Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nusiaaa

IN VITRO - zapraszam te które przed, w trakcie i po

Polecane posty

Gerwazy bo teoretycznie na dlugim protokole choduje sie wiecej jajek. Jak wspominasz po ile razy te twoje znajome podcchodzily do invitro to zastanawialabym sie czy jej nie zmienic :-P Ja kisne przez nastepne 2 tyg w Schweiz po powrocie pojde na kontrole do ginka i zrobie termin do kliniki na wstepne badania przed icsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolaWi78, ja jestem w Novum i tez moj gin prowadzacy to dr Taszycka. Wybralam ja na podstawie opinii na roznych forach. Czy ejstem z niej zadowolona, sama nie wiem. Pierwsze wizyty wydawala mi sie bardzo mila i chyba szczegolowa, aczkowleik tobylo na zasadzie zadawania pytan, ja sama opowiadalam szeroko o M (azoospermia - pobrane pojedyncze plemniki z jader i zamrozone czekaja) potem opowiadalam o sobie i zwrocilamuwage na hashimoto, ona wszystko szczegolowo notowala i wziela ode mńei juz te wyniki ktore. Mialam bo podstawowe hormony juz zrobilam w 3 dc tak jak ona oczekuje. Mie robila problemow ze badania poza Novum robione. Generalnei potem jak dostalam cala liste badan do zrobieńia to zaznaczyla ze tylko szczegolowe usg w Novum i tyle. Sama powiedziala ze kazde inne badania moge zrobic gdzie mi wygodniej, taniej, lepiej. Jak juz zrobilam te badania, to czesc przepisala do dokumentacji a te wazniejsze poprosila o kopie. Ja za to biore z Novum kopie za potwierdzeniem zgodnosci z orginalem do mojej dokumentacji i tez nei robia problemow, wiec to jest ok. Natomiast na ostatniej wizycie poczulam pewien neidosyt informacyjny, ale to chyab dlatego ze sama bylam za bardzo wszytskim przejeta i juz pomimo ze przygotwalam sobie pytania to zadalam tylko jedno a inne wydawaly mi sie juz neiistatne. To tyle moge powiedziec. Aa moze jeszcze dodam, ze myslalm ze stymulacje tez ona dobiera a okazuje se ze ja ide dlugim protokolem, maialm od niej wyciszajacy Cilest a teraz zastrzyki i encorton i wlasnie musze sie umowic na wizyte do dr Lewandowskiego na okreslenie lekow do stymulacji i to juz On prowadzi, ale ona jest jeszczerzy punkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy to nie jest jakiś ewenement. Przypominam że u mnie z 11 jajeczek zapłodniło się 9 a tylko 2 dotrwały do 3 doby. U Twojej koleżanki też niestety zadziałały plemniki :( O której odbierasz betę? x Aliket i jak test?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juratka
Hej Dziewczyny, czy moge dolaczyc? Starmy sie o drugie dziecko od 2 lat i po badanich okazalo sie, ze jedyna szansa na ponowna ciaze jest in vitro (fatalne wynii nasienia meza). Pytanie do Was, do tych ktore to przeszły - jak przezylyscie te cala stymulacje, jak sie czulyscie? Jestem ciekawa czy to wplynelo jakos szczegolnie neagtywnie na wasze zdrowie i samopoczucie. Bede wdzieczna za kazda opinie. Pytam bo pomimo, ze odruchowo odrzucilam taka metoda to co jakis czas bije sie z myslami. Zwlaszcza, jak co miesiac widze 1 kreske na tescie....zreszta same wiecie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka, nie stresuj sie jeszcze, wytrzymaj, zajmij sie czyms ostro. Moze to wcale ńie objaw @ tlko zarodek sie zagniezdza wlasnie. Sokojnie Ja z jednej strony stram sie Was wesprzec jak tylko potrafie a z drugiej sama zaczynam stresa lapac, a to przeciez dopiero poczatek mojej drogi. Wlasnie rozmawialm z lekarzem od stymulacji i umowilismy sie na sobote na wizyte. Wczesneij niz myslalam bo @ wczesniej przyszla. Z jednej strony to sie ciesze, bo same wiecie ze czekanie najgorsze, a z drugiej to oczywiscie sie juz martwie, bo ten moj dlugi protokol sie skraca i moze to wcale nei dobrze, bo leki nie zadzialaja prawidlowo.... Ae widac natura i tak ma tu zawsze glowne zdanie i trzeba sie podporzadkowac... Trzymajcie sie dziewczyny, damy rade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy, ale nielotol zauwazyla że to dopiero 11dpt, to prawda? Jesli tak, to przeciez jeszcze w kilka dni moze sie zmieńic, tym bardziej ze sama pisalas ze chyba w 17 dpt zalecaja u Ciebie w klinice zrobic bete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy kurde a wierzylam ze bedzie dobrze. Takie silne blastusie :( Tule Cie mocno. Odpocznij, odizoluj sie na razie od tego wszystkiego, czytania, sprawdzania i zbieraj sily na kolejny raz. xx Justynka spokoj mi prosze :) xx Juratka witaj. Ja stymulacje przechodzilam dobrze. Zarowno psychicznie jak i fizycznie. Zadnych jakis skutkow ubocznych nie mialam,no pomijajac dodatkowe kg po hormonach. 3kg na plusie. A tak to nic poza tym. Ale wiesz wsyztsko zalezy od lekow jakie przyjmuje i od organizmu, wiec kazda z nas moze przechodzic inaczej. Trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, to odnosnie mojej gin to sobie pomyslalam ze troche wprowadzila mnie dzis w blad. Na tej telefonicznej konsultacji zapytalam czy moja wizyta u doktoranod stymulacji ma sie przesunac w zwiazku z tym ze dostalam wczesniej @ i mi odpowiedziala ze nie, co mnie zdziwilo. A on pierwsze co to zapytal czy juz jest @ i w zwiazku z tym przyspieszyl termin wizyty... Ehh wszystkiego trzeba dokladnie pilnowac a i tak zrobia z Toba jak wyjdzie i na kogo trafisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy...bylam pewna, ze Ci sie udalo...strasznie mi przykro, bardzo Ci kibicowalam, ale jestem przekonana, ze z Twoim optymistycznym nastawieniem i sila walki uda sie nastepnym razem. XXX Aliket, czyli zobacz, Twoja beta byla ponad 0...ciekawe jaki masz wynik dzisiaj...mam dobre przeczucie co do Ciebie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fania, a czy badania w strone mukowiscydozy mieliscie robione? czytalam wlasnie na innym forum, ze przy azospermi jest to bardzo wskazane, a czesto pomijane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juratka, ja sie czulam normalnie podczas 7 stymulacji, jakie mialam, jak to w procesie leczenia, bralam zastrzyki, aby dojsc do naszego celu i czulam sie z tym, jak chory, ktory bierze leki, bo musi i nie ma innego wyjscia. Mozna, albo zostawic te sprawy losowi, albo wziac we wlasne rece i sprobowac zmienic na lepsze. Nic nadzwyczajnego, chociaz koszty sa spore, finansowe oraz zdrowotne- hormony ktore dostajemy nie sa w dawkach naturalnych. Ale ja tego nie czulam w taki sposob, po prostu dzialalismy z mezem aby osiaganc cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy bądz silna i walcz dalej nie poddawaj się!!!!!!!!! Justynka trzymam za Ciebie kciuki że ta paskuda @ nie przyszła!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lunede, tak, androlog odrazu wyslal meza na kariotyp, cftr i azf. Te wszystkie badania wyszly dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) Gerwazy.Malinowski tak bardzo mi przykro:( ale może jeszcze nie wszystko stracone?? może to za szybko trochę ?? może za dwa dni powtórz jeszcze betę. Jeszcze nie masz @ więc jeszcze trzeba mieć nadzieję :) X Alkiet a Ty robiłaś dzisiaj betę ?? czekamy tu na dobre wiadomości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juratka
Nielotol, Lunede dzieki dziewczyny na info. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy bardzo mi przykro ale wydaje mi że za wcześnie zrobiłaś bete do puki nie ma @ jest nadzieje :] pozdrawiam was wszystkie ja się kuruje po laparoskopii jutro jadę wyciągnąć szwy ale wydaje mi się że wyjątkowo dobrze to przeszłam oby tylko wyniki z histeroskopii wyszły dobrze Aliket, Justynka trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy prosze nieodstawiaj lekow az zrobisz bete tak jak ci w klinice kazali . trzymaj sie kochana. bedzie dobrze cierpliwosci nam tylko potszeba Juratka ja pierwsza stymulacje znosilam zle .bolała mnie głowa i ogolnie czułam sie niezaciekawie ale niewiem czy to psychika bo druga zniosłam bardzo dobrze nawet byłam w szoku ze az tak dobrze, pilnowałam lekow z budzikiem w tel i sama sie dziwiłam ze potrafilam o tym wogle niemyslec.Trzecia była najgorsza chorował moj M i stres zrobil swoje. Bardzo zle sie stymolowałam urosło 4 jajeczka a wczesniej 12,14. Wazne zeby sie niedenerwowac stres to nasz wrog tylko latwiej powiedziec niz zrobic. Powodzenia i tone cierpliwosci ja mimo wszystko za Gerwazego Aliket i Justynke trzymam kciuki @ przeciez niema !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niemoge spac z tego wszystkiego :( x Dziewczyny, dzieki za slowa pocieszenia i otuchy! Wiem, ze podejdziemy jeszcze raz ale na razie jestem w glebokim dolku :( Przed nastepnym podejsciem chce wykonac badania genetyczne jak rowniez immunologiczne i na skrzepliowss krwi. A do tego zrobic histeroskopie diagnostyczna i sprawdzic czy w macicy nie ma jakis problemow. Czy ktoras z Was robila juz takie badania? Jak to wygladalo? Dlugo sie na wyniki czeka? x Anneczko, to byl 11 dzien po transferze 5-dniowych blastocytow wiec zeby bylby jakikolwiek cien nadzieji to beta musialaby byc przynajmniej ponad 5. A nie bylo nic :( @ na razie jeszcze nie przyszla ale to tylko dlatego ze bralam zel Crinone. To potrafi przesunac okres o kilka dni. x Zycze innym wiecej szczescia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy. Niech to cholera weźmie :(. To Tobie miało się udać! To Ty stawiałaś nas do pionu. To Ty miałaś największe szanse. Aż mi łezka poleciała, jak przeczytałam. Ja dzisiaj robiłam tylko sikańca - wynik 1 kreska. Późnym wieczorem zaczęłam plamić. Dlatego nie śpię. Rozpacz. Jutro @ z wielką pompą nadejdzie. Dla mnie też na razie walka wielką klęską się zakończyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny do doopy to wszystko:( Gerwazy jesli @ nie przyjdzie to powtórz bete. Aliket na tej kartce z kliniki jest napisane że mogą wystąpić plamienia i krwawienia. Kochana może to nie @! Przecież miałaś bardzo silne maluszki! Zrób jutro bete jak kazał dr. Ja to mam takiego pecha że nawet durnego progesteronu nie moge oznaczyć w terminie. Wczoraj rano byłam w laboratorium, wynik miał być o 15. Poszłam odebrać a tam babka do mnie że skończyły im się odczynniki i że moja krew pojechała do wrocławia i wynik na drugi dzień. Dzwoniłam tam dzis rano żeby mi sprawdzili wynik w internecie to usłyszałam że mam zadzwonić o 10 to może sprawdzą. No masakra. A w nocy pociłam się jak szczur. Tak jak wtedy Gerwazy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny długo mnie ni ebyło teraz nadrabiam. Gerwazy POTWORNIE MI PRZYKRO KOCHANA. Nawet nie wiem co napisac, wierzylam ze sie uda..... badz dzielna i sie nie poddawaj, teraz na pewno odpocznij od wszystkiego. x tygrysek jak sie czujesz?? Stumulacja zaczeta:) Ja po pierwszym spotkaniu dostalam skierowanie na badanie amh. Nie wiem czy kazda pacjenta je ma robione ale moze zapytaj sie lekarza. x justynka u nas tez problem z plemnikami, po pierwszym badaniu stwierdzili ze tylko icsi wchodzi w gre, potem byl wzrost z 7 (mln chyba?) do 11 i pani dr stwierdzila ze mozna zajsc naturalnie, w miedzyczasie mielismy icsi i z 8 zaplodnilo sie tylko 4 a w 5tym dniu zostaly tylko dwie blastocydy ktore mi przetranserowano. Takze szczerze to ja juz sama nie rozumiem o co tu chodzi. Jakie badania nasienia polecacie??? ? POMOZCIE Czasami wydaje mi sie ze w szpitalach nie proponuja niektorych badan!!! "( x brzusio klebusio piekna ta twoja historia i daje nadzieje!!!!!! Buziaki dla maluszka:) x madziula no wreszcie ta małpa przyszła:) W takich momentach nie ważne jak boli ważne że jest i kolejny etap mozna zaczać:) Ja tez na dniach, czekam.... x nielotol sliczny wozeczek:) Ach jak bym chciala tez juz takie zakupy robic:(x x berbla moze zmien klinike, skoro oni nie wiedza co robic kiedy za kazdym razem masz samoistne poronienie. Kurcze musi byc jakies rozwiazanie.....! Na pewnoi jakies inne badania. To nie fair............... A propo adopcji to sa srodki ktore maja adopcje zagraniczne, my tez o tym rozmawiamy z moim m x aliket ja sadze ze to badanie bylo za wczesnie!! x aneczka:) duzo pozytywnych fluidow przesylam i mocno kibicuje:) A moze ktoas z was bedzie zaczynala stymulacje w marcu tak w polowie???? Byłoby mi razniej:) x nitka trzymam kciuki za dobre wyniki :) x MAM PYTANIE czy okres liczy sie od dnia w ktorym widzimy krew czy od dnia kiedy sa male brazowe plamki, kazdy lekarz mowi inaczej grrrrrrrrrrrrrr sama juz nie wiemmmmmm x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki, ze mnie tak długo nie było ale wysiadł mi internet wrrrrrrrr... XX Gerwazy Bardzo mi przykro kochana :( byłam pewna ze ci sie uda. Bardzo mi się podoba twoje zdrowe podejscie i wiem ze się nie poddasz. Jeżeli chodzi o badania to genetyczne robiliśmy w Wiesbaden, dostaliśmy tam skierowanie z kliniki. Ta lekarka z nimi współpracuje. Na wyniki czekasz 3-4 tyg. Poprosiłam tez mojego gina o skierowanie na badania krzepliwości krwi i tez czekasz ok 3-4 tyg. Izabelka @ liczy sie od krwawienia, nawet lekkiego. Brązowe plamki to tylko plamienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy bardzo mi przykro zbiez sily i wruc do walki. Izabelka ja wiem ze sa zagraniczne adopcje ale do takiej adopcji ida dzieci chore albo powyzej 6 lat i trzeba trzekac od 2 do 4 lat na dziecko a pozniej cala procedura.A klinike napewno zmienie juz tam nie pujde jesli kiedys znowu zaryzykuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwyzy nie sadze zeby nagke beta sie podniosla w przeciagu 3 czy 4 dni do 20 czy 40 skoro teraz jest zero ale to tylko moje zdanie. jesli za pare dni nie dostaniesz @@ skonsultzj to z lekarzem. Co dalej planujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze wielkie dzieki Wam za wsparcie, trzymanie kciukow i slowa pocieszenia! 🌼 x Nie moglam spac w nocy wiec teraz padam na nos. Za to czuje sie lepiej. Te wszytkie hormony mialy na mnie tylko taki efekt, ze ze mnie histeryczke zrobily :O Wiedzialam przeciez od poczatku, ze szanse sa male. Rozpacz nie sprawi, ze zajde w ciaze tylko konretne dzialanie. x Zrobilam sobie dzisiaj na nastepny wtorek termin do lekarki zeby omowic bledy w tym podejsciu i zrobic plan na nastepne. Nie wierze specjalnie w pecha, uwazam, ze jest cos co nie pozwolilo sie zadnemu zarodkowi zagniezdzic. Dlatego uwazam, ze nie ma sensu leciec na slepo i robic kolejnego podejscia bez pewnych testow. Zamierzam wiec zrobic w tym miesiacu nastepujace badania: dokladne badanie tarczycy krzepliwosc krwi immunologie histeroskopie diagnostyczna genetyke (ja i moj M) Oprocz tego biore pod uwage zmiane kliniki na Darmstadt poniewaz maja tam embryoscope a z tego co poczytalam to pozwala to na okreslienie prawdziwych szans zarodka na implantacje. W miedzyczasie zamierzam brac DHEA i Q10 oraz chodzic na akupunkture plodnosci. Przed nastepnym podejsciem chce rowniez endosctraching zrobic. Nie wiem czy to sie da razem z histeroscopia. I na pewno zazadam tym razem encortonu po transferze. x Tak wyglada moj plan na najblizszy czas. A poza tym ciesze sie na troche wolnego i wakacje! x Aliket i Justynka, Trzymam za Was kciuki! Mam nadzieje, ze Wam sie uda. x Usciski dla Was wszytkich kochane! ❤️ Zycze Wam milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba mogę zapomnieć o powodzeniu, mój progesteron z wczoraj (7 dpt) to 9,62 :-( Aliket miała 29. Więc u mnie na bank nic z tego :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×