkerze ale tylko jednej firmy nie pamiętam jakiej, ogólnie duży wybór, ładne wzory, nie rozciągały się, nie traciły kształtu, byłam zadowolona, za sztukę wychodziło mi coś koło 59zł ale... rozmiarówka mi się już skończyła, bo tam mają miseczki tylko do D a z D to już mi to i owo wypływa a jak się laktacja zacznie to już całkiem mi świat przysłonią hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według terminu ostatniej miesiączki to był 29 tydzień a wg terminu USG (bo moja dzidzia od początku jest tydzień młodsza) to był w takim razie 28 tydzień. Z tego co pamiętam to twoje na tym etapie ważyły więcej jak moja a ty masz aż dwoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem które , oni maja fajne kolorowe , ale mówie Ci idz sobie do tego sklepu w GK mi laska dała 20 róznych staników i cena nie przekraczała 90 zł. Tańszy tez jakis był. Miska e jest jesczze w atlanticu ale tam kupuje tylko na wyprzedażach :) http://balkonetka.pl/# tu poszukaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak Inka bo moje wtdy prawie 1500 w przyblizeniu. ale wlasnie chodzi o to ze Mala nie przybiera na wadze :/ wczesniejsza wage mam tylko z 19tc gdzie wazyly po 350 i 380gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel dzięki na pewno jak będę w GK to tam zerknę. Ja mam to do siebie, że stanik muszę koniecznie przymierzyć przed zakupem bo w wielu jest mi niewygodnie więc zakupy przez net niestety odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm Asia a może źle ją sobie zmierzył? Pomyłki się zdarzają, tamto usg jest stare i kiepskie, mógł źle ją chwycić, bo nie wyraźnie było widać i program podał mu za małą wagę. Nie martw się tym. Zobaczysz co będzie na następnej wizycie a w między czasie chyba jeszcze do Dr Doroty idziesz dobrze pamiętam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczowa to ci powiem ze mnie zaskoczylas z tym poceniem sie, a jak to dokladnie wygladalo u was ? kurcze u mnie malej dosc czesto poca sie stopki ,i jak tu wierzyc lekarza jak nawet w takich rzeczach nie sa jednomyslini ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzucam Wam foto na meial :) oni tam majaą rózne firmy i polskie i zagraniczne Mój był jakis włoski i półtorej roku wytrzymał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakuska to mnie Ty tez zaskoczylas ze nie podajesz wit d3 bo jest w mleku! ja jestem tego zdania co pomaranczka i kazda moja kolezanka,ktora podaje mm daje rowniez wit d3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle ze nadmiar wit tez nie jest dobry, tym bardziej ze jest teraz dosc duzo sloneczka, poczytam pozniej cos wiecej na ten temat i zastanowie sie co zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak tu być mądrym i podejmować najlepsze dla dziecka decyzje? Jak lekarze nawet w takich prostych sprawach mają tak odmienne zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×