Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

prawie_ruda 30

a może Marzec 2013??

Polecane posty

julka gratulacje!:) cieszymy się razem z tobą! myśle że teraz czas na badanie krwi żeby mieć pewność a za jakiś czas umów sobie wizyte u ginekologa on Cie już pokieruje co dalej:) aha jeśli nie łykałas kwasu foliowego to zacznij brać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja. No u mnie w pracy już wiedzą, ale mam leżące zwolnienie, więc się byczę. A głupio, bo najlepiej się czuję na świeżym powietrzu, jak spaceruję. Mnie mdli po Duphastonie i mam głupie uczucie ciężkości, a to lekarz zdiagnozował na: Refluks (co słyszałam, że ciężarne mają z nim problem) Wrzody (wolę nie) wczesny objaw ciąży. Na uczucie ciężkości pić koper włoski, ale nie za dużo, kazał jeść powoli, w małych ilościach i wszystko, a dodatkowo mleko pić. Na ten żołądek. No i duuużo wody. Bardzo mi przykro z powodu ciąży pozamacicznej :/ Kurcze, jakie my - baby jesteśmy bidne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. przykro mi z powodu pozamacicznej ciazy :( u mnie ok widzialam pecherzyk 8 mm ciaza ok 3 tydz. od owulacji. dostalam duphaston na wszelki wypadek. juz sie mniej denerwuje. troszke mnie nie bedzie na forum ze wzgledu na gosci. pozdrawiam Was serdecznie i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endi bardzo mi przykro ;( trzymaj sie. julka kulka witaj z nami. Teraz przede wszystkim musisz uzbrooic sie w cierpliwosc. I wszystko zalezy ile jestes po terminie @. Ja dzis bylam u lekarza, wczesna ciaza potwierdzona :) za dwa tyg mam sie zglosic na kontrole czy macica sie powieksza. Dostalam skierowanie na badania z krwii i moczu. Przy okazji zrobila mi stopien czystosci i cytologie (wstyd sie przyznac ale dawno nie mialam robionej :P )czystosc ok, a cytologia mam nadzieje, ze bedzie dobra. No i znow czekanie zostaje. Moja doktorka nie jest zwolenniczka usg i na pierwsze, o ile wszystko bedzie dobrze przebiegalo wysle mnie w 12 tyg. Mowi, ze bez powodu nie ma potrzeby bonbardowania zarodka tymi wszystkimi falami. Zobaczymy,moze sama prywatnie sie przejde,ale to za jakies 2 tyg pewnie. Dzis mdlilo mnie przez pol dnia. Teraz po popoludniowej drzemce jakby ciut lepiej. Milego popludnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endi naprawde bardzo mi przykro,że tak sie stało:( :( domyslam sie co czujesz:( trzymaj sie kochana podobno czas leczy rany.... Julka gratuluje!! :) doczekałas sie swojej fasolki:) trzymam kciuki zeby bylo wszystko w porzadku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokilka nei chce cie straszyc ale moim zdaniem 1 usg dopiero w 12tyg tygodniu to troche nie mądre. Wiem to po sobie poszłam na pierwsza wizyte w porpzedniej ciazy ok 8 tygodnia i mozna było juz cos na pewno zobaczec, a w razie pustego pecherzyka tez to stwierdzic a tak to lekarz mi kazał czekac do 12tyg, ale niestety w 10 tyg trafiłam z krwawieniem do szpitala i okazalo sie ze ronie pusta ciaze, bol straszny psychiczny i fizyczny, jak bym byla wczesniej na usg to oszczedzilo by mi to bolu chociaz tego fizycznego, a tak to w 10 tyg brzuszek mialam juz spory, a jak bym miala czekac do 12 i w 12 dopiero by sie okazalo..dla mnie im pozniej tym gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokilka29 ja też myślę, że lepiej wybrać się prywatnie. Co jak co, ale usg wykluczy tą przeklętą ciążę pozamaciczną i w razie co - potwierdzi obecność zarodka w jaju. Ja tak samo w zeszłym roku - miałam w 5 tygodniu zrobione jedno usg, które potwierdziło ciążę - był pęcherzyk w jamie macicy. Następne usg wybłagałam po 6 tygodniach. Diagnoza - puste jajo płodowe. Tak więc - jeśli pani doktor zrobiłaby mi usg przy innej wizycie, chociaż po to żeby zobaczyć czy jest to serduszko - dużo wcześniej wszystko by wyszło... Więc idź sobie na spokojnie prywatnie, ale tak żeby była pewność - w 7 tygodniu będzie na pewno coś widać. Jak ja nie będę miała usg na kolejnej wizycie to też popędzę prywatnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z kejtii w sprawie usg (też z własnego doświadczenia), za wcześnie bez sensu ale 12 tydzień to późno, ja z pustym jajem trafiłam na usg w 9 tc ale że beta rosła to czekaliśmy jeszcze tydzień czy pojawi się cuś w tym pęcherzyku - niestety nic. Byłam bardzo rozgoryczona, że przez 10 tygodni chodziłam w cudnym wrażeniu, że jestem w ciąży :/ Myślę że 8 tc to optymalny czas na pierwsze usg. a witaminy biorę prenatal classic - znajomy farmaceuta polecił, moja lekarka nie narzuca, mówi oględnie - brać witaminy dla ciężarnych :P gratulacje julka, ja doradzam do lekarza ale w 5-6 tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ciężki jest nasz los dziewczyny.. A tu się każą nie stresować. A dla mnie codziennie jest stres.. Wolę się nie nakręcać, chociaż tym razem myślę, że będzie dobrze. Poprzednim razem miałam takie głupie przeczucie, że coś jest nie tak. I było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alfa u mnie w zeszłym tygodniu (6t4d) nie było widać więc myślę, że bezpieczniej w 8 :D z moim synkiem w 7t2d go widziałam i słyszałam serduszko (prywatnie bo moja lekarka mi nie zrobiła i nie mogłam się doczekać) a 10 dni później już małego człowieczka było widać :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja uważam, że ten 7 tydzień to minimum, w sumie reguły nie ma,znajoma w 6 tygodniu serduszko usłyszała :) Ja jak nie 27 na badaniu, to osobno na usg pójdę :) To będzie w sumie równo 7 tydzień.. Można spróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
No i jestem , powróciłam od lekarki:)) 8 tydzien +5 dni!! słyszałam juz serduszko!!! oczywiście sie poryczałam przy tym:)) 19mm, az trudno uwierzyć, naprawde:)) narazie wszytsko wporządku, miejmy nadzieje że tak już pozostanie do konca:) termin wychodzi na koniec lutego, ale jak cos to zacisne nogi żeby urodzić w marcu, bo jakoś bardziej mi pasi:) następna wizyta za miesiąc, juz na to usg genetyczne, wczesniej jeszcze pare badań do zrobienia. ja od początku roku zażywam femiobion natal classik, zastanawiam się czy nie zmienic na pharmaton maturelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula_2
gratulacje. Ja jutro mam wizytę o 12. Nastawiam się na to, że już usłysze serce :-) innej opcji nie ma! chciałam coś zaproponować. Chciałabym żeby ta nasza tabelka zawierała również datę ostatniej miesiączki. Wtedy szybciej będzie można z kimś się porównać. Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może zamiast cyklu starań wstawmy datę ostatniej @ co?? Muszynianka zazdroszczę baaaardzo :D co do terminu to mój jest na 4 marca (z OM 6 marca). Mój synek urodził się 4 dni wcześniej niż haczewski.dziecko wyliczało i 2 dni przed terminem z miesiączki więc myślę, że u mnie może być na odwrót, że mogę się już w lutym spodziewać dzidzi:D dla mnie ganz egal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszynianka fajnie ze juz widziałaś dzidzia i slyszałas serduszko, to musi byc super. Nie wiem jakie witaminy kupic chyba jednak sie zdecyduje, ktore sa najlepsze?? Ogolnie mam troche uraz do witamin takich suplementow itd kiedys bralam Vigor i wymiotowalam po nim, wiem ze dziwne, potem wpisalam w google vigor opinie i duzo osob pisalo ze wlasnie po nim wymiotuje, od tamtej pory nie biore niczego i nie mialam zamiaru ale wczoraj zle sie czuła, troche słabo, wiec moze lepiej by było coś wziać...nie dla mnie a dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie mam pytanie z dziedziny dziwnych :) ja usłyszałam i wyczytałam w książce, że ciężarówki powinny unikać picia coli, mój gin to potwierdził i ogólnie wyraził się sceptycznie o gazowanych, u Was jest podobnie? bo za mną zimna coca-cola aż chodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejti no moja lekarka zaleca witaminy ale nie konkretne, ja wybrałam prenatal classic bo cenowo mnie przekonały :P dużo kobitek bierze też femibion ale on chyba z tych droższych, no ciężko coś wybrać dla mnie to wróżenie z fusów które najlepsze bo i tak żadna z nas nie wie czy i czego jej brakuje ;) hania myślę, że z coca colą to chodzi o kofeinę, która nie jest wskazana dla rozwijającego układu nerwowego dzidzi a co do gazu to gdzieś czytałam że przez burzę hormonów pojawiają się u niektórych wzdęcia może o to mu chodziło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula_2
Ja biorę Prenatal Complex - tam jest imbir, który pomaga przy mdłościach. Dodatkowo kupuje imbir w korzeniu i robie napary jak jest bardzo źle. Zimą ten wywar gorący pomaga mi w przeziębieniu a teraz zimny przy mdłościach. Gotuje wode z imbirem aż do wrzenia potem dodaje sok z cytryny i miód. Studze i pije smaczne picie. Bardzo polecam ten sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula_2
Dopiszę się : NICK................wiek.........cykl starań.........OM...........TP.............skąd jestem _________________________________________________________ Endi86...............................8................03. 2013......... kejtiii.............................................. ...03.2013......... prawie_ruda 30.....30.............3...............04.03.2013.....Bytom< br /> kokilka29.............28.............2................11.0 3.2013....Białystok malinówka376........................................03.0 3.2013......Wrocław/UK martita280810.......26...........10...............11.03.2 013.........kuj-pom Muszynianka.......30...............................03.201 3.......Kraków Jula_2.................29..............1..............30.05.2012......03.2013.......Białystok Dokhtare............32.............2.........08.03.2012.. ......Rotherham Patra24..............25..............4.........03.2012... .......gdynia misia2407...........24...............1.........9.03.2012. .........Bochum Ajka86..............26...............6...........03.2013. .....Częstochowa Joaro............... 31 ......................... 09.03.2012 ...... LDZ Hania_85_05..........27................3........14.03.201 3..... Lublin Alfa_Beta_Omega.....26........................15.03.2013. .....ZS 11marca...........32............................11.03.201 3......UK amoczarska.........26...........1............03.03.2013.. .....Pruszków xNightmare..........19........................08.03.2013. ......Olsztyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula_2
modyfikujcie jak wpadniecie na lepszy rozkład to też bedzie fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
ja dopiero wstałam:) chyba po wczorajszych wrażeniach troche mnie głowa bolała na ranem , a ibupromu juz łykać nie moge przecież, więc się troche przemęczyłam ,ale juz lepiej. Pomijam fakt że znow o 8 wymiotowałam, czyli to juz u mnie standardzik się robi, ale tym razem nic zjeść nie zdążyłam. co do picia coli to niewiem, ale wczoraj pytałam lekarke czy moge pepsi bo też czasem za mną łazi, a po niej pozniej mam lepsze kupki;) hehe to powiedziała że moge, wiadomo że nie litrami ,ale tak po łyczku jak podpijam to nic nie szkodzi. ja za to nigdy kawy niepijałam, także może tak organizm się prosi o jakąs kofeine:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................wiek.........cykl starań.........OM...........TP.............skąd jestem _________________________________________________________ Endi86...............................8................03. 2013......... kejtiii..................21...............1............. ...03.2013.........Radom prawie_ruda 30.....30.............3...............04.03.2013.....Bytom< br /> kokilka29.............28.............2................11.0 3.2013....Białystok malinówka376........................................03.0 3.2013......Wrocław/UK martita280810.......26...........10...............11.03.2 013.........kuj-pom Muszynianka.......30...............................03.201 3.......Kraków Jula_2.................29..............1..............30.05. 2012......03.2013.......Białystok Dokhtare............32.............2.........08.03.2012.. ......Rotherham Patra24..............25..............4.........03.2012... .......gdynia misia2407...........24...............1.........9.03.2012. .........Bochum Ajka86..............26...............6...........03.2013. .....Częstochowa Joaro............... 31 ......................... 09.03.2012 ...... LDZ Hania_85_05..........27................3........14.03.201 3..... Lublin Alfa_Beta_Omega.....26........................15.03.2013. .....ZS 11marca...........32............................11.03.201 3......UK amoczarska.........26...........1............03.03.2013.. .....Pruszków xNightmare..........19........................08.03.2013. ......Olsztyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................wiek.........cykl starań.........OM...........TP.............skąd jestem _________________________________________________________ Endi86...............................8................03. 2013......... kejtiii..................21...............1............. ...03.2013.........Radom prawie_ruda 30.....30.............3...............04.03.2013.....Bytom< br /> kokilka29.............28.............2................11.0 3.2013....Białystok malinówka376......................28.05.12...............03.0 3.2013......Wrocław/UK martita280810.......26...........10...............11.03.2 013.........kuj-pom Muszynianka.......30...............................03.201 3.......Kraków Jula_2.................29..............1..............30. 05. 2012......03.2013.......Białystok Dokhtare............32.............2.........08.03.2012.. ......Rotherham Patra24..............25..............4.........03.2012... .......gdynia misia2407...........24...............1.........9.03.2012. .........Bochum Ajka86..............26...............6...........03.2013. .....Częstochowa Joaro............... 31 ......................... 09.03.2012 ...... LDZ Hania_85_05..........27................3........14.03.201 3..... Lublin Alfa_Beta_Omega.....26........................15.03.2013. .....ZS 11marca...........32............................11.03.201 3......UK amoczarska.........26...........1............03.03.2013.. .....Pruszków xNightmare..........19........................08.03.2013. ......Olsztyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napiszę ogólnie, wczoraj czytałam, ale nie mialam juz sil pisać. Co do coli, to fakt jest niezdrowa, ja tez na samym poczatku mialam akcje na cole i czipsy, ale troche mi przeszlo, to znaczy pije lyczkami i w pierwszej ciazy pilam jak mialam ochote szklaneczka nie zaszkodzi, poza tym zamiast kawy normalnej pilam kawe zbozowa i mniej herbaty a przeciez to wszystko to kofeina. Cola czy tez pepsi wygazowana jest dobra na mdlosci. W pierwszej ciazy sie sprawdzila w ekstremalnych sytuacjach, teraz rowniez się sprawdza. Moje mdlosci chyba troche przystopowaly. Oby. Ja bralam w pierwszej ciazy femibion 1, pozniej femibion 2 z racji kwasu dha, a w karmieniu przeszlam na femibion classic, dopoki nie bylam w ciazy to bylo ok, a teraz mdlosci sie po nich nasilaja wiec musze zmienic. Polecam zamawianie witamin z apteki ale na allegro. Duza roznica cenowa. Np za femibion 2 trzeba w normalnej aptece zaplacic od 60zl wzwyz, a na allegro ok 45. Zawsze zamawialam hurtowo. Kolezanka brala prenatal tez sobie chwalila. Ja mysle nad zmiana na matruelle. Prenatal to chyba tego samego producenta co femibion, kiedys nazywalo sie feminatal wiec nazwa jakby zblizona. W sumie nie ma chyba uniwersalnych witamin co sie nadaja dla kazdej kobiety, ale ogolnie sklad kazdych witamin jest zblizony. Najlepiej wyprobowac na samej sobie czy nie bedziemy sie zle czuly. Ewentualnie brac sam kwas foliowy+ duzo swiezych warzyw owocow w róznej postaci. Polecam picie swiezych sokow. Na mdlosci dobre rowniez migdaly no i wlasnie imbir o ktorym napisala Jula. Tez spodziewam się rodzenia w lutym, no ale zacisnę te nogi ;) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................wiek.........cykl starań.........OM...........TP.............skąd jestem _________________________________________________________ Endi86...............................8................03. 2013......... kejtiii..................21...............1............. ...03.2013.........Radom prawie_ruda 30.....30.............3...............27.05.2012.....04.03.2013.....Bytom< br /> kokilka29.............28.............2................11.0 3.2013....Białystok malinówka376........................................03.0 3.2013......Wrocław/UK martita280810.......26...........10...............11.03.2 013.........kuj-pom Muszynianka.......30...............................03.201 3.......Kraków Jula_2.................29..............1..............30. 05. 2012......03.2013.......Białystok Dokhtare............32.............2.........08.03.2012.. ......Rotherham Patra24..............25..............4.........03.2012... .......gdynia misia2407...........24...............1.........9.03.2012. .........Bochum Ajka86..............26...............6...........03.2013. .....Częstochowa Joaro............... 31 ......................... 09.03.2012 ...... LDZ Hania_85_05..........27................3........14.03.201 3..... Lublin Alfa_Beta_Omega.....26........................15.03.2013. .....ZS 11marca...........32............................11.03.201 3......UK amoczarska.........26...........1............03.03.2013.. .....Pruszków xNightmare..........19........................08.03.2013. ......Olsztyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodałam co nieco do siebie w tabelce :)) Co do coli, ja pije czasem bo lubie ale ostatnio jak mnie mdli to nie mam ochoty bo nie pomaga i jest za słodka w takich sytuacjach. Ale nie daje sie zwariować. Tak jak mozna wypic jedna kawe to ja kawy nie pije to moge szklanke coli. Nie pije litrami wiec mysle ze nic sie nie stanie. Właśnie wróciłam z zakupów, kupiłam fioletowe śliwki , mmmm matko ale za mną chodziły. Co roku uwielbiam śliwki i jem je często i gęsto i już sie nie mogłam doczekać ich normalnie. Kupiłam też ogórki kiszone które od 2 dni mnie prześladują, zjem do kotlecików na obiad :) Muszynianka może no spe spróbuj, ja biore czasem jak mnie brzuch pobolewa. Czytałam że można ją brac w ciaży jak sie ma skurcze i bóle brzucha wiec po co sie meczyć. Może i na głowe pomorze. Spisze sobie wasze witaminy i pojde chyba z lista do apteki i cos wybiore... bo ja tez sie nie znam ale ta opcja z imbirem na mdlosci mi sie podoba szczegolnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muszynianka..
NICK................wiek.........cykl starań.........OM...........TP.............skąd jestem _________________________________________________________ Endi86...............................8................03. 2013......... kejtiii..................21...............1............. ...03.2013.........Radom prawie_ruda 30......30.............3...............04.03.2013.....Bytom< br /> kokilka29.............28.............2................11.0 3.2013....Białystok malinówka376................28.05.12.............. .03.0 3.2013......Wrocław/UK martita280810.......26...........10...............11.03.2 013.........kuj-pom Muszynianka.........30............18.05..........03.2013.......Kraków Jula_2.................29..............1..............30. 05. 2012......03.2013.......Białystok Dokhtare............32.............2..........08.03.2012.. ......Rotherham Patra24..............25..............4.........03.2012... .......gdynia misia2407...........24...............1.........9.03.2012. .........Bochum Ajka86...............26...............6...........03.2013. .....Częstochowa Joaro............... .31 ......................... 09.03.2012 ...... LDZ Hania_85_05....... 27................3........14.03.201 3..... Lublin Alfa_Beta_Omega.....26........................15.03.2013. .....ZS 11marca..............32............................11.03.201 3......UK amoczarska.........26...........1............03.03.2013.. .....Pruszków xNightmare..........19........................08.03.2013. ......Olsztyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz bo było bez malinówki :) NICK................wiek.........cykl starań.........OM...........TP.............skąd jestem _________________________________________________________ Endi86...............................8................03. 2013......... kejtiii..................21...............1............. ...03.2013.........Radom prawie_ruda 30.....30.............3............27.05.2012......04.03.2013.....Bytom< br /> kokilka29.............28.............2................11.0 3.2013....Białystok malinówka376......................28.05.12.............. .03.0 3.2013......Wrocław/UK martita280810.......26...........10...............11.03.2 013.........kuj-pom Muszynianka.......30...............................03.201 3.......Kraków Jula_2.................29..............1..............30. 05. 2012......03.2013.......Białystok Dokhtare............32.............2.........08.03.2012.. ......Rotherham Patra24..............25..............4.........03.2012... .......gdynia misia2407...........24...............1.........9.03.2012. .........Bochum Ajka86..............26...............6...........03.2013. .....Częstochowa Joaro............... 31 ......................... 09.03.2012 ...... LDZ Hania_85_05..........27................3........14.03.201 3..... Lublin Alfa_Beta_Omega.....26........................15.03.2013. .....ZS 11marca...........32............................11.03.201 3......UK amoczarska.........26...........1............03.03.2013.. .....Pruszków xNightmare..........19........................08.03.2013. ......Olsztyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna próba :P NICK................wiek.........cykl starań.........OM...........TP.............skąd jestem _________________________________________________________ Endi86...............................8................03. 2013......... kejtiii..................21...............1............. ...03.2013.........Radom prawie_ruda 30......30.............3...........27.05.2012......04.03.2013.....Bytom< br /> kokilka29.............28.............2................11.0 3.2013....Białystok malinówka376................28.05.12.............. .03.0 3.2013......Wrocław/UK martita280810.......26...........10...............11.03.2 013.........kuj-pom Muszynianka.........30............18.05..........03.2013. ......Kraków Jula_2.................29..............1..............30. 05. 2012......03.2013.......Białystok Dokhtare............32.............2..........08.03.2012. . ......Rotherham Patra24..............25..............4.........03.2012... .......gdynia misia2407...........24...............1.........9.03.2012. .........Bochum Ajka86...............26...............6...........03.2013 . .....Częstochowa Joaro............... .31 ......................... 09.03.2012 ...... LDZ Hania_85_05....... 27................3........14.03.201 3..... Lublin Alfa_Beta_Omega.....26........................15.03.2013. .....ZS 11marca..............32............................11.03. 201 3......UK amoczarska.........26...........1............03.03.2013.. .....Pruszków xNightmare..........19........................08.03.2013. ......Olsztyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×