Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Iza1508

Kraków, pierwsza ciąża-przygotowania do porodu i takie tam

Polecane posty

aaaaa to tak,,,, źle zrozumiałam ,,,, :) sory . ale dziś przytrzymana jestem, źle się czuje coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pomóżcie w sobotę idziemy na pępkówkę jakieś propozycje na prezent ? dla dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ja najbardziej chcialam od gosci jak juz mieli przyniesc prezent to pampersy ale taki rozmiar 2 lub 3 byle nie 1 bo juz moga sie nie przydac :) z ubrankami roznie bywa , mozna kupic juz za male , albo mala ubierze tylko raz bo nie zdazy albo mozna nie trafic w gusta :) a zawsze do pampkow mozna dokupic jakas ladna grzechotke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie ostatnio wszystkim kupuje pamperaki i tak jak piszesz 2-3 ale chciałabym coś jeszcze ale takiego coś co zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to 1 dziecko ??? gorzej przy drugim,trzecim bo większość wyprawki mają ,,, ja znajomej kupiłam pościel Disneya bo wiedziałam że to się jej na pewno przyda a właśnie już do drugiego dziecka, a to najważniejsze. ale też byś musiała się dowiedzieć jaki ma rozmiar kołderki i podusi, chociaż zawsze zwęzić można. innej kocyk kupiłam, i pomimo że miała już 2 to i tak jej się bardzo przydał i najbardziej podobał :), Na allegro jest dużo fajnych rzeczy że od razu imię haftują, okrycia kąpielowe, podusie, czy kocyki,,,,, komplety pościeli też takie widziałam ale to już późno trochę żeby zamawiać z allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to 100 wyjdzie :( no bo pampersy, mój pewnie flaszkę kupi więc za dużo nie zostanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam zabawki z fisher price , napewno bede na dluzej :) moja cora je uwielbia :) pierwsza dostala na chrzciny i normalnie jak jej puszczam piosenki z niej to sie cieszy od ucha do ucha :) mozna tez kupic jakas karuzele do lozeczka jak nie maja albo jakas zabawke przyczepiana do wozka taka na klips :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj to na pewno nie ten lekarz :D ja wróciłam brzuch nap;ieprza mnie równo ;/;/ mam skierowanie do okulisty na cito jutro dzwonie i jak cos to nie wiem jak to zrobię ale bede ich atakowac na tym kopernika moze mi wyznacza jakis termin zebym mogła urlop wziąśc. Ładny kombinezon ja mam 62-68:) Ja tez rocznik 85;p;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze najstarsza to chyba ja jestem! Za kilka dni strzeli mi 31 lat! Co do porodow to mnie bardziej przeraza cc i dziekuje Bogu, ze moglam rodzic naturalnie! Ja latalam na drugi dzien, a kolezanki po cc nie mogly wstac z lozka! Tyle, ze oba porody byly lekkie i wszystko trwalo niewiele ponad 2 godz, wiec moze nie jestem obiektywna! Jednak jestem w stanie zrozumiec, ze ktos uwaza inaczej i nie neguje tych wyborow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do prezentu to ja rowniez uwazam, ze najlepiej kupic jakas zabawke/ grzechotke i pampersy! Ja zgromadzilam zapas na pol roku i bardzo mnie to ucieszylo, bo ciuchow dla malej mialam nadstan!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała śpi a ja się właśnie odrobiłam :) Ja mam 28 lat skończone bo ze stycznia jestem. Też uważam, ze pampersy i jakieś zabawki to fajny prezent. I pisząc o cc to nie żałuję mimo, że nie mam porówniania. Było bardzo cięzko jeśli chodzi o pierwszy tydzień ale później już ok. W trzecim tyg wszyscy się dziwili, że tak świetnie się trzymam, biegam i wszystko załatwiam. Powiem Wam, że bardzo się cieszę, że z tym projektem się wyrobiłam chociaż w tamtym tyg myślałam że to niemożliwe. Ale mobilizacja niezła jak sobie pomyśłałam, że tyle kasy bym musiała płacić. Ciekawe o której Ania się obudzi na jedzenie ale pewnie za ok 1,5h. Dobranoc DZIEWCZYNY :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza nocnym marku :) No mam info od Asi z Inka wszystko oki , dziewczyny sie widują w przelocie w szpitalu :) Asia pisała, że maluchy to straszne głodomorki, że już nie sa w inkubatorze, no i , że ładnie przybierają na wadze. Z cc nie bardzo jest zadowolona ;( Pisała, że Inka taka usmiechnieta chodzi , a ja niestety bolało, no i , że jakoś tak dłużej dochodzi do siebie . A no i pisała, że mąż bardzo jej pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to Kanatika rządzi :) przebiłaś mnie :) 🌼 Iza to my z jednego rocznika na to wychodzi tylko że cały rok różnicy mimo to,,,:) 🌼 Ja dziś się trochę lepiej czuje ale wczoraj ,,,,masakra , nawet umyć się już wieczorem nie miałam siły :( , mam nadzieję że jakoś drastycznie pogoda w najbliższych dniach się zmieniać nie będzie, słońce jedynie mogłoby wyjść, a ostatnio 2 dni ciepło, dwa dni zimno, dwa dni ciepło dwa dni zimno ,,,, a ja umieram :( i jeszcze dzidzior dał mi wczoraj popalić tak mi cisnęła na żołądek strasznie iż myślałam że zwariuje ..... 🌼 Iza , no to się sprężyłaś widzę z tym projektem :) i tak trzymać :) 🌼 W ogóle to Dzień Dobry dziewczynki :) .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie, ze u dziewczyn wszystko w porzadku! Niezle im wyszly te porody! Najpierw znajomosc forumowa - a potem razem na porodowce! Beda mialy co wspominac! :-) i nie dziwie sie Asi, ze jej samopoczucie nie jest rewelacyjne w koncu urodzila bliznieta! Musi dzialac na podwojnych obrotach! Dobrze, ze maz pomaga! I, ze dzieciaczki zdrowe i maja apetyt! Super, ze Inka juz smiga! Pewnie zaraz wroca do domu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Gosiaq chyba przeszło dziś na mnie ... beznadzieje jak zmięta i wypluta się czuję :( wstałam o 4 i nie mogłam zasnąć a jak przysnęłam to dopiero teraz wstałam idę jeść śniadanie bo brat ma przyjechać po mnie o 10 i jedziemy na zakupy .. fajnie, że dziewczyny już się lepiej czują :) Iza PODZIWIAM !! miłego dnia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziś ok,,,, bo 2 dzień podobna pogoda,,,, ja takie wyraźne zmiany pogody mocno odczuwam ,,, to się jakoś nazywa że ktoś jest homeopatą czy meteopatą czy jakoś tak,,,, ale wczoraj to już przesada była , wszystkie kości mnie bolały dosłownie. dziś już ok,,,, myślę że nawet skończę większość spraw ,wczoraj zmusiłam się tylko żeby powiesić pierwsze pranie dzidziusiowe ( akurat zaczęło lać ) i wyprasować nasze , bieżące ,,,, na dodatek spadło mi żelazko z deski wczoraj i się ubiło trochę wrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania , to ta pogoda tak w tyłek dała,,,,, trzymaj się,,,, polecam jakąś maść rozgrzewającą jak wrócisz z zakupów,,,,, mnie nie miał kto wczoraj nasmarować, co prawda mąż wieczorem jak wrócił coś napomknął o tym, ale tak bez specjalnego entuzjazmu więc nie skorzystałam,,,, ale noc w miarę przespałam, tylko 1 na siku wstawałam no i wieczorem trochę się kręciłam jak małą mnie po tym żołądku bombardowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no myslę, że się rozruszam :) to dobrze że nie łapałaś żelazka bo znam takie osoby które tak zrobiły i miałe całe dłonie po parzone. no ja nie wiem ale wczoraj poczułam pierwsze ruchy Bąbla ale nie jestem pewna czy to to ;) bo dziś jakoś spokojnie tam jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziękuje za miłe słowa :) Ja też dzisiaj czuje się strasznie. Jakbym była po przebytej grypie ale mój projekt został ostatecznie zaakceptowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu-pierwsze ruchy. Gratuluję! Tego się nie zapomina :) Asia z pwnością czuje się gorzej niż Inka bo po cc niestety dłużej się dochodzi do siebie. Najważniejsze, że Dziewczyny mają już swoje maluszki przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza gratuluje !!!! :):):) a co do ruchów to takie śmieszne to było .... ;) jakby mnie ktoś posmyrał od środka ale jak dołożyłam rękę do brzucha to przestało ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanatika powiedz mi Ty pracujesz w państwowym przedszkolu ? jak miałaś płaconą wypłatę bo ja dostałam normalnie z zeo a nie z zusu i nie wiem jak oni przesyłają ;/ chyba że oni się między sobą dogadują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy chorobowe płaci ZUS czy pracodawca zależy od liczby zatrudnionych pracowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zus to prawda,,,,, bo ja razem ze swoim szefem się wszystkiego dowiadywaliśmy na spółkę,,,, :) bo on wcześniej nie miał ciężarnej a sam sobie wszystko prowadzi, nie ma księgowej. I jest tak że jeżeli firma zatrudnia powyżej 20 pracowników Z PEŁNYMI SKŁADKAMI to wtedy wypłaca pracodawca , jak poniżej to zus, pełne składki - chodzi mi o umowę o pracę lub zlecenie + dobrowolne zdrowotne, zlecenie bez zdrowotnego się nie liczą do obliczenia osób zatrudnionych,,,,, . Więc suma summarum, nawet na umowie zlecenie jeżeli masz tylko płaconą dobrowolną składkę zdrowotną , należy ci się płatne zwolnienie lekarskie , macierzyńskie , i nawet wychowawcze jeżeli umowa ta trwa,,,,, przy czym zanim pójdziesz na pierwsze L4 na takiej umowie to musisz mieć to zdrowotne opłacane przez minimum 90 dni . I w momencie jak przechodzisz na zwolnienie , pracodawca ma okres bezskładkowy, jedyną składką jaką w ciągu dalszym płaci jest zdrowotne, od najniższej krajowe wynosi nie całe 40zł,,,,, Jakby któraś coś chciała jeszcze wiedzieć to pisać, na razie jestem na bieżąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania gratuluje ruchów poczułas chyba w tym samym czasie co ja :d heheh ja czasami nie dowierzam ze ta mała istota jestem w brzuchu :Daz nie poczuje solidnego kopniaka :D dzis takich pare dostałam o 3;/ Dostałam termin do okulisty na 24 września wiec nieźle jak na polską służbę zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×