Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

U nas pępuszek odpadł po 18 dniach, a 17 dnia już wisiał praktycznie na włosku. xxxx Bobotic mało pomógł, mała w dalszym ciągu nie daje nam przesypiać nocy, budzi się, płacze, uspokaja się tylko przy piersi. Dziś obudziła się o 1, akurat jak z mężem stwierdziliśmy, że idziemy spać bo Mila ładnie śpi, tylko się położyliśmy, chwile poleżeliśmy i się obudziła i zasnęła dopiero ok. 6. Rano na 8 byliśmy u lekarza na pobranie krwi, tak strasznie płakała i taką grubą igłą ją kłuli.. ah słuchać nie mogę jej płaczu, serce mi pęka. xxx Mila w czasie snu też wydaje przeróżne dźwięki, przeciąga się, piszczy, stęka. Z mężem mówimy, że się kokosi :) Często też wariuje, sprawdzam czy oddycha, jak w nocy troche śpi i zapiszczy czy wyda jakiś dźwięk to ciągle mi się wydaje, że może się zakrzytusiła, czy że jej się ulało i czasami zasnąć nie mogę, bo ciągle sprawdzam czy wszystko jest ok. xxxx Czy któremuś z Waszych maluszków wyskoczył trądzik noworodkowy? U nas niestety tak:/ Mała ma na buzi sporo krostek, straszie brzydko to wygląda, a akurat jutro będziemy mieć sesję zdjęciową.. Też chwilę panikowałam, bo myślałam, że jakiejś alergii dostała. xxxx Kasia nie martw się tym spadkiem wagi - to normalne. A przy wadze Twojego maluszka, to waga spadła o mniej niż 5%. U mnie spadek wagi wynosił prawie 10% i to też było w granicach normy. xxxx Lusesita straszne przeżycie, współczuje Ci bardzo. Czytając to co przeżywasz aż łzy do oczu płyną. Trzymaj się mocno i bądź silna! xxxx nastka polecam laktator elektryczny medela swing. Jest dość drogi, ale na allegro można kupić używany za połowę ceny. Ja kupiłam go jeszcze przed porodem, właśnie używany i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka to widzę że moja Alunia nie jest jedyna dzisiaj mija 2 tyg a pępek się dobrze trzyma, jak śpi to też popiskuje, czasem zapłacze, albo się uśmiecha no cuda wyrabia, i tez kicha i to 3 razy pod rząd i czasem nawet tak 3 razy w ciągu dnia, nie mówiąc że czasem ze 3 razy ma czkawkę, ale tak jak któraś pisałam czkawka to uroda dziecka a kichanie oczyszcza nosek. Choć cały czas wsłuchuje się w oddech i patrze czy nie ma jakiś glutków, i pilnuje tego żeby jej nie przegrzewać tylko tak temperatura w pokoju była max 21 C i jej to pasuje. Co do kąpieli to też położna zwracała uwagę żeby nie kąpać jej po jedzeniu, tylko kąpiel, jedzonko i spanie. I naszej to odpowiada taki rytuał powoli się z tego robi że miedzy 19 a 20 kąpiel, później cycuś i do 21 mała śpi 🌻 Lusesita dużo zdrówka dla malutkiej, sama nawet myślę o kursie medycznym żeby wiedzieć jak reagować w takiej sytuacji i wiedzieć jak zrobić masaż takiemu maleństwu. Tym bardziej że M wrócił do pracy i same siedzimy w domku. Po prostu na taką pielęgniarkę zaraz powinniście skargę złożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja maa miaa ten trodzik trz myslaam ze ta jakas alergia ale bya poozna i stwierdzia tradzik noworodkowy u naszej maej szybko zeszedl po 2 dniach nie byo juz sladu nawet miaa obrzekniete piersi bo podobno moga dziaac chormony matki. jeszcze na dziecko . Dzis przyszy krople podam maej juz 2 razy jak jada i nie wiem czy to za ich sprawa ale na razie cisza zobaczymy jak bedzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja maa miaa ten trodzik trz myslaam ze ta jakas alergia ale bya poozna i stwierdzia tradzik noworodkowy u naszej maej szybko zeszedl po 2 dniach nie byo juz sladu nawet miaa obrzekniete piersi bo podobno moga dziaac chormony matki. jeszcze na dziecko . Dzis przyszy krople podam maej juz 2 razy jak jada i nie wiem czy to za ich sprawa ale na razie cisza zobaczymy jak bedzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja maa miaa ten trodzik trz myslaam ze ta jakas alergia ale bya poozna i stwierdzia tradzik noworodkowy u naszej maej szybko zeszedl po 2 dniach nie byo juz sladu nawet miaa obrzekniete piersi bo podobno moga dziaac chormony matki. jeszcze na dziecko . Dzis przyszy krople podam maej juz 2 razy jak jada i nie wiem czy to za ich sprawa ale na razie cisza zobaczymy jak bedzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja maa miaa ten trodzik trz myslaam ze ta jakas alergia ale bya poozna i stwierdzia tradzik noworodkowy u naszej maej szybko zeszedl po 2 dniach nie byo juz sladu nawet miaa obrzekniete piersi bo podobno moga dziaac chormony matki. jeszcze na dziecko . Dzis przyszy krople podam maej juz 2 razy jak jada i nie wiem czy to za ich sprawa ale na razie cisza zobaczymy jak bedzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja z pracy dostalam wyprawke warta 500 zl, znajduja sie tam m.in. kosmetyki mustela, j&j, nivea, sudoponten, 2 mydelka, 5 zestawow sztuccow, 5 zestawow gryzaczkow, 5 zestawow grzechotek, 5 kubeczkow, chusteczki nawilzane, 2 paczki patyczkow kosmetycznych, 9 sliniaczkow zwyklych i jeden ceratowy, zestaw miseczka talezyk kubeczek i sztucce, dozownik lekarstw i termometr elektroniczny bezkontaktowy microlife o taki http://allegro.pl/termometr-bezdotykowy-microlife-nc-120-warszawa-i3023155683.html jestem MEGA zadowolona, to ogromna oszczednosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusesita - straszne co przeżywacie :( Niesamowite, że w tym okropnym momencie akurat byliście w szpitalu, a nie w domu albo w drodze do szpitala ale SZOKUJĄCE jest, że pielęgniarka spanikowała że nie udzieliła pomocy!! przecież na tym polega jaj praca!!?? mój Boże, co Wy przeżywaliście widząc, że maleństwo nie oddycha, jakie to straszne, że Twój mąż musiał szukać lekarza, a Ty z maleństwem na rękach... serce mnie boli jak o tym myślę i ogarnia przerażenie, że każdą z nas może coś takiego spotkać :( Jednocześnie dziękuję Ci z serca za to, że zwróciłaś naszą uwagę na aspekt katarku (chyba każdej nie doświadczonej mamie wydaje się on niczym strasznym) i że napisałaś o zielonych glutkach. Razem z mężem i moją mamą myślami jesteśmy z Wami. Twojej córeczce życzymy braku uszczerbku na zdrówku (pisałaś, że dopiero po wybudzeniu ją ocenią) i żeby już spotykało Was tylko to co dobre. xxxxxxxxx aclerya - nasz Dawidek też takie dźwięki wydaje. Z czasem się ich nauczyłam i jestem spokojna kiedy je słyszę. (co innego gdy zapoda coś nowego...) I nasz synek ma trądzik. Położna środowiskowa mówiła, i wszędzie piszą, żeby niczym nie smarować tylko przemywać przegotowaną wodą. Zaś zaprzyjaźniona położna, pracująca na co dzień na neonatologii, podpowiedziała żeby te krostki przecierać octeniseptem, bo u niej na oddziale tak robią. I ja tak robię. Buzia lepiej wygląda. Tylko gorzej na główce dekolcie i pleckach główka owłosiona, a dekolt i plecki w ciągu dnia schowane (po kąpieli o ten zabieg dla naszego skarbka to już za dużo do wytrzymania) więc rzadziej przecieram. Współczuję Ci aż tak zarwanych nocy. Mam nadzieję, że my tego nie doświadczymy. Też podajemy Bobotic i póki co działa. Wcześniej zdarzało się, że synek płakuniał jak bączki puszczał, czy kupkę robił. Teraz prawie zawsze robi je bezstresowo (obym nie przechwaliła). Tak w ogóle to chciałam Sab Simplex kupić ale trochę boję się zakupu leku przez Internet nie z apteki, bo nie mam pewności czy prawidłowo były przechowywane te kropelki. Może na w zbyt dużym cieple ktoś je trzymał np. przy kaloryferze sobie leżały, albo ktoś zimą przewoził je w bagażniku jakiegoś rzęcha i zamarzły i tylko zaszkodzę synkowi zamiast pomóc :( Na szczęście póki co dajemy radę z Boboticem. xxxxxxxxx nastka ja zaś mam Medeę mini electric. Za połowę ceny swinga, kupiłam nową. I jestem zadowolona. xxxxxxxxx justylada zazdroszczę, że Twojej małej tak szybko zszedł ten trądzik. My mamy już ok. 4 tygodnie i nie widać żeby chciał zanikać :( Wręcz zwiększa się obszar występowania :( xxxxxxxxx MAMA2013LUTY ale miło Cię w pracy zaskoczyli :) suuupeeer :) xxxxxxxxx A u nas dalszy ciąg chorowalni :( Ledwo ja się wykaraskałam a tu mój M zachorował. Niby dziś rano już lepiej się czuł. A teraz padł z bólem głowy. No masakra jakaś :( Do tego u nas śnieg i zimno za bardzo. Na spacerek nie miałam odwagi wyjść. Lipka straszna :( xxxxxxxxx A mnie brzuszek boli :( na mięśniach brzucha, tam gdzie blizna po cc, z prawej strony. Od kilku dni coś ćmiło, a dziś to już do przesady szczypie tam w środku. Aż chwilami zasyczę z bólu, a żeby było śmiesznie (choć mi wcale nie do śmiechu jest) to pisząc to czuję leciutko lewy koniec blizny :( Ma tak któraś z Was? U mnie już 6 tydzień od porodu idzie. xxxxxxxxx Oczy mi się kleić zaczynają. Zmykam do wyrka, choć zapewne młody zaraz się obudzi... xxxxxxxxx DOBREJ NOCKI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej;) luteissa bardzo mi przykro co Was spotkało duzo zdrowka dla coreczki ;) anetka u Nas jest własnie przeciwnie maly jak zasnie to tak cicho spi ze musze do ni.ego zagladac czy wszystko w porzadku . Pepowina u Nas odpadla rowno w siodmej dobie ;) Kasia angel trzymam kciuki i wytrwałosci zycze ;0 mamo luty super prezent faktycznie ogromna oszczednosc ;) %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%5 My dzis bylismy u poloznej mały mial robione badania sluchu na szczescie wszystko w porzadku wazy juz ponad 4 kg bardzo ładnie przybiera jestem mego szczesliwa;) nieprzespane noce i ciagle wiszenie na cycku przyniosły efekt;) Dobranoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh co za dzien..... moja kuzynka poronila... :( w 3 miesiacu, pojechala do szpitala bo plamila i okazalo sie ze serduszko nie bije.... a teraz M dostal telefon ze jego mam dostala drgawek i zle sie czuje, wiec pojechal i czekam na telefon... jedyny plus to taki to zamowilam mebelki do pokoju malego o takie: http://www.skapiec.pl/img/1615116-2807-1-mebe l_partner-mebloscianka-fiesta.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a zdarzyło Wam się może żeby dzidzia zwymiotowala? Moja przed chwila trochę ulala a potem jej aż chlusnelo pod ciśnieniem i dużo tego było... Aż zdziwiłam się gdzie ona tyle tego miała... Myślicie, ze jest się czym martwić? Ja się okropnie przestraszyłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak ulewanie jest normalne... Ale w takich ilościach jakby cala zawartość żołądka wyplula też myślicie ze to normalne? W sumie to chyba bardziej zwymiotowala niż ulala bo poleciało pod ciśnieniem... Jak już mówiłam, dosłownie z niej chlusnelo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój synek ma już miesiąc i jeszcze nie odpadł mu pępek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetka jesli byla to sytułacja jedno razowa to nie ma sie czym martwic jedna jesli to zdarza sie czesto wybrala bym sie do lekarza bo mozlwie jest ze ma jeszcze nie dorozwinieta miesnia moja corka miala tak i bardzo czesto jej sie ulewala ale do roku samo przeszlo mam znojomych ktory synek mial ten problem tylko ze on w ogole nie przyjmowal zadnych pokarmow bo od razu zwracal i musieli mu dosypywac jakis specjalny proszek do mleka aby mu je zagescic i nie wymiotowal .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :)blondi
Boze...dopiero przeczytalam co pisala Lusesita masakra az plakac sie chce...moj maly dosta katarku teraz w nocy nie zasne :Pa co do pepka tez wlasnie zastanawialam sie dlaczego jeszcze nie odpadl po 2 tyg:/ale widocznie nie czas:Ppozdro wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :)' lusesita matko... mam nadzieje że wszystko będzie ok, myślami i całym sercem jestem z Wami.. trzymaj się kochana i bądź silna :) daj znać jak będzie wiadomo coś. moja mała już skonczyła 2 miesiące.. ten czas tak szybko leci... my w sobotę się przeprowadziliśmy i nie mam czasu pisać bo dużo do zrobienia jest... czytam na bieżąco :) nasza Marysia od paru dni wieczorami jest niespokojna, wczoraj nawet poplakiwała... napina się, robi się czerwona... może to kolki? nie drze się ale widać że cosik jej nie pasuje :/ szkoda mi jej... chyba muszę zakupić jakieś kropleki alebo herbatkę dla niej jakąś... gratulacje dla nowych mamusiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Mam spory problem podczas karmienia, synek nie chce ruszać prawej piersi, zmieniam pozycje, kolejność podawania piersi, ale niestety to nic nie daje. Mały strasznie się przy tym denerwuje a ja razem z nim. Pokarmu ma pod dostatkiem,czasami aż ponad i muszę często odciągać. Martwi mnie to troszkęi szczerze już nie wiem co robić. Dziś mamy pierwszą wizytę położnej, zapytam się jeszcze jej, może coś mi doradzi. Poza tym u nas wszystko w porządku, szybko doszłam do siebie po cesarce, teraz mogę cieszyć się synusiem, jest bardzo grzeczny płacze tylko jak jest głodny. W nocy budzi się max 3 razy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green-grass
Lusesita- cały czas o was myślę, jestem pewna ze będzie wszystko dobrze, trzymaj sie kochana :* Kasia- u mnie było tak samo z karmieniem, mam nadzieje ze tobie sie uda i nie przejdziesz na mm bo wiadomo ze mleko matki najlepsze. Mojemu synkowi pępek odpadł w 9 dobie, tylko że my nie stosowaliśmy niczego na pępek, tylko wietrzenie i nie moczyliśmy go w czasie kąpieli- tak jak kazali w szpitalu LutowaNIKI- ja właśnie dlatego nie zamówiłam saba przez internet, bałam sie co mi wyślą. Tylko że ja miałam możliwość sprowadzić oryginalny z Niemiec. Też miała jedna stronę po cc bardziej bolesna, byłam juz po połogu na kontroli i gin powiedział ze to normalne. anetka_1991- u mnie synek wymiotował , ale to przez to ze nie trafiliśmy z mlekiem. Nawet noskiem mu leciało wtedy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość green-grass
Dziś byliśmy na szczepieniu- żółtaczka + 5w1, synek bardzo płakał :( za tydzień na pneumokoki idziemy, nie chcieliśmy wszystkiego dziś szczepić. Dostalismy opiernicz za to ze Bartoszek za duzo wazy! Ale jak mam dziecko głodzić jak chce jeść. I tak cały czas pilnujemy i nie podajemy butelki częściej niz co 3 lub 3,5 godziny wiec nie nasza wina ze tak przybiera. Nie jest gruby tylko taki "ubity". Jeszcze nam pielęgniarka powiedziała ze kto to widział wcześniaka z waga urodzeniowa 3300, normalnie załamka. Teraz synek wazy 5100 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Iza-ja tez mialam taki cyrk z synkiem przez chwilke,u mnie pomoglo karmienie spod pachy,nie wiem,moze pozycja mu nie odpowiadala,a tak to dalo sie go oszukac,ze pije ciagle z prawej;) *Moje konto-sprobuj herbatke koperkowa,ja malemu daje przed spaniem i lepiej spi,a jeszcze wieczorem go klade na brzuszku,zeby jelita lepiej popracowaly. *Mamo2013-oooo,super prezenty,fajna sprawa. *Anetka-moj tez tak zwymiotowal raz czy dwa,stawiam na to,ze za duzo zjadl,bo nieraz sie opanowac nie moze z zarlocznoscia:p XXXX U nas pepek odpadl w 11dniu. Juz myslalam,ze wiosna przyszla na dobre,w zeszlym tygodniu mielismy 15 stopni w cieniu,a tu dzis zimno i snieg.tym nbardziej jestem zaskoczona,ze mieszkam w regionie,gdzie jest naprawde cieplo zazwyczaj,a tu niespodzianka. Poza tym na razie wszystko dobrze u nas,maly sie duzo smieje,szczegolnie jak mu spiewam,kochany jest,malo placze,jak jest najedzony i przebrany,to sie rozglada po swiecie i spokoj jest.Noce przesypia ladnie,wiadomo,budzi sie na jedzenie,ale jak tylko zje,to spi dalej i tak do 10-11.Nauczylam sie co oznacza jaki placz i jest mi duzo latwiej teraz,bo wiem od razu czego mu potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuski.Dlugo nie pisalam bo mialam problemy z netem. Lusesita bardzo mi przykro... Nie wiem czy cie to pocieszy, ale jak ja mialam pare tyg to tez tak zachorowalam, tez mi mama mowila ze od "glupiego"katarku sie zaczelo. Bylo tak zle, ze juz mi w szpitalu robili chrzest.. A wyszlam z tego i jestem zdrowa.Nie mam zadnych skutkow ubocznych.Jestem pewna, ze u Was tez tak bedzie.ZYCZE WAM TEGO Z CALEGO SERCA!!!tym bardziej ze medycyna poszla do przodu. dziewczyny a ja sie martwie bo moja mala bardzo czesto tak charczy przez nosek, cos podobnego do chrapania. Martwie sie tym.Czytalam na necie ze moga to byc jeszcze zapchane drogi nosowe i sie oczyszcza z wod plodowych itp.naczytalam sie tez strasznych rzeczy.czy u waszych pociech tak jest?czy w pl oczyszczaja noski dziecia po porodzie? czy jak dziecko ma katarek to im cieknie z noska?bede wdzieczna za wasza odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................DATA PORODU.........TYDZIEN.....PLEC......MIASTO Marzena1704.....26.02.2013............40............DZ... .......Kraków ania01985..........28-02-2013............40...........DZ. .........Kraków nastka77777.....5.03.2013..............39............DZ.. .....Biedrzychowice Lunek...............10.03.2013............30...........CH ..........Lublin MAMUSIE: Nick-->Data ur-->Tydz-->Typ por-->Imię-->Miasto-->Dł/waga Roosa...........07.01.13...w35tc.....CC......?.....Krakó w...............2400g mojekonto....08.01.13...w38tc....CC...Marysia..Radom..... .......54/ 3630g izmaizma.......15.01.13...w38tc..Nela..51/2820...Maja.... ........50/2120g BayerLev......17.01.13...w39tc....CC..Maximilian..Niemcy. .......48/2860g. Greengrass....23.01.13...w37tc...CC..Bartuś..Bochnia.... ........54/3300g Lusesitaaaa....24.01.13...w36tc...CC..Lilka....Wrocław.. .........48/2500g Anitka90.......25.01.13...w37tc....SN..Dawidek..Kraków.. .......54/3120g goska986.......29.01.13...w39tc...CC..Szymon..Brodnica... ......56/3960g MAMA2013LUTY..01.02.13..w38tc..CC...Ksawery...Rzeszów... ..55/3660g netta2..........03.02.13...w38tc....SN...Paweł...Wawa... .........54/3080g LutowaNiki....03.02.13...w38tc...CC...Dawid...Szczecin... .......55/3040g Ewuskaaa......06.02.13....w37tc...CC...Filip....ok/Wawy.. .......50/2350g ANIK83..........06.02.13...w37tc...SN...Adam....Gliwice.. .........54/2750g __aga__.........07.02.13...w40tc...SN...Natalia...Londyn. .......50/4060g lidsta............09.02.13...w39tc...CC...KUBUŚ.....Pozn a............/3840g Martituska81..12.02.13....w41tc...SN...Benjamin....Plymou th. . ........../3760g sysia09.........13.02.13....w38tc....SN..Filip..Końskowo la.........54/3170g Marysia2013..13.02.13...w39tc....SN...Alicja..Skierniewic e......55/3140g Danonka_00...13.02.13...w39tc...CC...Paweł...Gdańsk.... .......5 6/3300g kasienka.m....13.02.13....w39tc..SN..Wiktoria..Pińczów. .......57/4000g kati=)..........14.02.13....w40tc...SN..Aleksander..Rzesz ów .....54/3560g ASHANTI86....16.02.13....w39tc....SN..Maja........UK .............59/3880g Iskierka.......16.02.13....w38tc....SN...Ninka...Rawicz.. .........53/3100g Immers........17.02.13....w41......SN...Lena.....Białys tok........58/3750g Ninkaa86.....18.02.13....w40tc....CC...Kasia...Szczecin .........52/3580g Puszek........18.02.13....w41.....CC....Maciek....Rzeszó w.. .....57/3530g aclerya.......19.02.13...w40tc....CC...Milla...Warszawa.. ........52/2750g justylda......20.02.13....w40tc...SN....Roksana...Mikoł ów........56/3650g Kaja@@@....20.02.13...w40tc...SN...Gabriela...Elbląg ............52/3660g Betigl..........20.02.13...w41tc...SN...Zuzia......Gliwic e............56/3750g gusia09......25.02.13....w40tc....SN.....Alunia......CZ-w a......54/3680g anetka_1991...26.02.2013...w39tc....SN....Lenka....Radom. .. .55/3500g malenstwo@interia.pl. ..27.02-2013...w40tc..CC...Igor...Wieluń...59/3920g wrzesniowa mama....27.02.13...w40tc...SN........Alexander.....UK....57/ 3540g Nuss .....27.02.2013...........w40tc...SN....Kamilek.... ... ....Koło 56/2860g Kasia-Angel...06.03.2013...w40tc...CC...Filip...Jelenia Góra..54/4325g iza87......06.03.2013....w40tc......CC.....Natanek....... .Jelenia Góra......56/4060g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!:) Na szczęście te wymioty u małej zdarzyły się tylko raz... Strasznie się przestraszyłam i nie spałam całą noc bo ją obserwowałam... Mama moja i babcia mówią, że tak się zdarza u malutkich dzieci jak np. za dużo zjedzą więc żebym nie panikowała jeżeli stało się tak jednorazowo... Ale dla mnie wszystko jest nowe i wyglądało to dosyć groźnie... Dziewczyny karmiące piersią powiedzcie mi co Wy jecie? Bo mi w szpitalu przy wypisie jak powiedziały czego mam nie jeść to wyszło na to, że nie mogę prawie nic;/ i tak jest.. zbrzydło mi jedzenie bez smaku, rosołki i kurczak z zupy.. Nie mogę za bardzo tego już jeść więc wychodzi na to, że prawie nic nie jem... A skoro ja nic nie jem to skąd ma się brać pokarm? Tak samo jak jest z piciem? Co można a czego nie tak naprawdę? Ja piję tylko słabą herbatę, herbatkę laktacyjną i wodę.. A jak to jest np. z sokami albo wodą owocową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza87 ja tez mam pokarmu pod dostatkiem i musze odciagac, Bayer Lev ja tez karmie spod pachy, tylko prawego bo mi tak wygodniej, lewego normalnie, green-grass my jutro idziemy na szczepienie 5w1, zoltaczke i rotawirusy (doustnie), przy nastepnej wizycie pneumokoki, dziewczyny ja bylam dzis u lekarza (innego) bo polozna srodowiskowa mnie wyslala bo mnie bolalo w okolicach blizny, mam takie "kulki" twarde i mnie to boli i lekarka powiedziala ze to najprawdopodobniej endometrioza i trzeba to wyciac operacyjnie... dal mi mase lekow i kazala kontrolowac, jeszcze pojde do innego lekarza bo ta mnie nastraszyla, wizyte u swojego mam dopiero 9 kwietnia (dzwonilam sie umawiac tuz po porodzie), zmartwilam sie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetka_1991 ja nie jem czosnku cebuli kapusty grochu jem wszelkie miesa gotowane i pieczone chleb sery wedliny parowki ketchub bez konserwantow (z umiarem) sosy ale nie takie z torebki, makarony, ziemniaki ryz kasza, pije wode mineralna i herbaty owocowe jem tez gorzka czekolade, co do sokow to polozna mi mowila ze jak juz ma sie ochote to zebi kupic sobie BOBOFRUT i chyba tyle... no w sumie to tez zjadlam mala miseczke zupy ogorkowej czy cos slodkiego czy cos czego nie powinnam jesc, ale oczywiscie w bardzo malych ilosciach, maly nie ma kolek no i mam nadzieje ze ich nie bedzie mial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka możesz gotować pomidorową tylko z pomidorów a nie koncentratu, krupnik, jabłka z piekarnika, czy z parowaru, tak samo buraczki i marchewka z parowaru są pyszne. Filet z indyka z folii do tego delikatny sosik. Ze słodkich na pewno budyń można, herbatniki, ciasteczka maślane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Anetka-no coz..ja jem praktycznie wszystko,oprocz ostrego,choc z corka nawet ostre jedzenie jadlam,a tak to sie nie ograniczam.Nie pije tylko sokow z cytrusow,bo mi sie zdaje,ze maly jakos zle na nie zareagowal,a tak to i kawe wypije,i cole,herbate czarna.Nie dajmy sie zwariowac,poprobuj pwoli i zobaczysz czy cos sie dzieje. *Mama2013-rok temu wyladowalam w szpitalu z bolem brzucha i podejrzewano u mnie endometrioze,jako ze juz bylam po jednej cesarce,ale na 100% nikt mi nic nie powiedzial,bo tak naprawde to endo mozna zdiagnozowac dopiero przy laparoskopii.U mnie okazalo sie,ze to cysta,ktora zniknela po kilku tygodniach,miesiac po pobycie w szpitalu zaszlam w ciaze. Nie denerwuj sie,troche szybko by sie zrobila taka duza endometrioza,prawde mowiac,zeby ja mozna bylo wyczuc,hm... *Ashanti-moj tak nie charczy,ale jak jest katar,to i wydzielina z noska leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez prawie wszystko jem im wczesniej sie zacznie normalnie jesc tym lepiej bo pozniej dziecko gorze przyswaja oczywiscie nie wszystko na raz ale stopniowo po kolej i patrzec na reakcje malca ja codziennie cos nowego w malych ilosciach probuje i jutro mija miesiac a narazie ani razu kolki nie bylo... A jak dziecko ma sklonnosci do kolek to czy sie bedzie uwazac z jedzeniem czy nie to i tak kolki beda niestety to zalezy od brzuszka malenstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jem w zasadzie wszystko, oprócz fasoli, grochu, cebuli, czosnku i cytrusów( banany tak). Nie piję soków z cytrusów. A tak to i kotlety i pieczeń, bardzo duzo nabiału i słodyczy - odbijam sobie po mojej diecie:) Mała jak dotąd reaguje dobrze. Pamietam, że z synem ograniczałam sie strasznie, jadłam chleb z dżemem i z serkiem białym i to było wszystko - włosów wypadła mi połowa a wygladałam jak siedem nieszcześć. Nie przesadzajmy ani w jedną ani w druga stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×