Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Gość ChybaZwariuje
Witaj Trzcinka. Asia nie martw sie pojdziesz i przynajmniej bedziesz juz pewnie cos widziec i bedziesz spokojna a nie jak my no z Fufa jeszcze z 2 tyg lekko czekania i stresowania na hormonach hehe. Powodzenia na wizycie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia a myślałam że to ja mam najpóźniejszą pierwszą wizytę, bo dopiero w 9 tc, ale mój gin powiedział że to dobry czas bo na usg wszystko widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
Na pewno ma racje twoj gin Trzcinka. ja widzisz w 5 tc a juz od 1,5 tyg schizuje, ze widac tylko pecherzyk, ktory do tego byl niewyrazny i biore hormony i sie stresuje. A moze trzeba bylo zaczac od wizyty w 9-10 tc wlasnie? Kolezance dopiero w 11 tc gin wszystko potwierdzil i przynajmniej nie miala tyle stresu hehe. Oczywiscie nie ma tego zlego, moze faktycznie byly potrzebne hormonki i trzeba brac - ale stres jest. I tak juz pewnie jakis bedzie do konca:) dzis mnie troche bolal brzuch ale tak bardziej jelitowo bo musialam nawet do wc leciec, to juz w stresie patrzylam czy nie ma krwawienia. Mam nadzieje, ze jak wszystko dobrze sie ulozy, to nie bede calą ciążę taka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak miałam w poprzedniej ciazy 1 wiz 5 tyg i ledwo widoczny pęcherzyk bez eha seca , musiałam czekać 2 tyg w nerwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo wow co za szok tutaj Asiula gratulacje podwojnego szczescia Karcia 22 witam w gronie tych 'co zdradzily narod':-D. Moj maz tez jest zagraniczny. Ja tez rodzilam za granica w Uk, potem mieszkalam w Stanach, teraz chwilowo w PL i nie mam pomocy znikad. Wszystko da sie obejsc, a z malym dzieckiem wbrew pozorom latwiej niz z wiekszym Ktos pytal o badaniach prenatalnych. jestem za, mialam robione w standardzie z pierwsza corka i bede sie o nie upominac i teraz. Fufa zgodze sie ze nie ma co wyliczac co do dnia, bo kazda z nas jest inna. Mi dr wyliczyla na podstawie 28 dni cyklu a ja naprzyklad wiem ze moje cykle sa nieregularne i trwaja max 26 dni. Zobaczymy w praktyce za 7 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe dziewczyny gratulacje:) ja nadal wymioty i mdlości jeszcze podwójne nertwy bo od 3 wrzesnia paulinka do przedszkola :) trzymam kciuki za wizyty ja tez w 1 ciązy zostałam odesłana ze za wczesnie przyszłam i musiałam za 2 tygodnie przyjsc teraz od razu lekarka potwierdzila 5 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cybazwariuje, nie stresuj się napewno wszystko będzie ok i za 1,5 usłyszysz a raczej zobaczysz bijące serduszko:) kasza23 badanie prenatalne wykonuje sie miedzy 11 a14 tc sa to badania nieinwazyjne z krwi i USG koszt ok 350zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja sobie dziś odpoczywam, znów mnie głowa boli i gin potwierdziła, że to przez duphaston, ale dalej mam brać. Dzis powiedzialam rodzicom, także już oficjalnie jestem ciężarną :) To prawda dziewczyny, że za wcześnie teraz wnika się w ciążę. Ja jestem w 6t i 6d i juz 3 razy bylam u lekarza i tylko się stresów najadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olaboga olabia - 3 razy!!! :-D Asia - no jak to widać już ciążę?!? Ja mam nadwagę i wszystko idzie mi przede wszystkim w brzuch, ale nikt mnie jeszcze nie podejrzewał;) Sama uważam, że taki nieraz miewałam, ale nic żeby więcej niż dotychczas. A nie jesz więcej? bo ja trochę tak, a raczej pozwalam sobie na łakoć (nie dlatego, że muszę - tylko że chcę) i zaraz będą grane lody z owocami malin i bitą śmietaną... tak przy piątku :-D pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celka13- właśnie u mnie jest więcej w pasie niz zwykle - a już jak miejsca ustępują to coś chyba widać , znajomi na osiedlu sie pytaja a ja nie chciałam mówić zbyt wcześnie :( samo wyszło Jeśli chodzi o badania genetyczne to po 35 roku sa darmowe , miałam robione z Fabiankiem , wyszły bardzo dobrze więc na te inwazyjne juz nie poszłam - są ryzykowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celka tak, bylam 3 razy. Pierwszy potwierdzic ciążę, drugi poniewaz dostalam plamien i wczoraj - aby sprawdzic czy wszystko ok pod kątem palmien i krwiaka. Asia ja mam taki brzuszek na dole spuchnięty, jak przed okresem.Narazie w spodnie wchodze, waże nadal 52, ale tylko dlatego że prawie nic nie jadam. Cos czuje ze jak te mdłości sie skonczą to ostro nadrobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko mamy 1 bliźniaki na forum gratuluję :):):) Jeżeli chodzi o badania genetyczne to też się nad nimi zastanawiam. Nie mam mdłości ale jak pomyślę o czymś smażonym to niedobrze mi się robi, nie mam ochoty na takie obiady, wolę jakiś rosół, zupkę bez mięsa, albo naleśniki na słodko. Dziewczyny tyle nas tutaj że nie ogarniam czasami która co pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniejszabyc- ja juz też się gubię :D ale dobrze że nas tyle :) i nawet mamy koleżankę w trzypaku - super - gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calkiem nowa tu
Dziewczyny nie mylcie badan prenatalnych z dodatkowym bezplatnym dla kobiet powyzzej 35 r zycia kobiet. na nfz robi sie badania prenatalne ktorymi sa 3 usg. pierwsze usg mozna rozszerzyc o to dodatkowe platne dla koniet ponizej 35 i bez obciazen genetycznych. ja mam prenatalne badania za darmo pierwsze badanie ok 12 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cisza z ranka , dziewczynki weekend się zaczął gdzie Was wygoniło ? Ja lecę zaraz do pracy , na szczęście czuję się w miarę dobrze tylko te chodzenie 7 godź non stop mnie przeraża ale na tym polega praca na imprezach masowych :) pozdrawiam Was cieplutko i wpadnę wieczorkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna==
Czesc dziewczyny :) Ja niestety jeszcze nie jestem w ciazy, ale stram sie dlatego pozwolilam sobie tu wejsc do was i o cos zapytac :) Jestem teraz kilka dni przed spodziewana miesiaczka no i juz zrobilam test. Wyszla jedna kreska i juz myslalam ze nic z tego. Ale po jakims czasie znow zerklam na ten test no i pojawila sie druga ale bardzo niewidoczna. I teraz nie wiem czy wczesniej jej nie zauważyłam bo bylo ciemno i potem w switle dziennym sie ukazala. Czy ten test byl jakis uszkodzony. Bo w sumie na tescie posze ze 5min trzeba odczekac. No i nie wiem teraz a tak bym chciala zajsc.... :):) Moze ktoras z Was miala podobnie z tymi testami? Pozdrowionka :) i gratuluje wszystkim oczekujacym mamusia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna==
Czesc dziewczyny :) Ja niestety jeszcze nie jestem w ciazy, ale stram sie dlatego pozwolilam sobie tu wejsc do was i o cos zapytac :) Jestem teraz kilka dni przed spodziewana miesiaczka no i juz zrobilam test. Wyszla jedna kreska i juz myslalam ze nic z tego. Ale po jakims czasie znow zerklam na ten test no i pojawila sie druga ale bardzo niewidoczna. I teraz nie wiem czy wczesniej jej nie zauważyłam bo bylo ciemno i potem w switle dziennym sie ukazala. Czy ten test byl jakis uszkodzony. Bo w sumie na tescie posze ze 5min trzeba odczekac. No i nie wiem teraz a tak bym chciala zajsc.... :):) Moze ktoras z Was miala podobnie z tymi testami? Pozdrowionka :) i gratuluje wszystkim oczekujacym mamusia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh Justyna, musisz po prostu zrobic test jeszcze jeden, najlepiej innej firmy. Ja zrobilam 3 a na nastepnydzien jeszcze jeden dla pewnosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna powtorz test za kilka dni i sugeruj sie wynikiem TYLKO ktory ukazal sie w okreslonym na ulotce czasie Sobota, dzien rodzinny a mnie mdli tak ze modle sie aby wreszcie isc i zwymiotowac, moze mi ulzy yyyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calkiem nowa tu
Justyna moj pierwszy test wygkadal tak. ze druga kreske widac bylo pid swiatlo... a tetaz jestem w 8 tyg :-) zrob jutro rano jeszcze jeden. ja ribilam 3 dzien po dniiu i krecha byla coraz ciemniejsza. witamy i gratulujemy przysxlej mamie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Właśnie zrobiłam sobie mam chwilkę odpoczynku pomiedzy ogarnianiem kuchni a łazienki:) Całkiemtunowa mój gin mi zaproponował badanie prenatalne nieinwazyje czyli badanie usg fasolki (badanie przezierności karkowej i obecność lub brak kości nosowej) i jakis dwóch substancji z krwi koszt to 350zł i to badanie jest darmowe dla kobiet po 35 r.ż. na temat innych badań prenatalnych to ja nic nie wiem. Uciekam sprzątać łazienkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Asia, Trzcinka - najpóźniej to ja mam wizyte bo 20 wrzesnia to bedzie miedzy 9/10 tygodniem-ale sie nie przejmuje bo teraz i tak nie wiele bym zobaczyła jeszcze :) a domojego gina tak sie czekana wizyte ponad miesiac :( ale to super lekarz i warto czekac :) mnie mecza mdłosći - rano az niestety wymiotowałam a tak cały dzien pojawiaja sie i znikaja , no i głowa mnie napieprza jak nie wiem. Ja nikomu nie mówie o ciazy no oprócz rodziców i rodzeństwie - puki nie bedzie widac to cisza... chyba ze w pracy sytuacja mnie zmusi ale tez mam nadzieje ze narazie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, od rana sprzątałam mieszkanko. Gratuluję przyszłej mamie blizniaków:) Fantastycznie, ja chciałabym mieć blizniaczki, na początku trudno, a pózniej jaka radość:) Co do badań prenatalnych to ja również nie mam pojęcia,ale dopytam się na następnej wizycie. Mniejszabyć z apetytem mam identycznie jak Ty. NoToFrugo mnie też głowa napiernicza, aż się schylac nie mogę. Można w takiej sytuacji jeść paracetamol, ale trzeba go mieć najpierw;)Nie ma kto mi kupić. I tak dziś troche córeczkę wykorzystuję, bo sama sprzątała swój pokój i śmieci mi bidulka wyrzuciła, ale wór tak ciągnęła, że słyszałam ja na parterze jak się tłukła, a mieszkam na 4 pietrze :) Ale dała dziewczyna radę.Właśnie pomiedzy moimi dziecmi bedzie prawie 9 lat róznicy. Narazie widze same plusy, ale wtedy podobno już sie wychowuje jedynaki jeżeli jest taka różnica. Myślę, że nie ma reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie nadwyrężajcie sie na prawde sprzatacie łazienki??? mój mąż wczoraj miał dyżur posprzatał i przebrał pościel ja leże na zmiane z siedzeniem drażnią mnie zapachy gratulacje bliźniaków Justyna== testy kupuje sie 2 i od raza robi dwa :) ja tak robie na 3 juz sie nie decydowałam bo wiedziałam ze kreski wyraźne i z rannego moczu tak jak w ulotce Asia a nie męczą cie mdlości w pracy?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bożka, ja jestem sama także nie ma mnie kto wyręczyć. Daję radę tylko musi mi się chcieć. Gorzej jak kompletnie nie chce mi sie, albo nie mam sił sprzątac czy gotować, a muszę. Jak mój przyjedzie, to też będę leżeć jak księżniczka :) Wtedy dopiero pozwolę sobie na bycie kobietą w ciązy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna==
Dzieki dziewczyny zrobie jutro rano jeszcze jeden i zobaczymy czy cos wyjdzie :) Mam jeszcze jedno pytanie do Was. Badala sobie moze ktores z Was progestrogeron? Bo wyczytalam ze jak ktos ma za niski to przeba brac luteine albo duphaston. Ja na poczatku mojej pierwszej ciezy bralam luteine bo bardzo krwawilam, wtedy nawet nie bylo widocznego zarodka na usg. No ale lezalam caly czas i bralam leki zgodnie z zaleceniami lekarze no i udalo mi sie szczesliwie donosic ta ciaze. Boje sie ze gdybym teraz zaszla to mialabym ten sam problem co przy pierwszej. Dlatego chce jaknajszybciej dowiedziec sie o tej ciezy i lecic do gina po luteine. Zrobilam sobie dzis nawet badanie progesteronu zeby sprawdzic ile go mam w razie ewentualnej ciazy. Tylko nie wiem czy jakbym teraz nie byla w ciazy tylko np za miesiac czy dwa to ten poziom bylby taki sam czy misialabym od nowa go badac? Wiem, ze on sie caly czas zmienia zaleznie w jakim czasie cyklu jestesmy, ale chodzi mi o ten czas przed okresem bo wtedy jest prawdopodobienstwo zaplodnienia. Wiem, ze popislalm to w caly swiat ale mam nadzieje ze bedziecie wiadzialy o co chodzi i ktos moze odpowie mi na to moje glupie pytanie ;) buziaki :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinka@
asiula3301-2012 z kamienia pomorskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×